Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie o DAC z nieprzejaskrawionym brzmieniem (powiedzmy 1500-2500 zł)


Lumperator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, RobG1974 napisał:

Zupełnie się z tym nie zgodzę. Rdac w swojej cenie jest dobry ale do Aresa II nie ma go co porównywać. A to czy gra rów iej i przyjemniej nie jest wyznacznikiem jego jakości. Bo może wogole nie pokazuje dobrze realizacji i wszystko uśrednia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


 

Dobrze to widać na muzyce symfonicznej i dużych składach jak jakiś dac gra i jak słychać poszczególne instrumenty.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Aresa nie słuchałem. Za to xisnga tak i wypadł kiepsko. Tak jakby muzycy rozeszli się po pokojach… i nie twierdzę że rdac jest mistrzem daców. Lecz szczerze go polecam bo robi robotę za 1/4 ceny innych daców.

Oczywiście hasło klucz jak zgra się dany dać z resztą toru audio!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2023 o 22:30, Prewwit napisał:

Możliwe, że ten konkerter USB-SPDIF zbił dynamikę, może by sprawdziło się tutaj np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zbiera niezłe opinie zagranicą, dołożyłbym mu też zasilanie liniowe 5V, aby nie ciągnęło zakłóceń z zasilania po USB źródła. U siebie Wofla karmię z PC + karta Xonar St lub Pioneer PD-30AE po coaxialu i granie ma kopa z pasywką i Heglem H200 jako końcówka.

Wersja limitowana ma dołożone lepsze kondy do odsprzęgania plus stabilizatory niskoszumowe, nie testowałem. W planach mam za to do swojego dołożenie tak jak w limitowanej kondów Nichicon KA plus pojedyncze opampy od Muzga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niedroga rzecz, a skoro faktycznie byłaby poprawa... Możliwe, że ten konwerter od Nostromo mógł coś popsuć. Choc czy sam producent zrobiłby konwerter który psuje dźwięk jednocześnie zalecając go do swojego przetwornika Wolf? 

W dniu 17.11.2023 o 16:08, RCD napisał:

Wadia 121 i dłuuuuugo nic

Trochę kiedyś chorowałem na tego DACa naczytawszy się tu i ówdzie, ale zawsze cena była sporawa. W ciemno nie kupię używki, musiałbym posłuchać. 

16 godzin temu, soberowy napisał:

W tym budżecie świetny jest XiangSheng ale ciężko go dostać z drugiej ręki. Gdyby nie gonitwa za lepszym brzmieniem a raczej zmianami sprzętu grałyby u mnie do dziś. 

Miałem daki najlepiej mierzące i takie, które w pomiarach wypadają średnio. Nie wiem ile by miał w pomiarach mój obecny przetwornik na PCM1702 ale to nie ma znaczenia, brzmi świetnie.

Xinaga 05B miałem, grał zbyt natarczywie, a w jakieś głębokie mody nie chciałem się bawić. W żadnym wypadku nie zagrał muzykalnie. Moja wersja była na R-core, z amerykańską lampą i naprzetworniku AK4495SEQ. No nie zachwycił mnie ten DAC 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lumperator napisał:

Trochę kiedyś chorowałem na tego DACa naczytawszy się tu i ówdzie, ale zawsze cena była sporawa. W ciemno nie kupię używki, musiałbym posłuchać. 

Cena jak za to co feruje jest wręcz za niska. W pełni zbalansowany z regulacją głośności, wyborem napięcia na wyjściu, pięć wejść cyfrowych, wzmacniacz słuchawkowy, to wszystko za 2,5k!

Nowy kosztował około 7k

Tak to już jest że używany sprzęt kupujemy w ciemno, słuchamy u sprzedawcy, a jak nam się nie spodoba to sprzedajemy często nic nie tracąc.

Twój wybór 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2023 o 12:39, J4Z napisał:

Irdac na liniowym proponuje sprawdzić.  

Według mnie wypełniony, gładki, bezpośredni. Wygrał u mnie z topping E30 (na liniowym), atoll 100sig, Ares II, wbudowanym w node 2i (na liniowym).

Tak się składa, że dzięki uprzejmości kolegi J4Z miałem jego Irdaca u siebie na odsłuchach i na tyle dobrze, przepraszam bardzo dobrze zagrał, że sobie go sprawiłem. Poszedłem krok dalej i zamiast zasilacza liniowego dałem mu akumulator żelowy 12V i gra przepięknie. Czysto, detalicznie, dociążony, jest barwa, kontur, mięso. 

No ale poszedłem jesienią jeszcze krok dalej i mam teraz DIY daca R2R na AD1865 z analogiem lampowym i po różnych korektach, upgrade, zmianie lamp, dopieszczaniu jestem mega zadowolony. Jak to mówią "o take brzmienie walczyłem". Ale Irdaca z czystym, akumulatorowym zasilaniem mega polecam.

