Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy projektor ...ale jaki ?


Gmow1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

No i nadeszła ta chwila ....😁

Poważnie zastanawiam się nad kupnem nowego projektora.💪.

 

Mam trzy  typy, które biorę pod uwagę i w tej kolejności rozważam zakup:

JVC NP5 

SONY VPL  XW 5000  ES 

EPSON EH LS 12000 

 

Pomieszczenie 

Kompletnie przygotowane pod projektor  tzw.  jaskinia ... Tylko filmy, ale nie wykluczam konsoli😉.

Ekran 

Seymour  Center Stage XD w podstawie 300cm  16:9 maskowany .

 

Materiał do oglądania

Różny : Ripy, Płyty,  Netflix /Amazon Prime.

Duży nacisk kładę na JAKOŚĆ obrazu.Ma być ostry,dobrze odtwarzać HDR oraz płynnie odtwarzać ruch (interpolacja klatek)Czerń ważna ,ale jeśli ma to być kosztem jasności to nie jest aż taka ważna.Obstawiam ,że te modele i tak mają lepszą od mojego  Epsona EH TW 9200 a w mojej salce nie narzekałem na jej jakość .😉

3D?... Mile widziane ale nie mus.

Co byście polecili ?🤔

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP5 / RS1100 da lepszy obraz i od Sonego i Epsona a nawet i od Barco Bragi.

Tylko jest tam lampa zamiast lasera, jak Tobie to nie przeszkadza to nie ma problemu, a jak chcesz laser to dopłać do NZ7 / RS2100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JVC 4K napisał:

NP5 / RS1100 da lepszy obraz i od Sonego i Epsona a nawet i od Barco Bragi.

Tylko jest tam lampa zamiast lasera, jak Tobie to nie przeszkadza to nie ma problemu, a jak chcesz laser to dopłać do NZ7 / RS2100.

Niestety😏 budżet max na NP5 wyżej nie podskoczę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na święta kombinujesz? Ja kiedyś sobie też zrobiłem taki prezent na te święta akurat. Podejrzewam, że bez pitolenia i tak stanie na JVC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Niestety😏 budżet max na NP5 wyżej nie podskoczę....

No to lampowy JVC teraz spadła cena w Polsce za NP5 / RS1100 i chyba wynosi 27 900zł brutto.

Tylko nie kupuj X7900 / RS540 "on" nie ma startu do NP5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lampa Ci wystarczy to nie wiem czy nie poszedł bym w wyższy model z poprzedniej serii. RS2000. Ale to już trzeby było porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY VPL  XW 5000  ES - nie ma w ogóle elektrycznej regulacji obiektywu z pamięcią według mnie to must have, to tak jak elektryka foteli z pamięcią w samochodzie, nie wyobrażam sobie jezdzić autem bez elektryki foteli. Do tego kolejny mankament HDMI 2.0( brak HDMI 2.1) to też ważne szczególnie przy konsolach i PC-tach przy graniu.

EPSON EH LS 12000 - ma elektrykę obiektywu z pamięcią ma HDMI 2.1 i 4K/120P HDR10+ więc na pewno Epsona wyżej stawiam od Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, STELVIO napisał:

Czyli na święta kombinujesz? Ja kiedyś sobie też zrobiłem taki prezent na te święta akurat. Podejrzewam, że bez pitolenia i tak stanie na JVC.

Dobrze zgadłujesz 😁

No właśnie biję się z myślami...

Lampa czy laser?

Epson i Sony jaśniejszy....

Na Epsona 5 lat gwarancji ale interpolacja gorsza i bez 3d no i tylko 4K  e shift ....

Sony miało jakieś problemy z Driftem  panelu coś po czasie  traciły jasność Ale to chyba te poprzednie modele.

5 minut temu, STELVIO napisał:

Jeśli lampa Ci wystarczy to nie wiem czy nie poszedł bym w wyższy model z poprzedniej serii. RS2000. Ale to już trzeby było porównać.

 

Nie wiem jak wychodzi to cenowo i czy ten model posiada tę funkcje tak zachwalaną w  Mad  Vr . Chodzi chyba  o Dynamic Ton Maping ?Dzięki niej Mad vr nie jest potrzebny.

Nowa seria N posiada to na 100%

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, STELVIO napisał:

Jeśli lampa Ci wystarczy to nie wiem czy nie poszedł bym w wyższy model z poprzedniej serii. RS2000. Ale to już trzeby było porównać.

