Skocz do zawartości
IGNORED

Ocieplenie/złagodzenie systemu audio


Fajfoll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie grające kolumny czyli Monitor Audio, Focal, Triangle, Klipsch, Polk i wiele innych - nie jesteś pierwszy i ostatni. Ja też znam ten ból i walkę z ostrością, u mnie akurat w przypadku Monitor Audio.

Kiedyś robiłem sobie takie eksperymenty, kawałkiem taśmy przyklejałem plaster papieru toaletowego zakrywając cały bądź część tweetera. Efekty bardzo ciekawe, zmniejszające wrażenie ostrości. Oczywiście nakładając maskownice nie było widać tej partyzantki. Spróbuj pobawić się w ten sposób.

Aaa, dobra rada, papier najlepiej nieużywany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wito76 napisał:

Po fascynacji chińskim DAC nagle zrobiłeś się systemowym, dyżurnym wrogiem SMSL i Topping w każdym wątku. Kolego autorze wątku, filtruj takie wypowiedzi.

To tylko Twoje projekcje od których rzygać się chce za przeproszeniem... autor ma problem z ostrością w swoim systemie ale nigdzie nie napisał że czuje niedosyt basu na którym skupili się raczej dyżurni znafcy pisząc analogiczne elaboraty o samochodach, telewizorach i cholera wie jeszcze czym. 

Nie potraficie czytać ze zrozumieniem wyobrażając sobie że wasz punkt widzenia musi być prawdą objawioną. Autorowi proponujecie wymianę kolumn wbrew jego woli i zamiarom bo myślicie że jak ktoś nie ma parcia na głośniki 10'' lub 12'' to jest durniem który nie zdaje sobie sprawy z osiągniętych ograniczeń i kompromisów.

Przestańcie w końcu uważać się za święte krowy i zacznijcie brać na poważnie czyjeś upodobania i potencjalne oczekiwania. Kolego @Fajfoll zamów sobie proszę poniższy kabelek najlepiej 1,5m i sam nie wierzę że to piszę bo kilka tygodni temu go zamówiłem i mam wrażenie że bardzo łagodzi przekaz. Nie wiem czy u Ciebie pomoże i się sprawdzi ale to tylko niecałe 62zł a efekt może Cię zaskoczyć.

9 godzin temu, Bukaj napisał:

Spróbuj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ps. ostatecznie używam przewodu USB od Klotza który jednak nie gra tak analogowo.

Pozdrawiam i nie bierz na poważnie farmazonów wypisywanych tutaj przez różnej maści ekspertów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Talw temacie jest:

"Ocieplenie/złagodzenie systemu audio"

Na tych kolumnach się nie da bo się nie przeskoczy praw fizyki. Bez obrazy ale żadne kabelki niczego nie poprawią. Woofeer nie zwiększy swojej średnicy w magiczny sposób po wymianie okablowania. Długo się wahałem czy Lucie czy obecnie używane kolumny ale finalnie uznałem jak autor wątku - grają zbyt ostro, zimno no i bez dołu pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcje od których rzygać się chce? Ok. Ale może niedługo docenisz moją wypowiedź.
Włączam Onet, WP itd i codziennie widzę R.Lewandowskiego, przewijam kanały i na TVP codziennie Tusk. Przeglądam wątki na Audiostereo i widzę w każdym kolegę od izolacji galwanicznej a teraz ciebie z krucjatą przeciw chińskim DAC-om. Więc nie pisz mi tu o porzyganiu się. Szanuję zdanie innych i prawo do własnego zdania, ale po koleżeńsku zwracam ci uwagę, że jesteś na dobrej drodze, by przyjąć na klatę falę hejtu tak jak spotkało to kolegę Piopio, który zamęczył to forum swoim izolatorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz x-ty raz jestesmy przy temacie „ostro“, to czy ktos probowal je mocno skrecic do drodka, by je troche „przytepic“?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elbing nie chcesz mi napisać że owe monitory z każdym możliwym źródłem i wzmacniaczem zagrają ostro i zimno i bez basu... sory ale pieprzysz kocopoły za przeproszeniem bo widocznie nie miałeś więcej cierpliwości do nich bo założę się że z takim Naim Supernait czy NAD M3 albo Musical Fidelity M6si te monitory miałyby bas o jakim pisze recenzent w ich teście ale żeby tak było trzeba czasu, pieniędzy oraz źródła od którego autorowi proponuję zacząć zmiany dla lepszej prezentacji brzmienia.

