Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S1200 to High-End w swoim budżecie???


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, szpotek73 napisał:

jestem w trakcie konstruowania dużych kolumn na peerleesie sls12,30 cm bas,na średnich hds134,na wysokich scan speak,jak skończę to zapraszam na odsłuch,możesz wziąć z sobą tonsile,teraz mam do dyspozycji jakieś 3 konstrukcje ale na 9-cio i 8-mio calowych głośnikach basowych

Z checią wpadnę. Posłuchać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tak jak pisałem w sąsiednim temacie tak i tutaj napiszę.

Yamaha kupiona, byłem pierwszym klientem który czekał pod drzwiami na otwarcie sklepu. Podejście profesjonalne. Kawka, chwila rozmowy, odpalenie wystawowego wzmacniacza, po 10 min nowy był już w bagażniku…

Mam jeszcze ponad 2h jazdy… podłączę i się przekonam jak to gra z ZG kolumnami…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Stary200 napisał:

Tak jak pisałem w sąsiednim temacie tak i tutaj napiszę.

Yamaha kupiona, byłem pierwszym klientem który czekał pod drzwiami na otwarcie sklepu. Podejście profesjonalne. Kawka, chwila rozmowy, odpalenie wystawowego wzmacniacza, po 10 min nowy był już w bagażniku…

Mam jeszcze ponad 2h jazdy… podłączę i się przekonam jak to gra z ZG kolumnami…

gratulację. "Będzie Pan zadowolony 🙂

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 31.08.2023 o 14:44, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

gratulację. "Będzie Pan zadowolony 🙂

Hmm… Pioneer SX980 grał zdecydowanie lepiej!!! Nóżka chodziła jak ta lala.. tutaj hmm

Po wyjęciu z pudła gra tak… Bardzo dużo szczegółów, wysokie stały się takie bardziej rozbudowane jak by ZG przenosiły nagle wieksze tz wyższe pasmo! Nie trzeszczą jak to było do tąd.

Pojawiła się scena, dwa razy więcej szczegółów, za to bas hmm no nie jestem zadowolony😞 w Pionierze było lepiej i to znacznie… mimo że tam nie było takiej wydajności prądowej jak tutaj to bas był lepszy, pełniejszy! Potrafił wzbudzić narożnik do wibracji… tutaj, cinko😬 bas jest ale inny, jest go mniej, nie jest tak mięsisty. Musiałem dać bas na godzinę 15 gdy na Pionierze miałem na 13 ale z Loudnessem. Być może cały rydz w tym że tam używałem właśnie ten filtr kontur… Wygląd Yamahy…? Kiepsko😭 nie widać wychyłów z 2 metrów!! Na co mi one jak nie widzę tej igły( wycieraczki!!!)

Chyba wymienię zestaw wychodzący „A“ na WBT które miały być zainstalowane w Pioneerze ale go sprzedałem wiec są… Gniazdo sieciowe dobre ale brak uziemienia, do wymiany.. 

 

Teraz tak!!!

Kto mi zrobi nowe Panele Boczne ale w Drewnie!!!???

08CC96FE-B0C8-4CBB-AF67-9B3170040DE8.jpeg

Edytowane przez Seyv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O zaciskach też coś jest 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stary200 napisał:

Hmm… Pioneer SX980 grał zdecydowanie lepiej!!! Nóżka chodziła jak ta lala.. tutaj hmm

Po wyjęciu z pudła gra tak… Bardzo dużo szczegółów, wysokie stały się takie bardziej rozbudowane jak by ZG przenosiły nagle wieksze tz wyższe pasmo! Nie trzeszczą jak to było do tąd.

