Skocz do zawartości
IGNORED

O co chodzi z Eversolo DMP A6?


MarcK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

PS. Czy gdy podłączę Eversolo jako preamp – możliwe, że jakość dźwięku spadnie vs jako źródło/DAC?

Oczywiście. Nie rób tego !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, basic44 napisał:

A ja nie żarzę o co biega. Jak to podłączyć jako preamp?

Ale po co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, basic44 napisał:

To już wiem że nie ma po co ale jak to działa jako preamp???

W sensie że podajemy mu sygnał z innych źródeł?

Chodzi o to, że można sterować głośnością. Podłączyć nic się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa fixed volume! Ja jednak steruję głośnością z jego pomocą. Wygodnie... 😊

5 minut temu, Piopio napisał:

Podłączyć nic się nie da.

Nie no, ma wejścia optyczne i koaksjalne i USB. Sam planuję tam wpiąć CD po optyku, tylko lenistwo ciągle nie pozwala 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, basic44 napisał:

Aaaaa fixed volume! Ja jednak steruję głośnością z jego pomocą. Wygodnie... 😊

Nie no, ma wejścia optyczne i koaksjalne i USB. Sam planuję tam wpiąć CD po optyku, tylko lenistwo ciągle nie pozwala 😂

Działa jako DAC a nie jako pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak gra z wewnętrznego streamera to przecież jeśli go rozpatrzyć jako też odrębny element to też gra to jako dac. Pogubiłem się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga dla tych co nie mają tego sprzętu albo jeszcze nie wiedzą: góra obudowy to jakaś tragedia estyczna w sensie utrzymania. Jak sprzęt przyjechał w pełnym opakowaniu, woreczkach itp. był śliczny i w pewnym sensie dalej jest ale dorzeczy: po przetarciu ręką góry, całe malowanie robi się matowe! Tam gdzie przetrzemy gołą ręką wyskakuje siwy mat na powierzchni, niektóre farby ścienne mają takie coś. Na początku machnąłem ręką ale dziś się wziąłem za czyszczenie tego. O Jezu, każde dotknięcie tego czymkolwiek jest tylko gorzej. Żeby było mało na tej płycie obudowy jest wygrawerowany napis eversolo. Ma tak ostre krawędzie że każda szmatka do wycierania ma powyrywane włókna, które zostają na tym napisie. Ponieważ grawerka jest stosunkowo głęboka, wszelkie środki do pielęgnacji powierzchni zostają w tym napisie i nawet patyczkami do uszu nie wyczyscisz tego łatwo i szybko. Wasze egzemplarze też tak mają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez basic44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2023 o 17:23, basic44 napisał:

Mała uwaga dla tych co nie mają tego sprzętu albo jeszcze nie wiedzą: góra obudowy to jakaś tragedia estyczna w sensie utrzymania. Jak sprzęt przyjechał w pełnym opakowaniu, woreczkach itp. był śliczny i w pewnym sensie dalej jest ale dorzeczy: po przetarciu ręką góry, całe malowanie robi się matowe! Tam gdzie przetrzemy gołą ręką wyskakuje siwy mat na powierzchni, niektóre farby ścienne mają takie coś. Na początku machnąłem ręką ale dziś się wziąłem za czyszczenie tego. O Jezu, każde dotknięcie tego czymkolwiek jest tylko gorzej. Żeby było mało na tej płycie obudowy jest wygrawerowany napis eversolo. Ma tak ostre krawędzie że każda szmatka do wycierania ma powyrywane włókna, które zostają na tym napisie. Ponieważ grawerka jest stosunkowo głęboka, wszelkie środki do pielęgnacji powierzchni zostają w tym napisie i nawet patyczkami do uszu nie wyczyscisz tego łatwo i szybko. Wasze egzemplarze też tak mają?

Materiał z którego zostało wykonane aluminium, jest podatne na zabrudzenia, ale jest łatwe do wyczyszczenia przy użyciu ściereczki z mikrofibry i pianki czyszczącej (przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Należy delikatnie rozprowadzić środek na urządzeniu i okrężnymi ruchami za pomocą ściereczki przecierać. Przed wyschnięciem środka czyszczącego należy przetrzeć go do sucha miękkim papierem ręcznikowym. Po takim wyczyszczeniu DMP-A6 będzie wyglądał jak nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wcześniejszych postów na tym wątku, związanych z wsparciem technologii Roon Ready, chcieliśmy oficjalnie poinformować ze EverSolo DMP-A6 posiada już pełen status Roon Ready.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Firma odpowiedzialna za markę EverSolo dba niezwykle o zadowolenie użytkowników, każde wady są szybko wykrywane i naprawiane w najbliższych aktualizacjach. Dodatkowo marka EverSolo prowadzi swoje forum, na którym prężnie prowadzi dyskusje z użytkownikami i bierze sobie do serca ich uwagi.

