Skocz do zawartości
IGNORED

Używany wzmacniacz w przedziale 6000-8000 zł


Masakov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o poradę.

 

Jako że pojawiły się fundusze i żona przyklasnęła ;] to wymieniam wzmacniacz.

 

W grę wchodzi tylko tranzystor integra bo :

- czasami słucham dosłownie po 15/30 minut, a lampa potrzebuje podobno najlepiej z 30 minut wygrzania, a nie mam czasu na tak długie odsłuchy jakbym chciał ( małe dziecko i delegacje to permanentny brak czasu )

- nigdy nie miałem lampy i jeszcze nie odczuwam potrzeby, wręcz miałbym obawy

- pre + końcówka także jeszcze nie dla mnie, nie mam odpowiedniej wiedzy

 

Do tej pory używam musical fidelity MF3.2, a wcześniej miałem rotela 985BX i szukam dźwięku idealnie pomiędzy tymi wzmacniaczami + dobrze gdyby było więcej przestrzeni. 

Obecnie kolumn nie bierzemy w ogóle pod uwagę, będą następne w kolejce za 3-4 miesiące do doboru pod wzmacniacz.

 

Nigdy nie poruszałem w wzmacniaczach w tym przedziale cenowym, ale zawsze marzeniem był dla mnie McIntosh - dlatego proszę o poradę.

 

Obecnie w tym przedziale cenowym wpadły mi w oko :

- McIntosh MA6300 ( z uwagi na pogoń marzeniami jest obecnie faworytem, chociaż nie wykluczam ze poniższe są równie dobre lub nawet lepsze  )

- Struss R150

- Dussun V8

- Marantz PM11

- Luxman L540 - tutaj miałbym obawy pchać się w tak stary wzmacniacz, zapewne konieczny byłby serwis który zabierze mi wzmacniacz na długie miesiące, a tego chciałbym uniknąć przy zakupie ( ewentualnie skusiłbym gdyby miałbym drugi podobnej klasy w domu, ale obecnie nie stać mnie na takie zabawy ). Chyba ze totalnie się mylę to proszę mnie poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem byłby Electrocompaniet ECI5 MKII, brzmieniowo to taki tańszy McIntosh 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tal napisał:

Moim faworytem byłby Electrocompaniet ECI5 MKII, brzmieniowo to taki tańszy McIntosh 🙂

Słuchałem EIC3 i moim zdaniem bez szału w porównaniu do jego ceny - później jak sprawdziłem na forum częściowo opinie pokrywały się z moimi spostrzeżeniami z odsłuchu. Chociaż było też sporo pozytywnych.

Niestety wiem jak ma się ECI5 do ECI3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI3 to porażka, prawdziwy Electrocompaniet zaczyna się od ECI4, a ECI5 to już piękne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tal napisał:

ECI3 to porażka, prawdziwy Electrocompaniet zaczyna się od ECI4, a ECI5 to już piękne granie.

W takim razie trafi na listę do rozpatrzenia.

 

Zapomniałem także dodać że ma być "prosty".

 

Nie musi mieć DAC, wyjścia słuchawkowego, phono - w zasadzie im mniej tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze stajni Marantza np.taki PM 14 MKII KI SIGNATURE lub Nad m3 choć ten można kupić już poniżej 5k.

Posiadałem kiedyś RA-985 i przyznam był dynamiczny ale przestrzen była u niego tylko poprawna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Dimension napisał:

Może coś ze stajni Marantza np.taki PM 14 MKII KI SIGNATURE lub Nad m3 choć ten można kupić już poniżej 5k.

Posiadałem kiedyś RA-985 i przyznam był dynamiczny ale przestrzen była u niego tylko poprawna.

Ciekawa opcja ten PM14, podobno PM14 i PM11 to praktycznie różnica tylko w XLR.

Jak wypada porównanie M3 do S300 ? S300 raczej mnie nie oczarował.

Mam podobne odczucia z ROTELEM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro docelowo zmieniasz kolumny, to wzmacniacz sugerowałbym dobierać pod ich kątem. Kolumny to sedno systemu - 70% brzmienia. Inaczej stawia się wóz przed koniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
59 minut temu, artur 1984 waw napisał:

Skoro docelowo zmieniasz kolumny, to wzmacniacz sugerowałbym dobierać pod ich kątem. Kolumny to sedno systemu - 70% brzmienia. Inaczej stawia się wóz przed koniem.

Zapewne, ale przy założeniu że kolumny są docelowe.

Ja wychodzę z założenia, że chce dobry lub bardzo dobry wzmacniacz który z każdej kolumny wyciągnie prawie wszystko i wtedy zabieram sobie wzmacniacz do bagażnika i jadę osłuchiwać dowolne kolumny - i moim zdaniem to jest poprawna kolejność przy używanych klockach.