Finał jest taki, że mam tego R2R NOS Daca Arcama Irdaca i jeszcze Toppinga E30 II wygranego w forumowym konkursie Audiomagic.pl.  Nie potrzebuję tyle gratów i coś chyba pójdzie na giełdę i prawdopodobnie będzie to właśnie Irdac. Zwyczajnie 2 DAC-i stoją i się kurzą. A że R2R nie ma wejścia optycznego, korzystam od święta jak mecz jakiś w TV oglądam, to sobie chyba Toppinga zostawię, bo zwyczajnie za Irdaca więcej złotówek odzyskam. No i trochę niemoralnie byłoby sprzedawać wygraną w konkursie 🙂.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lumperator napisał:

Niedroga rzecz, a skoro faktycznie byłaby poprawa... Możliwe, że ten konwerter od Nostromo mógł coś popsuć. Choc czy sam producent zrobiłby konwerter który psuje dźwięk jednocześnie zalecając go do swojego przetwornika Wolf? 

Powiem tak, że mam też Nostromo 5H z wejściem USB i coax wypada lepiej pod względem dynamiki i nasycenia dźwięków.

Te wejście USB nie jest całkowicie złe, gra ogólnie poprawienie, ale można lepiej. Dodatkowo jak mówisz o słabszej dynamice, to moje podejrzenia o jej przyczynę kierują się na ten konwerter.

W planach mam jeszcze sprawdzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy da się jeszcze w miarę niedrogi sposób poprawić jakość dostarczanego sygnały do Wolfa2 w stosunku do Xonara ST, zapas jest bo korzystając z CD jako źródła jest ciut lepiej🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam mimo że stary to wciąż bardzo fajny sprzęt pod kątem jakości brzmienia.

Może używany 2quote?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam ma dobrze zaaplikowanego tego Wolfsona 8741. Rzeczywiście jest w brzmieniu tego DACa cos ciekawego. Pamiętam, że zaskoczyła mnie scena w porównaniu do ówczesnych innych, wyraźnie w stronę holograficznego przekazu, a nie płaskiego obrazka. Nie pamiętam co mi wtedy nie podpasowało, chyba trochę bas. Mimo fajnego rozciągnięcia w szybkich rockowych i metalowych kawałkach nie nadążał za rytmem. Słuchałem wraz z zasilaczem Tomanka. 

2Quote to też ciekawa propozycja. Spróbuję może wypożyczyć. Zdaje się nie powinien brzmieć sucho i nudno.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rdac to bardzo fajny dac. Oczywiście nie w patocenach jakie ostatnio w Polsce wszyscy sobie krzyczą za używany sprzęt. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Arcam ma dobrze zaaplikowanego tego Wolfsona 8741. Rzeczywiście jest w brzmieniu tego DACa cos ciekawego. Pamiętam, że zaskoczyła mnie scena w porównaniu do ówczesnych innych, wyraźnie w stronę holograficznego przekazu, a nie płaskiego obrazka. Nie pamiętam co mi wtedy nie podpasowało, chyba trochę bas. Mimo fajnego rozciągnięcia w szybkich rockowych i metalowych kawałkach nie nadążał za rytmem.


Kolumny, ewentualnie wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, romeksz napisał:


 

 


Kolumny, ewentualnie wzmacniacz.

 

W tamtym czasie słuchałem z Yamahą AX-900 i Celanami 501. Raczej nie posądzałbym tego zestawu o braki w rocku i metalu. Jednak żwawiej to szło z karty dźwiękowej Xonar STX niż wspomnianego Arcama. Sporo czasu minęło i może powinienem posłuchać ponownie rDACa (obecnie Marantz PM75 i Hyperion IV v2, okablowanie Chord Odyssey).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, nieolo napisał:

Bo rdac to bardzo fajny dac. Oczywiście nie w patocenach jakie ostatnio w Polsce wszyscy sobie krzyczą za używany sprzęt. 
 

Życzą sobie za niego więcej bo nowe tak grające kosztują znacznie więcej. 

Taniej mamy do dyspozycji tylko chińskie suchotniki. 

Do niektórych systemów ok. No ale nie mają takiej barwy. 

Swoją drogą nie wiem czemu Arcam tego nie robi dalej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Życzą sobie za niego więcej bo nowe tak grające kosztują znacznie więcej. 

Taniej mamy do dyspozycji tylko chińskie suchotniki. 

Do niektórych systemów ok. No ale nie mają takiej barwy. 

Swoją drogą nie wiem czemu Arcam tego nie robi dalej. 

