Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie amplitiunera kina domowego z amplitiunerem stereo


Avada92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

zdaję sobie sprawę, że dla niektórych temat może być oczywisty ale proszę o podpowiedź bo nie jestem w tej dziedzinie ekspertem,

Obecnie jestem w posiadaniu amplitiunera stereo yamaha RN303D ale chciałby swój zestaw rozszerzyć o ampli kina domowego. Wstępnie wyszukałem Yamahe RX-A2A. Ten ampli ma wyjście pre out na głośniki frontowe. Plan jest taki, żeby pod nowy ampli kina domowego podłączyć głośnik centralny i dwa głośniki tylne. Ampli stereo miałoby napędzać natomiast te dwa głośniki frontowe. Pytanie czy jest możliwość, żeby to sensownie połączyć a jeśli tak to pod jakie wyjście miałoby to być podłączone w tym stereofonicznym?. Z góry dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Avada92 napisał:

Witam!

zdaję sobie sprawę, że dla niektórych temat może być oczywisty ale proszę o podpowiedź bo nie jestem w tej dziedzinie ekspertem,

Obecnie jestem w posiadaniu amplitiunera stereo yamaha RN303D ale chciałby swój zestaw rozszerzyć o ampli kina domowego. Wstępnie wyszukałem Yamahe RX-A2A. Ten ampli ma wyjście pre out na głośniki frontowe. Plan jest taki, żeby pod nowy ampli kina domowego podłączyć głośnik centralny i dwa głośniki tylne. Ampli stereo miałoby napędzać natomiast te dwa głośniki frontowe. Pytanie czy jest możliwość, żeby to sensownie połączyć a jeśli tak to pod jakie wyjście miałoby to być podłączone w tym stereofonicznym?. Z góry dzięki za pomoc!

ale wiesz, że ta Yamaha nie ma wejścia na końcówkę mocy?

możesz podłączyć tylko pod wejście liniowe i wtedy masz dwie regulacje głośności, co nie ma za bardzo sensu

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten cyrk? Sprzedaj ten posiadany RN303D, doloz kase do jak najlepszego amplitunera KD, i zalatwione.

Czy dobry amplituner KD bedzie gorszy niz ten stosunkowo prosty RN303D?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam jaka byla różnica w odsłuchu samej muzyki w stereo na takim amplitunerze kina domowego w porównaniu z takim w stereo dlatego chciałem go jakoś wykorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Avada92 napisał:

Czyli z tym Ampli stereo nic się w tym przypadku nie da zrobić? Radzicie odpuścić i nie kombinować .

 

23 minuty temu, Avada92 napisał:

Czyli z tym Ampli stereo nic się w tym przypadku nie da zrobić? Radzicie odpuścić i nie kombinować .

nie ma sensu, lepiej go sprzedac

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

 

nie ma sensu, lepiej go sprzedac

A korzystając z okazji wiem że nie ma złotego środka ale w cenie do 6 tys jakiś amplituner kina domowego grający jednocześnie też na prawdę  fajnie (muzyka)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle dobrze łączył te dwie dziedziny Marantz i wydaje się, że nowszy

model Cinema 60 - ( 100W/ch ) powinien dobrze zagrać.

Mieści się w budżecie i ma też srebrną wersję.

Przy pełnym zestawie kina może być i słabszy ( C 60 ), bo rolę frontów

mogą pełnić równie dobrze monitory; uzupełnione subwooferem.

Zresztą Yamaha w wyższych modelach KD też dawała radę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Avada92 napisał:

Czyli z tym Ampli stereo nic się w tym przypadku nie da zrobić? Radzicie odpuścić i nie kombinować .

Masz kasę do wydania? Sprzedaj amplituner stereo i dołóż do lepszego URZADZENIA STEREO. Czy to ma być amplituner, czy wzmacniacz, to mniej istotne, ale na pewno zyskasz na jakości, zwłaszcza, jak słuchasz na tym muzyki.  A nawet film na dobrym stereo nie pozostawi niedosytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając jeszcze do tego podłączenia przez pre out pod wyjście liniowe, rozumiem, że da się to ze sobą spiąć tylko wtedy musiałbym ustawiać głośność w obu sprzętach za każdym razem osobno ?ale tylko w przypadku odtwarzania całości w systemie kina domowego, bo muzyka grałaby tylko w stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak.

