Skocz do zawartości
IGNORED

Nad s 338 + indiana note 260 do pokoju 15m.


bartus80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania max 3500 zł . Jestem zielony, jeśli chodzi o -  powiedzmy to trochę lepszy system stereo. W większości będę słuchał muzyki strumieniowo, na pewno też podłączę pod tv. 

Myślę o takim zestawie jak w tytule. NAD jest niewielki - wiadomo system D - to też mi pasuje, aczkolwiek nie jest to konieczność. Raczej wolę dźwięki zrównoważone niż wyostrzone, chociaż też do końca nie jestem pewien. Pokój nieduży. Odległość słuchacza 2-2,5 metra od głośników.  

Poradzicie coś? I tak koniec końców będzie odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, bartus80 napisał:

Mam do wydania max 3500 zł . Jestem zielony, jeśli chodzi o -  powiedzmy to trochę lepszy system stereo. W większości będę słuchał muzyki strumieniowo, na pewno też podłączę pod tv. 

Myślę o takim zestawie jak w tytule. NAD jest niewielki - wiadomo system D - to też mi pasuje, aczkolwiek nie jest to konieczność. Raczej wolę dźwięki zrównoważone niż wyostrzone, chociaż też do końca nie jestem pewien. Pokój nieduży. Odległość słuchacza 2-2,5 metra od głośników.  

Poradzicie coś? I tak koniec końców będzie odsłuch.

pomysł bardzo dobry w tym budżecie. Nad C338 z Indiana Nota 260X to dobre połączenie. Funkcjonalnie super; jest wifi i chromecast, bluetooth, wzmak słuchawkowy, pre gramofonowe i wejścia cyfrowe. Wpadnij do nas na odsłuch przy okazji odsłuchać choćby model wyżej kolumn Indiana Tesi 261 z tym wzmacniaczem oraz jakiś Elac, np Debut B6.2.

Zapraszamy 🙂

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tesi też myślałem, ale to już chyba dla mnie za drogo. Załatwcie mi podobna cenę czyli 3299 to czemu nie 🙂

Co do używek to mam obawy co do stanu technicznego, chociaż też o tym myślałem. Wcale też nie jest tak tanio. Poza Tym sprzęt chcę wziąć na raty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bartus80 napisał:

Załatwcie mi podobna cenę czyli 3299 to czemu nie

ok 300 PLN trzeba dołożyć do tematu, jednak najpierw posłuchaj obu i oceń sam, czy warto 😉 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na pewno warto rozważyć takie zestawy jak: 

https://www.q21.pl/cambridge-audio-axa35-elac-debut-2-0-b6-2.html

https://www.q21.pl/cambridge-audio-axa35-kef-q350-23935.html

https://www.q21.pl/magnat-mc-200-monitor-supreme-202.html

https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-indiana-line-nota-550x.html

+ streamer, taki jak np. WiiM Mini lub używany Chromecast Audio. To bardzo ciekawe, dobrze grajace i preferencyjnie wycenione zestawy. Możesz też jakiś czas zaczekać, za 1,5-2 msc pojawi się Topping MX3s, który jest małym i tanim wzmacniaczem stereo. Pozwoli Ci to na wzięcie droższych, lepszych kolumn. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartus80

Nie wiem, czy trafiłeś na ten wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest kilka porównań 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Wychodzi na to że Note 260 to jednak dobry wybór. Chociaż wiadomo to są kwestie mocno subiektywne. Jeszcze sobie trochę poczytam, ale zbliżam się do decyzji pierwotnej - przynajmniej po informacjach które wyczytałem na necie. Muszę jeszcze tego posłuchać i wymyśleć jakąś alternatywę, dla porównania, może jakąś yamahę, albo Rotela. 

Jak to jest tak naprawdę, co jest ważniejsze wzmacniacz czy głośniki? - co ma większy wpływ na  jakość brzmienia? Jak by to było w procentach? Jak do tej pory zawsze myślałem, że wychodzi to tak pół na pół, a jeśli już któreś wybrać to, że kolumny są ważniejsze.