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Projekcje od których rzygać się chce? Ok. Ale może niedługo docenisz moją wypowiedź.
Włączam Onet, WP itd i codziennie widzę R.Lewandowskiego, przewijam kanały i na TVP codziennie Tusk. Przeglądam wątki na Audiostereo i widzę w każdym kolegę od izolacji galwanicznej a teraz ciebie z krucjatą przeciw chińskim DAC-om. Więc nie pisz mi tu o porzyganiu się. Szanuję zdanie innych i prawo do własnego zdania, ale po koleżeńsku zwracam ci uwagę, że jesteś na dobrej drodze, by przyjąć na klatę falę hejtu tak jak spotkało to kolegę Piopio, który zamęczył to forum swoim izolatorem.

 To że autor posiada akurat Toppinga najmniej mnie obchodzi i nie imputuj mi czegoś z czym nie mam żadnego związku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Talnie rozśmieszaj 🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣

Dwa ostatnie wzmaki jakie podałeś (NAD i MF) to przykład brzmienia od jakiego chce uciec autor tego wątku. Ojej aż mnie brzuch rozbolał ze śmiechu....

Naima żadnego nie słyszałem więc ten może...

Problem może być w akustyce docelowego pomieszczenia i ustawieniu kolumn. Lucie są dość wrażliwe na to mimo BR z przodu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elbing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie straciłeś w moich oczach jako jakikolwiek autorytet w sprawach audio bo akurat NAD M3 to bardzo udana konstrukcja w której liczy się przede wszystkim muzykalność i barwa ale żeby to usłyszeć potrzeba sprawnego egzemplarza. Dlatego jeśli będziesz dalej wypisywał swoje kocopoły to zawsze będę je kwestionował bo Twoje uszy są zbyt przytępione i głuche na rozpoznanie dobrego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo proszę o opanowanie, wszelkie sugestie biorę pod uwagę i jestem za nie bardzo wdzięczny. Zakładam, że każda odpowiedź jest pisana w dobrej wierze i nie sądzę aby to było odpowiednie miejsce do przepychanek.

W pierwszej kolejności planuję pozbyć się Toppinga, spróbuję z innym DAC - w końcu można zawsze zwrócić. Jeśli to nie pomoże to zacznę kombinować z kolumnami, jeśli ktoś zdecyduje się je ode mnie kupić to wtedy zacznę się rozglądać za innymi, bardziej dopasowanymi do moich preferencji muzycznych.

 

PS> jeszcze w kwestii ostrości - to nie jest taka skala aby nie można było słuchać muzyki, bo można. Po prostu czasami przychodzi refleksja, że może lepiej by było jakby grało cieplej/łagodniej. Co do basu to nie odczuwam jego braku nawet przy klubowych utworach i nie jest to typowe dudnienie. Ale być wynika to z tego, że nie jestem świadomy jak powinien brzmieć "prawdziwy" bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fajfoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych aspiracji do bycia jakimkolwiek autorytetem w audio. No mnie akurat brzmienie tego NAD-a nie przypadło do gustu - zbyt suche i metaliczne.

Na razie bez kosztów pokombinuj  @Fajfoll z ustawieniem tych kolumn a zwłaszcza odległością od ściany z tyłu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim sprzedasz DACa (może pochopnie) sprawdź tak jak ktoś już tu radził jakiś starszy CD. Mam na myśli z jakimś DACiem na pokładzie z rodziny R2R czyli np ciepło grające 1543 czy 1702 (jakieś Philipsy, Grundigi, Denony) . Wtedy zobaczysz czy to rzeczywiście dac bruździ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądów nie wydaję. Piszę tylko i wyłącznie odnośnie sprzętu, z którym miałem do czynienia @Tal. Być może jest grupa osób, którym jasny, ostry, metaliczny, świdrujący w uszy dźwięk z systemu audio odpowiada i ok. Natomiast tu autor wątku wyraźnie nie tego oczekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Wito76 napisał:

Zanim sprzedasz DACa (może pochopnie) sprawdź tak jak ktoś już tu radził jakiś starszy CD. Mam na myśli z jakimś DACiem na pokładzie z rodziny R2R czyli np ciepło grające 1543 czy 1702 (jakieś Philipsy, Grundigi, Denony) . Wtedy zobaczysz czy to rzeczywiście dac bruździ.

Kolega podsunął świetny pomysł, jeśli to nie pomoże, to niestety trzeba będzie się wziąć za wymianę klocków lub kolumn, które są tutaj chyba najsłabszym ogniwem. 

