Skocz do zawartości
IGNORED

Kable Sibelius z Pearl Acoustics


hlary
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



Dla mnie te kolumny są jak dzieło sztuki, więc mogą tyle kosztować. One nie są produkcją masową. Jedna para zajmuje ok. 12 tygodni tworzenia.


Jak samochód będziesz sam skręcał, to też to potrwa.



Ręce opadają. Jako prawnik nie lubię braku logiki i udawania jakiegoś obiektywizmu.


2x2=4 i żaden prawnik tego nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minutes ago, Seyv said:

Ale artykuł innego biznesmena, który od ponad 40 lat zarabia w branży (i to podejrzewam znacznie większe sumy) polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To też wyjaśnia wszystko i powoduje, że patrząc na to z boku Twoje wpisy są oceniane tak a nie inaczej.

Kabelki to oszustwo, granie na instrumentach, nagrywanie, produkcja muzyki itd. raczej takim nie jest. Nie widzisz różnicy?

39 minutes ago, hlary said:

Jako prawnik nie lubię braku logiki i udawania jakiegoś obiektywizmu

To ciekawe. Bo prawo jest pełne sprzeczności i jakoś nikomu to nie przeszkadza. A powinno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
20 minut temu, bum1234 napisał:

Kabelki to oszustwo, granie na instrumentach, nagrywanie, produkcja muzyki itd. raczej takim nie jest. Nie widzisz różnicy?

Biznes is biznes. Znam kilka osób które zajmują się grą na instrumentach, nagrywaniem i produkcją muzyki i nigdy tak kategorycznie nie wypowiadały się na temat kabli. Mogą większa lub mniejsza wagę do tego przywiązywać ale zazwyczaj nie przeszkadza im gdy inni zwracają uwagę na takie rzeczy. Zazwyczaj tego typu "krucjaty" są podszyte niechęcią wynikającą np. z urazy i animozji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2024 o 11:15, hlary napisał:

Kable zamówione. Kupujemy je w parach po 4 szt.

Zamówiłeś w ciemno? Można takie kable zwrócić jeżeli się nie wpiszą w system? Jest polski dystrybutor? Może można je wypożyczyć? Bez spróbowania we własnym systemie taki zakup jest mz mocno ryzykowny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Seyv napisał:

Biznes is biznes. Znam kilka osób które zajmują się grą na instrumentach, nagrywaniem i produkcją muzyki i nigdy tak kategorycznie nie wypowiadały się na temat kabli. Mogą większa lub mniejsza wagę do tego przywiązywać ale zazwyczaj nie przeszkadza im gdy inni zwracają uwagę na takie rzeczy. Zazwyczaj tego typu "krucjaty" są podszyte niechęcią wynikającą np. z urazy i animozji.

Z urazy i animozji? Raczej z rozsądku 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, szpakowski napisał:

Zamówiłeś w ciemno? Można takie kable zwrócić jeżeli się nie wpiszą w system? Jest polski dystrybutor? Może można je wypożyczyć? Bez spróbowania we własnym systemie taki zakup jest mz mocno ryzykowny ...

To było ryzykowne, oczywiście.

Wiesz nie można żyć w ciągłym podejrzewaniu, że wszyscy chcą cię zrobić w konia, naciągnąć na kable lub coś innego, oszukać. W pewnym momencie człowiek musi komuś zacząć ufać. Inaczej można wpaść w paranoję. Takie "lewe" recenzje zawsze na końcu obracają się przeciwko recenzentowi. Więc ktoś kto je ocenia na pewno dba o swoje dobre imię i szacunek w świecie audio.  

Odpowiadając na pytanie.

Tak kupiłem w ciemno, trochę ryzykownie, ale nie do końca.