RS2000 jak i RS540 jest nie do dostania jako nowy w sklepie z gwarancją, chyba że w grę w chodzi używany, a tak uważam że RS1100 będzie lepszy wyborem od RS2000.

3 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Dobrze zgadłujesz 😁

No właśnie biję się z myślami...

Lampa czy laser?

Epson i Sony jaśniejszy....

Na Epsona 5 lat gwarancji ale interpolacja gorsza i bez 3d no i tylko 4K  e shift ....

Sony miało jakieś problemy z Driftem  panelu coś po czasie  traciły jasność Ale to chyba te poprzednie modele.

 

Nie wiem jak wychodzi to cenowo i czy ten model posiada tę funkcje tak zachwalaną w  Mad  Vr . Chodzi chyba  o Dynamic Ton Maping ?Dzięki niej Mad vr nie jest potrzebny.

Nowa seria N posiada to na 100%

 

Tak RS2000 / NX7 ma Dynamic Tone mapping oraz Adapt Frame HDR miałem 7 miesięcy ten model to wiem, tylko że w RS1100 jak i wyższych modelach RS2100 itp. usprawniono działanie tej funkcji i jest jeszcze bardziej efektywna.

Powtarzam elektryka obiektywu z pamięcią soczewki oraz HDMI 2.1 najważniejsze, ważniejsze nawet od filtra kinowego czy większego kontrastu przynajmniej dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JVC 4K napisał:

Tak RS2000 / NX7 ma Dynamic Tone mapping oraz Adapt Frame HDR miałem 7 miesięcy ten model to wiem, tylko że w RS1100 jak i wyższych modelach RS2100 itp. usprawniono działanie tej funkcji i jest jeszcze bardziej efektywna.

Dokładnie tak. W starszych modelach to kulało.W HDR i 3D.

 

Poza tym  sprzęt tej klasy ...czytaj półki cenowej ,to chyba jednak nowy z gwarancją.

20 minut temu, JVC 4K napisał:

SONY VPL  XW 5000  ES - nie ma w ogóle elektrycznej regulacji obiektywu z pamięcią według mnie to must have, to tak jak elektryka foteli z pamięcią w samochodzie, nie wyobrażam sobie jezdzić autem bez elektryki foteli. Do tego kolejny mankament HDMI 2.0( brak HDMI 2.1) to też ważne szczególnie przy konsolach i PC-tach przy graniu.

Elektryczna regulacja obiektywu nie jest dla mnie taka ważna.

Ekran mam maskowany elektrycznie i jego zmiana trwa szybciej niż zmiana formatu w projektorze.  Raz ustawiona ostrość i nie dotykam projektora....Także dla mnie to...

Nie must have...😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nowego RS2000 z gwarancją to już chyba się nie dostanie. A jak konsola to i hdmi 2.1 też się pewnie przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, STELVIO napisał:

No faktycznie nowego RS2000 z gwarancją to już chyba się nie dostanie.

Nie no i nie w tych pieniądzach ....

Cena na poziomie  NP5 to max.

A co z jakością obrazu pomiędzy tymi trzema projektorami? Który ładniejszy,bardziej ostry ?Co z HDR? I ruchem? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w tym konkretnym temacie będzie w większości teoria. Bo wątpię, żeby ktoś przeżył naocznie takie porównanie. Sony zawsze słynęło z wyrazistości i gładkości obrazu, Epson jednak z jasności, a JVC z kontrastu, czerni. Zdziwiłbym się gdyby to się zmieniło. Ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem bezpośrednio Epsona LS12000 i Sony XW5000 i tutaj o tym pisałem 

wygrał dla mnie Sony i teraz wisi w kinie, a do sklepu przyszedłem właściwie po Epsona, ale przewaga w obrazie była kolosalna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, STELVIO napisał:

Podejrzewam, że w tym konkretnym temacie będzie w większości teoria. Bo wątpię, żeby ktoś przeżył naocznie takie porównanie

No właśnie tak się składa że mam możliwość takiego porównania tu  na miejscu .I w sumie byłem już na prezentacji NP5 i...Epsona EH TW 9400 

I powiem szczerze.Albo coś mieli skopanego z ustawieniami albo ja miałem kurzą ślepotę bo oba projektory dawały fajny obraz 4K Epson był nawet jaśniejszy. Ale NP5 NIE POWALIŁ mnie swoją czernią.Owszem obraz żyleta na obydwuch. Tylko u mnie na moim Epsonie czarne pasy są mało widoczne nie świecą...ale na prezwntacji ( sklepowa salka  kinowa.), widziałem je doskonale,znaczy że nie są czarne....poprostu świeciły na obydwóch i to widziałem, drażniło mnie to....to nie była ta super czerń promowana tak na każdym rogu.Naprawdę byłem w szoku. Może to wina stojących wokół i przed ekranem kolumn były też białe.Może odległość projektora od ekranu ok 6 m?Nie wiem...Jedyna różnicę na Minus epsona,  jaka mi się rzuciła w oczy, to interpolacja klatek w 4k hdr  totalna porażka .