Dodanie suba nie ociepli tak reszty pasma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elbing prawie zeszczałeś się w gacie bo NAD M3 może się podobać więc dopiero teraz zapytam Cię o sprzęt towarzyszący zatem jakie kolumny były do niego podpięte i co robiło za źródło, bo większych bzdur nie słyszałem nad te że owy wzmacniacz gra sucho i ostro. Co za bzdury!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było na etapie szukania wzmaka. Kolumn nie pamiętam, wybacz, nie będę konfabulował. Za źródło robił MF m3scd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elbing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie pamiętasz kolumn w takim razie nie wydawaj takich bezwzględnych sądów bo zapewniam Cię że tak jak autor ma problem z ostrością tak Ty słyszałeś wówczas brzmienie ostre tylko dlatego że kolumny takie były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tal napisał:

projekcje od których rzygać się chce

12 minut temu, Tal napisał:

prawie zeszczałeś się w gacie

31 minut temu, Fajfoll napisał:

Szanowni Państwo proszę o opanowanie

Podpisuję się. Oczywiście pod tym ostatnim cytatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Tal napisał:

...Ty słyszałeś wówczas brzmienie ostre tylko dlatego że kolumny takie były.

Czyli jednak bierzesz @Tal pod uwagę, że przyczyną takich problemów mogą być kolumny ? 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tal napisał:

proponujecie wymianę kolumn wbrew jego woli

Proponujemy to, co rozwiąże jego problem, a nie pozwoli w nim trwać w nieskończoność.

-----

1 godzinę temu, xajas napisał:

Skoro juz x-ty raz jestesmy przy temacie „ostro“, to czy ktos probowal je mocno skrecic do drodka, by je troche „przytepic“?

Też jestem ciekaw bo to sugerowałem.

-----

Godzinę temu, Fajfoll napisał:

W pierwszej kolejności planuję pozbyć się Toppinga...

Zanim się go pozbędziesz sprawdź jakieś inne źródło, albo wypożycz na testy. Zmiana będzie ale obawiam się, że zbyt subtelna.

Godzinę temu, Fajfoll napisał:

...być wynika to z tego, że nie jestem świadomy jak powinien brzmieć "prawdziwy" bas.

Bez wątpienia. Każdy z nas kiedyś niczego nie był świadom.

-----

1 godzinę temu, Tal napisał:

to tylko niecałe 62zł

Na takie eksperymenty 1zł to zbyt dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Wito76 napisał:

Podpisuję się. Oczywiście pod tym ostatnim cytatem.

No Way Abandon Thread GIF

Z pewnością uraziłoby to Twoją dumę gdybyś nie napisał.

15 minut temu, Elbing napisał:

Czyli jednak bierzesz @Tal pod uwagę, że przyczyną takich problemów mogą być kolumny ?

Owszem jednak zanim przekreśli się kolumny należy wyeliminować potencjalne tego powody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz M3-ki wtrące, że on miał dół jaki bym sobie życzył w każdym wzmacniaczu, suchy też nie był.

Wniosek jest taki, że jeśli dwóch słuchających ten wzmacniacz ma tak skrajne wrażenia, to najprawdopodobniej kolumny które były różne zakładam, są za to odpowiedzialne.

Jeśli potrzebne są większe zmiany, to zaczął bym od kolumn, bo one mogą radykalnie zmienić profil brzmieniowy zestawu. DAC, kabelki to kosmetyka, tym się raczej dopieszcza już dobre brzmienie.

Było już podane na ilu metrach powierzchni te kolumny grają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wlodek71 napisał:

Było już podane na ilu metrach powierzchni te kolumny grają?

Małe biuro 6 metrów kwadratowych. Do takiego pomieszczenia kolumny wpasowały się idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Fajfoll napisał:

wpasowały się idealnie.

To jest idealnie?

W dniu 20.04.2023 o 20:04, Fajfoll napisał:

...gra (za) bardzo jasno i detalicznie, niskie tony czasami brzmią zbyt ostro.

 

9 minut temu, Fajfoll napisał:

Małe biuro 6 metrów kwadratowych.

Polecam spokojniejsze monitorki i subik za monitorem... ale przy dobrym dźwięku nie skupisz się na pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

To jest idealnie?

Miałem na myśli wpasowały się swoim rozmiarem i wyglądem. Czy masz jakieś propozycje takich "spokojniejszych monitorków" i suba do 3 tysięcy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub to Rel T Zero albo B&W ASW 608, monitorki do wyboru do koloru... kilku userów tak gra i są baaardzo zadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fajfoll napisał:

Miałem na myśli wpasowały się swoim rozmiarem i wyglądem. Czy masz jakieś propozycje takich "spokojniejszych monitorków" i suba do 3 tysięcy?

Chcesz suba do 6m wstawić? ... to raczej nie jest dobry pomysł ...

Nie wiem jak gra Twój wzmacniacz ale najbardziej sensowna propozycja już padła. Spróbuj pożyczyć jakieś inne źródło, byle nie chińczyka. Jeżeli to nie pomoże powieś coś na ścianach żeby chociaż troszkę wytłumić pomieszczenie, ewentualnie (nie wiem co masz w tej chwili) spróbuj jakieś mniej krzykliwe kable głośnikowe podłączyć. Jeżeli to wszystko zawiedzie to kolumny raczej do wymiany ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.