Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Grundig A-903 Fine Arts


8815lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostały klocek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>redbox32

 

Polecam tego Nakamichi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Design podobny do FineArtsa (nie wiem kto sie na kim wzorował) a CD conajmniej

o klase lepsze. Na niemieckim ebay'u niższe modele schodzą po 200euro.

 

Pozdrawiam

Ola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ola

A Ty, Olu, skusiłaś się na Nakamichi czy jednak szukasz dalej? Ciekawi mnie Twoja opinia, gdyż wczesniej nie spotkałem pochlebnych ocen CD tej marki (oczywiście w przeciwieństwie do magnetofonów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lenam

 

U mnie Nakamichi gra i pewnie tak zostanie.

Tak naprawde do kupiłam go ze wzgledu na wygląd.

Bardzo pasuje do pozostałych części ;)

 

Gra delikatnie, nie natarczywie, bardzo kulturalnie.

Scena jest głęboka i przejrzysta. Przy niektórych utworach

jak się zamknie oczy to ma sie wrażenie jakby się siadziało w

wielkiej sali ;)

 

Oczywiście nie jestem ekspertem, wiec nie podejmuje się jego

oceny. Pewnie dużo zależy od innych części systemu.

 

Słuchałam też Marantza 63 ale nie pasuje mi. Wg mnie troche za cukierkowy.

 

Jestem zadowolona z Nakamichi. Ale prosze się nie sugerować ;)

 

Pozdrawiam

Ola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ola

 

"Tak naprawde do kupiłam go ze wzgledu na wygląd. "

 

He, he, jak zobaczyłem wklejone przez Ciebie zdjęcie (w innym wątku) Twojego aktualnego zestawu, to od razu tak pomyślałem - dobrane kobiecym okiem :-)

Ale jeśli do tego gra miło, to świetnie. No, żeby to ocenić, nie trzeba być ekspertem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Co ja tu chcialem... A... ten, tego... No... Aaaa... Wiem! Dluzszy czas tu nie zagladalem bedac ostatnio bardzo zajetym czlowiekiem. Ale... Chyba wspomne, ze nadal jestem posiadaczem A-9000 (nie zmienilem go dotad na nic innego). Jak widac, musi to byc dobry wzmak ;) Uprzedzajac pytania, finansowo mi sie na razie jakos powodzi i nie wystawie jutro A-9000 na aukcji Allegro. Chcialbym zachecic jednak do posluchania tego klocka tych, ktorzy mieli watpliwosci lub szukaja czegos niedrogiego, a "dobrzegrajacego" ;)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czytałem wasze opinie na tym forum które nosi tytuł "Wzmacniacz Grundig A-903 Fine Arts" i zauważyłem Ze 90% to opisy Grundiga A-9000. Wiec Ci którzy odsłuchiwali A-903 niech napiszą czy gra on naprawde lepiej od marantza PM75? I jakie włozyc kondensatory do zasilacza zamiasz starych zeby zdobyć chociaz troszke lepszy dżwięk. Co można w nim jeszcze poddać tuningowi. Jeżeli ktoś ma na sprzedaz Grundiga A-9000 prosze się odezwać bo jestem zainteresowany kupnem- mój mail [email protected]

 

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

>kooniuszy

 

A-903 to bardzo udany wzmacniacz. I wg mnie gra lepiej od PM 75. Szczególnie to słychać

przy kolumnach B&W. Lepiej kontroluje bas i nie jest tak oszczędny w barwach.

Na AA hyperion II te róznice były w zasadzie nie zauważalne. Być może dlatego, że

kolumny AA grają bardziej matowo i w base są mniej zwarte (świetne do muzyki unplug).

 

Jak chyba cała seria A tak i A-903 potrzebuje jasnych kolumn, najlepiej 8 ohm.

 

Jednak przed zakupem radziła bym posłuchać A9000. To jednak sprzęcik o klase wyższy.

Świetna scena, wspaniałe otwarte wokale, niżej schodzący i lepiej kontrolowany bas.

 

Aktualnie jest do dostania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig cd7550 jest najciekawszym cd . W tej kwocie nic ciekawszego nie kupisz. W Cd-9000 mniej wciaga muzyka i jest bardziej techniczny niz muzykalny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

A więc powiem tak. Grundig A-903 to TOTALNE DNO!!!!!!