W KD musial bys galke glosnosci wzmacniacza zawsze ustawic np. na 10:00 (i tak zgrac/skalibrowac glosnosc kanalow w setupie Amplituner KD), a potem regulowac glosnosc tylko w Ampli KD nie ruszajac wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xajas napisał:

Dokladnie tak.

W KD musial bys galke glosnosci wzmacniacza zawsze ustawic np. na 10:00 (i tak zgrac/skalibrowac glosnosc kanalow w setupie Amplituner KD), a potem regulowac glosnosc tylko w Ampli KD nie ruszajac wzmacniacza

Ale działało by to tylko do momentu , kiedy nie przełącze się na stereo i nie przycisze/podgłośnie bo wtedy włączając sprzęt w wersji KD znów zabawa od początku z wysterowaniem dźwięku, dobrze rozumiem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Avada92 napisał:

A korzystając z okazji wiem że nie ma złotego środka ale w cenie do 6 tys jakiś amplituner kina domowego grający jednocześnie też na prawdę  fajnie (muzyka)?

Na prawdę dobrze to pojęcie względne, ale można u nas wypożyczyć: Nad T758 v3i (i tutaj zdecydowanie na plus w trybie stereo względem konkurencji, a trochę gorzej w kinie) albo Yamaha z serii Aventage (te co już grają sensownie w stereo też: RX-A2A albo dołożyć do RX-A4A.

Jeśli chodzi o wyceny to zapraszam na priv :) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A wracając jeszcze do tego podłączenia przez pre out pod wyjście liniowe, rozumiem, że da się to ze sobą spiąć tylko wtedy musiałbym ustawiać głośność w obu sprzętach za każdym razem osobno ?ale tylko w przypadku odtwarzania całości w systemie kina domowego, bo muzyka grałaby tylko w stereo. 
Zawsze kiedy przechodzisz ze stereo na kino, gałka głośności na wzmacniaczu musi wrócić w tą samą pozycję przy której była robiona kalibracja kina. Dalsze zamiany głośności już na samym kinie.
Ale działało by to tylko do momentu , kiedy nie przełącze się na stereo i nie przycisze/podgłośnie bo wtedy włączając sprzęt w wersji KD znów zabawa od początku z wysterowaniem dźwięku, dobrze rozumiem? 
Nie zabawa, tylko powrót do pozycji w której była robiona kalibracja kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, RAF77 napisał:

Zawsze kiedy przechodzisz ze stereo na kino, gałka głośności na wzmacniaczu musi wrócić w tą samą pozycję przy której była robiona kalibracja kina. Dalsze zamiany głośności już na samym kinie.Nie zabawa, tylko powrót do pozycji w której była robiona kalibracja kina.

Rozumiem, że po tej 'kalibracji' w KD steruje się już tylko jednym pilotem? i glos na te frontowe jest 'rowno' dostarczany przez amplitiuner KD , mimo że podłączone są pod ampli stereo? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak jeden haczyk, tzn potencjalnie może być.

Ja tak miałem w Marantzu.
Miałem wzmacniacz stereo który podpiąłem na fronty, on akurat miał wejście pre-in ale....
Pilot amplitunera działał w pewnym zakresie na wzmacniacz.
Przełączał źródła w wzmacniaczu, kręcił gałka głośności (to akurat nie przeszkadzało przy pre-in) ale trzeba było uważać żeby sobie w stereo nie włączyć na pełnej głośności.
Generalnie było to na tyle upierdliwe że wzmacniacz sprzedałem i kupiłem końcówkę mocy stereo w jego miejsce.

Nie wiem jak jest w Yamaha, czy piloty działają na inne urządzenia Yamaha w pewnym zakresie....
Weź to pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyrównać głośność wystarczy, że podłączyć jeden front pod amplituner, drugi pod wzmacniacz (podpięty z tego preout w amplitunerze i źródło amplituner) i wyrównasz sobie głośność na równo. Zaznaczasz w tym miejscu markerem obok gałki na jakim poziomie jest równo. Za każdym razem później szybko przekręcasz gałkę we wzmacniaczu na tą pozycję i masz zawsze równy poziom. 