Aktualizacja oprogramowania wraz z Roon Ready pojawi się lada moment do pobrania na urządzeniach.

RoonReadyEverSolo.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez EverSolo Polska
uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przygotowaliśmy dla Was film o DMP-A6, zapraszamy wszystkich niezdecydowanych 😉 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, EverSolo Polska napisał:

Materiał z którego zostało wykonane aluminium

😉

Co nie zmienia faktu, że grawerka tymi środkami czyszczącymi zachodzi strasznie a ścierka z mikrofibry się rwie na tej grawerce. Jakoś doprowadziłem to do porządku...

18 godzin temu, EverSolo Polska napisał:

Firma odpowiedzialna za markę EverSolo dba niezwykle o zadowolenie użytkowników, każde wady są szybko wykrywane i naprawiane w najbliższych aktualizacjach.

To ja proszę o poprawkę błędu: w Tidal connect nie działa sterowanie głośnością. Znaczy suwak na telefonie sobie chodzi i widać po ikonce, że to chodzi o zdalne urządzenie, ale streamer nie reaguje. Działało przed ostatnią aktualizacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez basic44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, basic44 napisał:

😉

Co nie zmienia faktu, że grawerka tymi środkami czyszczącymi zachodzi strasznie a ścierka z mikrofibry się rwie na tej grawerce. Jakoś doprowadziłem to do porządku...

To ja proszę o poprawkę błędu: w Tidal connect nie działa sterowanie głośnością. Znaczy suwak na telefonie sobie chodzi i widać po ikonce, że to chodzi o zdalne urządzenie, ale streamer nie reaguje. Działało przed ostatnią aktualizacją.

Błąd został już zauważony, a sama funkcjonalność jest optymalizowana przez inżynierów EverSolo.

Przyszła aktualizacja powinna skorygować błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto chodziło 😉 aczkolwiek do tego napisu to trzeba zegarmistrzowskiej cierpliwości ha!

Kiedy pilot? Byłby idealny do słuchania radia utworu, mixów, playlist i głośność z niego byłaby alternatywą do głośności w telefonie (jak zacznie działać)...

Chyba że można dowolny dostosować?

Aaa, skoro można koncertować z życzeniami... Brakuje trochę podstawowej regulacji basu i wysokich. Co prawda wzmacniacz po zastosowaniu dmp-a6 przełączyłem w końcówkę mocy (pure direct) ale wysokich bym sobie trochę dodał. Mogę na wzmaku ale znowu kłania się pilot 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, basic44 napisał:

Brakuje trochę podstawowej regulacji basu i wysokich.

W DAC ? Takie rzeczy to tylko w RME 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, basic44 napisał:

I oto chodziło 😉 aczkolwiek do tego napisu to trzeba zegarmistrzowskiej cierpliwości ha!

Kiedy pilot? Byłby idealny do słuchania radia utworu, mixów, playlist i głośność z niego byłaby alternatywą do głośności w telefonie (jak zacznie działać)...

Chyba że można dowolny dostosować?

Aaa, skoro można koncertować z życzeniami... Brakuje trochę podstawowej regulacji basu i wysokich. Co prawda wzmacniacz po zastosowaniu dmp-a6 przełączyłem w końcówkę mocy (pure direct) ale wysokich bym sobie trochę dodał. Mogę na wzmaku ale znowu kłania się pilot 🙂

Dedykowany pilot do EverSolo DMP-A6 jest już dostępny w sprzedaży u naszych autoryzowanych partnerów.

Nazwa produktu: EverSolo BTR-12 IR & Bluetooth Remote Control

Obecnie oczekujemy na pierwszą dostawę pilotów, która odbędzie się na dniach między 7.07 a maks. 11.07.