Nie zgadzam się z tymi cenami z kosmosu. 90% ogłoszeń z używanym audio to ceny z kosmosu. Ci co pisali jakiś czas temu, że za używany to 50% mogą dać a za nowe to trzeba się targować no bo sprzedawcy dają upusty duże. Teraz wywalają ceny aż śmiech a z drugiej strony to jest niesmaczne. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. I mam nadzieję, że dzięki tym ceną branża trochę odżyje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat takie dwa pytania:

1. Jak wypadały na słuchawkach te DAC'e ?

2. Czy jego DAC na TDA 1541 też jest całkiem kiepski, czy nie ma wejść ... ?

A o tweeterze napisałem całkiem poważnie, o ile na słuchawkach jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku r-daca, widać jest spory popyt skoro tak dobrze trzyma cenę i znajduje nabywców, rynek sam się reguluje. Jak cena nie pasuje, to można kupić inny używany DAC, trochę tego jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 21.11.2023 o 11:37, Lumperator napisał:

Arcam ma dobrze zaaplikowanego tego Wolfsona 8741. Rzeczywiście jest w brzmieniu tego DACa cos ciekawego. Pamiętam, że zaskoczyła mnie scena w porównaniu do ówczesnych innych, wyraźnie w stronę holograficznego przekazu, a nie płaskiego obrazka. Nie pamiętam co mi wtedy nie podpasowało, chyba trochę bas. Mimo fajnego rozciągnięcia w szybkich rockowych i metalowych kawałkach nie nadążał za rytmem. Słuchałem wraz z zasilaczem Tomanka. 

2Quote to też ciekawa propozycja. Spróbuję może wypożyczyć. Zdaje się nie powinien brzmieć sucho i nudno.

Ponoć do Arcama warto dołożyć zasilanie liniowe, zamiast impulsówki która jest w zestawie.

5 godzin temu, audioburak napisał:

Ja bym raczej wymienił tweeter 😉 

Tu już trzeba trochę wiedzy mieć, aby dobrze zaaplikować i osiągnąć dobry skutek, większość osób prędzej wymieni kolumny🙂 ale chyba nie o to chodzi w tym wątku, a o wyciągnięcie lepszego grania z obecnego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyczyną tej "drogi przez mękę" może być ten element - za dwie stówki,

czyli typowy "błąd obsadowy" co wcale nie tak rzadkie na forum.

Może da się jakoś system ucywilizować wymianą DAC'a; tylko którego z rzędu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audioburak napisał:

Może nie na temat takie dwa pytania:

1. Jak wypadały na słuchawkach te DAC'e ?

2. Czy jego DAC na TDA 1541 też jest całkiem kiepski, czy nie ma wejść ... ?

A o tweeterze napisałem całkiem poważnie, o ile na słuchawkach jest OK.

Słuchawki mam HD600. Ogólnie lubię je. Słuchałem ich na wielu różnych urządzeniach, ale są dość wybredne co do synergii. Z wieloma nowoczesnymi DACami, które mają dodatek w postaci wzmacniacza słuchawkowego, no nie chcą grać. Brakuje wypełnienia, lepiej nasyconego dołu. Czasami podpinam je pod dziurkę w PM75 i nie brzmi to źle. Co do DACa we wzmacniaczu (mowa o tym TDA 1541), jest taki sobie. Barwa idzie z tego nawet ładna, ale scena i ogólnie separacja instrumentów jest przeciętna. Gdy wpiąłem np. O2+ODAC, brzmienie natychmiast zyskało na holografii. Pokładałem pewne nadzieje w przetworniku Asusa Xonar One z uwagi na opcje dopasowania brzmienia opampami. Jednak nie w tym rzecz. Opampy w innej konfiguracji nie są w stanie zastąpić brzmienia że tak powiem u podstaw. Jeśli DAC gra jasno, to tak będzie grać, a jeśli ciemniej i z mniejszą separacją to opampy tez tego nie nadrobią. Wielokrotnie się o tym przekonałem, Wymieniłem dużo opampów na kilku urządzeniach. Nierzadko bywało, że nawet drogie opcje wypadały gorzej od standardowo instalowanych tanich scalaków. Stwierdziłem, że kluczem do poszukiwań jest zgodna z oczekiwaniami równowaga tonalna. Co do tych słuchawek HD600, to jeszcze taki niuans odnośnie kabli. Wypróbowałem kiedyś kable Audeos do tych słuchawek. ludzie zachwalali, ze super. A dla mnie grały zbyt gładko, bez chropowatości w głosach i gitarach elektrycznych, którą lubię. Wróciłem do fabrycznego kabla i znowu chciało się słuchać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pytaniu chodziło mi bardziej o zestawienie - HD 600 vs Hyperiony.

Jeśli na nausznikach w PM 75 jest nieźle choćby z jednym czy drugim DAC'em,

to czy kolumny to dokładnie powtarzają, czy też to granie się jednak różni.

