Skocz do zawartości
IGNORED

Głośnik centralny położenie


Rybens86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zagwozdke związaną z położeniem tego głośnika ( kef q250c) który pewnie jak już wiecie będzie za ekranem( jak i q750) i na avs forum opinie że pionowo, a Waszym zdaniem?  Czy głośnik nie był projektowany żeby działał poziomo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rybens86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz go wieszał na ścianę, to co szkodzi spróbować obu pozycji? Osobiście obstawałbym przy poziomym ustawieniu 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Q21 napisał:

Jeśli nie będziesz go wieszał na ścianę, to co szkodzi spróbować obu pozycji? Osobiście obstawałbym przy poziomym ustawieniu 🙂 

No niby nie problem ale chciałbym to zrobić zgodnie ze sztuką 🙂 jaka kolwiek ona jest ale chyba też skłaniam się ku ustawieniu w poziomie

Pozdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zgodnie ze sztuką poszukaj badań testu jak promieniuje te głośnik w pozycji pionowej vs poziomej.

Proszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Horizontal Frequency Response (0° to ±90°)

Vertical Frequency Response (0° to ±40°)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ten film dotyczy innego modelu Kefa ale pozwoli ci fajnie zrozumieć wykresy.

I tu jeszcze inny fajny materiał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki będę oglądać to jak już kwestie położenia mam z głowy będzie poziomo to jak go ustawić? Dokładnie centralnie na środku czy na środku względem szerokości ale na wysokości uszu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rybens86 napisał:

Super dzięki będę oglądać to jak już kwestie położenia mam z głowy będzie poziomo to jak go ustawić? Dokładnie centralnie na środku czy na środku względem szerokości ale na wysokości uszu?

W sumie to pytanie takie trochę z Dup...y. Zadałeś pytanie ...No i fajnie... Tylko to tyczy, się znowu twojego projektu... Nie każdy wie o co biega.

I teraz ktoś ci napisze :

"Daj tak jak Dolby mówi 120 od podłogi"

A ty walniesz ale ja mam skos na lewej ścianie.... no i co  wtedy?

Załóż sobie swòj wątek i tam opisuj wszystko  w jednym miejscu.Nie wiem   "Pokój kinowy ze skosem "?

Ktoś z podobnym pokojem  , szukający podobnych rozwiązań  będzie miał wszystko w jednym miejscu ,a nie  rozwalone na 10 stron z tematami... Napisz do moderacji ...Może da rady to wszystko wsadzić do jednego wątku....

Co do pytania ...

W dolnej warstwie...wedłóg Dolby ,wszystkie powinny być na tej samej wysokości... Central na środku względem głośników frontowych ...

Kefy to specyficzne kolumny

Cytat ze strony producenta...

"Sercem nowo opracowanej serii Q jest zespół głośników Uni-Q. Innowacyjność tej technologii sprawia, że głośnik wysokotonowy znajduje się w centrum akustycznym głośnika nisko-średniotonowego, co sprawia, że zostaje zachowany ideał akustyczny jednego punktu promieniującego. Rezultatem tego zabiegu jest bardziej szczegółowy, punktowy dźwięk".

"Centrum akustyczne "...Czyli wysokotonowy wszystkie dolne  na wysokości 110-120cm. Tylne można dać wyżej.

ALE...

Ty masz skos na lewej ścianie i ścianę kolankową....to też trzeba wziąść pod uwagę...Jaka ona wysoka jest ?Może trzeba dać niżej ?Żeby nie biły w ten skos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Centrum akustyczne "...Czyli wysokotonowy wszystkie dolne  na wysokości 110-120cm. Tylne można dać wyżej.


Nie rozumiem. Co ma Coax z tymi 110-120cm wspolnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, xajas napisał:

Nie rozumiem. Co ma Coax z tymi 110-120cm wspolnego

Czy nie jest tak ,że w " kinie  " najlepsze efekty odsłuchowe uzyskuje się stawiając centrum akustyczne  kolumny na wysokości  ucha ? W tym przypadku Kef ma średniotonowy /wysokotonowy w jednej osi ....Uni-Q

Czyli  wysokotonowy na wysokości ucha da najlepszy odsłuch tej kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Rybens86 napisał:

i na avs forum opinie że pionowo

Niezłe ludzie mają pomysły. Przecież central jest typową konstrukcją, którą ma być używana w poziomie.

