Skocz do zawartości
IGNORED

Powrót do integry. Na co zamienić amplituner Yamaha R-N602


Stary Grzyb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Stary Grzyb napisał:

Skoro już poruszasz kwestię wyjścia AV to bez trybu końcówki mocy działa ono jak zwyczajne "Line in"? Czy dobrze rozumiem tryb końcówki mocy - wtedy odpowiedzialny za regulację głośności jest element podpięty pod wejście?

Tak. Jest to normalne wejście liniowe, a w trybie końcówki mocy pomija wszystko. No i dwa razy samo się przełączyło w ten tryb. Nie, no Cyrus to fajny wzmak i nie piszę tego po to byś został przy Yamaha, bo co mnie to w sumie obchodzi, tylko po to żebyś w trakcie użytkowania Cyrusa uważał na te pewne rzeczy.

Że pozwolę sobie skończyć z kol. Tokina. Widzę, że sporo zrobisz by twoje było na wierzchu. Wiedz, że gówno mnie to obchodzi i więcej z tobą pisać nie będę.

Ciekawe kotek kiedy będziesz udowadniać, że dane techniczne nie grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Misio38 napisał:

Używany Cyrus. Sam mam 20 letniego chyba już DAD1.5 i po prostu działa.

Konkrety: Yamaha RN-803D jest pod każdym względem lepsza od RX-797. Konkrety dokładnie takie same jak i twoje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty masz ewidentnie jakiś życiowy problem. Jak nie z prezesem Pylona to z Yamahą, albo z czymkolwiek.

Psujesz koledze Stary Grzyb jego wątek na dokładkę.

Ja mam problem??? 🤣🤣🤣

Prezes Pylona??? Jego strata, ze stracił klienta, który chciał u niego zostawić kasę, a tak naprawdę przecież tylko to go obchodzi! 🙂

Problem masz ewentualnie Ty, że ktoś pisze coś o czym wie i "zdemaskował" brednie, które wypisujesz i przez to zaczynasz tryskać agresją?

5 minut temu, Misio38 napisał:

Wiedz, że gówno mnie to obchodzi i więcej z tobą pisać nie będę.

Brawo!!!! 

Powinieneś jeszcze złość się zes...ć! 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Stary Grzyb napisał:

Która Yamaha? Przywołano tu ich kilka modeli.

Jeśli chodzi o mnie to RN800.

Chociaż jak już wspominałem chyba, mój ojciec ma RN602 i nie słyszę tam tego całego zła, o którym tu mowa.

Nie wiem czemu Cyrus nie dawał pilota do HD, ale oko jest i można sobie pilota zaprogramować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2024 o 19:27, Misio38 napisał:

803 gra lepiej od 797. Zwłaszcza po korekcji.

No to w takim razie jasna odpowiedź. CA gra lepiej.

Mam wrażenie że miałeś zepsutego tego Cyrusa.

W dniu 29.01.2024 o 19:47, Tokina napisał:

Używałeś kiedykolwiek Yamahy  RX-797???

Czy tylko sobie piszesz? 🤣

A no w sumie to jest jak najbardziej możliwe 😕

W dniu 29.01.2024 o 19:54, Misio38 napisał:

YPAO

I co ci to zmienia? 

Głośność prawego czy lewego kanału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Mam wrażenie że miałeś zepsutego tego Cyrusa.

Jeśli tak to taki wyszedł z fabryki

Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:
W dniu 29.01.2024 o 19:27, Misio38 napisał:

803 gra lepiej od 797. Zwłaszcza po korekcji.

No to w takim razie jasna odpowiedź. CA gra lepiej.

Mam wrażenie że miałeś zepsutego tego Cyrusa.

W dniu 29.01.2024 o 19:47, Tokina napisał:

Używałeś kiedykolwiek Yamahy  RX-797???

Czy tylko sobie piszesz? 🤣

A no w sumie to jest jak najbardziej możliwe 😕

W dniu 29.01.2024 o 19:54, Misio38 napisał:

YPAO

I co ci to zmienia? 

Głośność prawego czy lewego kanału?

