Skocz do zawartości
IGNORED

Kable Sibelius z Pearl Acoustics


hlary
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jkoś tak namiętnie oglądam na YT filmiki z Pearl Acoustics i zainteresowałem się ich kablami Sibelius. Zostały one opracowane dla ich kolumn, które nie mają zwrotnicy, a kable wprost są podpięte pod głośniki i łączą wzmacniacz z głośnikami. Zatem same kable spełniają bardzo ważną rolę, mają krytyczne znaczenie dla dźwięku o czym można posłuchać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jak kabel głośnikowy może zmienić dźwięk Twoich głośników? Harleya Lovegrove’a; inżynier dźwięku, projektant głośników, muzyk i biznesmen, wyjaśnia, co dzieje się wewnątrz kabla głośnikowego i jaki wpływ może to mieć na to, co słyszysz. Wyjaśnia proces doboru neutralnie zbalansowanego kabla głośnikowego do głośnika Pearl Acoustics, Sibelius. Od sposobu, w jaki elektrony zachowują się w przewodnictwie kabla, po zrównoważenie priorytetów pomiędzy wyborem kluczowych komponentów, akustyką pomieszczenia i ostatecznym „dostrojeniem” kabli."

Zatem mam pytanie czy ktoś tych kabli używa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable czy przewody ?

Dla laika to to samo. Ale różnice nie są zdefiniowane w sposób sztywny. jedno rozróżniają wg miejsca stosowana, inni wg funkcji.

"Jak sama nazwa wskazuje, przewód elektryczny jest to element odpowiedzialny za przewodzenie prądu elektrycznego, a co za tym idzie - łączenie źródeł zasilania z jego odbiornikami. Do jego zadań należy sprawny przesył energii oraz zachowanie bezpieczeństwa. Jak sama nazwa wskazuje, przewód elektryczny jest to element odpowiedzialny za przewodzenie prądu elektrycznego, a co za tym idzie - łączenie źródeł zasilania z jego odbiornikami. Do jego zadań należy sprawny przesył energii oraz zachowanie bezpieczeństwa." W tym ujęciu zasilanie prądem wewnątrz domu wzmacniacza następuje przewodem elektrycznym. W tym kontekście przewodami są także elementy (kable) łączące wzmacniacz z kolumnami. 

"Zgodnie z międzynarodową nomenklaturą, kabel to wyrób złożony, składający się z jednego lub więcej), najczęściej osobno izolowanych przewodów, umieszczonych we wspólnej powłoce lub osłonie.

Choć przez lata utrwalił się pogląd, że kable stosujemy na zewnątrz a przewody w środku pomieszczeń, to termin kabel odnosi się do konstrukcji, a przewód do pełnionej funkcji." - tu się sprawa komplikuje. Kabel może składać się z kilku przewodów, w tym także z jednego. Zatem w takiej funkcji przewód staje się zamiennikiem kabla, a kabel z jednego izolowanego przewodu. 

Jak zwał tak zwał, ale wiemy o co chodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś dowiedziałeś się z tego filmu? Ja miałem piątkę z fizyki i rozumiem, że nawinięcie w inny sposób cewki głośnika ma wpływ na jego pracę i to w zasadzie jedyna rzecz warta uwagi w tym filmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem, że zmiana przekroju przewodu w środku kolumn na cewce spowodowała zmianę dźwięku. Tak wynika z tłumaczenia google tego co mówił. Tzn, że kabel w przekroju ma jakiś kształt ? Trójkątny, prostokątny, kwadratowy ? Nie zdradził tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Kable zamówione. Kupujemy je w parach po 4 szt. Jeden kabel osobno do jednego zacisku. Kabel Sibelius składa się z 80 żyłek miedzi o niskiej zawartości tlenu o średnicy 0,3 mm. Impedancja: 0,0033 oma na metr / na kabel. Kable są otoczone gumą i ładnie się układają, nie są sztywne. Pearl Acoustics nazywa te kable całkowicie zbalansowanymi, co zapewnia odpowiednie granie ich kolumn, bo te nie mają żadnej zwrotnicy, nic. Kable są wprost wpisane do głośnika. Ciekawy jestem też ich tych kolumn. 

Moje poprzednie kable Kudos KS-1, zresztą bardzo dobre, mają 19 żyłek miedzi. 

Posłuchamy, zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/7/2023 at 12:05 PM, hlary said:

Harleya Lovegrove’a; inżynier dźwięku, projektant głośników, muzyk i biznesmen,

To ostatnie słowo ma tu najistotniejsze znaczenie - wyjaśnia wszystko 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2024 o 11:26, bum1234 napisał:

To ostatnie słowo ma tu najistotniejsze znaczenie - wyjaśnia wszystko 😄

 

Absolutnie każdy muzyk, realizator dźwięku, ktokolwiek związany z muzyką jest ... biznesmenem. Bo to jest po prostu działalność gospodarcza. Za wyjątkiem słuchaczy, którzy nie są z natury biznesmenami, bo nie żyją z muzyki. Więc to stwierdzenie ma się jak pięść do nosa. Każdy z nich żyje z muzyki. 