Jak do tej pory miałem typowo marketowy sprzęt LG, sony, taki za tysiąc złotych. Czy po zakupieniu np tego Nad'a dostanę, że tak powiem szoku poznawczego?:)

Aha i jeszcze kwestia odsłuchów w sklepach. Czy ma to większy sens gdy i tak sprzętu będę używał u siebie w mieszkaniu, gdzie w ogóle będzie inny metraż i akustyka. Przecież to będzie brzmiało inaczej - tak na logikę. Tak naprawdę pasowałoby pożyczyć, ale weź tu pożyczaj jeden, drugi, trzeci zestaw - nie chce mi się aż tak kombinować, tracić czas. Nie jestem żadnym audiofilem i znawcą, ale lubię posłuchać muzyki w dobrej jakości, jestem melomanem, jak już. Nie rozkminiam tego co słyszę, tylko czerpię przyjemność z  słuchania muzyki, albo nie. 

Aha, zauważyłem że sklep Top Hifi to w sumie najlepsza opcja do zakupu nowego sprzętu. Często mają najlepsze ceny - patrząc na zestawy. Taki Nad s 338 osobno wszędzie  - także i u nich - kosztuje 3k ale w zestawie z indiana note 260  tylko 3400. Cztery stówy za 2 głośniki hehe. Może jakaś alternatywa? Q21 wydaje się mniej interesujący pod tym względem. a może się mylę?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartus80 Zobacz ten link. Kolega z sąsiedniego forum sprzedaje zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może się dogadacie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wystawił taką cenę, że nowe w sklepie kosztuje taniej np Media ekspert, pewniejsze źródło i jeszcze raty 0 % dostanę:) Za 2,5k bym wziął:) -cały zestaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bartus80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak to cena zawsze do negocjacji chyba że po prostu płacisz i kupujesz. Mi nie mów za ile byś wziął tylko sprzedającemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bartus80 napisał:

Jak to jest tak naprawdę, co jest ważniejsze wzmacniacz czy głośniki? - co ma większy wpływ na  jakość brzmienia? Jak by to było w procentach? Jak do tej pory zawsze myślałem, że wychodzi to tak pół na pół, a jeśli już któreś wybrać to, że kolumny są ważniejsze.

Aha i jeszcze kwestia odsłuchów w sklepach. Czy ma to większy sens gdy i tak sprzętu będę używał u siebie w mieszkaniu, gdzie w ogóle będzie inny metraż i akustyka. Przecież to będzie brzmiało inaczej - tak na logikę. Tak naprawdę pasowałoby pożyczyć, ale weź tu pożyczaj jeden, drugi, trzeci zestaw - nie chce mi się aż tak kombinować, tracić czas. Nie jestem żadnym audiofilem i znawcą, ale lubię posłuchać muzyki w dobrej jakości, jestem melomanem, jak już. Nie rozkminiam tego co słyszę, tylko czerpię przyjemność z  słuchania muzyki, albo nie. 

Aha, zauważyłem że sklep Top Hifi to w sumie najlepsza opcja do zakupu nowego sprzętu. Często mają najlepsze ceny - patrząc na zestawy. Taki Nad s 338 osobno wszędzie  - także i u nich - kosztuje 3k ale w zestawie z indiana note 260  tylko 3400. Cztery stówy za 2 głośniki hehe. Może jakaś alternatywa? Q21 wydaje się mniej interesujący pod tym względem. a może się mylę?:)

Ad1. To zależy. Jedne kolumny potrzebują lepszego wzmacniacza, innym starczy coś z niższej półki. 

Ad2. Możesz poznać ogólne brzmienie zestawu, wybrać w teorii najlepszy i odsłuchać go ponownie w domu. Jeśli będzie dobrze, to nic tylko brać. 

Ad3. Napisz do nas na PW, może coś jeszcze uda się załatwić. 