Akurat tego nie zmienia bo mam równo ustawione kolumny. Zmienia tonalność, na pewno w większym stopniu niż zmiana CD czy dac. No i najważniejsze. Działa jak automatyczny loudness w trakcie zmiany głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Misio38 napisał:

Akurat tego nie zmienia bo mam równo ustawione kolumny. Zmienia tonalność, na pewno w większym stopniu niż zmiana CD czy dac. No i najważniejsze. Działa jak automatyczny loudness w trakcie zmiany głośności.

Przecież oczywiste jest, ze programiści Yamahy lepiej wiedzą od słuchającego co ma się mu podobać! 😃

To tak jak automatyczne naświetlenie i automatyczny  balans bieli w fotografii, bywa że  jest ok, ale wpadek też co nie miara.

Niektórzy określają to rozwiązanie jako "idioten tryb", a bardziej delikatnie - tryb dla całkowicie "zielonych"  🙂

Jeżeli nie wiesz jaki dźwięk Ci się podoba, albo ma podobać, YPAO jest znakomite!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Misio38 napisał:

Działa jak automatyczny loudness w trakcie zmiany głośności.

Nie wiem jak w nowej 803 ale w tej z generacji mojej 602  YPAO działało na zasadzie skalibrowania zestawu a potem już nie brało udziału w czynnej korekcji. A tak odczytuje to co napisałeś. Proszę o weryfikację - nie miałem 802 ale czytałem o tym kiedy chciałem ją nabyć. Było to bardzo dawno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tokina napisał:

Jeżeli nie wiesz jaki dźwięk Ci się podoba, albo ma podobać, YPAO jest znakomite!

Cos w tym jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do odtwarzacza CD, który ma towarzyszyć Cyrusowi:

TEAC PD-301DAB-X
Pro-Ject CD Box S3
Shanling CD80

Który ma najmniej słabych punktów? Przyznam, że stylistycznie najbardziej podoba mi się ten wymieniony jako trzeci. 

Tak, wiem za ćwierć tego można mieć bdb odtwarzacz z secondhand'u, a przytoczone powyżej będą zaledwie "podstawowymi" jednak wystarczająco już namieszałem wykładając "pudełko po butach" na komodę więc pełnowymiarowy CDek nie wchodzi w grę. Cyrusy CD są dalece poza budżetem (tzn. za używkę mogę dać lekko ponad tysiąc).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Misio38 napisał:

Jeśli tak to taki wyszedł z fabryki

Zdarza się najlepszym.

13 godzin temu, Misio38 napisał:

Akurat tego nie zmienia bo mam równo ustawione kolumny. Zmienia tonalność, na pewno w większym stopniu niż zmiana CD czy dac. No i najważniejsze. Działa jak automatyczny loudness w trakcie zmiany głośności.

Czyli mówisz o yapo volume?

12 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Nie wiem jak w nowej 803 ale w tej z generacji mojej 602  YPAO działało na zasadzie skalibrowania zestawu a potem już nie brało udziału w czynnej korekcji. A tak odczytuje to co napisałeś. Proszę o weryfikację - nie miałem 802 ale czytałem o tym kiedy chciałem ją nabyć. Było to bardzo dawno.

W 800 działa to tak samo jak w 803. Seria 600 nie ma ypao. 

To system kalibracji kinowej który został obcięty do dwóch kanałów 

8 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Wracając do odtwarzacza CD, który ma towarzyszyć Cyrusowi:

TEAC PD-301DAB-X
Pro-Ject CD Box S3
Shanling CD80

Który ma najmniej słabych punktów? Przyznam, że stylistycznie najbardziej podoba mi się ten wymieniony jako trzeci. 

Tak, wiem za ćwierć tego można mieć bdb odtwarzacz z secondhand'u, a przytoczone powyżej będą zaledwie "podstawowymi" jednak wystarczająco już namieszałem wykładając "pudełko po butach" na komodę więc pełnowymiarowy CDek nie wchodzi w grę. Cyrusy CD są dalece poza budżetem (tzn. za używkę mogę dać lekko ponad tysiąc).

Wszystkie 3 są spoko. 

Najlepiej by było jakbyś wziął je na testy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Cyrusy CD są dalece poza budżetem (tzn. za używkę mogę dać lekko ponad tysiąc).