20 minut temu, headstar napisał:

wygrał dla mnie Sony i teraz wisi w kinie, a do sklepu przyszedłem właściwie po Epsona, ale przewaga w obrazie była kolosalna.

Dzięki za link ...poczytam 👍

I nie brałeś pod uwagę JVC?

Czy tylko dlatego, że wtedy N5 był za słaby w porównaniu do Sony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC nie porównywałem, największym ograniczeniem dla mnie był/jest fakt, że projektor wisi pod skosem na poddaszu, więc oddalanie go od ekranu wiąże się ze zmniejszaniem wysokości.

Nie pamiętam też czy była duża różnica w cenie, ale przeskok z Epsona na Sony to już było spore naciągnięcie budżetu i jakoś zafiksowałem się na laserze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez headstar

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, headstar napisał:

JVC nie porównywałem, największym ograniczeniem dla mnie był/jest fakt, że projektor wisi pod skosem na poddaszu, więc oddalanie go od ekranu wiąże się ze zmniejszaniem wysokości.

Nie pamiętam też czy była duża różnica w cenie, ale przeskok z Epsona na Sony to już było spore naciągnięcie budżetu i jakoś zafiksowałem się na laserze.

Lampy niby  pomału wypierane  są przez laser...Ale mim to wydaje mi się ,że laser choć już wcześniej Epson próbował , to stosunkowo nowa technologia na masową skalę i  może jeszcze szfankować....Lampa w serii N najnowszej generacji osiągneła chyba szczyt możliwości .Wyższe modele to już laser . Posiadają lepsze parametry ALE TEŻ  chore ceny i normalny zjadacz chleba może o nich zapomnieć.Chyba że nie dzieciaty i nie ma w co inwestować lub śpi na pieniądzach... ale to inny temat .Ja zawężam rozważania do tych trzech modeli... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Sony nie ma elektryki obiektywu, to jest spory minus i bym go wykluczył. To nie jest tak, że raz sobie wszystko poustawiasz i masz to z głowy. U mnie żaden projektor nie trzymał idealnie ustawień obiektywu przez cały czas: obraz potrafi się przesunąć kilka mm, z czasem ostrość też potrafi się rozregulować, więc będziesz skakał po stołkach czy kanapie, żeby wszystko poustawiać... nie polecam. Co innego kliknięcie kilku przycisków na pilocie.

W lampę też bym nie szedł, no chyba że mało oglądasz, to wtedy może być bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, qbakos napisał:

W lampę też bym nie szedł, no chyba że mało oglądasz, to wtedy może być bez znaczenia

Nie nie oglądam dużo .średnio 20  godz miesiąc.

7 minut temu, qbakos napisał:

Co innego kliknięcie kilku przycisków na pilocie.

To fakt wygoda obsługi jednak jest...i ostrość można ustawić samemu stojąc przed ekranem .Na pewno jest to na +👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, qbakos napisał:

Jeśli Sony nie ma elektryki obiektywu, to jest spory minus i bym go wykluczył. To nie jest tak, że raz sobie wszystko poustawiasz i masz to z głowy. U mnie żaden projektor nie trzymał idealnie ustawień obiektywu przez cały czas: obraz potrafi się przesunąć kilka mm, z czasem ostrość też potrafi się rozregulować, więc będziesz skakał po stołkach czy kanapie, żeby wszystko poustawiać... nie polecam. Co innego kliknięcie kilku przycisków na pilocie.

W lampę też bym nie szedł, no chyba że mało oglądasz, to wtedy może być bez znaczenia.

Dokładnie tak obraz bez powodu może się sam rozregulować, u mnie na śląsku kopalnia kopie węgiel i nie raz zatrzęsło całym domem a później włączam projektor i patrze i nie mogę uwierzyć wszystko się rozjechało i shift, focus i zoom nie było to jakiejś mega skali ale wyraźnie wyjechało na ramę ekranu.