Spojrzałeś może na podesłane przeze mnie zestawy? 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesi mają dużo mniej basu niż Noty. Grają głównie średnicą i górą. U mnie grają Noty 260x na 20 metrach kw. już od kilku lat. I tak zostanie. Dojrzewałem do zmiany na podłogowe ale pomysł padł bo te się wyraźnie dławią chyba z racji wysokości pomieszczenia odsłuchowego (2,16 m).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

338 to nie głupi wzmacniacz. Miał w swojej historii wtopę z chromecastem ale podobno zostało to już naprawione 

Ale nota 260 to mocno ciepłe i mało rozdzielcze granie.

Tu wolał bym dołożyć niewiele do lepszych elac b6.2

Koledzy z topa na ten zestaw także przygotują na pewno lepsze ceny.

Ewentualnie zejść z ceny wzmacniacza i wybrać jakiegoś chińczyka smsl czy loxije a iść w lepsze kolumny jak kef q350.

 

Moim zdaniem też Cambridge axr100 gra ciekawiej od tego 338. Jeśli chcesz zostać przy takich większych klockach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

....ciepłe i mało rozdzielcze granie.

Tu wolał bym dołożyć niewiele do lepszych elac b6.2...

Tu muszę zaprotestować... Ciepłe tak... mało rozdzielcze nie...

Te Elac co polecasz grają dużo bardziej mułowato i mniej rozdzielczo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię każdy z nas odbiera je inaczej. Ja słuchałem b6 z różnymi wzmacniaczami i w każdym przypadku note stawiam zdecydowanie niżej. Tesi gra już całkiem przyjemnie 

Mamy być może odmienne gusta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram się na własnych odsłuchach. Tesi grają tak nijako, bezbarwnie,  dużo gorzej niż Noty. Elac przytoczone przez Ciebie podają swego rodzaju "papkę" - coś jak zupki dla niemowląt - niby wszystko jest a niczego nie słychać ...

Masz rację chyba rzecz w indywidualnych upodobaniach i gustach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na odsłuchu NAD S 338 + INDIANA NOTE 260 oraz TESI 261 i uważam, że note 260 grają lepiej, więcej niskich tonów, bardziej szczegółowo, przyjemnie. W tesi bas ewidentnie wycofany, jakieś to w ogóle średnie było. Trochę się poprawiło przy podbiciu basów. 

Chciałem jeszcze posłuchać jak to by wyglądało przy kefach 350, ale nie było ich na stanie.

Jeszcze się zastanawiam. Na pewno cenowo z indiana note wygląda dobrze i powiedzmy byłem całkiem zadowolony z tego co usłyszałem - chociaż na kolana mnie nie rzuciło:). Na pewno u mnie będzie to jeszcze inaczej brzmiało. Tesi odpada. 

Tych  elaców b6...nie słuchałem, kurcze zapomniałem o nich może i były to też bym się ustosunkował. 

Inna opcja to jeszcze Cambridge Audio AXR100 + Q Acoustics 3030i -od q21  - tego jeszcze nie słuchałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartus80jakbyś słuchał tych Q Acoustics to daj znać na forum jak brzmią wg Ciebie. Masz podobne preferencje do moich  Przymierzałem się do nich ale nie słyszałem jak grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bartus80 napisał:

Inna opcja to jeszcze Cambridge Audio AXR100 + Q Acoustics 3030i -od q21  - tego jeszcze nie słuchałem

Zapraszamy 🙂 KEFy i ELACi też powinny być u nas do odsłuchu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bartus80 napisał:

Tych  elaców b6...nie słuchałem, kurcze zapomniałem o nich może i były to też bym się ustosunkował.

no szkoda, bo to mogło być właśnie to czego szukasz ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bartus80 napisał:

Inna opcja to jeszcze Cambridge Audio AXR100 + Q Acoustics 3030i -od q21  - tego jeszcze nie słuchałem

Z Heco Aurora 300 gra świetnie AXR100! Ewentualnie zamiast NAD C338 można pomyśleć o Denon RCDN-10 i do tego dobrać kolumny takie jak Heco Aurora 300, JBL A130, Polk Audio ES20.

17 godzin temu, bartus80 napisał:

Chciałem jeszcze posłuchać jak to by wyglądało przy kefach 350, ale nie było ich na stanie.