A tutaj pierwsze zdjęcia kabli właśnie otrzymanych. Ciekawe łącze banana które skręcając rozszerza się blokując we wtyku w kolumnie i wzmacniaczu. Zero luzu. Kable są gumowe, więc trochę jeszcze śmierdzą gumą. Ale tak pisali na stronie. Więc są robione na zamówienia. Sprawiają solidnych grubych kabli, przekrój z otoczką gumową to 0,8 cm. Jeden kabel do jednego zacisku. Gdyby je połączyć w jeden kabel do dwóch zacisków to miałby przekrój ok. 1,5 cm. 

Teraz czas na podłączenie i ... słuchanie, słuchanie, słuchanie ... muzyki oczywiście, a nie kabli. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem już po podłączeniu kabli. Jak to gra ? Boże, ale zrobiło się głębiej, mocniej, pełniej. Dźwięk stał się bardziej mięsisty, taki namacalny, zwłaszcza gdy puściłem swój ulubiony album Al Di Meola i Leonid Agutin "Cosmopolitan Life". Wreszcie Pier Audio MS-680 SE pokazał swój czarujący bas. Wow. Mimo, że kable podłączyłem do górnych zacisków, a w dół poszły złączki Kudos KS-1. Jest zdecydowanie i zauważalnie lepiej niż na Kudos KS-1. Ale też i kable prezentują się o wiele poważniej. Przy nich te Kudos KS-1 to wyglądają jak zabaweczka. Teraz dopiero pokazało się jak kable wpływają na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek moim zdaniem powinien znaleźć się w dziale "sponsorowane".

Widać działanie marketingowca na kilometr.

Narracja z suspensem 😄

 

Klasyka gatunku, jak banner reklamowy,  na którym co tydzień pojawiają się nowe elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym marketingowcem, ale ... prawnikiem. Może mylisz konkretne podejście do tematu i wypowiedź z marketingiem i bum ...

Ten wątek ma pomóc kolegom i koleżankom przy rozważaniu jakie kable do kolumn. Każda pliszka swój ogonek chwali i ty też. Nie znam człowieka, który powie, że ma sprzęt do "d", kupił go głupio, bezsensownie, nie gra dobrze itp. itd. 

Bowiem o tych kablach praktycznie nigdzie nic nie ma w Polsce. A wg mnie są warte zainteresowania i rozważenia. Nie czytaj, nie kupuj, zamknij oczy na te kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
7 minut temu, bum1234 napisał:

Wątek moim zdaniem powinien znaleźć się w dziale "sponsorowane".

Widać działanie marketingowca na kilometr.

Narracja z suspensem 😄

 

Klasyka gatunku, jak banner reklamowy,  na którym co tydzień pojawiają się nowe elementy.

Autor nie jest branżą ani partnerem i nikogo do niczego nie namawia. 

Temat jest dość spokojny i odpowiednio prowadzony.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Espectro said:

Autor nie jest branżą ani partnerem i nikogo do niczego nie namawia. 

Temat jest dość spokojny i odpowiednio prowadzony.

 

Przecież nie napisze, że robi to na zamówienie - bądźmy poważni ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przmor napisał:

Po przeczytaniu Twojego opisu wiadomo, że na pewno nie jesteś inżynierem, technikiem ani matematykiem czy fizykiem.

I masz rację. Bardziej jestem melomanem z pewnym zacięciem audiofilskiem. Na pewno nie audiofil. 

To forum traktuję bardziej dla laików, a nie dla inżynierów audio, matematyków czy techników. I cieszę się, że po pewnej analizie trafiłem na kable, które mi pasują i chyba kończą "gonienie króliczka" w temacie kabli głośnikowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
6 minut temu, bum1234 napisał:

Przecież nie napisze, że robi to na zamówienie - bądźmy poważni ......

99% jest na zlecenie i za pieniądze. 

Bloga ktoś może prowadzić sobie z pasji. A nie pisać artów na stronę 🙂 

 

Forum jest inne. Ma na celu wymianę zdań i opinii na jakiś temat.

Z pasji i ciekawości się pisze wtedy.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hlary To prawda, że Sibelius jako pełnopasmowce nie mają zwrotnicy, ale mają za to terminal do, którego sobie wpinasz kable głośnikowe. Od terminala do głośnika prowadzą inne kable, więc głośnik nie jest bezpośrednio podlączony do tych, które kupiłeś 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Ajothe napisał:

@hlary To prawda, że Sibelius jako pełnopasmowce nie mają zwrotnicy, ale mają za to terminal do, którego sobie wpinasz kable głośnikowe. Od terminala do głośnika prowadzą inne kable, więc głośnik nie jest bezpośrednio podlączony do tych, które kupiłeś 🙂

Z tego co mówi twórca Harley Lovegrove to tam jest bardzo krótki kabel, chyba ten sam tylko jeszcze dodatkowo posrebrzany. Cały kabel byłby za drogi ze srebrem. Lubię go jak opowiada z pasją. Tutaj możesz posłuchać. Ja niestety tłumaczę przez Google. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hlary napisał:

Cały kabel byłby za drogi ze srebrem

Jak to za drogi?