Chce przerzucić jeszcze trochę sprzętu zarówno wzmacniaczy jak i kolumn i taka jest moja decyzja z pełną świadomością : wzmacniacz > kolumny.

 

pantagruel - nie wiem jak cytować Twój post w mojej odpowiedzi, ale 8000 to max ( powiedzmy ewentualnie +500 zł ). Ostatnio przerabiałem to z samochodem - miałem budżet, dodałem 10 000 zł, później jak się okazało że dołożę jeszcze 5 000 to przeskakuję model wyżej, a jakbym dodał jeszcze 10 000 zł to byłby młodszy o rok, a jeszcze +5 000 to będzie miał szklany dach I tak wydałam 30 000 zł więcej.

Muszę trzymać się budżetu tym razem, bo jakbym to tych 10 000 zł za naima dołożył jeszcze 2 000 zł to pewnie znajdzie się coś fajniejszego i okaże się, że najlepiej to by było mieć jednak z 20 000 zł 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Masakov napisał:

Muszę trzymać się budżetu tym razem, bo jakbym to tych 10 000 zł za naima dołożył jeszcze 2 000 zł to pewnie znajdzie się coś fajniejszego i okaże się, że najlepiej to by było mieć jednak z 20 000 zł 😁

Niestety, w pełni się z Tobą zgadzam. Taki life... Zachęcam jeszcze raz, zajrzyj na hifi.pl, fajne sprzęty w przedziale 5-10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pantagruel napisał:

Niestety, w pełni się z Tobą zgadzam. Taki life... Zachęcam jeszcze raz, zajrzyj na hifi.pl, fajne sprzęty w przedziale 5-10 tys.

Jedyne co by mnie zaciekawiło to :

- Gryphon Tabu Century 9 200 zł

- Musical Fidelity m6 500i za 9 400 zł

Może zacznę polowanie, bo widziałem że ten Gryphon Tabu Century był kiedyś w okolicach 7 000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pantagruel napisał:

Za to na olx jest doskonała propozycja (moim zdaniem):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.7da3223a5f3f4d583064217b9a9d2b75.png

W pełni popieram propozycję. Miałem kiedyś wersję wcześniejszą (bez "S").

Nie wiem, czy ten egzemplarz i czy za taką cenę ale warto spróbować wzmacniacza firmy AUDIA

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz chęć na mcitosha ma 6300 to bierz.....nie ma się co zastanawiać jednak musisz sobie zdawać sprawę, że to mocno podstawowa integra z oferty producenta....kupisz co innego a i tak będziesz myślał o maku....a po co :)

pewnie chodzi o tą ofertę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mztv napisał:

jak masz chęć na mcitosha ma 6300 to bierz.....nie ma się co zastanawiać jednak musisz sobie zdawać sprawę, że to mocno podstawowa integra z oferty producenta....kupisz co innego a i tak będziesz myślał o maku....a po co 🙂

pewnie chodzi o tą ofertę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dokładnie tak - chociaż im więcej czytam o tym wzmacniaczu tym bardziej mam mieszane uczucia. Czytając fora często przewija się stwierdzenie że podstawowe modele np z accu i mc grają porównywalnie słabo z innymi w tym przedziale cenowym, ale „tańszej” firmy. 
 

Będę w przyszłym tygodniu w Warszawie i postaram się umówić na odsłuch. 
 

Namieszał mi w głowie jeszcze accu e211 - młodszy od luxmana L540, a wnętrze wyglada zdecydowanie lepiej od 6300. chociaż tutaj znowu l540 wiedzie prym - ale też nie raz przekonałem się że wnętrze nie zawsze gra. Swego czasu zachwycił mnie burmester 991 który potworem nie jest w porównaniu do ww. 
 

Im dalej tym gorzej - widzę że czeka mnie sporo odsłuchów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś u Siebie w domu Burmester 991? Jest aktualnie na Olx, bardzo dobre opinie też o nim słyszałem... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Dimension napisał:

Czy miałeś u Siebie w domu Burmester 991? Jest aktualnie na Olx, bardzo dobre opinie też o nim słyszałem... 

tylko słuchałem u kogoś -kilka razy, ale zawsze niezbyt długo i w specyficznych warunkach akustycznych. Też mocno się nad nim zastanawiam. 
 

