Skocz do zawartości
IGNORED

O co chodzi z Eversolo DMP A6?


MarcK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, yesther napisał:

to różnica między Dac we wzmaku a Dac w A6, porównaj i sam oceń, napisz jaki masz wzmak to zostanie info dla potomnych

U mnie jest lepiej po XLR ale i tak głównie słucham z zewn Dac 

Rozumiem, że w torze audio po DMP A6 masz odrębny DAC ? Mógłbyś opisać, jakie masz ustawione parametry w menu streamera w i co to za model ten zewnętrzny dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaszWarecki Mało precyzyjnie się wyraziłem - slucham bezpośrednio z eversolo i nie ma innego dac po drodze.

Streamer mam ustawiony bez eq, oryginalny sample rate, starałem się w ustawienia ustawić tak aby nie wpływał na dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TomaszWarecki napisał:

Rozumiem, że w torze audio po DMP A6 masz odrębny DAC ? Mógłbyś opisać, jakie masz ustawione parametry w menu streamera w i co to za model ten zewnętrzny dac?

Obecnie używam Schiit Bifrost ale miałem wcześniej też inne daki. Podobnie jak kolega mam ustawione tak aby jak najmniej wpływało na dźwięk, jak potrzebujesz jakichś konkretów to daj znak. Grałem długo po USB, ale mam wrażenie że jest lepiej po Coax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, yooro napisał:

Porównuję Master Edition do zwykłej A6 po xlrach i... bardziej pasuje mi dźwięk zwykłej a6. Robię coś nie tak?

Master ma dźwięk bardziej analogowy w moim odczuciu przez co mam wrażenie, że jest bardziej wygaszony.

Zwykły A6 wydaje się nie mieć tego problemu.

Ktoś miał podobne odczucia czy na szorowanie uszu mam iść? 😉

Nie robisz nic źle :), audio to kwestia subiektywna, mi też dobrze brzmi A6 po xlr, używam inne DAC ale równie dobrze mógłbym żyć z samym A6, chociaż są tu fani krytykowania wszystkiego uważający że to badziew jakich mało, więc wiesz…. słuchaj muzy i się nie przejmuj 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, yesther napisał:

to różnica między Dac we wzmaku a Dac w A6, porównaj i sam oceń, napisz jaki masz wzmak to zostanie info dla potomnych

U mnie jest lepiej po XLR ale i tak głównie słucham z zewn Dac 

 

Obecnie nie mogę tego porównać, ponieważ jeszcze nie mam Eversolo. Planuję zakup za kilka dni. Na razie zbieram podstawowe informacje. Inna sprawa, że jestem laikiem w sprawach technicznych, dlatego  wolę dopytać o różne kwestie obeznane osoby. Mam wzmacniacz: Vincent SV-237 MKII. W przetworniku c/a jest Burr Brown PCM5100, pracujący z sygnałem PCM o granicznych parametrach 32 bity/ 384 kHz. W praktyce jego możliwości są jednak ograniczone do 24 bitów/192 kHz. W Eversolo niewątpliwie jest lepszy DAC. Biorąc pod uwagę powyższe dane, jaki wariant kablowego połączenia byłby lepszy:

- koaksjal - koaksjal

- RCA - RCA

 

Widzę, że pojawił się wątek z preampem, który ma być chyba odłączony. Fajnie byłoby, gdyby ktoś kumaty wyjaśnił w prosty sposób, co trzeba zrobić w ustawieniach, aby ustawić prawidłowo. Ktoś wkleił zdjęcie, gdzie zaznaczono  „Volume passthrough mode”. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi chyba o to, aby nie było możliwości regulowania potencjometrem głośności w Eversolo. W moim przypadku volume obsługiwałby tylko potencjometr wzmacniacza.

Chciałbym zakupić dysk wewnętrzny do Eversolo DMP A6. Doczytałem, że trzeba zamontować dysk SSD M.2 NVMe w standardzie 2280 (80 mm długości). Gdy wpisałem to na wyszukiwarce allegro wywaliło mi tyle, że trudno to ogarnąć. Polecacie jakieś konkretne? Istotny jest stosunek jakości do ceny. Które firmy są solidne, których unikać. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, yesther napisał:

Nie robisz nic źle :), audio to kwestia subiektywna, mi też dobrze brzmi A6 po xlr, używam inne DAC ale równie dobrze mógłbym żyć z samym A6, chociaż są tu fani krytykowania wszystkiego uważający że to badziew jakich mało, więc wiesz…. słuchaj muzy i się nie przejmuj 🙂

