Skocz do zawartości
IGNORED

uniwersalny i niemęczący tranzystor do około 8k


Svawo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, audioburak napisał:

No dobra, a jak komuś brzmi zarówno trąbka Milesa, jak skrzypce Grappelly'ego

a po zmianie płyty zarówno Joanne Shaw Taylor jak AC/DC czy Aerosmith ?

Nawet sonaty triowe czy barytonowe też cieszą ucho ... to pewnie albo

zaraz wyląduje na izbie wytrzeźwień, albo na innym odtruciu ... 😉 

Uważam, że dobrze ułożony system powinien zagrać wszystko.

I dlatego sugerowałem Yamahę, bo się nadaje, ale to moje zdanie ...

Nadaje się, jak setki innych wzmacniaczy, ale nie pomoże na problemy zgłoszone przez OP. Miałem kilka lat Yamahę AS 2100, dobry wzmacniacz. Jego problem to wysoka czułość na wejściach analogowych, co stanowi problem przy cyfrowych źródłach o wysokim napięciu. Pomaga prosty attenuator, ale to błąd konstrukcyjny tej serii wzmacniaczy Yamahy.

Oczywiście, dobrze złożony system zagra każdą muzykę. Różnice mogą być przy muzyce wymagającej od strony basu odtwarzanej na kolumnach do tego nie przeznaczonych, np. małych monitorach. Ale nie jest tak, że system dobrze odtworzy trąbkę, a nie odtworzy skrzypiec, to jakiś nonsens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, costa brava napisał:

Przeciez jest przełącznik -6dB na wejściu XLR,  reszta ok.

Nie zauważyłem żadnych przesterowań 

Jest przełącznik, który obniża czułość wejść XLR do takiego samego poziomu jak RCA, ale to nie wystarcza. Czułość jest zbyt wysoka (0,19 V), wobec czego przy gałce głośności na godzinie 9 było już u mnie bardzo głośno i to przy niezbyt skutecznych kolumnach. Ja używałem wejść XLR z dodatkowym attenuatorem. Plus oczywiście przełącznik.

Zobacz jakie czułości na wejściach ma Hegel w swoich wzmacniaczach. To jest rozsądne podejście w czasach źródeł cyfrowych o wysokim napięciu na wyjściu. Podejście Yamahy do tematu jest niedzisiejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak uzywam starego 20 letniego cdka jako dac to mam źródło "dzisiejsze cyfrowe" czy "analogowe"  ? 🙂

Napięć nie mierzę ale zero zniekształcen, bezpośrednio z "dzisiejszego" streamera również 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sam mierzyć, wystarczy sprawdzić. To, że gałka głośności we wzmacniaczu nadaje się do użytku w zakresie między godziną 8 a 9 nie jest normalne. Stare standardy czułości nadal pokutują u wielu producentów. Na początku zakresu pracy potencjometru masz największe zniekształcenia, szumy i nierównomierności między kanałami. Plus brak precyzji i wygody regulacji, zwłaszcza z pilota. Oraz przesterowania sygnału, które występują dość szybko. To, że ich nie słyszysz, albo ci się tak wydaje, to żaden dowód. Stąd zresztą w dużej mierze opinie o „męczących” albo „niemęczących” tranzystorach…

Chyba wiesz, co to jest źródło cyfrowe, a co to jest źródło analogowe 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może trochę racji w tym jest

U mnie ten stary cdek po XLR ma taki sam poziom jak po  RCA

Nie zbijalem sygnału o 6 dB w związku z tym 

A teraz spróbuję 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2023 o 09:01, xajas napisał:


Ile/jakie zestawy glosnikowe „osobiscie sluchales“ w tych samych warunkch, by rozpoznac ich charakter?

 

słuchałem opery ale niskie tony mi się nie podobały, słuchałem Tannoye już u mnie w domu było ok ale były jednak ostrości np na trąbce w słabszych realizacjach, elaci ale tu już z caspianem nie dało się słuchać, niskie system audio w mniejszym systtemie miałem jakiś czas ale nie dość że wysokie tony były jakieś słabe to bas turdny do okiełznania, niskie monitor audio u znajomego ale tam nie dość że akustyka była bardzo słaba to jeszcze wysokie i średnica była chyba dużo gorsza niż w dynkach, bowersy jakiś niższy model siały górą jak szalone, a kefy 50tki jakoś nie były w moim guście

dostępność mniej popularnych marek jest moim zdaniem nieco dyskusyjna np jak próbowałem posłuchać jednych brytyjskich kolumn podstawkowych to u jedynego dystrybutora w polsce był 1 egzemplarz na cały kraj i to w poznaniu w outlecie, jestem ze śląska 

W dniu 8.03.2023 o 07:28, adamino napisał:

 Ewentualnie w jednym klocku RA-1592 MKII

tu z opisu grania pisze że jest raczej jasne, dobitne, bezpośrednie, analityczne a ja chciałbym iść w dokładnie odwrotnym kierunku ...

