Skocz do zawartości
IGNORED

Ocieplenie/złagodzenie systemu audio


Fajfoll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Bukaj napisał:

Spróbuj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A może lepiej to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tego Toppinga to najmniej efektywny sposób na zmiany, a tu potrzebna jest dość duża zmiana, żeby nie powiedzieć radykalna, a taką uzyskasz wymieniając kolumny, bo tu najprawdopodobniej interakcja z pomieszczeniem zawodzi, choć nie znam szczegółów, to tak mi to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od podstaw czyli źródła. Daruj sobie komputer chyba że masz naprawdę dobry drogi dac z amanero itp. Zmień komputer na dobry streamer. Ja mam u siebie i bardzo polecam Bluesound Node po modzie zasilania na zewnętrzne. Więcej przeczytasz w klubie Node.

 

Dalej... akustyka. Faktycznie popatrz czy nie masz zbyt dużo płaskich powierzchni. Bez zadbania o to w zasadzie nigdy nie będziesz zadowolony. Musisz zagracić trochę pokój 🙂

 

Kolumn nie przekreślaj zanim nie poprawisz źródła i akustyki. Zbyt jasno grający system to nie jest fajna sprawa. Wiem bo sam z tym zawsze walczyłem. Mi udało się osiągnąć nasycenie i spory dobrej jakości bas poprzez kupno Node z modem PD Creative plus iFi iPower X, wymiana zasilającego do listwy na Elecaudio CS 361b, Gigawatt LC-1 mk2 do wzmacniacza, IC Melodika MDC1110, zadbanie o właściwe ułożenie wszystkich kabli i tłumienie wibracji. To wszystko sprawiło że system gra ciepłym, nasyconym dźwiękiem z dobrą głębią. Wiem że niektóre z wymienionych rzeczy niektórych oburzy ale mam to gdzieś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mikel napisał:

chyba że masz naprawdę dobry drogi dac z amanero itp. Zmień komputer na dobry streamer. Ja mam u siebie i bardzo polecam Bluesound Node po modzie zasilania na zewnętrzne. Więcej przeczytasz w klubie Node.

 

Dalej... akustyka. Faktycznie popatrz czy nie masz zbyt dużo płaskich powierzchni. Bez zadbania o to w zasadzie nigdy nie będziesz zadowolony. Musisz zagracić trochę pokój 🙂

 

Kolumn nie przekreślaj zanim nie poprawisz źródła i akustyki. Zbyt jasno grający system to nie jest fajna sprawa. Wiem bo sam z tym zawsze walczyłem. Mi udało się osiągnąć nasycenie i spory dobrej jakości bas poprzez kupno Node z modem PD Creative plus iFi iPower X, wymiana zasilającego do listwy na Elecaudio CS 361b, Gigawatt LC-1 mk2 do wzmacniacza, IC Melodika MDC1110, zadbanie o właściwe ułożenie wszystkich kabli i tłumienie wibracji. To wszystko sprawiło że system gra ciepłym, nasyconym dźwiękiem z dobrą głębią.

Połowa z tych rzeczy mie zmieniła nic.nl Zasadniczo Twój wpis to porada, jak bawić w dążenie do celu zamiast go osiągnąć. Coś jak wyprawa w poszukiwaniu krawędzi ziemi: czas miło spędzony w fajnym towarzystwie, ale choć celu nigdy nie osiągniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, szymon1977 napisał:

Połowa z tych rzeczy mie zmieniła nic.

Bo błądzisz jak dziecko we mgle i nie wiesz co i jak zrobić. Faktycznie temat okablowania, antywibracji nie jest prostą sprawą i trzeba trochę doświadczenia. Ba... jeszcze trzeba sprawdzić czy filtr EMI tu też nie wskazany i zapomniałem o bardzo ważnych przewodach głośnikowych. Jest wiele rzeczy do zrobienia. Mogą natomiast zmienić wiele że tak ośmielę się napisać. Ok więcej na takie zaczepki od anty- nie odpisuję 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Ale ja lubie cieplo i pelne brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wiec uzupelnilem je malym prostym subwooferkiem.

Nie, nie musialem subwoofera wysoko ciac. Monitorkow tez nie (same sie „ciely“).
Cialem tylko subwooferek. I to nisko.

I co z tego wyszlo?

CIEPLO i PELNE BRZMIENIE.