Aktualnie sprzedawany za bardzo niskie wręcz śmieszne pieniążki - opłaca się bo to konkurent dla kolumn o wartości +/- 3000 zł 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 10:11, Elbing napisał:

Opieram się na własnych odsłuchach. Tesi grają tak nijako, bezbarwnie,  dużo gorzej niż Noty. Elac przytoczone przez Ciebie podają swego rodzaju "papkę" - coś jak zupki dla niemowląt - niby wszystko jest a niczego nie słychać ...

Masz rację chyba rzecz w indywidualnych upodobaniach i gustach.

No musi to być wytłumaczenie bo opis jest zgodny ale u mnie jakby modele zamienić 😛

W dniu 23.05.2023 o 19:28, bartus80 napisał:

Dziś byłem na odsłuchu NAD S 338 + INDIANA NOTE 260 oraz TESI 261 i uważam, że note 260 grają lepiej, więcej niskich tonów, bardziej szczegółowo, przyjemnie. W tesi bas ewidentnie wycofany, jakieś to w ogóle średnie było. Trochę się poprawiło przy podbiciu basów. 

Chciałem jeszcze posłuchać jak to by wyglądało przy kefach 350, ale nie było ich na stanie.

Jeszcze się zastanawiam. Na pewno cenowo z indiana note wygląda dobrze i powiedzmy byłem całkiem zadowolony z tego co usłyszałem - chociaż na kolana mnie nie rzuciło:). Na pewno u mnie będzie to jeszcze inaczej brzmiało. Tesi odpada. 

Tych  elaców b6...nie słuchałem, kurcze zapomniałem o nich może i były to też bym się ustosunkował. 

Inna opcja to jeszcze Cambridge Audio AXR100 + Q Acoustics 3030i -od q21  - tego jeszcze nie słuchałem

A no widzisz. Czyli odbierasz te kolumny podobnie jak kolega.

No axr 100 z Kefem czy 3030i zagrają lepiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może i kogoś rozczaruję, ale kupiłem taga harmony htr-1000cd v.2 + indiana line nota 260 xl. Ja na pewno nie czuję się rozczarowany, bo nawet na marketowych -na razie- kablach głośnikowych brzmienie mi bardzo podeszło. lepiej mi to brzmi niż ten NAD, a wydałem na ten zestaw dużo mniej. Jak też zauważyłem ta taga w zagranicznych sklepach jest 2-krotnie droższa niż u nas, no i wszędzie ma niezłe opinie. Także polecam, no chyba, że po roku czy dwóch się rozsypie, ale nie zanosi się na to, wygląda solidnie. 

Może podpowiecie mi jakie kable głośnikowe do tego? Te które teraz mam to zwykły badziew marketowy, który kiedyś dostałem za free.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bartus80 napisał:

Może i kogoś rozczaruję, ale kupiłem taga harmony htr-1000cd v.2 + indiana line nota 260 xl. Ja na pewno nie czuję się rozczarowany, bo nawet na marketowych -na razie- kablach głośnikowych brzmienie mi bardzo podeszło. lepiej mi to brzmi niż ten NAD, a wydałem na ten zestaw dużo mniej. Jak też zauważyłem ta taga w zagranicznych sklepach jest 2-krotnie droższa niż u nas, no i wszędzie ma niezłe opinie. Także polecam, no chyba, że po roku czy dwóch się rozsypie, ale nie zanosi się na to, wygląda solidnie. 

Może podpowiecie mi jakie kable głośnikowe do tego? Te które teraz mam to zwykły badziew marketowy, który kiedyś dostałem za free.

wypożycz coś na testy, z naszej oferty polecam Audioquest Slip 14/4: https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/audioquest-slip-db-14-4.html albo nawet dwu żyłowy Slip 14/2. Wystarczy do tego zestawu: 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jednymi z popularniejszych u nas przewodów są te:

https://www.q21.pl/qed-xt25.html
https://www.q21.pl/ricable-custom-speaker-u40.html

Warto sprawdzić oba 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie te kolumny grają finalnie na Supra Classic 4 mm kw. ... na tych kablach głośnikowych jest najlepiej... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.