Bez problemu kupisz Cyrusa. Sam jak już pisałem mam chyba 20 letniego i nie ma żadnych problemów. Warto poszukać, zrobić wywiad czy użytkownik nie korzystał z cd-r i można brać. Dodatkowo możesz zyskać pilota, w którym będzie regulacja głośności dla wzmacniacza. Zrobisz jak zechcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano (edytowane)

Cześć po przerwie.

Zamierzałem założyć nowy wątek dotyczący dalszej rozbudowy zestawu jednak zdałem sobie sprawę, że temat będzie świetnie pasował jako kontynuacja tytułowego zagadnienia. Bo o ile zgodnie z tytułem wątku wróciłem do Integry, to przecież bez nowego odtwarzacza sieciowego wymiana 602 nie wyczerpuje tematu. I dobrze, bo fajnie się z Wami pisało.

Kilka wątków wstecz podjąłem wprawdzie pierwszą próbę rozciągnięcia tematu ale chyba za bardzo byłem skoncentrowany na nowym wzmacniaczy i temat nie chwycił.

Zachwycony tym jak bardzo poprawił mi się odsłuch po zastąpieniu Yamahy Cyrusem, chcąc wyciągnąć z niego jeszcze więcej postanowiłem zwiększyć budżet przeznaczony na kolejne podzespoły tj. źródła dźwięku - z kilku stówek do stówek kilkunastu. No może kilkudziesięciu (kwestia odpowiedniego wyważenia przyrostu jakości do wydanych pieniędzy). Dalej nie zamierzam szaleć ale może zamiast nowego Wiim jakaś używka z wyższej (względem Wiim) półki?

 

Poczytałem trochę na temat jakości i funkcjonalności streamerów dostępnych w moim budżecie, przejrzałem oferty i przemyślałem czego potrzebuje i oczekuje. Liczę, że w oparciu o moje „dane wyjściowe” wskażecie odpowiedni kierunek.

Oczekiwania (niezbyt wyszukane) co do streamera:

  • Spotify Connect - najczęściej będzie to główne źródło dźwięku. Chciałbym by (biorąc pod uwagę ułomności platformy) dawało możliwie najwyższą jakość. Słuchając tidala hifi na 602 nie słyszałem różnicy więc nie wymagam. Jeśli jednak na dobrym streamerze „czuć” różnicę to nie wykluczam przejścia na tę platformę.
  • Sterowanie z poziomu telefonu.
  • Dobry DAC. Byłoby świetnie gdybym mógł go wykorzystać dodatkowo jako DAC dla transportu CD. Mam wprawdzie Aune X1s ale nie słyszałem różnicy kiedy podpinałem do niego stare CD względem tego samego CD podpiętego bezpośrednio do RCA.
  • Cena - max 2k
  • Co do formy chciałbym uniknąć plastikowego pudełeczka.

Przypadkiem trafiłem na Pioneer N50A. Urządzenie (jeśli dobrze rozumiem) pozwala podłączyć do siebie CD i dalej już po analogu wypuścić sygnał do wzmacniacza. Ma klasyczną formę i (chyba) nie najgorszy DAC. Używkę można nabyć za lekko ponad 1k.

Jednocześnie mam zagwozdkę związaną z niesprzedanym jeszcze amplitunerem. Czy streamer za 2k będzie grał lepiej niż ten wbudowany w R-N602? Obecnie yamaha podłączona jest liniowo pod Cyrusa i działa to bardzo sprawnie.

Co do odtwarzacza CD podjąłem decyzję o zakupie Shanlinga CD80. Specyfikacja (dość dobra w tej cenie) jednoznacznie pokazuje przewagę nad obecnym CD-S300 a nawet przywoływanego Cyrusa DAD3. Ma wyjście słuchawkowe, analogowe i optyczne. Ciekawa (jak dla mnie forma).

Niestety niepokoją mnie doniesienie o głośnej pracy odtwarzacza i przeciętnym ogólnym odbiorze urządzenia. Muszę to zweryfikować, najlepiej biorąc go na próbę. Nie wykluczam jednak kupna innej, leciwej ale cenionej używki.