Nie przeczę, można coś wykręcić. Można kombinować z subem ale to i tak będzie jakieś tam granie zamiast po prostu normalnego grania 😉 
Poza tym sub to kolejna zmienna, kolejny klocek, który trzeba gdzieś upchnąć w pokoju. Zacznie się kombinowanie z TYM ODPOWIEDNIM subem, poszukiwanie tego odpowiedniego suba, poprawne go zestrojenie i zasadniczo jeden dodatkowy kłopot więcej. Potem się zacznie znów kombinowanie i dumanie dlaczego Bosendorfer Grand Imperial brzmi jak organki na wiejskim weselu? - gdzie jest masa, rezonans, ciepło, wybrzmienie, wibracja i czemu lewa ręka jest słabo słyszalna.
Po co się tak męczyć skoro można prościej. Postawić odpowiednio duże kolumny, tak duże jak pozwalają warunki mieszkalne i po sprawie.
A kabelki, dupelki, DACe, wtyczki, sryczki i transporty to jakieś rady rodem z poradnika młodego audiofila (tfu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny temat z cyklu "my wiemy lepiej niż Ty autorze więc nie dyskutuj bo to co słyszysz to tylko Ci się wydaje że słyszysz bo nie słyszysz jak my wiemy jak powinno się słuchać"

żenada... chłopak szuka pomocy gdzie zaznacza że zestawy głośnikowe jakie ma mu się podobają i odpowiadają ale to i tak nie ma znaczenia bo przecież wypowiadający się eksperci wiedzą przecież lepiej jak to gra u autora.

@Fajfoll nie słuchaj tych kocopołów rodem z elektrody tylko zacznij od wywalenia tego Toppinga. Ewentualne alternatywy jakie moim zdaniem na Twoim miejscu bym rozważył podałem w poście #6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:

Co tojest „normalne granie“?

Pokaz, zdefiniuj

Tak, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Powinienem wziąć wyrażenie w cudzysłów.
Normalne granie to system 2.0 czyli stereo. 
Obecne realizacje bywają dość specyficzne czasami. Słuchając współczesnej elektroniki przykładowo mamy panoramowanie dźwięków w paśmie 30Hz co kiedyś było nie do pomyślenia. W lewym kanale jest synth 30 Hz a w prawym przykładowo pochody basowe na 50 Hz. Cyfra spokojnie umożliwia takie zabawy - tego nie robiło się w dawnych latach bo technologia nacinania czarnych płyt nie pozwala na panoramowanie w niskich częstotliwościach. 
Dysponuję wieloma realizacjami z gatunku klub/elektro/experimental/dance/srance gdzie linia basowa jest wyraźnie rozróżnialna na lewym i prawym kanale. Te nagrania z zasady nie mogą być wydane na winylu (byłaby potrzebna dodatkowa obróbka polegająca na monofonizacji pasma poniżej 80 Hz) ale w dobie cyfrowych nośników i plików nie stanowi to już żadnego problemu.
Mając teraz system 2.1 tracimy wiele podczas odsłuchu powyższych realizacji bo monofonizujemy bas. Aby było dobrze należałoby postawić dwa suby, a to już przecież jest łatwiej postawić dwie duże (na tyle duże na ile możemy sobie pozwolić) kolumny.
Nawet dzisiaj realizowana klasyka czy fortepian solo jest realizowana odmiennie niż w latach poprzedniego wieku. Nie sprawdza się już właściwie nagrań na kompatybilność mono, spotkałem się z realizacjami fortepianu [sic] z mocnym panoramowaniem w niskich częstotliwościach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, co masz na mysli (patrz Yello)
Nie jest zabronione zastosowac 2.2
Nawet dwie bardzo duze kolumny nie dorownuja 2.2.
Z 2.2 zaczyna sie prawdziwa zabawa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikel napisał:

na takie zaczepki

Takie?

2 godziny temu, mikel napisał:

...niektórych oburzy ale mam to gdzieś.

-----

Godzinę temu, yayacek napisał:

Nie przeczę, można coś wykręcić. Można kombinować z subem ale to i tak będzie jakieś tam granie...

Wbrew Twojemu teoretyzowaniu postęp jest kolosalny co widać na wykresie.

47 minut temu, yayacek napisał:

Normalne granie to system 2.0 czyli stereo. 