Też brałbym NZ7 zamiast NP5 ale tak sobie myślę jest spora różnica w cenie pomiędzy tymi modelami, i jak lampa oryginalna do NP5 czyli PK L2618UG kosztuje u HCX tylko 2100zł a wytrzymuję 4500 godzin w trybie low pracy projektora to nawet jak ktoś by katował cały czas gry na konsoli czy TV lub Netfliksa a nie wyświetli więcej jak 2000 godzin rocznie, Ty qbakos ile rocznie godzin wyświecasz na twoim laserze Epsona?

To jak raz na 2 czy 3 lata czy nawet 1,5 roku jak wyda te 2100zł to chyba jakaś wielka tragedia dla portfela się nie stanie, nie wiem może się mylę.

Sprzedać RS2100 i kupić RS1100? Sporo zaoszczędzę.

 

 

 

59 minut temu, Gmow1977 napisał:

Lampy niby  pomału wypierane  są przez laser...Ale mim to wydaje mi się ,że laser choć już wcześniej Epson próbował , to stosunkowo nowa technologia na masową skalę i  może jeszcze szfankować....Lampa w serii N najnowszej generacji osiągneła chyba szczyt możliwości .Wyższe modele to już laser . Posiadają lepsze parametry ALE TEŻ  chore ceny i normalny zjadacz chleba może o nich zapomnieć.Chyba że nie dzieciaty i nie ma w co inwestować lub śpi na pieniądzach... ale to inny temat .Ja zawężam rozważania do tych trzech modeli... 😉 

Nawet NP5 nie jest dla zwykłych zjadaczy chleba.

52 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Nie nie oglądam dużo .średnio 20  godz miesiąc.

To fakt wygoda obsługi jednak jest...i ostrość można ustawić samemu stojąc przed ekranem .Na pewno jest to na +👍

Mam wrażenie że robisz wszystko aby nie kupić marki JVC. Nie chcesz projektora od tego producenta to nie kupuj, ale nie wmówisz mi czy innym użytkownikom tej marki że są lepsze projektory na rynku bo to nie prawda i nic lepszego nie znajdziesz i powie Tobie to każdy kto ma JVC nawet taki najtańszy bo i tak będzie lepszy od Epsona a w Sony bym nie szedł bo nie ma elektryki obiektywu.

Narzekasz że słaba interpolacja klatek to wchodzisz w tryb CMD ustawiasz na high i masz super płynnie efekt teatru, dla graczy aby zredukować lag jest tryb Low Latency, mówisz że Sony ma lepsze kontury obrazu jest wygładzony i wyostrzony to wchodzisz w zakładkę MPC i tam masz enhance, smoothing, nr, bnr, i ustawiasz po kolei i założę się że jak wszystko ustawisz tak jak lubisz to obraz będziesz miał jak żyleta i będzie pod każdym względem lepszy od Sony i to nawet takiego za 100 tys zł, i bez porównania nawet do Epsona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JVC 4K napisał:

Mam wrażenie że robisz wszystko aby nie kupić marki JVC.

Nie , tylko  ...

 

Jvc np5  tutaj kosztuje 5299 Euro  Lampa świetny obraz  natywne 4K

Elektryczny obiektyw 

Dynamic Ton Mapping

3D ale trzeba kupić zestaw to następne 200 Euro

SONY 4990 Euro to już laser i referencja ,natywne 4k ,ale brak 3d i manualny obiektyw  Hdmi   2.0

Epson  ls 12000  4990 Euro laser, elektryczny obiektyw obraz gorszy choć bardzo ostry i jasny... ale tylko 4K e -shift ale za to   5lat gwarancji.Wszyscy wiemy jak dzisiaj nowa elektronika działa a to  nie są małe pieniądze.

Wydaje się ,że JVC ma wszystko  co konkurencja a nawet więcej ... 

Dlatego próbuję z waszą pomocą utwierdzić się ,że dobrze robię kupując właśnie TEN model....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedzieć wszystkie te sprzęty swoje kosztują (nie wiedzieć czemu). I to nie jest jak np tv dla wszystkich. Tu już decyzje moim zdaniem są poważniejsze, trudniejsze. Widać po tych krótkich, paru wpisach, że jednak mamy w domach Jvc, Sony i Epsony. Każdemu co innego odpowiada. Każdy ma inne wymagania. W sumie to chyba nie, bo każdy oczekuje super obrazu. Ale każdy z tych sprzętów to daje. Bez dwóch zdań. Więc może kierować się sympatią do firmy. Jakimś małym szczegółem, który nam odpowiada bardziej. Widać, że poziom jest na prawdę na dzień dzisiejszy wyrównany. Bardzo podobny. Wydaje mi się, że kiedyś było troszkę łatwiej. Mi jako oledowcowi było łatwiej wybrać Jvc. No masz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zagwostkę. Podejmując decyzję o kupnie nowego projektora możesz być pewien, że co nie wybierzesz będziesz zadowolony. Tylko wybierz mądrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, STELVIO napisał:

Mi jako oledowcowi było łatwiej wybrać Jvc.

