Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC do 4tys


heiserd092
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, qbakos napisał:

Żaden z wymienionych nie ma wyjścia słuchawkowego, na którym mi zależy, a pomiarowo są bardzo zbliżone. Toppingi grają zbyt analitycznie, a takie granie już mam. Gustard cenowo poza zasięgiem, a jednak wolałbym nówkę z możliwością zwrotu, jeśli to nie będzie to...

Akurat ten Topping jest na kości AKM - aksamitne grania jak na współczesne standardy. Gustard używka jest za 3.500 na OLX. 

Na pomiary nie patrz. Obecnie wszystkie kości DAC mają wyśrubowane parametry. Patrz na budowę i zasilanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RobG1974 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem d40 zwykłe całkiem dobrze grał.

Zamówiony 🙂 Za taką cenę to grzech byłoby nie sprawdzić. Opiszę wrażenia jak przyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, qbakos napisał:

Z wyglądu rewelacja - lubię takie sprzęty ala vintage. Budowa wewnętrzna też niczego sobie. Ale mam obawy co do tej kości AKM... nie znam, nie słyszałem, a parametry ma raczej przeciętne. Jak to gra w porównaniu do Arcam irDAC? Miałem i mi nie podszedł, był zbyt zamulony dla mnie.

Jak dla mnie AKM to jest idealne połączenie szczegółów, ale bez natarczywosci czy suchości ogolnopojetej. Nie jest też zamulony jak większość tanich przetworników czy odtwarzaczy. Taki złoty środek. Poza tym firma też sporo włożyła w sam wzmak słuchawkowy. 

Może dołóż do nowego? Pewnie po negocjacjach z tysiaka urwiesz. Ale znów te nowe z X na końcu są na Sabre, bo ta fabryka AKM chyba tam splonela. Więc to może być coś innego. 

Ja swojego raczej bym nie zmienił na tą nową wersję, bo to pewniak, który zgrywa się z wieloma wzmakami. Przynajmniej dla mnie. 

13 godzin temu, qbakos napisał:

Zamówiony 🙂 Za taką cenę to grzech byłoby nie sprawdzić. Opiszę wrażenia jak przyjdzie.

Pewnie jak to tani chińczyk. Dużo szczegółów i detali wyciągniętych, za to mało muzyki. 

Trochę chyba ci się budżet zmienił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2023 o 14:29, qbakos napisał:

Trochę odkopię...

Ten Qutest wygląda trochę jakby go dziecko projektowało. Ja wiem, że to ma grać, a nie wyglądać, ale są jakieś granice 😉 Poza tym bieda straszna z funkcjonalnością. Większość DAC-ów za tą cenę jest już zbalansowana.

Testował ktoś Eversolo DAC-Z8? Jak to gra?

Widzę następny kolega po piopio który od przetwornika cyfrowo-analogowego wymaga robienia kawy 😛

Wygląd? Jeden z lepszych swojej cenie. 

Nie udaje nie jest wypełniony audiofilskim powietrzem jest bardzo dobrze wykonany.

17 godzin temu, qbakos napisał:

Z wyglądu rewelacja - lubię takie sprzęty ala vintage. Budowa wewnętrzna też niczego sobie. Ale mam obawy co do tej kości AKM... nie znam, nie słyszałem, a parametry ma raczej przeciętne. Jak to gra w porównaniu do Arcam irDAC? Miałem i mi nie podszedł, był zbyt zamulony dla mnie.

No to będzie podobnie podobnie.

W takim razie szukaj wyszorowanego Chińczyka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

Pewnie jak to tani chińczyk. Dużo szczegółów i detali wyciągniętych, za to mało muzyki. 

Trochę chyba ci się budżet zmienił. 

Zobaczymy jak to będzie grało. Zawsze mogę sprzedać i szukać dalej, pewnie wiele nie stracę. Od dawna ciekawiło mnie jak grają przetworniki na ESS.