Pojawiła się scena, dwa razy więcej szczegółów, za to bas hmm no nie jestem zadowolony😞 w Pionierze było lepiej i to znacznie… mimo że tam nie było takiej wydajności prądowej jak tutaj to bas był lepszy, pełniejszy! Potrafił wzbudzić narożnik do wibracji… tutaj, cinko😬 bas jest ale inny, jest go mniej, nie jest tak mięsisty. Musiałem dać bas na godzinę 15 gdy na Pionierze miałem na 13 ale z Loudnessem. Być może cały rydz w tym że tam używałem właśnie ten filtr kontur… Wygląd Yamahy…? Kiepsko😭 nie widać wychyłów z 2 metrów!! Na co mi one jak nie widzę tej igły( wycieraczki!!!)

Tył, do dupy gniazda głośnikowe! Większego syfu nie widziałem. Może i są duże ale… Chyba wymienię zestaw wychodzący „A“ na WBT które miały być zainstalowane w Pioneerze ale go sprzedałem wiec są… Gniazdo sieciowe dobre ale brak uziemienia, do wymiany.. 

 

Teraz tak!!!

Kto mi zrobi nowe Panele Boczne ale w Drewnie!!!???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W takim razie oddaj.

Po co sie meczyc 😉

Moja gra swietnie. Wycieraczki widze dobrze z 3 metrow.

Moze masz cos nie teges z oczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, BlueDot napisał:

W takim razie oddaj.

Po co sie meczyc 😉

Moja gra swietnie. Wycieraczki widze dobrze z 3 metrow.

Moze masz cos nie teges z oczami.

Jak masz czarny to tak, widać ale srebrny to zapomnij… 

W Pionierze mimo że były mniejsze to z 3 metrów widziałem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Stary200 napisał:

Jak masz czarny to tak, widać ale srebrny to zapomnij… 

W Pionierze mimo że były mniejsze to z 3 metrów widziałem…

Mam srebrna z czarnymi boczkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stary200 napisał:

Po wyjęciu z pudła gra tak… Bardzo dużo szczegółów, wysokie stały się takie bardziej rozbudowane jak by ZG przenosiły nagle wieksze tz wyższe pasmo! Nie trzeszczą jak to było do tąd.

Pojawiła się scena, dwa razy więcej szczegółów, za to bas hmm no nie jestem zadowolony😞 w Pionierze było lepiej i to znacznie… mimo że tam nie było takiej wydajności prądowej jak tutaj to bas był lepszy, pełniejszy! Potrafił wzbudzić narożnik do wibracji… tutaj, cinko😬 bas jest ale inny, jest go mniej, nie jest tak mięsisty.

Daj się wygrzać tej Yamasze. Niech pochodzi chociaż z 30-50h. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, BlueDot napisał:

 

Szkoda slow.

 

O, w końcu głos rozsądku. Myślałem że tylko ja dziwiłem się czemu taki sprzęt chce ładować do tych śmietników...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że proporcje cenowe pomiędzy kolumnami a napędem oscylują jednak

wokół 2 vs 1 aż do 5 vs 1; To w końcu TYLKO wzmacniacz i zasługuje

przynajmniej na kolumny z wyższej półki; no, może nie 5 x droższe, ale ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje posłuchać tej yamahy z Elac vela 407 i też uważam ze bardzo dobry piecyk i grał bardzo dobrze, basu ani niczego nie brakowało. Do tego bardzo fajna dynamika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie ma sensu wdawać się z wami mądralami w dyskusje! Ja wiem co słyszę nawet po zmianie przewodu zasilającego. 
 

Nowy wzmacniacz od Yamah-y to gniot który nadaje się tylko i wyłącznie do klasyki i niczego innego. Stary sprzęt gra dużo lepiej od tego bubla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2023 o 17:07, Stary200 napisał:

Hmm… Pioneer SX980 grał zdecydowanie lepiej!!! Nóżka chodziła jak ta lala.. tutaj hmm

Po wyjęciu z pudła gra tak… Bardzo dużo szczegółów, wysokie stały się takie bardziej rozbudowane jak by ZG przenosiły nagle wieksze tz wyższe pasmo! Nie trzeszczą jak to było do tąd.