W 2.1 nie ma nic nienormalnego - wprost przeciwnie, jest całkiem sensowny kompromis. Bo choć w skrajnym przypadku 2.1 uniemożliwi odtworzenie stereofonii niskiego basu (inna sprawa, że kierunek instrumentu i tak zlokalizujemy po wyższej harmonicznej a nie częstotliwości bazowej) to nawet w tym przypadku korzyścią będzie uzupełnienie brakującego pasma.

47 minut temu, yayacek napisał:

 

52 minuty temu, Tal napisał:

zestawy głośnikowe jakie ma mu się podobają i odpowiada

"Podobają i odpowiadają" czyli "bardzo jasno i detalicznie, niskie tony czasami brzmią zbyt ostro."

BTW niedobór basu bez wątpienia jest cechą systemu, a najprostszym wyjście to wymiana kolumn na większe z tej samej serii. Ale z opisu wychodzi, że autorowi nie pasują raczej proporcje pomiędzy górą o środkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment recenzji tych głośników:
" Dynamika, szybkość, przejrzystość, fantastycznie otwarta przestrzeń i iście młodzieńcza werwa - to ich największe, choć nie jedyne atuty. Doskonale wiadomo przy tym, że nie jest to brzmienie stuprocentowo neutralne, nastawione na minimalną ingerencję w nagranie. Ale nie można też powiedzieć, aby było rozjaśnione do granic możliwości. Lucie koncentrują się na zakresie średnich i wysokich tonów, ale... Kiedy trzeba, potrafią przyładować solidnym basem. Co prawda nie takim, jaki mogą zaoferować nam tylko potężne kolumny podłogowe albo aktywne subwoofery, ale naprawdę głębokim, mięsistym i zaskakująco wyrównanym. Niskie tony są cofnięte o pół kroku względem średnicy (co w mniejszych pomieszczeniach i przy niewielkiej odległości od tylnej ściany może okazać się błogosławieństwem), ale jeśli przyjrzycie się tylo nim, odkryjecie, że w zadziwiająco konsekwentny sposób schodzą coraz niżej i niżej, bez jakiejkolwiek szarpaniny, podbijania wąskiego przedziału częstotliwości czy nagłego ucinania dźwięku w jednym punkcie."

Nic tylko napisać do recenzenta aby podpowiedział jak uzyskać ten nisko schodzący, mięsisty bas.

Tutaj całość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przmor napisał:

Fragment recenzji tych głośników:

A wypadkowa kolumn, akustyki i kaprysu autora wygląda tak:

W dniu 20.04.2023 o 20:04, Fajfoll napisał:

...bardzo jasno i detalicznie, niskie tony czasami brzmią zbyt ostro...

Ktoś poza mną to bierze pod uwagę, czy wszyscy przyszli podbudować samoocenę głoszeniem własnych i jedyne słusznych teorii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, przmor napisał:

ale... Kiedy trzeba, potrafią przyładować solidnym basem. Co prawda nie takim, jaki mogą zaoferować nam tylko potężne kolumny podłogowe albo aktywne subwoofery, ale naprawdę głębokim, mięsistym i zaskakująco wyrównanym...

Masz rację @przmor. 🤗 Kompletna bzdura napisana przez recenzenta. Tak jak pisałem wcześniej Lucie nie mają w ogóle basu i wynika to z konstrukcji tych kolumn - mała średnica woofera i jak ktoś dodał mały litraż obudowy porównywalny z pudełkiem na buty. Jak można opisywać cechy czegoś co nie istnieje w tych kolumnach ?🤔 Żeby autor wątku nie wiem jak kombinował z pozostałymi elementami toru audio to nigdy nie osiągnie pożądanego przez niego efektu. Zmarnowany czas i kasa wyrzucona w błoto. Byłem blisko nabycia tych kolumn ale odpadły za brak dołu pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elbing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nie wszyscy. Ja mam dwa komplety głośników z jednej serii, podlogowki i monitory. Podlogowki 16cm woofer a monitory 13cm. Wysokotonowe te same. Jakiś bas z tych monitorów jest ale w porównaniu z podlogowkami jest taki jak pisze autor tego tematu. Natomiast te monitory wspomagane subwooferami potrafią przywalić kiedy trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.1, wiem jaka jest różnica w stosunku do 2.0 i nie jest to złagodzenie środka i góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak autor wątku pożyczy nawet tylko kolumny z wooferem o średnicy 16 - 18 cm i posłucha jak grają z jego klockami... nieuczciwe jest namawianie do wymiany innych elementów toru audio bo to nic nie da w przypadku tych konkretnych kolumn ...