9 godzin temu, Rybens86 napisał:

Dokładnie centralnie na środku czy na środku względem szerokości ale na wysokości uszu?

A to jakaś różnica u Ciebie? Ma być centralnie względem ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No założę ten wątek co prawda jeszcze trochę czasu do zaczęcia budowy tego ale fakt dużo ostatnio tych moich wątków... Dużo myśli w głowie mam bo dużo jeszcze nie wiem 🙂 plan na teraz to wytyczyć ekran ustawić właśnie jakoś te kolumny i wysłać do opinii bo wokół już ustawionych kolumn chciałbym budować całą konstrukcję od tego zacząć 

Co do centralnego dzwoniłem do kef i też potwierdził że głośniki powinny być na wysokości uszu... ścianka kolankowa 140 cm ma 

Zdaję sobie sprawę że będzie dużo pytań pokój nie standardowy ale mam nadzieję że może z Waszą pomocą się to uda z czasem ogarnąć 😎

3 minuty temu, qbakos napisał:

Niezłe ludzie mają pomysły. Przecież central jest typową konstrukcją, którą ma być używana w poziomie.

A to jakaś różnica u Ciebie? Ma być centralnie względem ekranu.

Wydaje mi się że komuś chodziło o to żeby było na równi z lewym i prawym ale tak na logikę to średnio to się mi kleiło no ale dlatego wolałem spytać Was😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Rybens86 napisał:

No założę ten wątek co prawda jeszcze trochę czasu do zaczęcia budowy tego ale fakt dużo ostatnio tych moich wątków... Dużo myśli w głowie mam bo dużo jeszcze nie wiem 🙂 plan na teraz to wytyczyć ekran ustawić właśnie jakoś te kolumny i wysłać do opinii bo wokół już ustawionych kolumn chciałbym budować całą konstrukcję od tego zacząć 

Co do centralnego dzwoniłem do kef i też potwierdził że głośniki powinny być na wysokości uszu... ścianka kolankowa 140 cm ma 

Zdaję sobie sprawę że będzie dużo pytań pokój nie standardowy ale mam nadzieję że może z Waszą pomocą się to uda z czasem ogarnąć 😎

Wydaje mi się że komuś chodziło o to żeby było na równi z lewym i prawym ale tak na logikę to średnio to się mi kleiło no ale dlatego wolałem spytać Was😊

Takie coś bym widział z tą różnicą że suby w rogach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Nie Ty jeden 😉 

 

Dobrze nie być sam😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Rybens86 napisał:

Dobrze nie być sam😂

Nie bój żaby ....za rok się będziesz z tego  śmiał 😅.Zakładaj wątek i tam będziemy się wywodzić ....bo tak to bałagan się robi  i ciągle będziesz szukał tematów i  podpowiedzi  w nich  zawartych...

6 minut temu, Rybens86 napisał:

Takie coś bym widział z tą różnicą że suby w rogach

Konkretna robota....Typowo pod SBA /DBA.

Ja bym tylko wszystkie 3 głośniki dał takie same.👍

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy nie jest tak ,że w " kinie  " najlepsze efekty odsłuchowe uzyskuje się stawiając centrum akustyczne  kolumny na wysokości  ucha ? W tym przypadku Kef ma średniotonowy /wysokotonowy w jednej osi ....Uni-Q
Czyli  wysokotonowy na wysokości ucha da najlepszy odsłuch tej kolumny...

Nie, najlepsze efekty da Center na srodku ekranu, niezaleznie od tego gdzie sa uszy

A ja nie

Center postawil nym pionowo, a L/R wyzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_0506.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xajas napisał:

Center na srodku ekranu

Tak, a ekran też na odpowiedniej wysokości, bo nie jest wygodnie oglądać, podnosząc nadmiernie wzrok. 

Poza tym, centralny: uni-q to nie wszystko, bo ma jeszcze 2 niskotonowe. To konstrukcja trójdrożna, więc jest jeszcze kwestia podziału niskie/średnie pasmo. Jeśli jest wystarczająco nisko, to nie ma problemu, lecz w przypadku podziału na tyle wysokiego, że odległość głośników będzie równa długości fali w podziale, może być problem, bo to zawęzi poziomy kąt propagacji dźwięku. Moim zdaniem, jeśli TEN głośnik będzie za ekranem, znacznie korzystniej jest go umieścić pionowo. Wtedy w poziomie jego charakterystyki kątowe będą szerokie, a zawężone w pionie, co będzie lepsze dla zmniejszenia siły dźwięku odbitego od sufitu i podłogi.