Pojawią się pewnie głosy, że powinienem najpierw wymienić kolumny. Obecne brzmienie jest bardzo zadowalające. Jak nabędę lepsze źródła będę szukać lepszych kolumn. Teraz korzystając z BT lub podstawowego CD ciężko doszukiwać się niuansów.

Pozdrawiam
Paweł

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary Grzyb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Cześć po przerwie.

Zamierzałem założyć nowy wątek dotyczący dalszej rozbudowy zestawu jednak zdałem sobie sprawę, że temat będzie świetnie pasował jako kontynuacja tytułowego zagadnienia. Bo o ile zgodnie z tytułem wątku wróciłem do Integry, to przecież bez nowego odtwarzacza sieciowego wymiana 602 nie wyczerpuje tematu. I dobrze, bo fajnie się z Wami pisało.

Kilka wątków wstecz podjąłem wprawdzie pierwszą próbę rozciągnięcia tematu ale chyba za bardzo byłem skoncentrowany na nowym wzmacniaczy i temat nie chwycił.

Zachwycony tym jak bardzo poprawił mi się odsłuch po zastąpieniu Yamahy Cyrusem, chcąc wyciągnąć z niego jeszcze więcej postanowiłem zwiększyć budżet przeznaczony na kolejne podzespoły tj. źródła dźwięku - z kilku stówek do stówek kilkunastu. No może kilkudziesięciu (kwestia odpowiedniego wyważenia przyrostu jakości do wydanych pieniędzy). Dalej nie zamierzam szaleć ale może zamiast nowego Wiim jakaś używka z wyższej (względem Wiim) półki?

 

Poczytałem trochę na temat jakości i funkcjonalności streamerów dostępnych w moim budżecie, przejrzałem oferty i przemyślałem czego potrzebuje i oczekuje. Liczę, że w oparciu o moje „dane wyjściowe” wskażecie odpowiedni kierunek.

Oczekiwania (niezbyt wyszukane) co do streamera:

  • Spotify Connect - najczęściej będzie to główne źródło dźwięku. Chciałbym by (biorąc pod uwagę ułomności platformy) dawało możliwie najwyższą jakość. Słuchając tidala hifi na 602 nie słyszałem różnicy więc nie wymagam. Jeśli jednak na dobrym streamerze „czuć” różnicę to nie wykluczam przejścia na tę platformę.
  • Sterowanie z poziomu telefonu.
  • Dobry DAC. Byłoby świetnie gdybym mógł go wykorzystać dodatkowo jako DAC dla transportu CD. Mam wprawdzie Aune X1s ale nie słyszałem różnicy kiedy podpinałem do niego stare CD względem tego samego CD podpiętego bezpośrednio do RCA.
  • Cena - max 2k
  • Co do formy chciałbym uniknąć plastikowego pudełeczka.

Przypadkiem trafiłem na Pioneer N50A. Urządzenie (jeśli dobrze rozumiem) pozwala podłączyć do siebie CD i dalej już po analogu wypuścić sygnał do wzmacniacza. Ma klasyczną formę i (chyba) nie najgorszy DAC. Używkę można nabyć za lekko ponad 1k.

Jednocześnie mam zagwozdkę związaną z niesprzedanym jeszcze amplitunerem. Czy streamer za 2k będzie grał lepiej niż ten wbudowany w R-N602? Obecnie yamaha podłączona jest liniowo pod Cyrusa i działa to bardzo sprawnie.

Co do odtwarzacza CD podjąłem decyzję o zakupie Shanlinga CD80. Specyfikacja (dość dobra w tej cenie) jednoznacznie pokazuje przewagę nad obecnym CD-S300 a nawet przywoływanego Cyrusa DAD3. Ma wyjście słuchawkowe, analogowe i optyczne. Ciekawa (jak dla mnie forma).

Niestety niepokoją mnie doniesienie o głośnej pracy odtwarzacza i przeciętnym ogólnym odbiorze urządzenia. Muszę to zweryfikować, najlepiej biorąc go na próbę. Nie wykluczam jednak kupna innej, leciwej ale cenionej używki.

