Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat.


Kostucha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, szymon1977 napisał:

Z tego co widzę autor zamierza najpierw kasę wydać na TV - w tym momencie spróbować darmowy (prawie) Volumio (lub Daphile) jest idealnym rozwiązaniem. A jak funkcjonalność przypasuje, to kasę można inwestować w elementy mające wymierny wpływ na brzmienie (chociażby proponowany przez Ciebie DAC).

To (chyba) zmienia postać rzeczy.

Wspomniałem. że jeśli streamer to „kombajn”. To co proponujesz byłoby niemal tym samym z czego korzystam teraz. Instalowanie innych softów, tylko dlatego że są za darmo lub (prawie) nie przekonuje mnie. Jeśli ma być streamer to klocek jak opisałem. Musi posiadać prawie wszystko co fabryka dała. Jeśli chodzi o hires, dostrzegam że masz co do tego daleko idące wątpliwości. Myślisz, że jestem jakimś audiofilem, co łyka wszystko jak pelikan? Nie. Tylko jeśli AM udostępnia nieskompresowane hires podobnie jak Qobuz, dlaczego nie miałbym odtwarzać tego w takiej rozdzielczości w jakiej streamują. Podobnie z TV. Nie kupię TV sticka tylko dlatego, że jest tani. Chcę kupić nowy telewizor UHD minimum 55”. Jeśli jakiś funkcje smart z których będę korzystał przestaną działać, wtedy może dokupię sticka. Mamy trochę odmienne podejście do planowanych zakupów. Z Twoich komentarzy wynika, że szukasz rozwiązań, żeby wydać najmniej jak to możliwe. Nie widzę w tym nic złego, ale ja nie lubię się szczypać i szukać najtańszych rozwiązań, nawet gdy te droższe niekoniecznie będzie lepsze. Choćby nawet z powodu tego, że będzie wygodniejsze w poruszaniu się po rożnych funkcjach i posiadało więcej rożnych złącz dopłacę. Jeśli nie wykorzystam wszystkich dzisiaj, może będzie mi to potrzebne za miesiąc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Kostucha napisał:

Wspomniałem. że jeśli streamer to „kombajn”.

Myślisz Audio+Video w jednym?

56 minut temu, Kostucha napisał:

Instalowanie innych softów, tylko dlatego że są za darmo lub (prawie) nie przekonuje mnie.

Tu chodzi o coś zupełnie innego: instalujesz Volumio/Daphile zamiast Windows i masz pełną funkcjonalnosć bez kombinowania i rzeczy zbędnych. Przede wszystkim to działa jak fabryczny streamer, bez monitora, myszki i klawiatury czy wczytywania strony www w przeglądarce albo dedykowanej aplikacji.

56 minut temu, Kostucha napisał:

To co proponujesz byłoby niemal tym samym z czego korzystam teraz.

Wprost przeciwnie: to byłoby małe czarne pudełeczko stojące obok wzmacniacza, którego obsługa ogranicza się do przycisku power na obudowie i playera wyswietlonego na komórce w roli pilota. To niczym nie różni się od streamera markowego poza samodzielną instalacją OS. To nie ma nic wspólnego z używanie streamingu na komputerze!

56 minut temu, Kostucha napisał:

Jeśli chodzi o hires...

Nie neguję.

56 minut temu, Kostucha napisał:

...jeśli AM udostępnia nieskompresowane hires podobnie jak Qobuz, dlaczego nie miałbym odtwarzać tego w takiej rozdzielczości w jakiej streamują.

Nie wiem jak wpadłeś na taki pomysł o tezygnacji z hires, skoro ja właśnie dlatego kiedy wspomniałeś o AM to napisałem, że Volumio (chyba) nie dla Ciebie (bo z tego co kojarzę, to produkty nie-Apple mają problem z AM).

56 minut temu, Kostucha napisał:

Podobnie z TV. Nie kupię TV sticka tylko dlatego, że jest tani.

Ale ja zakupu TV nie neguję - wprost przeciwnie. 

56 minut temu, Kostucha napisał:

Mamy trochę odmienne podejście do planowanych zakupów. Z Twoich komentarzy wynika, że szukasz rozwiązań, żeby wydać najmniej jak to możliwe.