W dniu 8.03.2023 o 08:28, Adam 38 napisał:

 tak nijakiego (anemiczny dół pasma, wycofana góra, brak dynamiki) wzmacniacza jak Moon 240i jeszcze nie słyszał. 

brzmi to zachęcająco ale chyba nie chce iść w skrajności, to granie jednak fajnie jak by było chociaż trochę ciekawe 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś ze śląska to może miałbyś niedaleko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Drizzt napisał:

Nie rzucone niechętnie „akustyka też się liczy”… akustyka liczy się przede wszystkim, a nie wzmacniacze, których wybór to tak naprawdę najprostsza rzecz pod słońcem, której można dokonać nie ruszając się sprzed komputera.

ogólnie akustyka to temat często realnie nie do przeskoczenia dla normalnego kowalskiego, zrobiłem większość rzeczy które dało się zrealizować w tym zakresie, pierwsze odbicia, odległość kolumn i słuchacza od ściany tam są rzędu 0,6 -1 metra, pewnych rzeczy jak okna, drzwi do pokoju, czy rodzaj materiału z którego zrobione są ściany, czy ustroje niskotonowe przy powierzchni 15m2 byłyby już abstrakcją 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Drizzt napisał:

Nie musisz sam mierzyć, wystarczy sprawdzić. To, że gałka głośności we wzmacniaczu nadaje się do użytku w zakresie między godziną 8 a 9 nie jest normalne. Stare standardy czułości nadal pokutują u wielu producentów. Na początku zakresu pracy potencjometru masz największe zniekształcenia, szumy i nierównomierności między kanałami. Plus brak precyzji i wygody regulacji, zwłaszcza z pilota. Oraz przesterowania sygnału, które występują dość szybko. To, że ich nie słyszysz, albo ci się tak wydaje, to żaden dowód. Stąd zresztą w dużej mierze opinie o „męczących” albo „niemęczących” tranzystorach…

Chyba wiesz, co to jest źródło cyfrowe, a co to jest źródło analogowe 🤔

No i teraz na godz  10 jest tak jak było na 9 , ogólnie fajnie też gra, tak zostanie 

Tylko trzeba uwazac po zmianie źródła na RCA bo "ryknie" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Drizzt napisał:

Po tym wpisie sądzę kolego, że jesteś w lesie.

Czasem też tak myślę 😉 kwestia jest tego typu że czasem do ideału jest bardzo blisko, ale jednak czegoś brakuje. Problem w tym że między fajnym granie a takim które męczy różnica jest bardzo niewielka i człowiek nie chce robić rewolucji a jedynie skorygować dźwięk o to co mu nie pasuje, w moim przypadku rozchodzi się o uderzenie perkusji, to jedno na prawdę nie pasuje w całej tej układance jest mocne, czasem ostre, zawsze kiedy słucham muzyki bez tego instrumentu (pomijając jazz, czy bardziej ambitne gatunki) jest wszystko cudnie, potem wchodzi to uderzenie i cały efekt znika... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się jeszcze jeden wzmacniacz o poszukiwanych walorach i mieszczący się w założonym budżecie. Wielce prawdopodobne że to wzmacniacz którego szukasz i jest on barwny, muzykalny i kulturalny to Electrocompaniet ECI-5 MKII

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, costa brava napisał:

No i teraz na godz  10 jest tak jak było na 9 , ogólnie fajnie też gra, tak zostanie 

Tylko trzeba uwazac po zmianie źródła na RCA bo "ryknie" 🙂

U mnie z dodatkowym tłumikiem miałem wygodny zakres regulacji do 12, a nawet 1. Poza tą jedną rzeczą to naprawdę dobry wzmacniacz.

