Skocz do zawartości
IGNORED

O co chodzi z Eversolo DMP A6?


MarcK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, TomaszWarecki napisał:

czy użycie dobrej, markowej końcówki mocy ( może 200W na kanał przy 8 ohm ) wstawionej "za eversolo" będzie prowadzić do podniesienia jakości brzmienia płynącego z głośników?

Podniesienia w stosunku do czego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Ma, ale taki niepełny tylko do obsługi różnorakich wejść cyfrowych, analogowych wejść nie ma, chodzi oczywiście o A6. Regulacja głośności wyjściowej odbywa się w domenie wyższej niż 32 bity i jest dla naszego słuchu całkowicie bezstratna. To informacja od osoby która prawdopodobnie wie dużo na ten temat a która kiedyś na tym forum się udzielała, niestety chyba już nie pisze. To kiedyś był patent firmy Sabre producenta podstawowej kości do DAC. Dopiero chyba A8 ma wejścia analogowe czyli pełny przedwzmacniacz.

A czy zrobiłeś eksperyment i słuchałeś jaki  jest  w pływ tej cyfrowej regulacji w ever solo na dzwiek?  a jaki ma zwykły potencjometr  podczas ściszania volume we wzmacniaczu? , zwykły potencjometr np Alps nie psuje tak dzwięku jak cyfrowy w ever solo , Cambridge Audio CXN robił u mnie to samo ,zaznaczam ze posiadam wzmacniacz lampowy oraz wysoko skuteczne głośniki, być może że wzmacniacz tranzystorowy oraz nisko skuteczne głośniki nie są wstanie wykazać tak dużej różnicy jak u mnie sprzęt lampowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest główną funkcją, więc coś za coś . Różnie się sprawują dac-i oraz streamery z taką możliwością .

Miałem Atolla st200, Stream Magic 6, CXNv2, Nuprime dac9, Hegel hd12 , RME Adi, jakiegoś toppinga E30. Grało to lepiej gorzej różnie , ale taniutkie 800pln kiedyś , zwykle pre na lampkach z alliexpress pokazało że to jest kierunek dobry. Także zabawa tak , ale granie na jakimś tam poziomie to oddzielne pre no chyba że są jakieś dość drogie streamery z pre na drabinkach czy innych cudach .

Ale nie miałem nie wiem nie znam się 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tomasz22 napisał:

A czy zrobiłeś eksperyment i słuchałeś jaki  jest  w pływ tej cyfrowej regulacji w ever solo na dzwiek?  a jaki ma zwykły potencjometr  podczas ściszania volume we wzmacniaczu?

Tak, robiłem już wielokrotnie takie eksperymenty. Potencjometry analogowe psuły znacznie więcej przy małej głośności, wielokrotnie były na forum opisywane kłopoty z utrzymaniem balansu przy niewielkiej głośności. Oczywiście jak jesteś przekonany o słuszności swojego stanowiska w tej kwestii to działaj wg tego przekonania. Przy małej głośności i tak już niewiele człowiek słyszy. Sprawdź kiedyś w warunkach kontrolowanych pomiarem poziomu wyjściowego co będziesz słyszał przy zmniejszeniu głośności o 50, 60, 80dB. To powinien być podstawowy eksperyment każdego audiofila. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz pokutuje poglad, ze kontrola cyfrowa to zlo, bo analogowa skutkuje lepszym SNR przy malych poziomach glosnosci. Co i owszem, bywa prawdziwe, ale i niespecjalnie istotne przy DR dzisiejszych sprzetow, a i nie rekompensuje wad kontroli analogowej, ktorych minimalizacja wiaze sie z duzymi kosztami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lech36 napisał:

Potencjometry analogowe psuły znacznie więcej przy małej głośności, wielokrotnie były na forum opisywane kłopoty z utrzymaniem balansu przy niewielkiej głośności.