Jeśli byłby to model dwudrożny, z jedynie pojedynczym koncentrykiem, problem by nie istniał. (Miałem taki, jak jeszcze bawiłem się w kino domowe.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, xajas napisał:

A ja nie

Center postawil nym pionowo, a L/R wyzej

A ja nie ....tylko bym center wywalił i dal 3 taką samą jak fronty....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tam będzie Atmos /Auro 3d . Jak da wyżej to mu się wszystko zleje i d ..pa nie atmos /Auro 3d będzie ... 😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego kefa + cały system KD 5.1.4 na kef uni-q. Wysokość 120 cm czy 140 cm nie będzie miało znaczenia. Byle stał na środku jak na centralny przystało i raczej w poziomie + boczne trochę wyżej. To świetna kolumna. Będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Nie bój żaby ....za rok się będziesz z tego  śmiał 😅.Zakładaj wątek i tam będziemy się wywodzić ....bo tak to bałagan się robi  i ciągle będziesz szukał tematów i  podpowiedzi  w nich  zawartych...

Konkretna robota....Typowo pod SBA /DBA.

Ja bym tylko wszystkie 3 głośniki dał takie same.👍

 

.

No pewnie tak uzbiera się tej wiedzy trochę może się komuś przyda 😊 

Wiem trochę się pospieszyłem z tym głośnikiem , kupiłem go dawno temu gdzie jeszcze na poważnie nie myślałem o budowaniu pokoju do kina no ale trudno musi zostać

7 godzin temu, porlick napisał:

Tak, a ekran też na odpowiedniej wysokości, bo nie jest wygodnie oglądać, podnosząc nadmiernie wzrok. 

Poza tym, centralny: uni-q to nie wszystko, bo ma jeszcze 2 niskotonowe. To konstrukcja trójdrożna, więc jest jeszcze kwestia podziału niskie/średnie pasmo. Jeśli jest wystarczająco nisko, to nie ma problemu, lecz w przypadku podziału na tyle wysokiego, że odległość głośników będzie równa długości fali w podziale, może być problem, bo to zawęzi poziomy kąt propagacji dźwięku. Moim zdaniem, jeśli TEN głośnik będzie za ekranem, znacznie korzystniej jest go umieścić pionowo. Wtedy w poziomie jego charakterystyki kątowe będą szerokie, a zawężone w pionie, co będzie lepsze dla zmniejszenia siły dźwięku odbitego od sufitu i podłogi.

Jeśli byłby to model dwudrożny, z jedynie pojedynczym koncentrykiem, problem by nie istniał. (Miałem taki, jak jeszcze bawiłem się w kino domowe.)

Chyba zrobię ślepy test bo to widzę każda opinia inna 🙂

7 godzin temu, porlick napisał:

Tak, a ekran też na odpowiedniej wysokości, bo nie jest wygodnie oglądać, podnosząc nadmiernie wzrok. 

Poza tym, centralny: uni-q to nie wszystko, bo ma jeszcze 2 niskotonowe. To konstrukcja trójdrożna, więc jest jeszcze kwestia podziału niskie/średnie pasmo. Jeśli jest wystarczająco nisko, to nie ma problemu, lecz w przypadku podziału na tyle wysokiego, że odległość głośników będzie równa długości fali w podziale, może być problem, bo to zawęzi poziomy kąt propagacji dźwięku. Moim zdaniem, jeśli TEN głośnik będzie za ekranem, znacznie korzystniej jest go umieścić pionowo. Wtedy w poziomie jego charakterystyki kątowe będą szerokie, a zawężone w pionie, co będzie lepsze dla zmniejszenia siły dźwięku odbitego od sufitu i podłogi.

Jeśli byłby to model dwudrożny, z jedynie pojedynczym koncentrykiem, problem by nie istniał. (Miałem taki, jak jeszcze bawiłem się w kino domowe.)