Bo dopiero jeśli się różni, to można brać pod uwagę moją propozycję.

Co do kabli, to walczyłem w temacie kilka lat i jakoś doszedłem do ładu

i podzielam Twoje doświadczenia, bo wiele grało matowo, gubiły naturalny

atak i agresję. Ciekawe, że o Chordach czytałem też "zamulacze" 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Taniej mamy do dyspozycji tylko chińskie suchotniki. 

Topping E 30 II jest tańszy , nie jest suchotnikiem , oj nie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, audioburak napisał:

W moim pytaniu chodziło mi bardziej o zestawienie - HD 600 vs Hyperiony.

Jeśli na nausznikach w PM 75 jest nieźle choćby z jednym czy drugim DAC'em,

to czy kolumny to dokładnie powtarzają, czy też to granie się jednak różni.

Bo dopiero jeśli się różni, to można brać pod uwagę moją propozycję.

Co do kabli, to walczyłem w temacie kilka lat i jakoś doszedłem do ładu

i podzielam Twoje doświadczenia, bo wiele grało matowo, gubiły naturalny

atak i agresję. Ciekawe, że o Chordach czytałem też "zamulacze" 😉 

To trudne pytanie. Wydaje mi się, że brzmienie HD600 ma wiele cech wspólnych z Hyperionami tj dobrą i bogatą średnicę,  dobrze wpleciony sopran, ale nie grający pierwszych skrzypiec. Choć na Hyperionach bardziej odczuwam atak i poczucie dynamiki. HD600 grają nieco bardziej płasko, ale bardzo lubię środek pasma z tych słuchawek, chyba nawet bardziej niż z HD650, gdzie bas wchodzi odważniej i mam wrażenie delikatnie przykrywa niuasne z wyższego podzakresu (ale to może być kwestia mojego wieloletniego przyzwyczajenia do HD600). Będąc przy temacie tych słuchawek, szukałem dla nich jakiegoś wzmacniacza. Miałem np. lampę Feliks Espressivio-E, ale stało się to co podejrzewałem - "lampowość" tego wzmacniacza zatarła zrywność i fakturę w brzmieniu na rzecz zbyt dużej jak na mój gust plastyki.

Chordy głośnikowe Odyssey to bardzo klarowne i żywo "grające" kable. Nie ma mowy o zamuleniu, wręcz przeciwnie. O interkonektach nie wypowiem się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ponoć do Arcama warto dołożyć zasilanie liniowe, zamiast impulsówki która jest w zestawie.


Akurat w rDAC niekoniecznie.

521fee2a952787cbbbeda9dd42587192.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry DAC i tani: Topping D70 Pro OCTO 8X CS43198.

Kosztuje teraz jakieś 2 tyś PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A czemu?
Bo widać że ma dobrze stabilizowane zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2023 o 18:48, nieolo napisał:

Nie zgadzam się z tymi cenami z kosmosu. 90% ogłoszeń z używanym audio to ceny z kosmosu. Ci co pisali jakiś czas temu, że za używany to 50% mogą dać a za nowe to trzeba się targować no bo sprzedawcy dają upusty duże. Teraz wywalają ceny aż śmiech a z drugiej strony to jest niesmaczne. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. I mam nadzieję, że dzięki tym ceną branża trochę odżyje. 

Nie rozumiem wypowiedzi. Nie zgadzasz się a potem potwierdzasz to co ja napisałem tylko innymi słowami. 🙂

ja miałem zewnętrzne liniowe zasilanie do rdaca. Była poprawa ale bardzo niewielka.zostawilem. w sumie to poszedł dalej z tym zasilaczem i tak jest nadal używany. 

Uświadomiłem sobie że będzie już z 13 lat jak śmiga.

W dniu 24.11.2023 o 21:14, KALIBER napisał:

Topping E 30 II jest tańszy , nie jest suchotnikiem , oj nie .

Nie sprawdziłem wsz,wszystkich toppingow. No nie da się tego zrobić.

D są takimi trochę suchotnikami. Gorzej mi się ich słuchało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie rozumiem wypowiedzi. Nie zgadzasz się a potem potwierdzasz to co ja napisałem tylko innymi słowami. 🙂

ja miałem zewnętrzne liniowe zasilanie do rdaca. Była poprawa ale bardzo niewielka.zostawilem. w sumie to poszedł dalej z tym zasilaczem i tak jest nadal używany. 

Uświadomiłem sobie że będzie już z 13 lat jak śmiga.

Bo to nie tam miało być. Coś się zakręciłem plus pisanie z telefonu czego prawie nigdy nie robię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, nieolo napisał:

Bo to nie tam miało być. Coś się zakręciłem plus pisanie z telefonu czego prawie nigdy nie robię. 

A ok 🙂

spoko, zdarza się. Wolałem wyjaśnić 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.