Dodaj, że testy robiłeś na sprzęcie budżetowym ... co wyjaśnia efekt jaki uzyskałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Lech36 napisał:

Tak, robiłem już wielokrotnie takie eksperymenty. Potencjometry analogowe psuły znacznie więcej przy małej głośności, wielokrotnie były na forum opisywane kłopoty z utrzymaniem balansu przy niewielkiej głośności. Oczywiście jak jesteś przekonany o słuszności swojego stanowiska w tej kwestii to działaj wg tego przekonania. Przy małej głośności i tak już niewiele człowiek słyszy. Sprawdź kiedyś w warunkach kontrolowanych pomiarem poziomu wyjściowego co będziesz słyszał przy zmniejszeniu głośności o 50, 60, 80dB. To powinien być podstawowy eksperyment każdego audiofila. 

A czy możesz własnymi  słowami opisać co usłyszałeś  w dzwięku  za degradację ściszając potencjometrem ale nie chodzi mi o pomiary oscyloskopem tylko własnym słuchem,co do nierównomierności  kanałów to sobie podarujmy  bo ja ostatnio    zakupiłem wstępnie pomierzone u sprzedawcy  5 szt  alps niebieskie z silniczkiem i na 5 sztuk 4 szt na mierniku  ciągły   równo  i niezauważalnie na słuch  natomiast jak słucham w garażu malej wieży z regulacją cyfrową i to nie 32 bit to też tam nie słyszę różnicy przy ściszaniu. Jeszcze raz przypominam że moje porównania  są przeprowadzone ze wzmacniaczami lampowymi gdzie to właśnie przy małych poziomach  głośności słyszy się wiecej niz z tranzystorowym wzmacniaczem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ProjectPi napisał:

Wciaz pokutuje poglad, ze kontrola cyfrowa to zlo, bo analogowa skutkuje lepszym SNR przy malych poziomach glosnosci. Co i owszem, bywa prawdziwe, ale i niespecjalnie istotne przy DR dzisiejszych sprzetow, a i nie rekompensuje wad kontroli analogowej, ktorych minimalizacja wiaze sie z duzymi kosztami.

Spora część użytkowników , jak się podoba to nie wnika w jakiej domenie kontrola głośności jest zrobiona .🤷🏿‍♂️ 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dedal75 napisał:

Spora część użytkowników , jak się podoba to nie wnika w jakiej domenie kontrola głośności jest zrobiona .🤷🏿‍♂️ 

I slusznie, moim skromnym zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piopio napisał:

Dodaj, że testy robiłeś na sprzęcie budżetowym ... co wyjaśnia efekt jaki uzyskałeś.

No jasne że na budżetowym. A jest jakiś inny? I pewnie ZG były nieodpowiednie do uzyskania efektu takiego jak u Ciebie. Znowu błysnąłeś dogłębną wiedzą 😉.

P.S. Badałem działanie regulacji cyfrowej w ES9018 do bardzo niskich poziomów i nie zauważyłem strat. Był czas kiedy też patrzyłem "wilkiem" na regulację cyfrową, aż jeden z kolegów na forum wytłumaczył na czym polega patent w ES9018 który powoduje że ta regulacja jest praktycznie bezstratna. Do mnie to tłumaczenie dotarło, do innych widzę że ma problemy z przebiciem się ze względu na panujące wierzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomasz22 napisał:

A czy możesz własnymi  słowami opisać co usłyszałeś  w dzwięku  za degradację ściszając potencjometrem ale nie chodzi mi o pomiary oscyloskopem tylko własnym słuchem,co do nierównomierności  kanałów to sobie podarujmy  bo ja ostatnio   

Oscyloskop którego aktualnie używam ma rozdzielczość pionową 8 bitową, więc jak można przewidzieć niewiele na nim będzie widać na niskich poziomach. Zawsze eksperymenty porównawcze na niskich poziomach robiłem na słuch. Poza tym stosowałem sposób pozwalający zrobić głośniej te niskie poziomy za przetwornikiem żeby więcej było słychać, czyli w domenie cyfrowej ściszamy a za DAC robimy głośno na ile się da, bo przedwzmacniacze też nie pozwalają na nieograniczone podnoszenie wzmocnienia. Nie warto się wsłuchiwać w dźwięk o poziomie -60; -80dB bo nawet przy dużym SPL rzędu 100-105dB niewiele już słychać. Chyba że dysponujemy tak wybitnymi ZG jak np. Piopio 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Lech36 napisał:

No jasne że na budżetowym. A jest jakiś inny? I pewnie ZG były nieodpowiednie do uzyskania efektu takiego jak u Ciebie. Znowu błysnąłeś dogłębną wiedzą 😉.