Ekran pasuje mi dać 30 35 cm od podłogi przez ten skos tam wychodzi jakieś 128 cali , najlepiej zrobię ślepy test to może coś się wyklaruje bo widzę że opinie są podzielone 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przemawia za pionowym ustawieniem, to wytlumaczyl (po czesci) Porlick (miedzy inymi efekt filtru grzebieniowego).
A jakie argumenty ma frakcja zwolennikow „poziomego“ ustawienia (poza tym, ze przecietny Kowalski nie ma miejsca i musi go polozyc poziomo pod ekranem)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dedykowanych  salkach kinowych w dolnej warstwie

(a najlepiej i w górnej ) powinno  się stosować  takie same głośniki /kolumny.Oczywiście nikt na sufit nie będzie montował jakiś olbrzymów.Dlatego Atmos i surraund  można zniwelować do   "tej samej serii " i zmniejszyć gabaryty.

Kef q250c to  kolumna jak sama nazwa wskazuje  " centralna" do systemów  kinowych na salonach.

Wmyślona po to aby zmieścić ją POD ekranem /telewizorem ,na płask. Ma grać i ładnie wyglądać.

W twoim przypadku jak byś miał trzy takie  kef q250c na froncie  to śmiało  bym je umieścił w pionie.Ty masz jedną....więc? 

 

Godzinę temu, Rybens86 napisał:

Ekran pasuje mi dać 30 35 cm od podłogi przez ten skos tam wychodzi jakieś 128 cali , najlepiej zrobię ślepy test to może coś się wyklaruje bo widzę że opinie są podzielone 

A co pisałem wyżej?

11 godzin temu, Gmow1977 napisał:

teraz ktoś ci napisze :

"Daj tak jak Dolby mówi 120 od podłogi"

A ty walniesz ale ja mam skos na lewej ścianie.... no i co  wtedy?

🤣🤣🤣.

Załóż wątek  opisz dokładnie pomieszczenie...to nie będziesz sie za każdym razem musiał tłumaczyć...😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef q250c to  kolumna jak sama nazwa wskazuje  " centralna" do systemów  kinowych na salonach.
Wmyślona po to aby zmieścić ją POD ekranem /telewizorem ,na płask. Ma grać i ładnie wyglądać.
W twoim przypadku jak byś miał trzy takie  kef q250c na froncie  to śmiało  bym je umieścił w pionie.

Nie, nazwa nie wskazuje na to, ze ma byc pod ekranem i poziomo. A lepiej gra pionowo. I to nie ma nic wspolnego z tym, czy masz trzy takie czy nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, xajas napisał:

Nie, nazwa nie wskazuje na to, ze ma byc pod ekranem i poziomo. A lepiej gra pionowo. I to nie ma nic wspolnego z tym, czy masz trzy takie czy nie

Panie @xajas to walnij Pan chłopakowi wykład na dwie strony  co by pojął dlaczego nie w poziomie ....bo na  takie gierki słowne to szkoda czasu.Ja napisałem dlaczego bym dał w poziomie a dlaczego w pionie.

Swoją drogą ...rzadko widzę instalacje z" Centralnym "za ekranem w pionie....nie mówię że ich nie ma ...

I w sprzedaży....Kto kupuje taką kolumnę Kef q250c

a potem montuje ja w pionie ?Pytam sie kto?🤔 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) B4613456-FE95-42F6-8389-0969E1A0B78D.jpeg.thumb.jpg.d94300837f4391adcc3d5a9e58c1f09b.jpgwnwb8co2ov071.thumb.jpg.87852094b331fa6d4b2d0cbf5a62d38d.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gmow1977 napisał:

Panie @xajas to walnij Pan chłopakowi wykład na dwie strony  co by pojął dlaczego nie w poziomie ....bo na  takie gierki słowne to szkoda czasu.Ja napisałem dlaczego bym dał w poziomie a dlaczego w pionie.

Swoją drogą ...rzadko widzę instalacje z" Centralnym "za ekranem w pionie....nie mówię że ich nie ma ...