Pojawią się pewnie głosy, że powinienem najpierw wymienić kolumny. Obecne brzmienie jest bardzo zadowalające. Jak nabędę lepsze źródła będę szukać lepszych kolumn. Teraz korzystając z BT lub podstawowego CD ciężko doszukiwać się niuansów.

Pozdrawiam
Paweł

 

 

 

Starsze wersje Pioneera to znaczy z końcówką A a nie AE nie mają tidala.

Nie wiem na ile to jest dla ciebie kluczowe i ważne w tym momencie ale pod kątem przyszłości warto to rozważyć. 

Pod kątem dźwiękowym to bardzo fajne urządzenie.

Może uda się z Onkyo 6170?

Albo ale tu pewnie nieco drożej Cambridge cxn. Ten natomiast zachowuje bardzo długo wsparcie i na przykład w tym momencie mimo że wersja V2 wychodzi ze sprzedaży i jest zastępowana przez model 100 to możesz się spodziewać wciąż aktualizacji jeśli będą wymagane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem na ile to jest dla ciebie kluczowe i ważne w tym momencie ale pod kątem przyszłości warto to rozważyć. 

czytałem, że większość korzysta z niego bardziej jako odtwarzacza sieciowego a nie streamera bo w tej roli świetnie się sprawdza. U mnie jest odwrotnie. Póki co nie zamierzam zgrywać płyt na serwer czy kupować albumów FLAC więc opcja dwóch platform zamiast jednej jest jak najbardziej dobrym argumentem.

Cambridge v1 w cenie 1800 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poczytam zarówno o nokio jak i Cambridge.

Dzięki za wskazówkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,

czy zauważalna będzie różnica między zewnętrznym DAC'em powiedzmy za tysiąc złotych i podpiętym streamerem typu pudełko (wiim czy coś podobnego) w porównaniu z CXN czy onkio. Rozważam to w kontekście sparowania z transportem CD. 

Zastanawiam się czy nie pokusić się o "mocny*" DAC z drugiej ręki i jakiś średni transport cd plus podstawowy streamer. Mam wrażenie ze bez wyłożenia grubszej kasy wszystko będzie do siebie zbliżone.

*proporcjonalnie do całego planowanego zestawu i budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stary Grzyb napisał:

Zastanawiam się czy nie pokusić się o "mocny*" DAC z drugiej ręki i jakiś średni transport cd plus podstawowy streamer.

Słabe źródło zepsuje wszystko. Chcesz mieć dobry streamer po COAX to kup WiiM Pro + zasilacz liniowy Tomanka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Zastanawiam się czy nie pokusić się o "mocny*" DAC z drugiej ręki i jakiś średni transport cd

przewiduje kilkanaście stron dyskusji w temacie: co to znaczy mocny dac i średni transport. i ile to ma kosztować.

np. czy shanling et3 za około 3500zl to średni transport?

i czy musican pegasus to mocny dac ?

i czy mam ok 10000zl na to?

 

7 godzin temu, Piopio napisał:

Słabe źródło zepsuje wszystko. Chcesz mieć dobry streamer po COAX to kup WiiM Pro

tu akurat najmniejszy i najtańszy problem. bo ten wiim w takiej cenie raczej nic nie zepsuje 🙂 a wincyj na streamer nie ma sensu (przy budżetowych pudełkach). jak dla mnie wiiim pro (+) to podstawowy streamer. bo nie liczy się też sprzęt a aplikacja... która nim steruje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
22 minuty temu, ro35 napisał:

przewiduje kilkanaście stron dyskusji w temacie: co to znaczy mocny dac i średni transport. i ile to ma kosztować.

np. czy shanling et3 za około 3500zl to średni transport?

i czy musican pegasus to mocny dac ?

i czy mam ok 10000zl na to?

zakładałem, że w kontekście wcześniejszych postów a i omawianego dotychczas sprzętu, dopisek "*proporcjonalnie do całego planowanego zestawu i budżetu. " narzuci jakieś ograniczenia finansowe. Faktycznie może nazbyt naiwnie.
 