P.S. Badałem działanie regulacji cyfrowej w ES9018 do bardzo niskich poziomów i nie zauważyłem strat. Był czas kiedy też patrzyłem "wilkiem" na regulację cyfrową, aż jeden z kolegów na forum wytłumaczył na czym polega patent w ES9018 który powoduje że ta regulacja jest praktycznie bezstratna. Do mnie to tłumaczenie dotarło, do innych widzę że ma problemy z przebiciem się ze względu na panujące wierzenia. 

Czy ty czytasz ze zrozumieniem co pisałem ?- że przeprowadziłem testy odsłuchowe i sam to usłyszałem a nie od kolegi  , a to ty jak sam napisałeś uwierzyłeś koledze i po  tym wytłumaczeniu kolegi nagle zaczęło ci bardzo dobrze grać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lech36 napisał:

No jasne że na budżetowym. A jest jakiś inny? I pewnie ZG były nieodpowiednie do uzyskania efektu takiego jak u Ciebie. Znowu błysnąłeś dogłębną wiedzą 😉.

Dlaczego ciągle odnosisz się do mojego systemu ? To, że Ty się ograniczasz do swojego nie znaczy, że inni nie mają szerszych horyzontów i nie słuchają innych systemów. 

Preampy takie jak Accuphase C-2450, Audio Research LS28 to pewnie widziałeś na obrazku. O ile wiesz co to za sprzęt ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

To, że Ty się ograniczasz do swojego nie znaczy, że inny nie mają szerszych horyzontów i nie słuchają innych systemów. 

Moje horyzonty już opisywałem, chodzi o słuchanie różnych systemów w tym ekstremalnie drogich, zarówno w warunkach domowych jak i w pokazowych pomieszczeniach sklepowych i na wystawie w Berlinie w wydzielonych pomieszczeniach przeznaczonych do odsłuchu bez tumultu hal wystawowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

Moje horyzonty już opisywałem, chodzi o słuchanie różnych systemów w tym ekstremalnie drogich, zarówno w warunkach domowych jak i w pokazowych pomieszczeniach sklepowych i na wystawie w Berlinie w wydzielonych pomieszczeniach przeznaczonych do odsłuchu bez tumultu hal wystawowych. 

To naprawdę słuchałeś drogich systemów? Myślałem, że tylko Piopio.

I co? Nie byłeś zachwycony? Przecież były drogie.

🤦‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piopio napisał:

Preampy takie jak Accuphase C-2450, Audio Research LS28 to pewnie widziałeś na obrazku. O ile wiesz co to za sprzęt ...

No to teraz mi "zaimponowałeś", jestem pod wrażeniem 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

chodzi o słuchanie różnych systemów w tym ekstremalnie drogich

Jakbyś słuchał takich systemów to byś nie pisał takich bzdur. A dokładniej prawd ale ograniczonych do naprawdę podstawowego sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adi777 napisał:

To naprawdę słuchałeś drogich systemów? Myślałem, że tylko Piopio.

I co? Nie byłeś zachwycony? Przecież były drogie.

🤦‍♂️

Grały oczywiście bardzo dobrze, ale przysłowiowy "wróbelek" z nich nie wylatywał. Koledzy którzy słuchali ze mną też mieli takie odczucia.

Teraz, Piopio napisał:

Jakbyś słuchał takich systemów to byś nie pisał takich bzdur. A dokładniej prawd ale ograniczonych do naprawdę podstawowego sprzętu. 

Coraz bardziej mnie zadziwiasz wiedzą o sprzęcie nie podstawowym. Taki "błysk" jak ten z Wielkopolski 😉.