23 minuty temu, Svawo napisał:

ogólnie akustyka to temat często realnie nie do przeskoczenia dla normalnego kowalskiego, zrobiłem większość rzeczy które dało się zrealizować w tym zakresie, pierwsze odbicia, odległość kolumn i słuchacza od ściany tam są rzędu 0,6 -1 metra, pewnych rzeczy jak okna, drzwi do pokoju, czy rodzaj materiału z którego zrobione są ściany, czy ustroje niskotonowe przy powierzchni 15m2 byłyby już abstrakcją 

Zgoda i chwali ci się, że nie zapomniałeś o akustyce i zrobiłeś co mogłeś. Wiadomo, że w domowych warunkach wszyscy mamy większe czy mniejsze ograniczenia. Jednak imho wydawanie większych pieniędzy na audio, w tym w szczególności na wzmacniacze czy źródła cyfrowe, bez ogarniętej akustyki nie ma sensu. Zmiany wprowadzane przez te elementy toru są zwyczajnie niczym wobec akustyki i nikną w ogólnym bałaganie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Svawo napisał:

fajnie jak by było chociaż trochę ciekawe 🙂 

Po weekendzie może będę coś wiedział o połączeniu X14 z NAD M10. Jak wyjdzie z tego coś ciekawego to na priv napiszę czy warto abyś wypożyczył tego NADa na testy. A Moona na testy weź jak Q21 chce Ci go wysłać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Adam 38 napisał:

Po weekendzie może będę coś wiedział o połączeniu X14 z NAD M10. Jak wyjdzie z tego coś ciekawego to na priv napiszę czy warto abyś wypożyczył tego NADa na testy. A Moona na testy weź jak Q21 chce Ci go wysłać. 

Warto wypróbować NADa M10, używam go w jednym z systemów. Przede wszystkim jest wyposażony w Dirac, więc może dodatkowo pomóc na problemy z akustyką pomieszczenia, a nawet okiełznać nadmiarowy bas z kolumn. To jedyne rozwiązanie, które może realnie coś zmienić jeśli chodzi o wzmacniacze. Oczywiście to samo dotyczy innych sprzętów wyposażonych w Dirac, ale ten NAD jest jednym z ciekawszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Drizzt napisał:

Warto wypróbować NADa M10,

Szybkość i dynamika jest w tej ultranowoczesnej kostce czy raczej nasycenie, wypełnienie  i spokojne granie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam 38 napisał:

Szybkość i dynamika jest w tej ultranowoczesnej kostce czy raczej nasycenie, wypełnienie  i spokojne granie ?

Normalne, neutralne granie połączone z wysoką mocą. Reszta zależy od kolumn. Dirac robi robotę, poza tym sprzęt jest bardzo wygodny ze względu na ogrom funkcji. Pytanie czy OP ich potrzebuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adam 38 napisał:

Po weekendzie może będę coś wiedział o połączeniu X14 z NAD M10

hm... jeżeli ma brzmienie inne niże starsze nady które do dynek niezbyt pasowało, to można by spróbować, chociaż jak czytałem o którymś z tych nowszych płaskich nadów z dsp to było wiele głosów na forach że oprogramowanie nie jest dopracowane, być może to zmienili nie wiem.. ja poprawiłem brzmienie moich dynek nieco dzięki temu wątkowi i zwróceniu uwagi na akustykę... stwierdziłem po prostu że to jest niemożliwe i odsunąłem je jeszcze dalej od tylnej ściany (na której są okna), i...... bas się odkleił od tylnej ściany przestał z nią współgrać, zrobiła się genialna przestrzeń, dużo realizmu i świetnego dość lekkiego przyjemnego grania,troche tak jak to słyszałem w nautilusie za pierwszym razem i znowu efekt wow, to gra po prostu świetnie... teraz odległość między tylną ścianą a przetwornikiem z przodu to tylko 115cm 😉 jest świetnie lekko naturalnie bardzo bardzo realistycznie, mało co razi, no tylko w niektórych housowych utworach basik jednak nie jest w stanie wydolić (myślę że czasem kolumna przy baaaaardzo niskim zejściu, nie wiem czy więcej prądu by coś zmieniło) ale to wyjątki są nie reguła

19 godzin temu, Drizzt napisał:

Pytanie czy OP ich potrzebuje

No własnie nie, ja szukam czystego wzmocnienia i wystarczy mi jedno albo dwa wejścia rca i pilot, nic więcej do szczęscia nie potrzebuje jeśli chodzi o wyposażenie, diraciem się bawiłem przez dwa lata i niestety zrezygnowałem całkiem... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego może:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Svawo napisał:

jeżeli ma brzmienie inne niże starsze nady

Z pewnością nie będzie to przypominało mojego pierwszego NADa C356 BEE. Oczekuję od M10 szybkości, konturowości oraz otwarcia góry jaką mają klasyczne, wyższe modele Cyrusa. I bez tego przerysowania, przesycenia jakie mają wszystkie znane mi Naimy. Oby tylko nie poszło to całkiem po bandzie w drugą stronę, w szkieletowe, suche granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze w klasie D NADa nie mają technicznie nic wspólnego ze starymi w klasie AB. Nie ma co opierać się na jakichś pokutujących opiniach. Brzmienie będzie takie jakie zestawy głośnikowe podłączysz i tyle. Wysoka moc zapewnia uniwersalność w tym względzie, a Dirac i dodatkowe funkcje to dla mnie duża zaleta tego sprzętu. Jeśli jednak ktoś ich nie potrzebuje to nie ma seansu za nie płacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Drizzt napisał:

Brzmienie będzie takie jakie zestawy głośnikowe podłączysz i tyle.

To raczej aż tyle. 😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam 38 napisał:

To raczej aż tyle. 😉

 

 

Dokładnie tak. Ja niczego więcej od wzmacniacza nie oczekuję, a już szczególnie żeby miał jakąś swoją sygnaturę brzmieniową. NAD M10 nie ma. Mocne, neutralne wzmocnienie. Wszelkie modyfikacje brzmienia to już robota dla Diraca, więc mamy nad tym kontrolę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym wcale tak nie powiedział.

Owszem ten nad jest albo może być określony jako liniowy i mało wnoszący ale on jednak dodaje też coś od siebie.

Wystarczy go zestawić z primare, AVM czy accu które także są określane jako liniowe i nic nie wnoszące a jednak na tych samych kolumnach i w tych samych warunkach każdy z nich zagra inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No ja bym wcale tak nie powiedział.

Owszem ten nad jest albo może być określony jako liniowy i mało wnoszący ale on jednak dodaje też coś od siebie.

Wystarczy go zestawić z primare, AVM czy accu które także są określane jako liniowe i nic nie wnoszące a jednak na tych samych kolumnach i w tych samych warunkach każdy z nich zagra inaczej.

No ja to rozumiem. Z czego żyliby sprzedawcy w normalnym świecie neutralnych wzmacniaczy i kabli? Neutralny wzmacniacz bez sygnatury dźwiękowej to w świecie sprzedawców sprzętu audio tragedia. Jak to sprzedać? Jak zareklamować jego niebiańskie brzmienie skoro on (tak jak to być powinno) nie ma brzmienia. I zaczyna się „granie” absolutnie wszystkiego i nawijanie makaronu na uszy naiwnych. Czego potem widać efekty na forum. Realny świat audio wygląda jednak trochę inaczej.

A nawet, co tu kryć, zupełnie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Drizzt napisał:

No ja to rozumiem. Z czego żyliby sprzedawcy w normalnym świecie neutralnych wzmacniaczy i kabli? Neutralny wzmacniacz bez sygnatury dźwiękowej to w świecie sprzedawców sprzętu audio tragedia. Jak to sprzedać? Jak zareklamować jego niebiańskie brzmienie skoro on (tak jak to być powinno) nie ma brzmienia. I zaczyna się „granie” absolutnie wszystkiego i nawijanie makaronu na uszy naiwnych. Czego potem widać efekty na forum. Realny świat audio wygląda jednak trochę inaczej.

A nawet, co tu kryć, zupełnie inaczej.

Tu też jest odwrotnie:)

Każdy kolejny nowy model każdy wyższy model w serii jest przez każdego producenta reklamowany jako bardziej naturalny zgodny z oryginałem.

I to jest właśnie marketing.

Naprawdę na przestrzeni tych 16 lat obsługiwałem wielu klientów i takich którzy przyszli po pani sprzęt poużywany sprzęt osprzęt droższy osoby z którymi rozmawiało się na prawdę ciężko bo myślały że zjadły wszystkie rozumy z kompletnymi zielonymi oraz z wieloma znajomymi którzy grają na sprzętach które im poleciłem.

Uwierz tylko garstka osób jest w stanie otwarcie przyznać się że wcale nie szuka brzmienia naturalnego liniowego czy zwał jak zwał. I ja także należy do takich osób.