Mocny w tym kontekście by być dobrą bazą na przyszłość, a przynajmniej by nie być wąskim gardłem. Co do pozostałych podzespołów to liczyłem 2k za streamer i 1k za transport (oba w wariantach używanych lub 2k za nowy cd) - bez szaleństw. I tak budżet znacznie się zwiększył od wyjściowych założeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary Grzyb
jak zwykle opublikowany przypadkiem. niech żyje apple i jego klawiatura ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna sprawa, co chcemy podłączyć do dac. bardzo wąskim gardłem jest ilość wejść cyfrowych w typowych dac. zazwyczaj mamy jedno spdif elektryczne i jedne światło, jakieś usb. tu akurat wyróżnia się arcam irdac II, ma tego więcej (jeżeli chodzi o używane, ok 1000zl)

mój problem to: tv, streamer, cd (transport), blueray, multimedia typu dune.

ni uja, klasycznego transportu cd za ok 1000zl to będzie ciężko znaleźć. jakieś stare z niewiadomo jak zużytym laserem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz łatwiej. nie najgorszą opcją może być myryad z20 (na olx za około 950zl). mam cd myryad z podobnej konstrukcji dac (swego czasu w katalogowej cenie ok 4000zl, cirrus logic) i gra to nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dobrze zbudowany, jeżeli chodzi o wnętrze, można wymienić sobie opampy bo są na podstawkach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
28 minut temu, ro35 napisał:

nie najgorszą opcją może być

Co do nienajgorszej opcji... zastanawiam się jaką opcją byłoby korzystanie z Aune X1s. Nie znalazłem złych opinii o tym urządzeniu. Wprost przeciwnie raczej są to dobre słowa - zwłaszcza, że urządzenie oferuje bardzo dużo za rozsądne pieniądze. Pod kątem brzmienia i funkcji. I chyba to właśnie budzi moje zastrzeżenia. Przywykłem słyszeć, że jak coś jest to wszystkiego to jest do niczego.

W roli wzmacniacza słuchawkowego sprawdza się bardzo dobrze. Porównywałem tylko do wyjść słuchawkowych wbudowanych w różne źródła i wzmacniacze zintegrowane i tylko jednym wzmacniaczem słuchawkowym od IFI ZEN (nie wiem jaki to był dokładnie wariant) i Aune zawsze grało dla mnie lepiej.
Nie mam za to porównania do innych DAC. Czyniłem jakieś próby przepuszczając sygnał z cd bezpośrednio do wzmacniacza korzystając z wbudowanych przetworników i porównywałem to sygnałem doprowadzonym do wzmacniacza przez Aune. Na mój gust brzmiały niezauważalnie podobnie. NIE WIEM CZY TO WADA CZY ZALETA. Nie mam dwóch zewnętrznych DAC aby to skonfrontować. Nawet dziś pokusiłem się skonfrontować 2 tory:
Spotyfi z Macbooka przez Aune do Cyrusa vs Spotify z RN602 po RCA do Cyrusa. Ciężko wskazać różnice. Za krótko trwały testy. 
 

Być może mam już nie najgorszą opcję jeśli chodzi o zewnętrzny DAC tylko podświadomie wykluczam dobre urządzenie z uwagi na jego niską cenę na rynku wtórnym i wielozadaniowość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary Grzyb
nie ten skrót i znów przedwczesna publikacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba kiedyś podjąć mocną męską decyzję.

nie da się kupić najlepszego sprzętu w określonej cenie. nie ma tak łatwo. np. taki dac jest tylko elementem systemu. i różne są gusta. teraz widzę że potrzeba wzmacniacza słuchawkowego. hmmm

a całokształt wrażeń odsłuchowych determinują kolumny i wzmacniacz. i akustyka pomieszczenia, czyli dupa - gdzie będzie siedziała i w jakim otoczeniu 😉

ps. nie przejmuj się za bardzo dackiem. bo musiałbyś mieć w docelowym systemie ich kilka. i odsłuchiwać. i możesz się rozczarować, bo różnice w tym segmencie mogą być niewielkie. i nikt nie powie co dla ciebie będzie optymalne.