@szymon1977na tych kolumnach nie da się stworzyć systemu jakiego oczekuje autor wątku; w moim przypadku wnioski są z praktyki a nie z teorii 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elbing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam 2.1, wiem jaka jest różnica w stosunku do 2.0 i nie jest to złagodzenie środka i góry.
Ale ja nie piszę o łagodzeniu środka i góry tylko o mięsistym, nisko schodzącym basie. Natarczywa średnica i góra to kolejny problem autora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, przmor napisał:
16 minut temu, szymon1977 napisał:
Mam 2.1, wiem jaka jest różnica w stosunku do 2.0 i nie jest to złagodzenie środka i góry.

Ale ja nie piszę o łagodzeniu środka i góry tylko o mięsistym, nisko schodzącym basie. Natarczywa średnica i góra to kolejny problem autora.

Może lepiej kupić "Coś" innego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, szymon1977 napisał:
1 godzinę temu, Tal napisał:

zestawy głośnikowe jakie ma mu się podobają i odpowiadają

"Podobają i odpowiadają" czyli "bardzo jasno i detalicznie, niskie tony czasami brzmią zbyt ostro."

BTW niedobór basu bez wątpienia jest cechą systemu, a najprostszym wyjście to wymiana kolumn na większe z tej samej serii. Ale z opisu wychodzi, że autorowi nie pasują raczej proporcje pomiędzy górą o środkiem.

Czy tak trudno czytać to co jest napisane? Wszyscy się uwzięli na ten bas że go przecież nie ma jakby byli i słuchali tych monitorów u autora a przecież ani słowem chłopak nie wspomniał że mu mało basu wręcz przeciwnie doczytałem że monitorki podobają się autorowi więc przestańcie wróżyć z fusów i dopowiadać sobie niestworzone teorie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yayacek napisał:

Tak, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Powinienem wziąć wyrażenie w cudzysłów.
Normalne granie to system 2.0 czyli stereo. 
Obecne realizacje bywają dość specyficzne czasami. Słuchając współczesnej elektroniki przykładowo mamy panoramowanie dźwięków w paśmie 30Hz co kiedyś było nie do pomyślenia. W lewym kanale jest synth 30 Hz a w prawym przykładowo pochody basowe na 50 Hz. Cyfra spokojnie umożliwia takie zabawy - tego nie robiło się w dawnych latach bo technologia nacinania czarnych płyt nie pozwala na panoramowanie w niskich częstotliwościach. 
Dysponuję wieloma realizacjami z gatunku klub/elektro/experimental/dance/srance gdzie linia basowa jest wyraźnie rozróżnialna na lewym i prawym kanale. Te nagrania z zasady nie mogą być wydane na winylu (byłaby potrzebna dodatkowa obróbka polegająca na monofonizacji pasma poniżej 80 Hz) ale w dobie cyfrowych nośników i plików nie stanowi to już żadnego problemu.
Mając teraz system 2.1 tracimy wiele podczas odsłuchu powyższych realizacji bo monofonizujemy bas. Aby było dobrze należałoby postawić dwa suby, a to już przecież jest łatwiej postawić dwie duże (na tyle duże na ile możemy sobie pozwolić) kolumny.
Nawet dzisiaj realizowana klasyka czy fortepian solo jest realizowana odmiennie niż w latach poprzedniego wieku. Nie sprawdza się już właściwie nagrań na kompatybilność mono, spotkałem się z realizacjami fortepianu [sic] z mocnym panoramowaniem w niskich częstotliwościach. 

Bardzo ciekawe spojrzenie. Sam nie jestem fanem ekstremalnego basu, więc jest mi obojętne czy coś targa mnie za trzewia z lewej czy z prawej, ale rozumiem i szanuję takie podejście do wierności zamysłu realizatora nagrania także w tym obszarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Yankes napisał:

Może lepiej kupić "Coś" innego ?

Następny... 🤦‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Fajfoll napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. W pierwszej kolejności wymienię Toppinga E70 na coś innego - pytanie na jaki do 2 tysięcy aby ocieplić przekaz. Jeśli to nie pomoże to wezmę się za głośniki chociaż nie w pełni zgodzę się z ich krytyką (np. nie odczuwam niedostatku basu, być może na moje potrzeby/słuch jest wystarczający).