Po otrzymaniu dostawy będziemy wysyłać piloty do naszych partnerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez EverSolo Polska
Sprecyzowanie treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku godzin na teście i jestem dość mocno zdziwiony, bo nie działa połowa wyjść. Tak wiem, trzeba wybrać wyjście. Nie działa toslink i spdif żeby podłączyć zewnętrzny DAC Moon 300d, mogę go jedynie podpiąć kablem usb i wtedy działa. Nie ma sygnału na wyjściu BAL-XLR po podłączeniu do wzmacniacza Krell KAV 400xi.

 

Próbowałem wyłączyć MQA i zmieniać ustawienia, bez rezultatu.

Ciekawe, gdzie jest pies pogrzebany?

Jestem mocno rozczarowany, chyba że ja nie znam magicznego zaklęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RGB napisał:

Mam od kilku godzin na teście i jestem dość mocno zdziwiony, bo nie działa połowa wyjść. Tak wiem, trzeba wybrać wyjście. Nie działa toslink i spdif żeby podłączyć zewnętrzny DAC Moon 300d, mogę go jedynie podpiąć kablem usb i wtedy działa. Nie ma sygnału na wyjściu BAL-XLR po podłączeniu do wzmacniacza Krell KAV 400xi.

 

Próbowałem wyłączyć MQA i zmieniać ustawienia, bez rezultatu.

Ciekawe, gdzie jest pies pogrzebany?

Jestem mocno rozczarowany, chyba że ja nie znam magicznego zaklęcia.

U mnie USB Audio i spdif działały bez problemu ale ze względu na brak certyfikacji Amazona podszedł do zwrotu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2023 o 17:27, RGB napisał:

Ciekawe, gdzie jest pies pogrzebany?

Odtwarzacz jest oparty na androidzie, wiec prawdopodobnie w ustawieniach urzadzenia nalezy wlaczyc ustawienia wyjsc. Oczywiscie pewnosci nie mam i bazuje tylko na dzialaniu odtwarzacza HiFi Rose, ktore to tez jest oparte na systemie z robotem.

 

Na filmie jest to omowione od 4:15 min.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2023 o 17:27, RGB napisał:

Mam od kilku godzin na teście i jestem dość mocno zdziwiony, bo nie działa połowa wyjść. Tak wiem, trzeba wybrać wyjście. Nie działa toslink i spdif żeby podłączyć zewnętrzny DAC Moon 300d, mogę go jedynie podpiąć kablem usb i wtedy działa. Nie ma sygnału na wyjściu BAL-XLR po podłączeniu do wzmacniacza Krell KAV 400xi.

 

Próbowałem wyłączyć MQA i zmieniać ustawienia, bez rezultatu.

Ciekawe, gdzie jest pies pogrzebany?

Jestem mocno rozczarowany, chyba że ja nie znam magicznego zaklęcia.

Prawdopodobnie źle wybrał Pan wejścia i wyjścia w ustawieniach urządzenia.
Proszę na głównym menu DMP-A6 wybrać Source (Źródła), a następnie wybrać w Source (źródle) - Internal Player i w Output port (wyjście) - SPDIF.

Warto pamiętać, aby w zew. DAC'u (czyli w tym przypadku Moon 300d) ustawić odpowiednio INPUT (wejście) na SPDIF 1 (D3) lub SPDIF 2 (D2) lub Toslink (D1), w zależności które złącze jest połączone przewodem z DMP-A6.

W przypadku Output port (wyjścia) BAL-XLR, należy odpowiednio wybrać Source (źródło) w zależności od preferencji, a we wzmacniaczu ustawić wejście na B1.

21 godzin temu, Starzec2 napisał:

O co chodzi z wersja master? Cena prawie dwa razy większość, czy ten upgrade jest warty aż tyle?

Wersja Master Edition była limitowaną wersją DMP-A6 na rynek Chiński i dla paru sklepów w Europie. Obecnie wersja jest już niedostępna i nie będzie dostępna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zgłupiałem ale zamówiłem wersje master.
Czuję ze trochę przepłacam ale to w ramach kredytu zaufania dla firmy która wyglada na to ze wypuściła fajny streamer za rozsądne pieniądze. Mam nadzieje ze będą aktualizować soft, no i przez pare lat przestane się zastanawiać jaki by tu kolejny strimer kupic bo stary już za bardzo nie działa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na peany. W sensie na realne różnice w stosunku do modelu bazowego 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez basic44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.