 

 

 

18 minut temu, Stary Grzyb napisał:

Na mój gust brzmiały niezauważalnie podobnie.

dokładnie tak bywa

bo widzisz...

mam dac w pre, cd, streamerze, procesorze av. każdy to inna kość. i zachciało mi się tego jedynego, najlepszego, osobnego. prawie 5000zl. i ?

i tak jak ty, na mój gust brzmi to podobnie (a rozpiętość cenowa klocków jest duża). może głuchy jestem, bo nie słyszę kabli zasilających.

natomiast słyszę SYSTEM jako całość. i wymiana kolumn na podobny model tego samego producenta i dołożenie końcówki mocy tego samego producenta... podniosły jakość. chce się słuchać. nie żałuję wydatków w tym segmencie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ro35 napisał:

trzeba kiedyś podjąć mocną męską decyzję.

nie da się kupić najlepszego sprzętu w określonej cenie. nie ma tak łatwo. np. taki dac jest tylko elementem systemu. i różne są gusta. teraz widzę że potrzeba wzmacniacza słuchawkowego. hmmm

a całokształt wrażeń odsłuchowych determinują kolumny i wzmacniacz. i akustyka pomieszczenia, czyli dupa - gdzie będzie siedziała i w jakim otoczeniu 😉

ps. nie przejmuj się za bardzo dackiem. bo musiałbyś mieć w docelowym systemie ich kilka. i odsłuchiwać. i możesz się rozczarować, bo różnice w tym segmencie mogą być niewielkie. i nikt nie powie co dla ciebie będzie optymalne.

Nie sposób (mi) się z Tobą nie zgodzić. Podpisuje się pod każdym akapitem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ro35 napisał:

bardzo wąskim gardłem jest ilość wejść cyfrowych w typowych dac. zazwyczaj mamy jedno spdif elektryczne i jedne światło, jakieś usb. tu akurat wyróżnia się arcam irdac II, ma tego więcej (jeżeli chodzi o używane, ok 1000zl)

mój problem to: tv, streamer, cd (transport), blueray, multimedia typu dune.

Tak, obecne DACe do niczego się nie nadaję jeżeli chodzi o ilość wejść. Zazwyczaj jedno coax, jedno optyk i USB co ewidentnie jest za mało. Nie rozumiem konstruktorów takich dziwadeł - przecież dodanie kilku dodatkowych wejść to koszt kilku centów.
Są maszyny wyłamujące się z powyższego schematu umożliwiające tym samym podpięcie niemal wszystkich urządzeń jakie się posiada. 
Pomijam tu kwestię dźwięku - bo jak wiadomo każdy ma inny gust i o brzmieniu nie mam zamiaru się wypowiadać.
Chciałbym jednak by każdy DAC na rynku posiadał takie zdolności przyłączeniowe jak na obrazkach poniżej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dx1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ro35 napisał:

teraz widzę że potrzeba wzmacniacza słuchawkowego

trochę nie załapałem kontekstu Twojej wypowiedzi. Możesz rozszerzyć wątek?

Generalnie bardzo podoba mi się "ton" Twojej wypowiedzi. Nie ma tu nacisku na "jak nie wydasz xy zł to nic nie usłyszysz" lub "bez xy zł nie zaczynaj zabawy".

Kwestia osobistej percepcji, gustu czy właśnie uwarunkowań środowiskowych tzn. akustyki pomieszczenia jest kluczowa. Tworzenie wątków takich jak ten ma pomóc "nie utopić pieniędzy w g*wnie" niż wskazać konkretne rozwiązanie. Nic nie zastąpi odsłuchów we własnym pokoju.

1 godzinę temu, ro35 napisał:

może głuchy jestem

Jutro będę miał troche czasu to napiszę o swoich doświadczeniach z "bycia głuchym"

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ci DAC jak w Cyrusie masz takowy. 

W dniu 14.03.2024 o 21:17, Stary Grzyb napisał:

Zachwycony tym jak bardzo poprawił mi się odsłuch po zastąpieniu Yamahy Cyrusem

A tak poza tematem. Jak to różny jest odbiór dźwięku. Ja mam dokładnie odwrotnie.

Z drugiej strony tytuł wątku troszkę taki przewrotny. Niby słowo integra, a zamiast jednego pudełka masz ich coraz więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Misio38 napisał:

Nie rozumiem po co ci DAC jak w Cyrusie masz takowy. 

Mam Cyrus One. On ma tylko wejścia analogowe. Pomijam BT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.