12 minut temu, Piopio napisał:

Dlaczego ciągle odnosisz się do mojego systemu ?

No bo musisz mieć jakiś wzorzec odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

No bo musisz mieć jakiś wzorzec odniesienia.

Na pewno nie jest nim mój obecny system 😉 Wystarczająco dużo słuchałem różnych systemów by stworzyć sobie pewien wzorzec brzmienia charakterystyczny dla topowych systemów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Na pewno nie jest nim mój obecny system

A to przepraszam, myślałem że na co dzień obcujesz z takim wybitnym brzmieniem z doskonałego sprzętu.

3 minuty temu, Piopio napisał:

Wystarczająco dużo słuchałem różnych systemów by stworzyć sobie pewien wzorzec brzmienia charakterystyczny dla topowych systemów. 

Też dużo słuchałem poza moim lokum. Czy wystarczająco dużo tego nie wiem 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Też dużo słuchałem poza moim lokum. Czy wystarczająco dużo tego nie wiem 😉.

Problem w tym, że nie wyciągasz żadnych wniosków ... ślepo wierzysz w pomiary i ASR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piopio napisał:

ślepo wierzysz w pomiary i ASR. 

W pomiary nie da się "ślepo wierzyć" trzeba je najpierw obejrzeć a niektórzy nawet muszą je najpierw zinterpretować jak w przypadku pomiarów ZG, zresztą przy pomiarach innych sprzętów niż ZG też wskazane jest dokonanie jakiejś analizy, przynajmniej warunków pomiaru. Nie da się oglądać pomiarów z zamkniętymi oczami czyli "na ślepo" 😉.

5 minut temu, Piopio napisał:

Problem w tym, że nie wyciągasz żadnych wniosków ..

Ty do dzisiaj nie wyciągnąłeś właściwych wniosków ze spotkania w Wielkopolsce, jedynie kiepski wniosek o słabych ZG u Lutka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Lech36 napisał:

Ty do dzisiaj nie wyciągnąłeś właściwych wniosków ze spotkania w Wielkopolsce, jedynie kiepski wniosek o słabych ZG u Lutka. 

A jakie masz podstawy by wątpić w moje spostrzeżenia ? 

22 minuty temu, Lech36 napisał:

W pomiary nie da się "ślepo wierzyć"

Chodzi o to, że pomiary nie oddają tego jak sprzęt gra. Dobrze czy źle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piopio napisał:

Chodzi o to, że pomiary nie oddają tego jak sprzęt gra. Dobrze czy źle. 

Oddaja, zwlaszcza to, czy jest zle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piopio napisał:

A jakie masz podstawy by wątpić w moje spostrzeżenia ? 

Chodzi o to, że pomiary nie oddają tego jak sprzęt gra. Dobrze czy źle. 

Też to pisałem że pomiary nie świadczą o bardzo dobrym dzwięku , kiedy słuchałem na wystawie kosmicznie drogich sprzętów to nie wszystkich chciało się słuchać ,a zakładam że w fabryce test na przyrządach przeszły wzorcowo  . Jednemu się podoba dzwięk w pokoju sąsiada innemu tylko pierwszy plan najlepiej jakby wokalistka usiadła na kolanach, jeden woli mocno nasycony dzwięk z dużą sugestywnością, inny woli ugrzeczniony bez emocji ,a jeszcze ktoś inny woli wyostrzony aż uszy więdną, i co teraz zrobić ,czy jest tu ktoś kto potrafi każdemu z osobna zestroić system na przyrządach? Myślę że nie po prostu czasem trzeba też bardziej uszom zawierzyć a nie  kolegom i przyrządom .  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ProjectPi napisał:

Co a lampy? 

Słabo się mierzą a grają zacnie jak są dobrze zaaplikowane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Piopio napisał:

Słabo się mierzą a grają zacnie jak są dobrze zaaplikowane. 

Jak wzmacniacz wypada zle w isotnym pomiarze, to jest z nim zle, podobnie jak zle jest z delikwentem, ktory ma np. zly wynik na marker CRP. Subiektywne wrazenia czy odczucia nic tu nie wnosza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.