Ale to trzeba mieć odwagę i doświadczenie w sprawdzeniu wielu sprzętów. 

Od razu zaznaczę bo pewnie będę przytoczony nie mówię że wszyscy są osoby które lubią takowy dźwięk ale jest ich mniej. To właśnie producenci sprzętu wmawiają nam bo tak jest prościej a w konsekwencji i tak robią swoje. 

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tu też jest odwrotnie:)

Każdy kolejny nowy model każdy wyższy model w serii jest przez każdego producenta reklamowany jako bardziej naturalny zgodny z oryginałem.

I to jest właśnie marketing.

Naprawdę na przestrzeni tych 16 lat obsługiwałem wielu klientów i takich którzy przyszli po pani sprzęt poużywany sprzęt osprzęt droższy osoby z którymi rozmawiało się na prawdę ciężko bo myślały że zjadły wszystkie rozumy z kompletnymi zielonymi oraz z wieloma znajomymi którzy grają na sprzętach które im poleciłem.

Uwierz tylko garstka osób jest w stanie otwarcie przyznać się że wcale nie szuka brzmienia naturalnego liniowego czy zwał jak zwał. I ja także należy do takich osób.

Ale to trzeba mieć odwagę i doświadczenie w sprawdzeniu wielu sprzętów. 

Od razu zaznaczę bo pewnie będę przytoczony nie mówię że wszyscy są osoby które lubią takowy dźwięk ale jest ich mniej. To właśnie producenci sprzętu wmawiają nam bo tak jest prościej a w konsekwencji i tak robią swoje. 

Piotrek 

Ja lubię neutralny, liniowy dźwięk i niczego innego nie oczekuję od wzmacniacza. On ma napędzić zestawy głośnikowe. To jest jego zadanie, a nie „granie”. Jednak jest jeden warunek: muszę lubić dźwięk kolumn, które ten wzmacniacz napędza. A kolumny już nigdy nie są w 100% neutralne bo to niewykonalne.

Natomiast zgadzam się: neutralny, liniowy wzmacniacz ze źle grającymi kolumnami to istna tragedia. Wtedy jeśli ktoś nie ma odwagi przyznać się, że popełnił błąd przy wyborze kolumn i zwyczajnie wymienić je na inne lub popracować nad poprawą akustyki pomieszczenia, to będzie kombinował do bólu. Ze wszystkim po kolei, w tym zwłaszcza ze wzmacniaczami. Co i tak jest skazane na porażkę bo nie tu tkwi problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niestety dzieje się to coraz częściej bo chińskie wzmacniacze w klasie D naprawdę prężnie wkraczają w nas rynek i o ile początkowo atakowały segment rynku używanego o tyle obecnie można na nie trafić bo dużo wyższych cenach. 

Mało kto u nas w kraju jest w stanie przyznać się do błędu I to jest poniekąd zrozumiałe bo pisze post gdzie chętnie by coś wymienił napiszę że jest niezadowolony a na innej podstronie w dziale giełda znajduje się jego ogłoszenie 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Drizzt napisał:

Ja lubię neutralny, liniowy dźwięk i niczego innego nie oczekuję od wzmacniacza. On ma napędzić zestawy głośnikowe. To jest jego zadanie, a nie „granie”. Jednak jest jeden warunek: muszę lubić dźwięk kolumn, które ten wzmacniacz napędza. A kolumny już nigdy nie są w 100% neutralne bo to niewykonalne.

Natomiast zgadzam się: neutralny, liniowy wzmacniacz ze źle grającymi kolumnami to istna tragedia. Wtedy jeśli ktoś nie ma odwagi przyznać się, że popełnił błąd przy wyborze kolumn i zwyczajnie wymienić je na inne, to będzie kombinował do bólu. Ze wszystkim po kolei, w tym zwłaszcza ze wzmacniaczami.

No niestety kolumny+wzmacniacz to nie wszystko. Już wyżej było wspomniane jak "byle co" w dobrej akustycznie sali gra.

Wiadomo że z guana bata nie ukręci ale .... jak się wysuszy doda marketing to mamy pyszną kawusie :)....(kopi luwag).. a tak serio to ten liniowy neutralny wzmacniacz + nasze kolumny + nasza akustyka ma dać neutralny dźwięk.

 

PS. ten kopiący, głęboki basik w salce Nautilusa jest boski...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.