Obecnie jest 1 sztuka w Łodzi na olx więc teoretycznie w drodze z Poznania do Warszawy miałbym po drodze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie również polecę markę Audia Flight, mało popularna u nas marka ale warto spróbować i można pozytywnie się zaskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chrapkę na maka to bierz maka, potem zawsze będziesz się zastanawiał czy nie lepiej było kupić 

 

jak się znudzi albo nie zadowoli to zawsze sprzedasz, przy tej inflacji może nawet z zyskiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2023 o 14:31, Masakov napisał:

Witam wszystkich i proszę o poradę.

 

Jako że pojawiły się fundusze i żona przyklasnęła ;] to wymieniam wzmacniacz.

 

W grę wchodzi tylko tranzystor integra bo :

- czasami słucham dosłownie po 15/30 minut, a lampa potrzebuje podobno najlepiej z 30 minut wygrzania, a nie mam czasu na tak długie odsłuchy jakbym chciał ( małe dziecko i delegacje to permanentny brak czasu )

- nigdy nie miałem lampy i jeszcze nie odczuwam potrzeby, wręcz miałbym obawy

- pre + końcówka także jeszcze nie dla mnie, nie mam odpowiedniej wiedzy

 

Do tej pory używam musical fidelity MF3.2, a wcześniej miałem rotela 985BX i szukam dźwięku idealnie pomiędzy tymi wzmacniaczami + dobrze gdyby było więcej przestrzeni. 

Obecnie kolumn nie bierzemy w ogóle pod uwagę, będą następne w kolejce za 3-4 miesiące do doboru pod wzmacniacz.

 

Nigdy nie poruszałem w wzmacniaczach w tym przedziale cenowym, ale zawsze marzeniem był dla mnie McIntosh - dlatego proszę o poradę.

 

Obecnie w tym przedziale cenowym wpadły mi w oko :

- McIntosh MA6300 ( z uwagi na pogoń marzeniami jest obecnie faworytem, chociaż nie wykluczam ze poniższe są równie dobre lub nawet lepsze  )

- Struss R150

- Dussun V8

- Marantz PM11

- Luxman L540 - tutaj miałbym obawy pchać się w tak stary wzmacniacz, zapewne konieczny byłby serwis który zabierze mi wzmacniacz na długie miesiące, a tego chciałbym uniknąć przy zakupie ( ewentualnie skusiłbym gdyby miałbym drugi podobnej klasy w domu, ale obecnie nie stać mnie na takie zabawy ). Chyba ze totalnie się mylę to proszę mnie poprawić.

Jeśli podobał Ci się Rotel 985(swoją drogą zacny sprzęt), to w pierwszej kolejności przesłuchałbym 1592. Fajnie wyposażony, mocarny, niestary. Wcale nie trzeba skakać z kwiatka na kwiatek. Mnie urzekło to, że zostało pierdzielnięcie starych modeli, a dodali więcej barwy i przestrzeni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czlowiek97 napisał:

Jeśli podobał Ci się Rotel 985(swoją drogą zacny sprzęt), to w pierwszej kolejności przesłuchałbym 1592. Fajnie wyposażony, mocarny, niestary. Wcale nie trzeba skakać z kwiatka na kwiatek. Mnie urzekło to, że zostało pierdzielnięcie starych modeli, a dodali więcej barwy i przestrzeni. 

985 za sprawa tego forum i kilku zagranicznych recenzji to pierwszy mój "poważny" wzmacniacz - nie żałuje ani minuty z nim, jednak brakowało mu przestrzeni. Szukam teraz czegoś podobnego lepiej w każdym zakresie. 

 

Jednak zamiast 1592 poszedłbym chyba w dzielony z ROTELA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Masakov napisał:

Jednak zamiast 1592 poszedłbym chyba w dzielony z ROTELA.

Ale to chyba jednak nie w zakładanym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Czlowiek97 napisał:

Ale to chyba jednak nie w zakładanym budżecie.

Rotel RC-1572 + Rotel RB-1552MKII - zupełnie nie wiem jak to gra i jak wygląda to w hierarchii producenta, ale coś w tej cenie można już znaleść 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 1592 to chyba wyżej niż 1572 mimo że dzielone  ? , przynajmniej patrząc po cenie , mocy ,możliwościach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie, to oba klocki są z serii niższych, a jak faktycznie to będzie brzmiało względem wyższej integry, to już trzeba pytać znawców Rotela. Zastanów się czy będziesz korzystać z wbudowanych podzespołów jak DAC czy Bluetooth, bo te - rzecz jasna - im nowsze i z wyższych modeli tym lepsze. Jeśli tak, to to już przemawia za integrą.

Na pewno bym się rozejrzał na grupie Rotela.

Druga sprawa to taka, że gdy kupisz dzielonkę, a za jakiś czas zapragniesz mieć trochę lampy, to zwyczajnie dokupujesz pre lampowe i słuchasz jak chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.