Pojawiła się scena, dwa razy więcej szczegółów, za to bas hmm no nie jestem zadowolony😞 w Pionierze było lepiej i to znacznie… mimo że tam nie było takiej wydajności prądowej jak tutaj to bas był lepszy, pełniejszy! Potrafił wzbudzić narożnik do wibracji… tutaj, cinko😬 bas jest ale inny, jest go mniej, nie jest tak mięsisty. Musiałem dać bas na godzinę 15 gdy na Pionierze miałem na 13 ale z Loudnessem. Być może cały rydz w tym że tam używałem właśnie ten filtr kontur… Wygląd Yamahy…? Kiepsko😭 nie widać wychyłów z 2 metrów!! Na co mi one jak nie widzę tej igły( wycieraczki!!!)

Chyba wymienię zestaw wychodzący „A“ na WBT które miały być zainstalowane w Pioneerze ale go sprzedałem wiec są… Gniazdo sieciowe dobre ale brak uziemienia, do wymiany.. 

 

Teraz tak!!!

Kto mi zrobi nowe Panele Boczne ale w Drewnie!!!???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panele zrobi stolarz z drewna, nigdy z płyty.

Zaciski jeśli są zakręcanie, nie lutowane wymienisz sam. Tylko najpierw spróbuj wpiąć dobry przewód z bananami do Yamahy.

ps

Tak jak Koledzy radzili, daj wzmacniaczowi czas! Zostaw pod prądem przez 24/7 i odsłuch krytyczny wykonaj po tygodniu, a nie po wyjęciu z pudełka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient ma zawsze rację, ale jestem ciekaw, czy gra choćby podobnie jak Pioneer

ale używany z barwami na "0" i bez uruchamiania loudness contour.

I jeśli rzeczywiście jest aż tak źle, to co dalej - zwrot chyba nie ... bo daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Tajitsu napisał:

Panele zrobi stolarz z drewna, nigdy z płyty

Nie wiem jak się nagrzewa ten wzmak, jeśli mocno, to tylko płyta i pięknie obkleić naturalnym fornirem 

Oczywiście nie wykluczam drewna, ale muszą to być deski porządnie sezonowane, a nie dosuszane na szybko w suszarni/ koledze takie drewniaki kiedyś się popaczyły i to w dodatku w Yamaszce /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stary200 napisał:

Nie ma sensu wdawać się z wami mądralami w dyskusje! Ja wiem co słyszę nawet po zmianie przewodu zasilającego. 

Nie chcę tu nikogo pouczać,ale przy pierwszej okazji radzę zobaczyć jakimi kabelkami zostało wykonane połączenie miedzy gniazdem IEC a płytką zaśilacza,czasami można śię dobrze pośmiać widząc jak produceńci potrafią dziadować i oszczędzać na 10-14cm kabelka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Stary200 napisał:

Nie ma sensu wdawać się z wami mądralami w dyskusje! Ja wiem co słyszę nawet po zmianie przewodu zasilającego. 
 

Nowy wzmacniacz od Yamah-y to gniot który nadaje się tylko i wyłącznie do klasyki i niczego innego. Stary sprzęt gra dużo lepiej od tego bubla. 

No nie tylko do klasyki, jednakże jeżeli twoje preferencje muzyczne obejmują głównie cięższe brzmienia to faktycznie Yamaha nie będzie optymalnym wyborem. Ja na swoją Yamahę 1100 przesiadłem się z kina domowego Marantza i faktycznie to co zwróciło moją uwag w pierwszej kolejności to większa szczegółowość dźwięku i mniejsza ilość basu. Myślałem, że Yamaha ma mało basu, ale ona po prostu gra naturalnie - nie dodaje, podbarwia lub dopala tego pasma. Jak zapuszczę na niej utwór posiadający bas (np. niektóre utwory Springsteena, S. Brightman, E. Claptona lub jakieś nagrania z wytwórni Stockfish) to u mnie w pokoju od basu drży podłoga i kanapa, na której siedzę. Ale będąc uczciwym to powiem, że Metalica czy Sabaton brzmi fajniej u znajomego, który ma wzmak Denona i kolumy Paradigm-a. 