Żeby nie pakować się w koszty sprawdź, jak to już ktoś tu sugerował inne źródło z pominięciem Toppinga i oceń różnicę. Jeśli masz, to starszy odtwarzacz CD będzie do tego najlepszy, jeśli nie masz, to popytaj znajomych, może leży w czyjejś piwnicy. Rzucać się na kupno nowego DACa bez potwierdzenia winy starego to strata kasy. Gdyby okazało się, że nie po Toppinga stronie jest problem, pokombinuj z ustawieniem kolumn, a jeśli to nic nie da, wtedy słuchaj innych ZG. 

Sub zrobi robotę na dole, sprawi, że przekaz nie będzie tak jasny jak piszesz. On nie tylko doda basu, spowoduje też, że odbiór środka będzie inny, ale jeśli drażni Cię góra, to tego problemu nie rozwiąże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tal napisał:

Następny... 🤦‍♂️

W dobrym Towarzystwie może być...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami znafcy i eksperci... @Fajfoll zmień ten marny DAC i podziel się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, kupiłem telewizor 19'' i mam mały obraz a chciałbym trochę większy i bardziej wyraźny.

- zmień źródło; zamiast miernego chińskiego DVD podepnij super duper BluReja
- wymień kabel na videofilski HDMI
- przesuń telewizor bliżej kanapy
- kup szkło powiększające na ekran - były takie modne w latach 70-tych
- może lepsze okulary z filtrem
- kup rozdzielacz sygnałów wizyjnych i dokup dwa małe telewizory i podziel sygnał wideo na trzy ekrany
- wymień zasilanie w TV
a może po prostu
- kup telewizor 4k 50''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sami znafcy i eksperci... [mention=92557]Fajfoll[/mention] zmień ten marny DAC i podziel się wrażeniami.
Po fascynacji chińskim DAC nagle zrobiłeś się systemowym, dyżurnym wrogiem SMSL i Topping w każdym wątku. Kolego autorze wątku, filtruj takie wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczymy z jasnością systemu. Żeby to wszystko miało ręce i nogi trzeba by określić jakość wysokich tonów i (moim zdaniem) wyższej średnicy.

1. Jak te pasmo jest OK (nie kłuje, nie natarczywe, nie szeleści, ma dobrą wagę (też niższa średnica) itp. itd) to można by się ratować subwooferem choć ja do muzyki odradzam. Będzie więcej basu.

2. Jak te pasmo jest słabej jakości to ratowanie subwooferem nic nie da. Co z tego że będzie bas jak wysokie pozostaną np. metaliczne a średnica anorektyczna? Tak! Może być duży bas oraz słabo wypełniona średnica chociaż widzę niektórym się to w głowie nie mieści. Jak będzie utwór z dużą ilością basu (niech będzie Billie Eilish) to jakoś się tego posłucha. Ale dajcie coś zrealizowanego bez niskiego pasma? Sieczka nadal będzie i nawet zbyt wysoko podkręcony (odcięciem) subwoofer nic nie da. 

Dlatego... Zadbać należy najpierw o źródło (wywalić komputer) normalnym streamerem dobrej jakości. Jak ktoś chce mniej wygodnie to zamiast wspomnianego przeze mnie Bluesound Node nożna jakiś player na Raspberry Pi 4B plus dobre zasilanie. DAC... no można ale ten Topping nie powinien tak psocić. Wiele osób go używa z doskonałym rezultatem. No i sprawy o których pisałem wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tal napisał:

doczytałem że monitorki podobają się autorowi

I to jak!

W dniu 20.04.2023 o 20:04, Fajfoll napisał:

...bardzo jasno i detalicznie, niskie tony czasami brzmią zbyt ostro.

-----

4 godziny temu, yayacek napisał:

Słuchając współczesnej elektroniki...

A tymczasem:

W dniu 20.04.2023 o 20:04, Fajfoll napisał:

głównie jazz, muzyka filmowa, rb&soul

-----

32 minuty temu, mikel napisał:

...można by się ratować subwooferem choć ja do muzyki odradzam. Będzie więcej basu.

Nie będzie. Subwoofer to nie jest gałka bass na wzmacniaczu, nie jest po to by grało głośniej to co jest, tylko by grało też coś, czego nie ma. Basu nie będzie więcej tylko będzie wyższej jakości, czyli mocny i szybki.

33 minuty temu, mikel napisał:

Co z tego że będzie bas jak wysokie pozostaną np. metaliczne a średnica anorektyczna?

W samo sedno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.