Skocz do zawartości
IGNORED

Możliwości Audio pro A28


mikomission
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Szanowni państwo, nie miałem jeszcze możliwości - aczkolwiek będę oczywiście próbował - przesłuchać jak grają audio Pro a28.

Zastanawiam się nad kupnem tego zestawu do telewizora do mniej więcej 20 m sypialni.

Chciałbym kupić ten zestaw zamiast subwoofera i słuchać na nim muzyki oraz oglądać filmy.

Muzyka to głównie Spotify oraz bluetooth z telefonu. Chciałbym zapytać czy te kolumny z powodzeniem dadzą radę napędzić muzykalność w tak sporym pomieszczeniu i czy wystarczy im mocy. 

Są przecież stosunkowo małe.

A może jakieś inne zestawy ? Zależy mi - mojej żonie - na białym zestawie. Chciałbym, aby zestaw posiadał hdmi eARC.

Budżet to około 4000 pln.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mikomission
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oszczędzisz 1000 z budżetu biorąc poważniejsze ( też białe ) Audio Pro 38.

Są teraz do kupienia za niewiele drożej, niż A 28.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

To oszczędzisz 1000 z budżetu biorąc poważniejsze ( też białe ) Audio Pro 38.

Są teraz do kupienia za niewiele drożej, niż A 28.

Ale są za duże. Stąd pytanie o a28.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedz posłuchaj, aby nie być rozczarowanym.Jak dla mnie to gra słabiuteńko.

Trochę ponad budżet, ale śliczne białe i malutkie,ale u mnie grają na 20m2, grające neutralnie Kef LSX i masz na dłuższy czas spokój.Z czasem ewentualnie dokupisz białego Rela z seri T5, gdyby ci basu brakowało.Mnie na 20m2 nie brakuje.

Bardzo funkcjonalne, a dzwięk w porównaniu do Audio Pro, zupełnie innej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mniej jakich kolumn byś nie kupił,to w stereo może być ok, albo bardzo dobrze,dzwięk lepszy niż z tv, ale efektów dzwiękowych w filmach albo podczas słuchaniu dialogów, to wtedy niestety ustępują kinu domowemu czy dobrym soundbarom, które za to nie sprawdzają się w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo możesz zrobić z A28, bo zarówno ten model, jak 38 ma oczywiście

w standardzie wyjście na subwoofer, a reszta to kwestia gustu, bo ja wolę

tekstylne kopułki, jakie ma akurat Audio Pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, treinerek napisał:

Pojedz posłuchaj, aby nie być rozczarowanym.Jak dla mnie to gra słabiuteńko.

Trochę ponad budżet, ale śliczne białe i malutkie,ale u mnie grają na 20m2, grające neutralnie Kef LSX i masz na dłuższy czas spokój.Z czasem ewentualnie dokupisz białego Rela z seri T5, gdyby ci basu brakowało.Mnie na 20m2 nie brakuje.

Bardzo funkcjonalne, a dzwięk w porównaniu do Audio Pro, zupełnie innej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mniej jakich kolumn byś nie kupił,to w stereo może być ok, albo bardzo dobrze,dzwięk lepszy niż z tv, ale efektów dzwiękowych w filmach albo podczas słuchaniu dialogów, to wtedy niestety ustępują kinu domowemu czy dobrym soundbarom, które za to nie sprawdzają się w stereo.

Tak, rozumiem. Tylko nie mogę rozszerzać budżetu w nieskończoność. Muszę posłuchać.

W przypadku a28 budżet jest dwukrotnie niższy więc i wrażenia mogą być dwukrotnie gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikomission napisał:

Tak, rozumiem. Tylko nie mogę rozszerzać budżetu w nieskończoność. Muszę posłuchać.

W przypadku a28 budżet jest dwukrotnie niższy więc i wrażenia mogą być dwukrotnie gorsze.

No tak musisz posłuchać ,może jak dla ciebie będzie ok.Jak to ma być Spotify i muza bluetooth z fona to może będzie ok.