Owszem wzmacniacz gra ciepło ,ale nie odnotowałem w nim wogóle przestzreni, głębi i czegos takiego jak stereo też nie było. Muzyka grała tylko i wyłączni w kolumnach, ani na chwile nie oderwała sie od głosników. Żaden dżwięk nie przeleciał przez pokój... brrrr az mi sie o nim nie chce pisać. A co najlepsze nie współpracował z moimi 4 omowymi kolumnami - wyłanczał sie przy odkręceniu gałki głośności powyzej połowy. I nie wiem jak gra Marantz PM75 ale coś mi sie wydaje ze o niebo lepiej bo ten grundig to pomyłka. Teraz zastanawiam sie nad zakupieniem jakiegos wzmaka do 600zł. Interesuje mnie ciepło grajacy wzmak z duzą iloscią detali w górnym pasmie ale przezdewszystkim szukam sprzetu który stworzy duzą przestrzen i głębie. Mam cdka pioneera PD-S904 i kolumny diy na głośnikach vify TC18wg 4ohm i DX25TG-05-04. Poradżcie cos jak możecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety o tym wzmacniaczu nie napisze nic pozytywnego poniewaz strasznie denerwowało mnie jego brzmienie które było zmulone i bez polotu. Teraz mysle nad zakupem jakigos Marantaza. Jak gra PM72? czy podobnie do PM75?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kooniuszy tak nie mozna,przeciez to fine arts i wogóle seria A :),co Ty piszesz....:).On gra ciepło,i trzeba zimnych kolumn....... 8-).Eh,te legendy Hi-Fi,sa wybredne,oj wybredne :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kooniuszy

 

Pierwsze pytanie. Na jakim zestawie sluchales wczesniej i czy bylo lepiej?

Moim zdaniem zacznij od zastanowienia sie nad zestawami glosnikowymi, bo jezeli A-903 uznales za 'totalne dno', to w przypadku kazdego innego 'wzmaka do 600 zl' bedzie tylko gorzej... Zapytam moze inaczej... Ilu wzmakow sluchales wczesniej, przed A-903 (podaj nazwy i modele)? A-903 nie jest wzmakiem doskonalym, ale Twoja opinia 'totalne dno' swiadczy, tak jak wspomnialem, albo o braku doswiadczenia, albo o porownywaniu do zupelnie innej polki cenowej o ktora sie byc moze otarles. Z reka na sercu stwierdzam: A-903 to klocek wybitny w swojej klasie.

Odnosnie 4ohm - wzmak jest przystosowany do pracy z kolumnami 8ohm i jezeli sluchasz go z zestawami 4ohm (ktore pewnie jeszcze schodza nizej), to nie dziw sie ze zabezpieczenie zadziala i Ci go wylaczy.

A-903 brzmi bardziej 'kolorowo' i naturalnie od PM-75 oraz dodatkowo daje w dzwieku te 'cieplo' niedostepne dla wiekszosci japonczykow. Mialem PM-75 i stwierdzam, ze na 3 zestawach podlogowcow i na jednych monitorach gral gorzej od A-903 w kazdym aspekcie. Poprawy nie przyniesie zaden tani wzmak, jezeli A-903 jest dla Ciebie niewystarczajacy (jezeli tak, to celuj w polke powyzej 3-4k zl).

 

Trudno powiedziec, czego uzyles do odsluchu, zatem napisz jakie masz zrodlo (CD) oraz jakie kable i kolumny.

 

Osobiscie caly czas uzywam A-9000 (nastepce A-903) i nie brakuje mi w nim niczego.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kooniuszy

 

Przepraszam, nie zauwazylem informacji o Twoich kolumnach...

A wiec wszystko jasne... Masz kolumny DIY... Byc moze w nich tkwi problem (to o czym piszesz - brak stereo i sceny - to moze byc problem niewlasciwej konstrukcji i zestrojenia tych kolumn...). Wez tego A-903 i przejdz sie do kogos, kto ma dobre, sprawdzone zestawy glosnikowe i posluchaj tego wzmaka raz jeszcze... Potem tu wroc i napisz o wrazeniach.

 

Twoje zrodlo pozostawia wiele do zyczenia - niestety, PD-904 jest naprawde kiepskim odtwarzaczem :( ...