I w sprzedaży....Kto kupuje taką kolumnę Kef q250c

a potem montuje ja w pionie ?Pytam sie kto?🤔 

Jak pisałem wyżej np ja kupiłem z braku wiedzy wtedy no trudno ale nie sądze żeby było to aż takie złe centralna zamiast trzeciej takiej samej... Będę pod koniec kwietnia w domu zrobię ślepy test i zdecyduję 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to o czym jest ten wątek? Czy mając ten głosnik pod ręką nie mozna sprawdzić obydwu ustawień i wybrac to ktore subiektywnie brzmi lepiej? Wytyczne dolby itp, to przeciez tylko zestaw porad i sugestii, a nie zelazne zasady. Widziałem wiele instalacji na AVS gdzie były na froncie 3 identyczne głosniki ustawione pionowo na tej samej wysokosci.

Tez uwazam, ze centralny dedykowany do kd przeciętnego kowalskiego jest poziomy, bo zazwyczaj ustawiany jest pod/nad telewizorem. Taki schemat juz się przyjął i tak są konstruowane zestawy.

7 minutes ago, Gmow1977 said:

Swoją drogą ...rzadko widzę instalacje z" Centralnym "za ekranem w pionie....nie mówię że ich nie ma ...

I w sprzedaży....Kto kupuje taką kolumnę Kef q250c

a potem montuje ja w pionie ?Pytam sie kto?🤔 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) B4613456-FE95-42F6-8389-0969E1A0B78D.jpeg.thumb.jpg.d94300837f4391adcc3d5a9e58c1f09b.jpgwnwb8co2ov071.thumb.jpg.87852094b331fa6d4b2d0cbf5a62d38d.jpg

 

Tylko, ze Ty wkleiłes przykłady typowych instalacji z telewizorem. Centralny w takim przypadku musi byc poziomo. Telewizor to przeciez nie to samo co ekran transparentny 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rybens86 napisał:

Jak pisałem wyżej np ja kupiłem z braku wiedzy wtedy no trudno ale nie sądze żeby było to aż takie złe centralna zamiast trzeciej takiej samej... Będę pod koniec kwietnia w domu zrobię ślepy test i zdecyduję 

Tu nikt ci nie zarzuca,że źle kupiłeś...  masz i tyle zainstaluj w jednej lini z L/R i też będzie grało...😅.Tylko potestuj w pionie I poziomie jak pisałeś....👍

5 minut temu, brewka87 napisał:

Tylko, ze Ty wkleiłes przykłady typowych instalacji z telewizorem. Centralny w takim przypadku musi byc poziomo. Telewizor to przeciez nie to samo co ekran transparentny

Tak ale to właśnie odnośnie do tego co napisałem wyżej....

44 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Kef q250c to  kolumna jak sama nazwa wskazuje  " centralna" do systemów  kinowych na salonach.

Wmyślona po to aby zmieścić ją POD ekranem /telewizorem ,na płask. Ma grać i ładnie wyglądać.

W salkach domowych na szybko nic nie znalazłem....

8 minut temu, brewka87 napisał:

Telewizor to przeciez nie to samo co ekran transparentny

Ale nikt mu nie broni montarzu za ekranem...😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, Gmow1977 said:

Ale nikt mu nie broni montarzu za ekranem...😉

A za ekranem to mozna nawet dac po skosie 😄 taki kompromis pomiędzy płaskim, a pionowym ustawieniem 😂

 

 

 

....oczywiscie zartuje 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gmow1977 napisał:

W dedykowanych  salkach kinowych w dolnej warstwie

(a najlepiej i w górnej ) powinno  się stosować  takie same głośniki /kolumny.Oczywiście nikt na sufit nie będzie montował jakiś olbrzymów.Dlatego Atmos i surraund  można zniwelować do   "tej samej serii " i zmniejszyć gabaryty.

Kef q250c to  kolumna jak sama nazwa wskazuje  " centralna" do systemów  kinowych na salonach.

Wmyślona po to aby zmieścić ją POD ekranem /telewizorem ,na płask. Ma grać i ładnie wyglądać.

W twoim przypadku jak byś miał trzy takie  kef q250c na froncie  to śmiało  bym je umieścił w pionie.Ty masz jedną....więc? 

 

A co pisałem wyżej?

🤣🤣🤣.

Załóż wątek  opisz dokładnie pomieszczenie...to nie będziesz sie za każdym razem musiał tłumaczyć...😅

To niby jest ta sama kolumna skoro jest razem w zestawie też sprzedawana ta sama rodzina uni q wiec chyba dużej różnicy nie powinno być ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.