Ale z doświadczenia ci powiem, że ten budżet ciągle się powiększa,ja też zaczynałem z 6 lat temu od takiego sprzetu co kosztował mnie 1050 euro, i stopniowo ciągle coś dokupuję.Teraz główny system po cenach rynkowych wart jest około 30 tys zł,ten tańszy jest w sypialni.A mam jeszcze dwie pary takich kolumienek aktywnych,które ci polecałem, tylko one są jeszcze pierwszej generacji , bez Hdmi. A i tak cały czas człowiek myśli co by tu zmienić by brzmiało jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, treinerek napisał:

No tak musisz posłuchać ,może jak dla ciebie będzie ok.Jak to ma być Spotify i muza bluetooth z fona to może będzie ok.

Ale z doświadczenia ci powiem, że ten budżet ciągle się powiększa,ja też zaczynałem z 6 lat temu od takiego sprzetu co kosztował mnie 1050 euro, i stopniowo ciągle coś dokupuję.Teraz główny system po cenach rynkowych wart jest około 30 tys zł,ten tańszy jest w sypialni.A mam jeszcze dwie pary takich kolumienek aktywnych,które ci polecałem, tylko one są jeszcze pierwszej generacji , bez Hdmi. A i tak cały czas człowiek myśli co by tu zmienić by brzmiało jeszcze lepiej.

Rozumiem, gratuluję i zazdroszczę 🙂

Chodzi mi o ich moc. Kwestie góry czy dołu o khz w prawo czy w lewo jak sam zauważyłeś muszę sobie ze względu na budzet darować. I tak podjadę posłuchać gdzieś kilku rodzajów sprzętu ale chcę wiedzieć czy warto sobie a28 czy podobnymi gabarytowo i cenowo kolumnami zawracać głowę i tracić czas sprzedawców.

Słowem.  Czy daja radę przy 20 m2. Czuć trochę mocy ? Wiesz - słuchałeś.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mikomission napisał:

Dzień dobry Szanowni państwo, nie miałem jeszcze możliwości - aczkolwiek będę oczywiście próbował - przesłuchać jak grają audio Pro a28.

Zastanawiam się nad kupnem tego zestawu do telewizora do mniej więcej 20 m sypialni.

Chciałbym kupić ten zestaw zamiast subwoofera i słuchać na nim muzyki oraz oglądać filmy.

Muzyka to głównie Spotify oraz bluetooth z telefonu. Chciałbym zapytać czy te kolumny z powodzeniem dadzą radę napędzić muzykalność w tak sporym pomieszczeniu i czy wystarczy im mocy. 

Są przecież stosunkowo małe.

A może jakieś inne zestawy ? Zależy mi - mojej żonie - na białym zestawie. Chciałbym, aby zestaw posiadał hdmi eARC.

Budżet to około 4000 pln.

Pozdrawiam 

 Kupiłem ze 2 lata temu A28 (pisałem tu na forum) i po dziś dzień jestem z nich zadowolony. Potrzebują na pewno wielu godzin żeby się ułożyć, aby grały lepiej. HDMI jest zbawieniem jeśli potrzebujesz polepszyć dźwięk z TV. Po za tym apka też nie źle chodzi. Ogólnie nie mam zastrzeżeń. Koledzy wspominają o większym modelu. Można spróbować w twoim pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tonnii99 napisał:

 Kupiłem ze 2 lata temu A28 (pisałem tu na forum) i po dziś dzień jestem z nich zadowolony. Potrzebują na pewno wielu godzin żeby się ułożyć, aby grały lepiej. HDMI jest zbawieniem jeśli potrzebujesz polepszyć dźwięk z TV. Po za tym apka też nie źle chodzi. Ogólnie nie mam zastrzeżeń. Koledzy wspominają o większym modelu. Można spróbować w twoim pokoju.

Dziękuję. Zależy mi na małym, nierzucającym się w oczy, białym zestawie. Ten zdaje się być idealny.