Z lekkim niedowierzaniem w to, co sam za chwile napiszę, ale popieram kolegę. Słuchanie muzyki na tym samym zestawie potrafi - nie wiedząc dlaczego - nagle zaskoczyć i o dziwo słyszy się, że ten sam zestaw gra o niebo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, TomaszWarecki napisał:

Z lekkim niedowierzaniem w to, co sam za chwile napiszę, ale popieram kolegę. Słuchanie muzyki na tym samym zestawie potrafi - nie wiedząc dlaczego - nagle zaskoczyć i o dziwo słyszy się, że ten sam zestaw gra o niebo lepiej.

Hehe mam te same doświadczenia, więc to oznacza jak wielki jest wpływ stanu psychicznego, aury, może ciśnienia atmosferycznego, czasem to sprawdzam i wydaje mi się że najlepiej mi brzmi przy ciśnieniu w okolicach 1000-1010 hPa… 

 

13 minut temu, Proxima1971 napisał:

 

Obecnie nie mogę tego porównać, ponieważ jeszcze nie mam Eversolo. Planuję zakup za kilka dni. Na razie zbieram podstawowe informacje. Inna sprawa, że jestem laikiem w sprawach technicznych, dlatego  wolę dopytać o różne kwestie obeznane osoby. Mam wzmacniacz: Vincent SV-237 MKII. W przetworniku c/a jest Burr Brown PCM5100, pracujący z sygnałem PCM o granicznych parametrach 32 bity/ 384 kHz. W praktyce jego możliwości są jednak ograniczone do 24 bitów/192 kHz. W Eversolo niewątpliwie jest lepszy DAC. Biorąc pod uwagę powyższe dane, jaki wariant kablowego połączenia byłby lepszy:

- koaksjal - koaksjal

- RCA - RCA

 

Widzę, że pojawił się wątek z preampem, który ma być chyba odłączony. Fajnie byłoby, gdyby ktoś kumaty wyjaśnił w prosty sposób, co trzeba zrobić w ustawieniach, aby ustawić prawidłowo. Ktoś wkleił zdjęcie, gdzie zaznaczono  „Volume passthrough mode”. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi chyba o to, aby nie było możliwości regulowania potencjometrem głośności w Eversolo. W moim przypadku volume obsługiwałby tylko potencjometr wzmacniacza.

Chciałbym zakupić dysk wewnętrzny do Eversolo DMP A6. Doczytałem, że trzeba zamontować dysk SSD M.2 NVMe w standardzie 2280 (80 mm długości). Gdy wpisałem to na wyszukiwarce allegro wywaliło mi tyle, że trudno to ogarnąć. Polecacie jakieś konkretne? Istotny jest stosunek jakości do ceny. Które firmy są solidne, których unikać. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

wg mnie nie ma lepszy gorszy, to kwestia Twoich upodobań, masz opcję więc będziesz testował, poza tym te bity i herze zupełnie nie grają, audio polega na czymś innym - to suma wielu czynników, które trudno ogarnąć, po wielu latach zabawy nadal można doświadczyć czegoś nowego i wcale nie trzeba więcej bulić, czasem ten sam sprzęt w innym pomieszczeniu da audio nirvanę, itp itd.

Volume pass through to to samo co max volume , nie ma znaczenia więc włączanie tego. Nie wiem czy ten Vincent ma XLR, ale często się można spotkać ze występuje przester na XLR więc wtedy lekkie ściszenie źródła jest przydatne. 

Z dyskiem to nie pomogę bo nie używam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yesther napisał:

Volume pass through to to samo co max volume

Jesteś pewny, że sekcja przedwzmacniacza nie jest wtedy rozłączana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NRK napisał:

Jesteś pewny, że sekcja przedwzmacniacza nie jest wtedy rozłączana?