Trochę słuchałem Harleya Lovegrove, który ma duże doświadczenie także grania w zespole, śpiewu w chórach, czyli był także muzykiem. Najbardziej przekonuje mnie jego sposób oceny kolumn. Zaproś do domu kilku muzyków i niech zagrają ci jakiś kawałek. Nagraj go na swój sprzęt i potem odtwórz. Jeżeli ten dźwięk będzie identyczny lub bardzo bardzo blisko tego co przed chwilą słyszałeś to znaczy, że kolumny wiernie odtwarzają muzykę. Oczywiście musisz mieć zapewnione także inne fragmentu toru. 

Potem słuchałem i czytałem recenzje np. (...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) lub (..w.youtube.com/watch?v=ZOn5XnoN2qI). Potem słuchałem trochę w jaki sposób kable były opracowane pod te kolumny (kolumny to ponad 20 letni projekt nie komercyjny, ale z miłości do muzyki) i jaki mają wpływ na dźwięk tych kolumn z powodu braku zwrotnicy i podpięcia wzmacniacza bezpośrednio do 1 niewielkiego głośnika (dla forumowych harcowników bezpośrednio to znaczy bez żadnej zwrotnicy). Ten głośnik w kolumnie jest produkowany tylko dla nich. Niby standardowy, ale stożek napędowy głośnika jest inaczej opracowany, zmieniono cylindryczny drut miedziany na cewce  na inny kształt i sposób nawinięcia. To podobno wpłynęło na dźwięk tego głośnika. A zatem nie jest to ten sam głośnik co standardowy. 

Posłuchałem potem o kablach (..w.youtube.com/watch?v=q9LInP1Njis) i ... zamówiłem. Dla Pearl Acoustics  jest to "neutralny kabel zbalansowany" opracowany dla ich kolumn, bo taki projekt głośników jest bardzo wrażliwy na kabel. Pomyślałem, że jeżeli ten kabel jest opracowany pod takie głośniki jako pewien punkt odniesienia to będzie też dobry dla moich Fyne F502 SP. Więc nie tak do końca w ciemno. I wg mojej oceny kable mnie nie zawiodły. 

Proszę tych komentatorów-egocentryków co latają po forach jako harcownicy (bo mają jakąś egocentryczną potrzebę prezentowania siebie i swoich ocen wszędzie i zawsze) o powstrzymanie się z komentarzami (chociaż wątpię czy ich na to stać).

Na pytanie i wątpliwości kolegi odpowiadam szczerze jak było. A jak mnie niektórzy oceniają to ich wewnętrzna sprawa i mnie nie obchodzi. Tylko niech nie zaśmiecają mojego wątku. 

W PL dystrybutora nie ma. 

Co do zwrotów nie wiem, ale myślę, że to możliwe, bo takie są przepisy UE. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 16:45, hlary napisał:

Wiesz nie można żyć w ciągłym podejrzewaniu, że wszyscy chcą cię zrobić w konia, naciągnąć na kable lub coś innego, oszukać.

Skoro polecasz te kable nie mam powodów nie wierzyć, że w Twoim systemie się sprawdziły i ich wpływ brzmienie Tobie odpowiada. To mogą być świetne kable. Jednak bez możliwości sprawdzenia ich w swoim systemie nie dokonam takiego zakupu w ciemno. Zapewnienia ich producenta nie robią na mnie najmniejszego wrażenia. 

Kable wyglądają ciekawie. Cena, jeżeli rzeczywiście są tak dobre jak piszesz jest do zaakceptowania. Dobrze by było gdyby jakiś salon w Polsce zainteresował się dystrybucją tej firmy. Była by wtedy pewnie możliwość ich wypożyczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 16:45, hlary napisał:

Zaproś do domu kilku muzyków i niech zagrają ci jakiś kawałek. Nagraj go na swój sprzęt i potem odtwórz. Jeżeli ten dźwięk będzie identyczny lub bardzo bardzo blisko tego co przed chwilą słyszałeś to znaczy, że kolumny wiernie odtwarzają muzykę.