Podpytam jeszcze raz bo wiem, że masz ten zestaw. W jakim pokoju spokojnie zagra ? 20m2. Kolumny są bardzo małe 😃 

Jeżeli możesz napisz kilka słów. Z góry dziękuję 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reference 3A Magnata byłby tu chyba optymalnym rozwiązaniem, ale jest niestety,

jak z Fordem T - w każdym kolorze, pod warunkiem, że czarny 😉 

Poważny - dużo większy woofer od Audio Pro i HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mikomission napisał:

Dziękuję. Zależy mi na małym, nierzucającym się w oczy, białym zestawie. Ten zdaje się być idealny.

Podpytam jeszcze raz bo wiem, że masz ten zestaw. W jakim pokoju spokojnie zagra ? 20m2. Kolumny są bardzo małe 😃 

Jeżeli możesz napisz kilka słów. Z góry dziękuję 

W 24,53 m dokładnie, 😄

Mi tam nie brakuje basu, dynamiki, wszystko się wydaje duże i mocne. To HDMI mam podłączone do telewizora i to mi załatwia bardzo mocno sprawę, z przesyłaniem dźwięku z ekranu. Jest jeszcze opcja czincza jakbyś potrzebował.

Może dogadaj się z Tophifi na jakiś odsłuch albo sprawdź to w domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, PiotrKul napisał:

Witam wszystkich. Mam w jednym z pokoi A26. Dopiero po podłączeniu suba zaczęło być miło.

A bez ? Napisz kilka słów. Jak duży pokój....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2024 o 14:16, mikomission napisał:

Dzień dobry Szanowni państwo, nie miałem jeszcze możliwości - aczkolwiek będę oczywiście próbował - przesłuchać jak grają audio Pro a28.

Trzeba było to zrobić zanim od Szanownego państwa dowiesz się, że to nie gra, bo grać nie może, że jest słabiuteńkie itp. Teraz już za późno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Misio38 napisał:

Trzeba było to zrobić zanim od Szanownego państwa dowiesz się, że to nie gra, bo grać nie może, że jest słabiuteńkie itp. Teraz już za późno.

Czemu za późno, Szanowny Panie ?

Nie kupiłem, nie mogę posłuchać, bo nigdzie ich nie ma, są niedostępne.

Pytam o wrażenia i recenzje tych, którzy słuchali. Recenzje - kika słow, ale innych niż słabiutko czy nie gra.

Z góry dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mikomission napisał:

A bez ? Napisz kilka słów. Jak duży pokój....

Pokoj dosyc duży- 35 m2. Kluczowy był design- biale kolumienki idealnie pasowaly. Oczekiwań audiofilskich nie miałem-jestem realistą. Góra grała przyjemnie. Po dołaczeniu Suba gra zgodnie z oczekiwaniami- lepiej od soundbaru w podobnej cenie wiec korzystam przy ogladaniu TV jak i sluchaniu spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny dają fajne możliwości podłączenia. Ale grają niestety słabo 

Bas jest pudełkowy góra nie jest rozdzielcza. 

Tu jest ewidentnie coś za coś

Sporo osób rezygnuje z nich oo odsłuchu domowym. Ale kto wie. Wypożycz i sprawdź u siebie. To jedyna słuszna droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2024 o 07:10, Piotr Sonido napisał:

Te kolumny dają fajne możliwości podłączenia. Ale grają niestety słabo 

Bas jest pudełkowy góra nie jest rozdzielcza. 

Tu jest ewidentnie coś za coś

Sporo osób rezygnuje z nich oo odsłuchu domowym. Ale kto wie. Wypożycz i sprawdź u siebie. To jedyna słuszna droga.

U mnie grają już ponad dwa lata. Pisałem tu kiedyś na forum. Proponuję zmienić tam kabel głośnikowy na lepszy, to sporo poprawia w samym basie. Całość też na tym zyskuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tonnii99 napisał:

U mnie grają już ponad dwa lata. Pisałem tu kiedyś na forum. Proponuję zmienić tam kabel głośnikowy na lepszy, to sporo poprawia w samym basie. Całość też na tym zyskuje.