Nie kolego, ja po prostu nie lubię gdy wydam kasę a okazuje się, że do płaciłem za coś czego nie chciałem - a Ty lubisz?

56 minut temu, Kostucha napisał:

...nie lubię się szczypać i szukać najtańszych rozwiązań, nawet gdy te droższe niekoniecznie będzie lepsze. Choćby nawet z powodu tego, że będzie wygodniejsze w poruszaniu się po rożnych funkcjach i posiadało więcej rożnych złącz dopłacę. Jeśli nie wykorzystam wszystkich dzisiaj, może będzie mi to potrzebne za miesiąc. 

Rzecz w tym, że zasadniczo streamer fabryczny niczym nie góruje nad Volumio czy Daphile, to raczej kwestia obsługi czy konkretnych wymagań.

56 minut temu, Kostucha napisał:

Myślisz, że jestem jakimś audiofilem, co łyka wszystko jak pelikan?

Wprost przeciwnie.

-----

Mam wrażenie, że mylisz Volumio/Daphile ze zwykłym kompem - u mnie wygląda to tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I dwa screeny z apki na komórce w roli pilota:

Screenshot_20230226-102556_Squeezer.thumb.jpg.2a0112fda580385e87bd260ce900458f.jpg

Screenshot_20230226-102500_Squeezer.thumb.jpg.29b5bc686e613615e2071d1043212548.jpg

Nie wiem tylko czy te systemy absługują Amazon Music.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:
43 minuty temu, Kostucha napisał:

Jeśli chodzi o hires...

Nie neguję

A to chyba jest najbardziej dziwne w tym wszystkim. Widocznie jeszcze nie "analizowałeś" tematu hiresów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie wiem jak wpadłeś na taki pomysł,

Mogłem tak odebrać z automatu. Sorki. Dużo ludzi zwyczajnie często pukają się w głowę, tak jakby próbując wyśmiać kogoś co sami uważają za bzdurę. Jak gdzieś wspomniałeś mp3 nie oznacza gorzej niż CD jeśli materiał jest kiepski. Przy dobrym materiale i mp3 brzmi dobrze, choć jest trochę wykastrowanym formatem. Lecz gdy materiał jest dobry to lepiej, żebym miał to na CD lub nieskompresowanym 16/44. Hi res już niekoniecznie. Twoje podejście nie jest głupie. Jest rozsądne. Cofam, że szukasz najtańszego rozwiązania. 

 

21 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie kolego, ja po prostu nie lubię gdy wydam kasę a okazuje się, że do płaciłem za coś czego nie chciałem - a Ty lubisz?

59 minut temu, Kostucha napisał:

Również nie lubię. Zwyczajnie kiedyś miałem kumpla, który umiał wpływać na moje decyzje. Jest handlarzem. Nie chodzi o to, że chciał wpakować mnie w kanał, bo on na audio się nie zna. Handluje innymi rzeczami, ale jak to handlarz. Kupić tanio, sprzedać drogo. Zbijał mnie często z tropu. A po co ci to, po co ci tamto. To jest tańsze, a różnica niewielka. Po czasie ta niby niewielka różnica stała się wielka, bo całe urządzenie stało się bezużyteczne. To nauczyło mnie, że wydawanie kasy na coś czego nie potrzebuję może kosztować mnie potem dużo więcej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilę do muzyki na ekranie. Koncert orkiestry symfonicznej to wspaniałe widowisko. Piękna muzyka i te lśniące instrumenty. Instrumenty zawsze robiły na mnie ogromne wrażenie, a dźwięki wydobywający się z nich to miód na uszy. Qobuz ma chyba sporą kolekcję muzyki klasycznej, w tym Hi-Res. Czy lepiej niż CD, spierać się nie będę, ale serwis sobie chwalą. Poza tym, czy jest różnica, czy nie, z pewnością lepszy taki hires niż „hires” MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kostucha napisał:

Sorki.

Ok.

13 minut temu, Kostucha napisał:

Piękna muzyka i te lśniące instrumenty. ... Qobuz ma chyba sporą kolekcję muzyki klasycznej, w tym Hi-Res.