 

Posluchaj A-903 w jakims przyzwoitym towarzystwie, moze byc w klasie budzetowej (kolumienki za 2-3k zl, CD za 1kzl...) i wtedy ponownie napisz opinie. Ba, zrob to koniecznie, bo swoim wpisem 'popsules' troszke image tego naprawde dobrego wzmaka :)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serii 900 nie można porównywać do 9000. Te pierwsze były dwa razy tańsze i z prestiżowej linii została im tylko estetyka. Końcówka mocy była w nich zrobiona na "scalakach" stk.Kosztowały poniżej 1000DM (A-9000 2000DM)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>4kowal

 

Co ciekawe, mialem tez tego samego NAD 320BEE, ktorego Ty posiadasz... Ten NAD to dopiero byla porazka... Rozwleczony bas (wolny i zmulony), ewidentnie zapiaszczona i sucha gora. Sprzedalem jeszcze na gwarancji za 50% ceny. Poczatkowo myslalem, ze jako nowy z czasem jeszcze sie 'ulozy'. Niestety nie, nawet po wielu miesiacach wygrzewania i eksperymentowania z kolumnami, kablami, etc.

 

Nad 320BEE jest zdecydowanie gorszym wzmacniaczem od A-903, nie mowiac o A-9000...

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete nie powiedziałem, ze NAD 320bee jest lepszy.

Góra z NADa na pewno była gorsza. Natomiast bas w NAD w każdym aspekcie był lepszy, co nie znaczy ze bardzo dobry. Była lepsza góra, z basem totalnie sobie nie radził jak trzeba. To był skok w bok ale na pewno nie na poziom wyżej.

Uznałem ze NAD jest nowszy, ma pilota i mniej się na nim traci przy odsprzedaży. Dlatego pozbyłem się A9000.

 

Moim zdaniem A9000 jest straszliwie przereklamowanym wzmacniaczem tutaj na forum.

 

Zdobyłem jedno cenne doświadczenie. Słuchać samemu i z wielki dystansem podchodzić do mega odkryć pojawiających się na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta:

 

Lete nie powiedziałem, ze NAD 320bee jest lepszy.

Góra z NADa na pewno była gorsza. Natomiast bas w NAD w każdym aspekcie był lepszy, co nie znaczy ze bardzo dobry.

W A9000 była lepsza góra, natomiast z basem totalnie sobie nie radził jak trzeba. To był skok w bok ale na pewno nie na poziom wyżej.

Uznałem ze NAD jest nowszy, ma pilota i mniej się na nim traci przy odsprzedaży. Dlatego pozbyłem się A9000.

 

Moim zdaniem A9000 jest straszliwie przereklamowanym wzmacniaczem tutaj na forum.

 

Zdobyłem jedno cenne doświadczenie. Słuchać samemu i z wielki dystansem podchodzić do mega odkryć pojawiających się na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Opini jest tyle ile systemów audio na forum.

Można oczywiście bawić się w "konstruktywna krytykę"

ale to nic nie da. Jeżeli jakiś klocek byłby naprawdę zły to nigdy

nie trafiłby do produkcji. Kwestia dobrania odpowiednich komponentów.

 

Jestem zdania, że przy odpowiedniej dozie cierpliwości i odpowiednim doborze

poszczególnych elementów w torze audio, kazdy wzmacniacz zagra conajmniej dobrze.

 

Ja zaufałam grundigowi i podoba mi się jego estetyka. Tak więc wszystko co sie u mnie

pojawia w torze audio musi uzupełniać się i wspólgrać. Wszystko to kwestia doboru sprzętu

i odpowieniego przygotowania pomieszczenia.

 

Nawet najdroższy klocek w nieodpowiednim towarzystwie potrafi zagrać średnio a czasem

nawet katastrofalnie.

 

W moim zestawieniu Grundig spisuje się wyśmienicie. I tyle.

 

Pozdrawiam

Ola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>4kowal

 

Pozostanmy zatem przy tym, ze slyszymy 'inaczej'.

 

Bas w A-9000 jest doskonale kontrolowany (u mnie tak jest). Wybrzmienia, szybkosc, zroznicowanie wzorowe. Slucham na zestawach opartych na Vifie M18WH i akurat bas jest tu jak dla mnie swietny (czuc jego najdrobniejsza 'fakture' i plastyke). W przypadku C-320BEE mialem 'plumkanie' objetosciowo potezne, ale membrany zupelnie nie byly kontrolowane, bas lecial z nich 'samopas', tak jak chcial...