Dziękuję. Jaki kabel będzie lepszy ?

Gdzie znaleźć Pana wątek o a28 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2024 o 23:40, Tonnii99 napisał:

U mnie grają już ponad dwa lata. Pisałem tu kiedyś na forum. Proponuję zmienić tam kabel głośnikowy na lepszy, to sporo poprawia w samym basie. Całość też na tym zyskuje.

Nie no jasne przecież to nie jest tak że 100% ludzi je odrzuca bo wtedy nie byłoby firmy.

Pisałeś to chyba na sąsiednim forum i okazało się że akurat tam byłeś jedyną osobą której one podeszły. Reszta wybrała coś innego.

Własne gusta i nic w tym złego.

22 godziny temu, mikomission napisał:

Dziękuję. Jaki kabel będzie lepszy ?

Gdzie znaleźć Pana wątek o a28 ?

Poczytaj o nich na sąsiednim forum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2024 o 23:40, Tonnii99 napisał:

Proponuję zmienić tam kabel głośnikowy na lepszy, to sporo poprawia w samym basie.

A jaki to ma sens 🙂 ? To teoretycznie mogloby cos zmienic tylko w jednej z kolumn bo w drugiej jest wzmacniacz i kabelek wewnatrz ma pewnie z 10-15 cm. To jest porada dla kolumn pasywnych. Tutaj warto kupic cos troche lepszego niz dolacza producent i to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie no jasne przecież to nie jest tak że 100% ludzi je odrzuca bo wtedy nie byłoby firmy.

Pisałeś to chyba na sąsiednim forum i okazało się że akurat tam byłeś jedyną osobą której one podeszły. Reszta wybrała coś innego.

Własne gusta i nic w tym złego.

Poczytaj o nich na sąsiednim forum. 

Na jakim forum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mikomission napisał:

Na jakim forum ?

Forum audio. 

To forum podpięte do tego czasopisma audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2024 o 11:19, SZROT napisał:

A jaki to ma sens 🙂 ? To teoretycznie mogloby cos zmienic tylko w jednej z kolumn bo w drugiej jest wzmacniacz i kabelek wewnatrz ma pewnie z 10-15 cm. To jest porada dla kolumn pasywnych. Tutaj warto kupic cos troche lepszego niz dolacza producent i to wszystko.

A jednak jest różnica, więc warto się pobawić. Ja tam kupiłem Audioquesta Rocket 11, więc nie był to duży wydatek.

Kabel w zestawie wiemy jaki jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Tonnii99 napisał:

A jednak jest różnica, więc warto się pobawić

Jezeli jest i jezeli jest odczuwalna i slyszalna to... tylko w jednej kolumnie. Jaki wiec to ma sens? Sluchasz mono? Fajniej jest stereo 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też nie mogę tego złapać akurat jestem zwolennikiem wymiany kabli ale szczerze w tym przypadku tego nie łapie.

Może to kwestia twoich warunków akustycznych?

U mnie na przykład przez bardzo długi czas lewa kolumna pracowała w dużo gorszych warunkach niż prawa.

Wtedy jestem to w stanie zrozumieć

Albo jeszcze druga sprawa że na seryjnym kablu ta druga kolumna gra gorzej a dopiero po wymianie gra prawidłowo?

No ale nie chce mi się wierzyć żeby producent zaoszczędził na dwumetrowym przewodzie który pewnie kupuje za grosze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a w tych aktywnych kolumienkach podłacza się kabel głośnikowy?

Po co?

Mam inne kolumny aktywne i tam ,żadnego kabla glośnikowego się nie podłącza.Tylko zasilające do obu kolumn.Internetowy od routera do głównej kolumny i można podłączyć drugi internetowy pomiędzy kolumnami, ale można je też sparować bez kabla.

No jeszcze optyk lub Hdmi do podłączenia tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.