No ręki za to uciąć sobie nie dam ale nie sądzę aby to tak zrobili, to przecież cyfrowe urządzenie zbliżone do smartfona, poza tym zglasniajac do konca na chwile pojawia się taki tekst w lewym górnym rogu, myślę że to tożsame z tym pass through

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem zestaw Eversolo ( końcówkę mocy  oraz dmp-a6 master ) i wrażenia takie sobie dźwięk wydaje się mało dynamiczny głośność gorsza niż poprzedni zestaw czy coś  ustawiam nie tak czy co bo już sam nie wiem co o tym myśleć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, prezzo napisał:

Panowie zakupiłem zestaw Eversolo ( końcówkę mocy  oraz dmp-a6 master ) i wrażenia takie sobie dźwięk wydaje się mało dynamiczny głośność gorsza niż poprzedni zestaw czy coś  ustawiam nie tak czy co bo już sam nie wiem co o tym myśleć ?

nie wiemy raczej, może niskoskuteczne kolumny masz? albo wrzuć zdjęcia ustawień to obejrzymy co można zrobic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, yesther napisał:

No ręki za to uciąć sobie nie dam ale nie sądzę aby to tak zrobili, to przecież cyfrowe urządzenie zbliżone do smartfona, poza tym zglasniajac na chwile pojawia się taki tekst w lewym górnym rogu, myślę że to tożsame z tym pass through

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A można na przykład ustawić stały poziom volume, na przykład 14 a nie 15 jak na tym zdjęciu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, NRK napisał:

A można na przykład ustawić stały poziom volume, na przykład 14 a nie 15 jak na tym zdjęciu?

możesz ustawić limit np na 14, ale to w opcji bez tego pass through, bo ten po prostu maksymalizuje volume

4 minuty temu, prezzo napisał:

kolumny monitor audio bronze 6

niby 90dB normalnie, powrzucaj zdjęcia ustawień to zobaczymy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No maiło być o wiele  lepsze a tu za prawie 9tys zonk . Sprzedawca przesłał 3 rodzaje kabli XLR melodika md2x , oyaide PA-02TXv2 oraz Qed reference 40 które Panowie radzicie zastosować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez prezzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, prezzo napisał:

No maiło być o wiele  lepsze a tu za prawie 9tys zonk . Sprzedawca przesłał 3 rodzaje kabli XLR melodika md2x , oyaide PA-02TXv2 oraz Qed reference 40 które Panowie radzicie zastosować

Teraz będzie ratował sytuację kablami, które musisz kupić? 🙂

Może masz coś w ustawieniach namotane, że gra to gorzej od Marantza 1509. 

Jeśli nie to warto otrzeźwieć i pomyśleć o zwrocie jeśli jeszcze jest taka opcja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, prezzo napisał:

maiło być o wiele  lepsze a tu za prawie 9tys zonk

Zapnij streamer do marantza, przecież możesz oddać ampa chyba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, prezzo napisał:

No maiło być o wiele  lepsze a tu za prawie 9tys zonk .

Zrobiłeś przesiadkę na klasę D i widać, że ona ci nie pasuje. Ciekawe jakie moduły tam się znajdują.

Oddaj najszybciej jak możesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, prezzo napisał:

No maiło być o wiele  lepsze a tu za prawie 9tys zonk . Sprzedawca przesłał 3 rodzaje kabli XLR melodika md2x , oyaide PA-02TXv2 oraz Qed reference 40 które Panowie radzicie zastosować

Nie ulegaj pesymizmowi. Pewnie to wiesz, ale sprzęt rzecz jasna musi wygrać kilkanaście/ dziesiąt /set godzin zanim uzyskasz jego naturalne parametry. Z kablami nie szalej ma być czysta miedź i dobre ekranowanie ( max 100 pln za parę ) i będzie nirwana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze melodike oraz oyaide bo dosłano mi je wczoraj i pogram przez sobotę niedziel bo fakt grałem tylko może z jedna godzinę wiec może coś się poprawi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, prezzo napisał:

Sprawdzę jeszcze melodike oraz oyaide bo dosłano mi je wczoraj i pogram przez sobotę niedziel bo fakt grałem tylko może z jedna godzinę wiec może coś się poprawi

Końcówka mocy od Eversolo jest po prostu słaba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamówił tą na Purifi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej wersji miał być zestaw Cambridge Audio CXA81 + eversolo dmp-a6 master ale po konwersacji ze sprzedającym zakupiony został zestaw everolo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio trzeba samemu odsłuchać sprzęt przed zakupem, każdy ma inny słuch i wymagania, a możliwości dzisiaj są tysiące. Wybór systemu mając budżet może być świetną przygodą 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ajothe napisał:

każdy ma inny słuch i wymagania,

Parametry sprzętu nie zależą od naszego słuchu 😉.

13 minut temu, Ajothe napisał:

Wybór systemu mając budżet może być świetną przygodą

Wolałbym inne przygody, takie które stanowią zaskoczenie, sprzęt rzadko jest zaskakujący pod tym względem 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.