Głośniki w tych kolumnach można kupić za kilkaset zł, a kolumny sobie wycenili najtańsze na 21 483zł + metalowe standy osobno za 2 074,52 po dzisiejszym kursie 😃

I mówisz, że kawałek srebrnego kabla tam się nie zbilansuje? 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj ciekawy gadżet w cenie głośników w tej kolumnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ajothe napisał:

Jak to za drogi?

Głośniki w tych kolumnach można kupić za kilkaset zł, a kolumny sobie wycenili najtańsze na 21 483zł + metalowe standy osobno za 2 074,52 po dzisiejszym kursie 😃

I mówisz, że kawałek srebrnego kabla tam się nie zbilansuje? 🤔

Facet czytaj ze zrozumienie. Cały kabel to 4*3 metry najmniej, czyli 12 m kabla srebrzonego. Daj sobie spokój, bo twoje uwagi i gadka nic nie wnoszą, a tylko zaciemniają temat. Po drugie i co ważniejsze ich głośniki są robione tylko dla nich, o czym zresztą jest dosyć głośno w świecie audio. Mają inne druty inaczej nawinięte. Posłuchaj go, a nie wypowiadaj się w ciemno. Tu jest fajna recenzja o nich. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hlary napisał:

Facet czytaj ze zrozumienie. Cały kabel to 4*3 metry najmniej, czyli 12 m kabla srebrzonego. Daj sobie spokój, bo twoje uwagi i gadka nic nie wnoszą, a tylko zaciemniają temat. Po drugie i co ważniejsze ich głośniki są robione tylko dla nich, o czym zresztą jest dosyć głośno w świecie audio. Mają inne druty inaczej nawinięte. Posłuchaj go, a nie wypowiadaj się w ciemno. Tu jest fajna recenzja o nich. 

 

 

To fajnie, ale są jakieś granice racjonalności, a możliwe że te kable wyceniają w podobny sposób jak kolumny 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te kolumny są jak dzieło sztuki, więc mogą tyle kosztować. One nie są produkcją masową. Jedna para zajmuje ok. 12 tygodni tworzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ajothe napisał:

No to najważniejsze, że jesteś zadowolony 🙂

 

Ja ich nie mam. Mam tylko kable. Ponieważ te kolumny mają jeden głośnik, nie mają zwrotnicy więc dużo zależy od kabli i skrzyni. Więc dla nich opracowano te kable, aby były punktem referencyjnym dla dźwięku. Z tego powodu kupiłem te kable do swoich Fyne F502SP. 

Ale chciałbym ich posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, hlary napisał:

Ja ich nie mam. Mam tylko kable. Ponieważ te kolumny mają jeden głośnik, nie mają zwrotnicy więc dużo zależy od kabli i skrzyni. Więc dla nich opracowano te kable, aby były punktem referencyjnym dla dźwięku. Z tego powodu kupiłem te kable do swoich Fyne F502SP. 

Ale chciałbym ich posłuchać.

Ja też, sporo osób roni kopie, ponoć całkiem udane....Sam kiedyś prawie kliknąłem głośniki Mark Audio w takim celu dla zabawy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 14.04.2024 o 11:26, bum1234 napisał:

To ostatnie słowo ma tu najistotniejsze znaczenie - wyjaśnia wszystko 😄

Ale artykuł innego biznesmena, który od ponad 40 lat zarabia w branży (i to podejrzewam znacznie większe sumy) polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To też wyjaśnia wszystko i powoduje, że patrząc na to z boku Twoje wpisy są oceniane tak a nie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Jako prawnik nie lubię braku logiki i udawania jakiegoś obiektywizmu. Jako ludzie zawsze lubimy jakąś muzykę bardziej, jakiegoś polityka bardziej. Mamy znajomych, którzy nam przypadli do gustu bardziej, a inni nie. Życie to zawsze wybory i cytujemy ludzi których cenimy. A nasze oceny są zawsze subiektywne. I normalnie ten facet mi "podszedł" tym o czym mówi, jak mówi itp. itd. Nie będę się silił na poprawność i szukał innych.

Nikogo innego nie polecam, a tylko poleciłem kogoś kto zdobył moje zaufanie. Ty masz inne preferencje i osoby. O czym tu mówić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że zawsze są jakieś osoby lubiące wzbudzać "gównoburze". Spodziewałem się, że znajdą się tu tacy co może słuchali tych kolumn, którzy coś o nich napiszą sensownego o tych kolumnach. Nawet coś innego, nawet inne doświadczenie. Już kolega @przmor napisał coś fajnego. A tu niektórzy rozpętują jakieś poboczne tematy, bo piszą, aby pisać. Nie pokusili się nawet pooglądać te filmy i recenzje o kolumnach, ale się wypowiadają. Bo oni tacy są, na wszystkich tematach się znają i na wszystkie muszą zabrać głos. Oskarżenia o marketing, wyśmiewanie człowieka który je robi (bo wg nich powinien robić za darmo i za darmo rozdawać), wycenie głośników, wycenie kabli, itp. itd. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.