Wesoła teoria, ale nie majaca nic wspólnego z rzeczywistością niestety. Może jeszcze jakby chodziło o 1 muzyka to bym się zgodził, ale miks kilku muzyków powoduje, że jest to niemożliwe, by porównywać z graniem muzyków na żywo w swoim pokoju 😋

Fajnie gość gada, ale to dla mnie lekki fantazjusz 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ajothe napisał:

Wesoła teoria, ale nie majaca nic wspólnego z rzeczywistością niestety. Może jeszcze jakby chodziło o 1 muzyka to bym się zgodził, ale miks kilku muzyków powoduje, że jest to niemożliwe, by porównywać z graniem muzyków na żywo w swoim pokoju 😋

Fajnie gość gada, ale to dla mnie lekki fantazjusz 🙂

Ale po co to piszesz i kogo to interesuje ? Post jest dla tych co szukają jakichś kabli i to moje doświadczenie z nimi. A Twoje wynurzenia nie są potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2024 o 16:20, hlary napisał:

Ręce opadają. Jako prawnik nie lubię braku logiki i udawania jakiegoś obiektywizmu

Logika: zrób test. Obiektywizm (nie udawany): ten test powinien być podwójnie ślepy i wielokrotnie powtarzany. Zrób analizę statystyczną wyników. Ciekawe czy odróżnisz, nowe kable od starych kabli i od pomarańczowego przedłużacza do kosiarki. Jeśli nie, zażądaj zwrotu pieniędzy, jako prawnik sobie poradzisz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test udany. Żona zamykała mi oczy dwukrotnie i czytała Wasze posty na przemian z innymi i za każdym razem wiedziałem, kto się mądrzy i takie "gównoburze" robi 😂 A tak na poważnie to wolę słuchać zawodowców (nawet jeżeli każdy chwali swój produkt, bo ma do tego prawo) niż domorosłych sfrustrowanych "znawców" audio. Sfrustrowanych, bo muszą, no muszą każdemu coś ze swojej mądrości napisać, muszą w każdym temacie się wypowiedzieć o kablach i innych rzeczach. Sfrustrowani, bo widocznie nikt ich nie słucha.

Czy ktoś Was prosił o jakieś zdanie w tym wątku ? 

Czy ja potrzebowałem jakiejś rady ? Czy się o nią prosiłem ?

Nie będę robił żadnego testu, bo wy tak uważacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minutes ago, hlary said:

Nie będę robił żadnego testu

Oczywiście. Twoje prawo. 

Jak się rozczarujesz to miej pretensje do samego siebie. 

Oskarżasz kogoś o "mądrzenie się", a sam zachowujesz się identycznie.

Co ważne, nie posiadając dostatecznej wiedzy ani kompetencji.

Na tym polega różnica.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hlary napisał:

Nie będę robił żadnego testu, bo wy tak uważacie. 

No cóż, nie wynająłbym cię na swojego obrońcę. A świadomość, że wyrzuciło się pieniądze w błoto, rzeczywiście możne być źródłem frustracji. Chciałem wyjaśnić pewne sprawy. Kończę temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Dobrodzieju napisał:

No cóż, nie wynająłbym cię na swojego obrońcę. A świadomość, że wyrzuciło się pieniądze w błoto, rzeczywiście możne być źródłem frustracji. Chciałem wyjaśnić pewne sprawy. Kończę temat.

i super. ale to ja zacząłem temat i ja go zakończę. ja pieniędzy nie wyrzuciłem w błoto bo rozpocząłem temat dlatego, że jestem z kabli zadowolony i spełniły oczekiwania. 

Godzinę temu, bum1234 napisał:

Oczywiście. Twoje prawo. 

Jak się rozczarujesz to miej pretensje do samego siebie. 

Oskarżasz kogoś o "mądrzenie się", a sam zachowujesz się identycznie.

Co ważne, nie posiadając dostatecznej wiedzy ani kompetencji.

Na tym polega różnica.

 

słucham cały czas od kilku dni i nie jestem i nie będę rozczarowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.