Osobiście uważam, że ta Yamaha to porządnie wykonany i grający sprzęt i za te pieniądze ciężko będzie kupić coś lepszego (tzn. lepiej wykonanego i grającego).   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nawet w nazwie ma „natural” także bonusów nie będzie!

To gra tak jak grać powinno i do tego trzeba dorosnąć.

Dorosnąć do prawdziwego brzmienia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fan64 napisał:

Nie chcę tu nikogo pouczać,ale przy pierwszej okazji radzę zobaczyć jakimi kabelkami zostało wykonane połączenie miedzy gniazdem IEC a płytką zaśilacza,czasami można śię dobrze pośmiać widząc jak produceńci potrafią dziadować i oszczędzać na 10-14cm kabelka.

To samo z kolumnami,  ludzie pakują w kabelki głośnikowe tysiące a okablowanie wewnętrzne nieraz woła o pomstę do nieba 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Stary Was tu zwyzywał, pochwalił się, jak dobre biznesy potrafi robić w przeciwieństwie do głupich Polaków kupujących w salonach, uznał Tonsile za hi-end i wzorzec brzmienia, wybił nam z głowy kupno używanych sprzętów, bo serwis trzykrotnie droższy od ceny kupna, pojechał po hi-endową yamahę do Niemiec, bo nie wysyłają do Polski po czym uznał tę yamahę za badziewie, bo nie widać wycieraczek i nie ma loudnessu , a stary Pioneer jednak gra lepiej. Czy naprawdę jest ktoś, kto chce jeszcze brać udział w tej "dyskusji"? Przecież kolega Stary wie lepiej, a na tym forum to sami dziwni siedzą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tajitsu napisał:

Yamaha nawet w nazwie ma „natural” także bonusów nie będzie!

To gra tak jak grać powinno i do tego trzeba dorosnąć.

Dorosnąć do prawdziwego brzmienia!

Tak to już jest, że nie ma sprzętu, który będzie się podobał wszystkim. Moim zdaniem do prawdziwego brzmienia się nie dorasta. To kwestia preferencji i odkrycia co tak naprawdę w dźwięku lubię. Zupełnie tak jak z kobietami. Jeden lubi naturę a drugi wypudrowane glonojady z silikonowymi cycami wielkości piłek do kosza. I jak to w życiu, dla każdego znajdzie się towar, którego poszukuje. To tylko kwestia cierpliwości i wiedzy gdzie szukać.

 

36 minut temu, sylwesterw napisał:

Kolega Stary Was tu zwyzywał, pochwalił się, jak dobre biznesy potrafi robić w przeciwieństwie do głupich Polaków kupujących w salonach, uznał Tonsile za hi-end i wzorzec brzmienia, wybił nam z głowy kupno używanych sprzętów, bo serwis trzykrotnie droższy od ceny kupna, pojechał po hi-endową yamahę do Niemiec, bo nie wysyłają do Polski po czym uznał tę yamahę za badziewie, bo nie widać wycieraczek i nie ma loudnessu , a stary Pioneer jednak gra lepiej. Czy naprawdę jest ktoś, kto chce jeszcze brać udział w tej "dyskusji"? Przecież kolega Stary wie lepiej, a na tym forum to sami dziwni siedzą...

Oj tam, oj tam. Kolega StaryDwieście, tak jak każdy ma prawo do własnego zdania i wie najlepiej jaki dźwięk lubi. Po prostu kupił sprzęt bez odsłuchów, który dźwiękowo i użytkowo mu nie podszedł. Robiły tak miliony przed nim i będą robić miliony po nim.  I nie on pierwszy i nie ostatni jest wkurzony na cały świat, że zawierzył internetowym zdjęciom i opiniom. Tak więc nie ma co napinać zwieraczy, tylko na luzie podejść do tematu. Przecież każdy ogarnięty wie, że ta Yamaha to żaden hajend, tylko w miarę porządnie wykonany sprzęt za w miarę rozsądne pieniądze. Tylko tyle i aż tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.