 

Czy A-9000 jest przereklamowany? Wystarczy przesledzic ceny na ebay.de (jego rodzimym rynku) - uzywane, kilkunastoletnie A-9000 osiagaja dzis ceny (o ile sa w bdb stanie) porownywalne z nowymi C-320BEE... 'Chodza' po 200-300 euro. I to wcale nie za sprawa naszego forum... To po prostu kawal dobrej elektroniki, dobra konstrukcja na przyzwoitych podzespolach. 2000DM na poczatku lat '90 za ten klocek jest faktem wymownym - to nie byla klasa budzetowa.

Chetnie przygotowalbym dla Ciebie mala prezentacje bezposredniego odsluchu A-9000 i C-320BEE. To nie sa porownywalne urzadzenia.

 

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kooniuszy

 

Z tego co napisałeś to mogę wywnioskować, że masz ciemne kolumny.

Dlatego A903 jest raczej mało odpowiedni i napewno zagra tak jak napisałeś.

 

A903 potrzebuje bardzo jasnych kolumn np B&W.

 

A Tobie polecam Rotela. Powinien rozjaśnić Twój system i może w końcu

usłyszysz tę "scenę" :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze forum wytwarza mody na różne klocki. Dobrze jeśli powodem jest tylko chęć dowartościowania się jego właściciela. Istnieje jakeś usprawidliwienie w postaci braku prawidłowego układu odniesienia, lub chwilowego oczarowania- czyli w sumie dobre intencje. Wykreowano różne denony, marantze, sony, czy właśnie niższą linię fineartsa. Nie są to zwykle klocki złe-jedynie w kategoriach obiektywnych przeszacowane.

Niestety czas pokazał, że w niektórych przypadkach te mody nie są całkiem bezinteresowne...Ktoś coś podtrzebuje sprzedać, mieć robotę przy tuningu, czy montowaniu kitów. Ale to osobna historia, nie dotycząca akurat dyskusji w tym wątku.

 

Ponieważ jako pierwszy napisałem dokładniej o A-9000, więc często jego posiadacze, szukając w necie informacji ,zwracają się do mnie z pytaniami. (Sam miałem kiedyś dwie sztuki).Mogę więc pokusić się o jakieś uogólnienie.

Nasuwa się generalnie nastepujący wniosek: nie wiadomo jak nasze , pareset złotowe egzemplarze odnosić brzmieniowo do ezgzemplarzy z normalnego, europejskiego rynku wtórnego (gdzie sprawne kosztują 300-400 eu), bo większość sztuk z polskiego rynku jest po jakichś naprawach.

Najczęściej wymienia się STK3102. W oryginale jest wersja IV, niedostępna w Polsce i kosztująca 20-25 eu. Wkłada się więc starszą wersję III za 30-50 zł.

Sprawny, trzymający parametry, używany 9000 jest za swoją cenę jest wzmakiem znakomitym. Stestowano go na podobnym poziomie co: Denon PMA-1520,Revox B-250, Pioneer A-91.

I tylko na tym poziomie należy go rozpatrywać-ze wskazaniem na niego. Dla odniesienia: Accu E-206 ( wtedy 2500DM) podoba mi się zdecydowanie bardziej. Czyli nie rozmawiamy o high-endzie, tylko o przedziale wyższej klasy średniej .

W ówczesnej grupie wzamacniaczy 2000-2500DM wypadał grundig bardzo dobrze. Dzisiaj też brzmi bdb. Za 400eu rewelacyjnie.

A-90X kosztował ok. 800 DM, i jest to ładnie wyglądająca budżetówka. Testowano go na poziomie np.:Denon PMA-920, Pioneer A-616

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete na moim sprzęcie "w o mnie" różnice były marne. To dlatego, że stało to w pokoju rodziców upchane po rogach.

Porównanie o którym napisałem odbyło się na B&W 704 i DENON DCD 2000AE. Moje odczucia pokrywały się z kolegami którzy byli przy odsłuchach. A9000 nie dawał rady tym kolumnom. Na podbiciu za pomocą przycisku, którego nazwy nie pamiętam dało się tego jako tako słuchać.

Koledzy delikatnie zasugerowali żebym się szybko pozbył Grundiga. Nie chcieli mnie bardziej pogrążać po "super zakupie".

Tak też zrobiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.