Skocz do zawartości
IGNORED

Gorąca nowość od Fezz Audio - przetwornik Equinox


audiostereo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo. DAC z  lampą ma oczywiście sens i cenę muszę pochwalić (szczególnie jeśli policzyć za kilogram przetwornika 😉 ). Ale przetwornik delta/sigma to jest obraza Boska w takiej konstrukcji! Tu się prosi o kość wielobitową, żeby to przyzwoicie grało. 

A tak - mamy produkt o jakości dźwięku zdegradowanej już na poziomie projektu.

Dajcie normalną kość multibit! Są zapasy na rynku! Tak jak Mark Levinson: ci się nie szczypią - 4xPCM1704 w  DAC No.360S.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MHDT Havana na 2xPCM56P (upgrade do Japan grade K) z lampą Bendixa z lat 60-tych ubiegłego wieku. W bezpośrednim porównaniu mój stary i ponad dwukrotnie tańszy DAC (do tego z gorszymi bebechami) zje ten przetwornik na śniadanie. Bo opiera się na kościach wielobitowych. Ale to nie jest powód do wstydu dla polskiego producenta. Meridian Signature Reference za 12 tys € też trzeba było po takim porównaniu zbierać z podłogi.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

Słabo. DAC z  lampą ma oczywiście sens i cenę muszę pochwalić (szczególnie jeśli policzyć za kilogram przetwornika 😉 ). Ale przetwornik delta/sigma to jest obraza Boska w takiej konstrukcji! Tu się prosi o kość wielobitową, żeby to przyzwoicie grało. 

A tak - mamy produkt o jakości dźwięku zdegradowanej już na poziomie projektu.

Dajcie normalną kość multibit! Są zapasy na rynku! Tak jak Mark Levinson: ci się nie szczypią - 4xPCM1704 w  DAC No.360S.

PCM1794A to akurat bardzo udany przetwornik. Doskonale współpracuje z lampami na wyjściu. Osobiście zbudowałem kila urządzeń na tych kościach i lampach w różnych układach na wyjściu i zawsze było OK. Mam też do porównania zarówno starsze jaki i nowe rozwiązania wielobitowe i nie jestem przekonany co do jakiejś ewidentnej lepszości któregoś rozwiązania. 

Jeśli FEZZ gdzieś nie spaprał lub zbytnio nie przyoszczędził, to może być całkiem przyzwoita oferta biorąc pod uwagę relację jakości do ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Tomek 1685 napisał:

PCM1794A to akurat bardzo udany przetwornik.

Ja nie mówię, że to zły przetwornik. To jest znakomity przetwornik. Jak na delta-sigma.

Mówię tylko że lampa w torze prosi się o wielobitowca.

Który gra lepiej z założenia. 

Oczywiście jeden rabin powie "tak", drugi rabin powie "nie". 😉Ja tu przedstawiam swoje prywatne zdanie a nie prawdę objawioną. 😄

Cena tak czy siak atrakcyjna, podobnie jak i design. Moja Havana nawet koło tego nie stała, jeśli idzie o urodę.

No, ale ja mam Najbrzydszy System Stereo na Świecie. 🙂

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2023 o 12:15, il Dottore napisał:

Ale przetwornik delta/sigma to jest obraza Boska w takiej konstrukcji!

Co za różnica jaki jest przetwornik skoro zniekształcenia i szumy generowane przez lampę i tak to wszystko zamaskują. To tak jakby zrobić megamocny, wypasiony wóz, a na koniec dać mu koła zamontowane mimośrodowo.

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Misio38 napisał:

Co za różnica jaki jest przetwornik skoro zniekształcenia i szumy generowane przez lampę i tak to wszystko zamaskują. To tak jakby zrobić megamocny, wypasiony wóz, a na koniec dać mu koła zamontowane mimośrodowo.

A, jak bez różnicy, to luz!

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2023 o 15:45, il Dottore napisał:

Mówię tylko że lampa w torze prosi się o wielobitowca.

Witaj. Posiadam customowe źródło. Bufor lampowy na kolumny. Wzmacniacze operacyjne na subwoofer. Dwie kości 9038pro. Ze źrodła na monobloki lampowe na lampach mocy 211. Brzmi to dla mnie zjawiskowo, ale chciałbym Ciebie prosić o dodatkowe informacje dotyczące „wielobitowca”.

Poproszę konstruktora o takie rozwiązanie. Będę miał porównanie.

Dzięki z góry.

Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę jak za Dacva spora. Ja chętnie brałbym Lampwoego Daca od Lucarto , którego można kupić za ponad 3500 zł tez Poslkeigo producenta

W dniu 20.12.2023 o 10:33, chick napisał:

Nie wiem jak to gra, ale za kolorystykę i design należy Wam się EISA.

Poważnie? Klocek jak co drugi model dekodera cyfry plus - dobra przesadziłem ładny jest

Edytowane przez Szkice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Szkice napisał:

Cenę jak za Dacva spora. Ja chętnie brałbym Lampwoego Daca od Lucarto , którego można kupić za ponad 3500 zł tez Poslkeigo producenta

Poważnie? Klocek jak co drugi model dekodera cyfry plus - dobra przesadziłem ładny jest

Piszesz o lucarto audio musical udac? 
tam widzę tylko jedno usb i to w wersji 2.0. 
 

To nie za mało? 
 

A wracahac do Fezz. Ciekawe czy będą jakieś testy sprzętu typu „ puść w obieg” 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kwasior21 napisał:

Piszesz o lucarto audio musical udac? 
tam widzę tylko jedno usb i to w wersji 2.0. 
 

To nie za mało? 
 

A wracahac do Fezz. Ciekawe czy będą jakieś testy sprzętu typu „ puść w obieg” 😉

Tak o tym. A po co więcej usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kwasior21 napisał:

Mało mało mało. Wiyncyj wiyncyj chcemy 😂

Ja już wydałem sporo kasy na swój pierwszy zestaw stereo i już mi minął bzik na tym punkcie, by szukać ulepszeń iits

 

Choć wiadomo chciało by się kiedyś odsłuchać głośniki Lampizator albo Chario Nobile lub Sveda Audio ale te ceny przekraczają na tyle budżet że odpuszczam 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.