Skocz do zawartości
IGNORED

Dziadek - to brzmi dumnie?


piramidon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo kto (może ci sami manipulatorzy społeczeństwem -co od covida) ustalił dzień dziadka. 

Jestem dziadkiem i nie wstydzę się tego. Podobno to ostatnia funkcja społeczna, której nie należy spartolić. Ale i pejoratywne określenie mojej generacji wzmocnione określeniem dziadeks.

Otrzymałem prezent przed dniem dziadka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ot może czas zacząć dyskusję na temat: w którym momencie być dziadkiem jest obciachem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ja swojego pamiętam chodziliśmy kopać młode ziemniaki , uczył powozić koniem , pierwsze jazdy jazdy Komarem , gdzie tu obciach ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek oprócz wiedzy praktycznej,  idei skończoności życia ( np. pomagałem mu mieszać zaprawę - kiedy murował sobie grób na pięknym cmentarzu w Kazimierzu Dolnym) przekazał mi wiedzę o Katyniu, Wołyniu i krewnych zabitych w Powstaniu Listopadowym.

Było to wówczas jedno z nielicznych źródeł "niewygodnej" dla władz wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, piramidon napisał:

Nie wiadomo kto (może ci sami manipulatorzy społeczeństwem -co od covida) ustalił dzień dziadka. 

Obciachem jest być dziadkiem - wyznawcą teorii spiskowych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Stream napisał:

Obciachem jest być dziadkiem - wyznawcą teorii spiskowych...

Pozdrawiam serdecznie... Katyń też był kiedyś wiedzą z teorii spiskowych... bo przecież to Niemcy...

Chyba za krótko żyjesz i musisz  "pokumać"  to...ale nie o tym mowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''''bycie'' dziadkiem zmienia się do niedawna na pierwszego wnuka czekało się od 40-50 roku życia ,przy obecnym modelu rodziny niedługo będzie to 60-70 lat więc przepaść co innego 5 letni wnuk  może  robić z 45 letnim dziadkiem co innego z 70+ letnim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie dziadkiem stwarza nowe "konieczności:

przed trzydziestką: wzięłaś pigułkę?

Po sześćdziesiątce: wziąłeś pigułkę?

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie dziadkiem jest wspaniałe niezależnie od wieku . Jestem nim od 13 lat.  Natomiast obciachem jest bycie dziadkiem zdziadziałym . Łączenie tego z poglądami politycznymi to nadużycie. Idiotą też można być w każdym wieku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, piramidon napisał:

Jestem dziadkiem i nie wstydzę się tego. Podobno to ostatnia funkcja społeczna, której nie należy spartolić.

A próby już były wprowadzeniem transpłciowego dnia dziabka. A dziadek musi mieć jaja, subtelnie pokazać wnukowi jak załatwiać męskie sprawy, a wnuczce jak na tym skorzystać. Mój śp ojciec jest dla moich dzieciaków pewnego rodzaju wzorem, na emeryturze miał czas uniknąć tych błędów, które zaganiani rodzice popełniają.

Nie jesteś mój, ale że własnych nie miałem, to sobie nadrobię: wszystkiego najlepszego dziadku P.!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Natomiast obciachem jest bycie dziadkiem zdziadziałym . Łączenie tego z poglądami politycznymi to nadużycie. Idiotą też można być w każdym wieku .

Wszyscy czasami ulegamy frustracji i złości, gdy z czymś się nie zgadzamy, i to jest normalne. Jeśli Twoim celem jest przedstawienie kontr-sugestii, pomysłu lub nawet debata, to obrzucanie komentarzy obelgami niweczy jakikolwiek użyteczny wkład, jaki możesz mieć. Skutecznie rujnujesz okazję do przekazania przemyślanej informacji zwrotnej.

Szczerze wierzę, że niektórzy ludzie stają się obraźliwi, ponieważ nie są w stanie skomponować przekonującego argumentu, więc kończą zawstydzeni, stając się wojowniczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie obelgi ? Po prostu nie zgodziłem się z tezą ,że wiek musi się wiązać z określonymi poglądami .  Stąd ten wpis o idiotach ( to nie było do ciebie ). A dołączanie do tego tez płaskoziemców to nadużycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

A dołączanie do tego tez płaskoziemców to nadużycie.

 "Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia." Albert Einstein .

Wszystko zależy jaki system wartości wynosimy z domu .Wszystkie działania podejmowane w dorosłym życiu są zgodne z "naszym zdrowym rozsądkiem". W domu gdzie funkcjonuje w sposób naturalny chamstwo wobec innych ludzi ,dziecko nabiera takich cech jak brak empatii i zrozumienia dla innych .Choć nie zgadzam się ze sposobem bycia i komentowania takich ludzi ,tym niemniej rozumiem skąd  takie postawy się biorą.

„Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia.” — Albert EinsteinŹródło: https://quotepark.com/pl/cytaty/428308-albert-einstein-zdrowy-rozsadek-to-zbior-uprzedzen-nabytych-do-osi/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, piramidon napisał:

 "Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia." Albert Einstein .

Wszystko zależy jaki system wartości wynosimy z domu .Wszystkie działania podejmowane w dorosłym życiu są zgodne z "naszym zdrowym rozsądkiem". W domu gdzie funkcjonuje w sposób naturalny chamstwo wobec innych ludzi ,dziecko nabiera takich cech jak brak empatii i zrozumienia dla innych .Choć nie zgadzam się ze sposobem bycia i komentowania takich ludzi ,tym niemniej rozumiem skąd  takie postawy się biorą.

„Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia.” — Albert EinsteinŹródło: https://quotepark.com/pl/cytaty/428308-albert-einstein-zdrowy-rozsadek-to-zbior-uprzedzen-nabytych-do-osi/

Dalej nie rozumiem jaki jest związek pomiędzy płaskoziemcami a zdaniem Einsteina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochałem swoich dziadków przede wszystkim za to że byli i mnie kochali. Chociaż muszę powiedzieć, że 'łatwym' wnuczkiem nie byłem, ale to odnosi się do mojego głównego dziadka i babci, od strony mamy, ponieważ właśnie u nich spędziłem okres swojego dzieciństwa. Mówią, że wnuki kocha się jeszcze bardziej niż własne dzieci - coś w tym musi być, co dokładnie widzę na swoim przykładzie. Oprócz tego, że mam bardzo miłe i ciepłe wspomnienia o dziadku, to jestem z niego dumny, bo jest za co, co potwierdzą wszyscy, którzy go znali lub wszyscy, którzy go pamiętają. Jestem oczywiście Number 1 - pierwszym wnukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 23.01.2024 o 09:10, szymon1977 napisał:

Nie jesteś mój, ale że własnych nie miałem, to sobie nadrobię: wszystkiego najlepszego dziadku P.!

Racja ! Wszystkiego najlepszego dla fajnych dziadków !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Chicago napisał:

muszę powiedzieć, że 'łatwym' wnuczkiem nie byłem

spacer.png

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.