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Widzę następny kolega po piopio który od przetwornika cyfrowo-analogowego wymaga robienia kawy 😛

Wygląd? Jeden z lepszych swojej cenie. 

Kwestia gustu... mnie się bardzo nie podoba, a cena jest wygórowana wobec tego co tam jest w środku.

Od kilku lat słucham na Cambridge CXU. Tak wiem, to jest odtwarzacz blu-ray, ale używam go jako przetwornika i przyznaję, że jestem z niego zadowolony... spokojnie pobił wszystkie moje poprzednie DAC-i. Poza niskim pasmem. Jak dla mnie basu ma za mało i jest bardzo utwardzony, brakuje wybrzmień. Podbijam to pasmo EQ i jest dużo lepiej, ale nadal mam wrażenie, że to nie to.
Słucham głównie cięższych brzmień, więc takie bardziej agresywne granie mi odpowiada, nie lubię ciepłych kluch - dlatego jak piszecie o aksamitnym graniu AKM, to może nie być ten kierunek. W połączeniu z NightOwlami (na AKG nie da się tego słuchać dłużej niż pół godziny), której są raczej ciemne, jest moim zdaniem całkiem dobrze... no właśnie tylko ten bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, qbakos napisał:

Kwestia gustu... mnie się bardzo nie podoba, a cena jest wygórowana wobec tego co tam jest w środku.

Wręcz przeciwnie. W środku jest autorką kość której nie ma nikt inny. Do tego galwanicznie izolowane złącze USB. 

Aha i filtry który nikt nie słyszy. 

Ten cxu był udany. To prawda 

Potrzebujesz funkcji? Rozumiem.

Ale chord zrobił taki dac celowo. Celowo ma też inne również z innymi funkcjami czy wyglądem. Ich sprzętu są inne. Co jest świetne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piotr Sonido napisał:

środku jest autorką kość której nie ma nikt inny

To nie jest kość tylko programowalny chip. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eversolo to bardzo dobre urządzenia

Mialem kilka toppingow i zawsze bylo szaro buro i bez zycia

Eversolo gra zupelnie inaczej. Jest kultura i dobra stereofonia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o gotowcach to można też kupić Volumio Primo - bardzo dobrze gra jak na swoją cenę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2023 o 18:57, NRK napisał:

To nie jest kość tylko programowalny chip. 

Whatever.

Nazwij mnie ignorantem. Ale ja byłem zadowolony jak to gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, NRK napisał:

Chyba jednak nie za bardzo 😀

A jednak. Teraz mam mały kompaktowy system bo mieszkam na walizkach.

Jak wrócę do klasycznego dużego systemu to nadal będzie to mój wybór. Przynajmniej teraz tak uważam jeszcze może mi się zmienić 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Teraz mam mały kompaktowy system bo mieszkam na walizkach

Ja też i w niczym mi to nie przeszkadza.

W takim przypadku to set aktywny plus ten dac i gitara 🎸 gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, NRK napisał:

Ja też i w niczym mi to nie przeszkadza.

W takim przypadku to set aktywny plus ten dac i gitara 🎸 gra.

Ja nie mam miejsca. Jest zima to siedzę tam trochę dłużej. Jak jest ciepło to tylko nocuje. 

Poczekam. Mam słuchawki. 

W 2024 ogarnę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Nie zostawiając pytania bez końcowej odpowiedzi. Po przygodach z uszkodzonym Atollem w transporcie, dostałem nową sztukę i doposażyłem chwilowo w opcjonalna płytkę DAC i w sumie chyba temat jest do zamknięcia w moim przypadku. Brzmi to na prawdę fajnie. Nie wyklucza to zmiany w przyszłości i zakupu osobnego DAC ale puki co nie jest źle. Na pewno zdecydowanie lepiej niż TOPING D10S którego miałem przejściowo wpiętego w tor. Jest czyściej, przejrzyściej. Brakuje może nieco dokładniejszej średnicy, bardziej grającej do przodu, ale poza tym jest dobrze. Kolejnym zakupem będzie Cayin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.