Problem w tym, że jak wzmacniacz mocniejszy lub slabszy to i tak głośność może być różna bo zależy jakiej czułości jest wejście we wzmacniaczu i wyjście w amplitunerze

Ja polecam używany amplituner Arcam na przykład. 

Mogę swój odsprzedać model 450 lepszy w stereo niż ta yamaha, lub dwa Łącznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji jeszcze dopytam, znalazłem taki amplitiuner Yamaha RX-V6A sporo tańszy od RX-A2A też z wyjściem pre out na frontowe głośniki i taki o to wzmacniacz  Onkyo A-9130 w przyzwoitej cenie z wejściem main in. Całość niewiele droższa niż sam ampli RX-A2A Podpowiedzcie proszę czy taki zestaw ma sens i czy tej klasy wzmacniacz zagra w stereo lepiej niż ten mój dotychczasowy amplitiuner Yamaha Rn-303D? Zaznaczam, że głośniki mam indiana line nota 550 (a pod kino chciałem dokupić z tej samej serii centralny i takie mniejsze 240 ) Zależy mi na tym wzmacniaczu stereo bo pewnie kiedyś te frontowe chciałbym też zmienić. Z góry dzięki za podpowiedź. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogólnie pojętą jakość dźwięku składa się nie sama końcówka mocy, a przede wszystkim przedwzmacniacz. Ten wbudowany w RX-A2A jest nieporównywalnie lepszy niż w RX-V6a. Seria Aventage (którą otwiera model RX-A2A) wyróżnia się właśnie tym, że większy nacisk położono na jakość dźwięku także w stereo i te amplitunery grają sporo lepiej od serii RX-V, już pomijam kwestię dodatkowych rzeczy.

Wystarczy wpaść do nas i posłuchać obu modeli najlepiej na swoich kolumnach 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć, w razie czego u nas znajdziesz promocję na wzmacniacze z tej linii. Wystarczy użyć kodu "Aventage". Zapraszam też do naszego tekstu o tych amplitunerach: 
https://www.q21.pl/blog/yamaha-aventage-ktory-wybrac-poradnik

Ogółem przeskok między A2A i A4A jest spory, jeśli masz taką możliwość, to poszedłbym w wyższy model. 

Warto też sprawdzić ofertę Integry, np. DRX 2.4 - https://www.q21.pl/integra-drx-2-4-drx2-4.html

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2023 o 09:00, Avada92 napisał:

Korzystając z okazji jeszcze dopytam, znalazłem taki amplitiuner Yamaha RX-V6A sporo tańszy od RX-A2A też z wyjściem pre out na frontowe głośniki i taki o to wzmacniacz  Onkyo A-9130 w przyzwoitej cenie z wejściem main in. Całość niewiele droższa niż sam ampli RX-A2A Podpowiedzcie proszę czy taki zestaw ma sens i czy tej klasy wzmacniacz zagra w stereo lepiej niż ten mój dotychczasowy amplitiuner Yamaha Rn-303D? Zaznaczam, że głośniki mam indiana line nota 550 (a pod kino chciałem dokupić z tej samej serii centralny i takie mniejsze 240 ) Zależy mi na tym wzmacniaczu stereo bo pewnie kiedyś te frontowe chciałbym też zmienić. Z góry dzięki za podpowiedź. 

Moje zdanie jest takie że zabawa w osobny wzmacniacz do ampa kina przy kolumnach nota 550 nie ma sensy. Okej da to poprawę, aczkolwiek czy adekwatną do wydanych pieniędzy, według mnie nie, ale różni ludzie różne zdania. Kolumny sa budżetowe i wydaje mi się że to od nich powinieneś zacząć zakupy. 

Co do samej koncepcji wzmacniacz z trybem końcówki mocy + amp. kina to jestem za, ale sądzę że 9130 to za niski model na taką zabawę. RX-V6a jest dobry i na nim można spokojnie bazować, aczkolwiek wzmacniacz mógłbyś dobrać lepszy, albo jeszcze inaczej, zakup używaną końcówkę mocy i w ten czas będzie znaczna poprawa, później pomyśl o kolumnach bądź na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.