Ja też mam Oleda od przeszło 5 lat?65 cali LG  jeszecze tej pierwsze generacji i co? I się Gn...j wypalił....🤬.Teraz mam logo Dzień dobry TVN i pasek wiadomości w kolorze Blue...Dobrze że tylko w statecznych jednokolorowych obrazach/scenach

Dlatego raczej ostrożnie i z  dystansem  podchodzę do modeli pierwszych  generacji...  W sektorze projektorów Sony już poleciało z tym Dryftem paneli  i ich wadliwością ...W sklepie gościu mnie zapewniający, je topopszednia generacja ....ale kto ich tam wie 

Epson wydaje się stabilny.Sam mam Epsona  hula od 10 lat ...mam coś 950 godz na pierwszej lampiei obraz 1A 👍 

Jvc też ma jakieś bolączki.

Nawet jest materiał na Youtubie ,gdzie model NP5 podczas testów  nagle się wyłączył...Oczywiście może to sporadyczny przypadek.Mimo wszystko człowiek kręci z niesmakiem głową jak widzi co się dostaje za jakie pieniądze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację. Dzisiaj ta elektronika taka jakby wadliwa bardziej. Cieszę się że to nie ja dzisiaj podejmuję taką decyzję. Gdy brałem x7900 to on był znany i sprawdzony już chyba z każdej strony. Więc to był bezpieczny zakup. Patrząc na teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy warto brać jeszcze RS 540 ? Czy to już skansen ?:)
[mention=86096]Gmow1977[/mention] jaki masz maksymalny budżet ? Tylko nowy ? 
Ja tam bym brał nawet teraz. Też nie małe pieniądze, ale zawsze dycha w suchym (jak nie więcej) . A i tak obraz większość wymiata. Na pierwszy czy drugi projektor petarda propozycja. Ale jak masz kasę to patrzysz w innym kierunku. Wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny RS2000 z 2 letnią gwarancją od dystrybutora. Poszukaj allegro olx znajdziesz. Moim zdaniem lepiej niż NP5. Masz lepszy kontrast i lepsze kolory. 10% ciemniej ale odwzorowanie barw bajka. Filtr też poprawia kontrast. Do jaskini bardzo dobrze. Ja bym nie wziął projektora bez filtra do filmów UHD ze względu na piękne szerokie kolory. Ale ja nie używa Frame adapt tylko MadVr które wyciąga wszystko z projektora.

Odpowiednikiem RS2000 jest RS3100, ale on sporo kosztuje. Oferuje lepszy wewnątrz sceniczny kontrast ANSI (czego nie oferuje RS2100) oraz laser wiadomo. Ma też filtr ale on zabiera tam aż 30% światła. W RS2000 zapiera około 10% światła - ledwo zauważalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Konrado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nowy  bo te co na używkach można spotkać  zbyt tanie nie są ....Nowy może po rabacie wyjdzie 3 stówy drożej (euro) od używanego... no i w razie co chyba 3 lata gwarancji jest...

Te tanie  na ebaju  można zapomnieć...to są  Fake  ogłoszenia.Raz już prowadziłem z jednym konwersację .Używka NX7 za 3500 Euro  Standardowe zdjęcia zapewniał ,że wysyłka z Niemiec to żaden problem ...Po czym na zapytanie, że te same zdjęcia są u mnie na lokalnym rynku ...tylko cena jest o 2000 euro wyższa 🤔Zapadł się pod  ziemię....

Dzień po tym email  od ebaja , próba oszustwa😱 ....Ogłszenie zdjęte z portalu😱....i tak

notorycznie się pojawiają... Denony 8500.... projektory jvc .....ech🙄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, max720 napisał:

Czy warto brać jeszcze RS 540 ? Czy to już skansen ?:)

@Gmow1977 jaki masz maksymalny budżet ? Tylko nowy ? 

Jak masz MadVR będzie lepiej niż RS2100 moim zdaniem. Trochę więcej szumu w stosunku do serii 4k, ale lepsze kolory z filtrem i mega kontast, smolista czerń. I sporo kasy w kieszeni. Tylko że trzeba kupować używkę, jak z nimi jest ja nie wiem, na pewno krązą feralne sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.