Muzyka i obraz?

Godzinę temu, Kostucha napisał:

A po co ci to, po co ci tamto. To jest tańsze, a różnica niewielka. Po czasie ta niby niewielka różnica stała się wielka, bo całe urządzenie stało się bezużyteczne. To nauczyło mnie, że wydawanie kasy na coś czego nie potrzebuję może kosztować mnie potem dużo więcej. 

Tu trochę inaczej, bo Volumio i Daphile można spróbowac za darmo i potraktowac jako punkt wyjściowy do dalszych poszukieać.

-----

Volumio nie obsługuje AM, Daphile chyba też nie, wiec dla Ciebie byłby to krok wstecz. Wycofuję swoje propozycje.

-----

Godzinę temu, Kostucha napisał:

Twoje podejście nie jest głupie. Jest rozsądne. Cofam, że szukasz najtańszego rozwiązania. 

Absolutnie nie jest to tak, że z czegos rezygnuję żeby mniej zapłacić 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Muzyka i obraz?

6 godzin temu, Kostucha napisał:

No nie. W jednym komentarzu zamieściłem dwie inne sprawy, ale może wkrótce pojawić się serwis z muzyką z dźwiękiem nieskompresowanym i obrazem 4K z koncertów z rożnych filharmonii. 

5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Absolutnie nie jest to tak, że z czegos rezygnuję żeby mniej zapłacić 🙂

Ja też nie kupuję wszystkiego co jest dostępne. Po pierwsze nie jestem jakimś rozpuszczonym bachorem, a po drugie poduszek kasą nie mam wypchanych 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kostucha napisał:

Ja też nie kupuję wszystkiego co jest dostępne. Po pierwsze nie jestem jakimś rozpuszczonym bachorem, a po drugie poduszek kasą nie mam wypchanych 🙂

Cofam rozpuszczonego bachora. Nietaktownie używać takich słów jak „bachor”, choć jeśli popatrzeć na to jak niektóre dzieci się teraz zachowują bez szacunku dla rodziców, cisną się takie słowa na usta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Kostucha napisał:

No nie. W jednym komentarzu zamieściłem dwie inne sprawy, ale może wkrótce pojawić się serwis z muzyką z dźwiękiem nieskompresowanym i obrazem 4K z koncertów z rożnych filharmonii. 

 

Pierwsze jaskółki już są 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Klimkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Kostucha napisał:

Cofam rozpuszczonego bachora. Nietaktownie używać takich słów jak „bachor”...

Eee tam, to nie jest oficjalne przemówienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klimkr napisał:

Pierwsze jaskółki już są 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  🙂

Połączenie optyczne obsługuje maksymalnie 2 kanały nieskompresowanego dźwięku PCM, zgadza się? Jeśli podłączyć telewizor do DACa kablem optycznym, a mój DAC wspiera Optical PCM do 24bit 192kHz, będę mógł odtwarzać dźwięk do 24/192? Telewizor obsługuje również Dolby Audio, Dolby Atmos oraz DTS, ale do tego już chyba amplituner KD lub AV potrzebny? 

… i zestaw głośników 🙂

Dla mnie wystarcza stereo. Miałem kiedyś kino 5.1 z badziewnym zestawem głośników i jakiś koncert DTS. Szybko sprzedałem. Wolalę słuchać 2.0.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kostucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szymon1977 napisał:

Volumio nie obsługuje AM, Daphile chyba też nie, wiec dla Ciebie byłby to krok wstecz. Wycofuję swoje propozycje.

 

Nie przydałoby mi się co proponowałeś, ale przyznam, że w Twoim przypadku, jeśli to Ci w zupełności wystarcza, wygląda nieźle. Dawno temu uruchomiłem z pendrive Daphile na PC, ale nie wyglądało to jak na screenach, które zamieściłeś. Przypominało to wygląd regedit w Windowsie. Gatunki, o ile były w ogóle wyodrębnione, czy wykonawcy, były wyświetlane w formie takiego drzewa z folderami, który po rozwinięciu przy pomocy plusika obok, otwierał podfolder itd. Żadnych okładek, tworzenia playlisty itp. o ile pamiętam. Teraz wyglada, że można nawigować dużo prościej i bardziej intuicyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kostucha napisał:

Dawno temu uruchomiłem z pendrive Daphile na PC, ale nie wyglądało to jak na screenach, które zamieściłeś.

To screeny z apki Squeezer, która z komórki robi pilot do Daphile. Idealnie nie jest, ale dziury w całym nie szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

To screeny z apki Squeezer, która z komórki robi pilot do Daphile. Idealnie nie jest, ale dziury w całym nie szukam.

Squeezer to coś tam od Logitech? Coś mi się przypomina, że trzeba było adresy przekopiować, wybrać Logitech itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja zainstalowałem i działa. Squeezer sam szuka czy jest w sieci jakieś Daphile i się z nim łączy. Z "Logitechem" to były wtyczki do Spotify i chyba Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Gościu chce słuchać muzyki a pisze o TV -.-. Aby lepiej wkręcić się w temat i nie wymieniac urządzenia A na urządzenie B z czasem, postaraj się wczytac w daphile. Postaraj się stworzyc coś własnego, co jest na otwartm źródle i na kompie z którego korzystasz lub masz małego hp jak kolega wyżej pisał.

Daphile jest zajebiste, a jak masz kilka dysków do testów pamięci ram zasilaczy od mózga itp. To z czasem się może okazać że za kilka stówek sam tworzyłeś kombajn i to konkretny. W samym daphile masz opcje zmiany ustawien CPU, posiadam kilka pasywek i uwierz mi można robić tam cuda. O grze z ramu nie wspominam :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofan60 napisał:

Gościu chce słuchać muzyki a pisze o TV

Dziwne co? Co do jednego masz rację. Chciałem się tu tylko wkręcić. Nie w temat, tylko na forum. Pogadać z ciekawie piszącymi. Dowiedzieć się czegoś nowego. Posprzeczać. Patrolować. Nie ukrywam jaki miałem plan. Wymyśliłem więc byle temat, choć miał mi jednak w czymś pomóc. Drugi raz nie chce mi się tego objaśniać. Nie żałuję i bardzo się cieszę, że postanowiłem się tu wkręcić. Jest tu duże grono osób z którymi pomimo różnicy zdań warto podyskutować. 
Nawiasem. Goście są u cioci na imieninach :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje wkręciłeś się wpasowales idealnie . A dobre maniery wynosi się z domu. To z kabaretu chyba znasz bo masz telewizor się okazało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2023 o 19:42, Kostucha napisał:

Streamer z kolei też chciałbym sobie kupić, bo to też pewnie wygodniejsze, niż odtwarzanie plików i serwisów streamingowych z komputera.

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lemo napisał:

Masz racje wkręciłeś się wpasowales idealnie . A dobre maniery wynosi się z domu. To z kabaretu chyba znasz bo masz telewizor się okazało. 

Więc coś musiało u Ciebie w domu nie zadziałać, bo ja nie obrażam ludzi nazywając ich głucholcami czy betonami, dlatego że nie słuchają kabelków. Zacznij więc od siebie. 
Nie chce mi się z Tobą pisać. Żegnam.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Kostucha napisał:

Nie ukrywam jaki miałem plan. Wymyśliłem więc byle temat...

A ja potraktowałem na serio u sporo czasu poświęciłem, by Ci odpowiedzieć, nieładnie.

4 godziny temu, Kostucha napisał:

nie obrażam ludzi nazywając ich głucholcami

Nie obrażam się za "głucholca", skoro pisze to "złotoouchy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/23/2023 at 7:42 PM, Kostucha said:
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.

U1 mini ale przekracza Twój budżet.

PS. AM będzie wymagać komputera albo komorki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maxijazz napisał:

U1 mini ale przekracza Twój budżet.

PS. AM będzie wymagać komputera albo komorki.

Gram z MacBooka, Audirvana, TIDAL lub Qobuz. Tablet lub telefon służy za nawigację po gatunkach, albumach, utworach. Mam więc dostęp również da AM. Na odtwarzacz sieciowy może zapoluje za jakiś czas. Narazie na koncie trochę chudo 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.