Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge vs Onkyo. Focal vs B&W.


jurpiw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2024 o 12:55, fanatyk muzyki napisał:

Kolega miał wcześniej w systemie rotela i krew z uszu murowana. Onkyo gra dojrzalszym dźwiękiem ze świetnym basem. Kolega porównywał onkyo do rotela rb1590 i onkyo zagrał lepiej niż rotel który z tyłu ma dumny napis 'made in china'. Ktoś wie czemu już w japonii go nie robią ? Ja bym rotela nie brał tylko onkyo 🤦‍♂️

Rotel postawił swoją fabrykę w Chinach i tam tłuką. Z tyłu sprzętów jest napis "made by ROTEL in China".  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MagneticFields
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MagneticFields napisał:

Rotel postawił swoją fabrykę w Chinach i tam tłuką. Z tyłu sprzętów jest napis "made by ROTEL in China".  🙂

A kto tam nie produkuje? Swoją drogą obecnie wolę napis made in China niż choćby made in England. Mniej niedoróbek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do pierwszego postu tutaj. 

Oba zestawy dadzą ci dźwięk jasny i szczegółowy ale nie koniecznie z bogatą średnica.

Pytanie też co to dla ciebie oznacza. W bowersach jest ona bardziej czytelna, nieco techniczna z kolei w focalu jest wycofana. Cambridge jest znacznie lepszym wzmacniaczem od tego Onkyo które swego czasu też było udane.

Dopisz do listy monitorów jescze Silver 100. Te dodadzą oprócz czytelności także dobry dół. 

Jaki wzmacniacz to już faktycznie zależy od upodobań do jasności.

10 godzin temu, Misio38 napisał:

A kto tam nie produkuje? Swoją drogą obecnie wolę napis made in China niż choćby made in England. Mniej niedoróbek.

Coś w tym jest. Chodź to zależy od firmy konkretnej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu napisał

"Lubię dźwięk jasny, szczegółowy z bogatą średnicą, podstawą basową i silną stopą perkusyjną."

Przecież tego wszystkiego w takim budżecie nie da się pogodzić.

Jak będzie dźwięk jasny, szczegółowy z podstawą basową i silną stopą perkusyjną to średnica będzie musiała być wycofana a nie bogata.

Autor musi się zdecydować czy woli granie V-ką, czy jednak średnica ma być na pierwszym planie kosztem basu lub wyraźnej góry.

Takie zachcianki to może spełnić sprzęt z dużo,dużo wyższego budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, treinerek napisał:

Autor tematu napisał

"Lubię dźwięk jasny, szczegółowy z bogatą średnicą, podstawą basową i silną stopą perkusyjną."

Przecież tego wszystkiego w takim budżecie nie da się pogodzić.

Jak będzie dźwięk jasny, szczegółowy z podstawą basową i silną stopą perkusyjną to średnica będzie musiała być wycofana a nie bogata.

Autor musi się zdecydować czy woli granie V-ką, czy jednak średnica ma być na pierwszym planie kosztem basu lub wyraźnej góry.

Takie zachcianki to może spełnić sprzęt z dużo,dużo wyższego budżetu.

Dziękuję bardzo za trzeźwą refleksję. Nie jestem zawodowym audiofilem. Przedstawiłem tylko moje oczekiwania wobec dźwięku który chciałbym usłyszeć z domowego Stereo. Tak, zdecydowanie preferuję ładną średnicę. Może być kosztem pozostałego pasma. 

Od kilku godzin słucham wypożyczonego streamera Eversolo na Onkyo TX-8250 i Mission V63 i przyznam, że to urządzenie wywróciło mi do góry nogami cały pogląd na audio. Słuchając płyt mam takie skrajne odczucia co do tego urządzenia, że już sam w sumie nie wiem co mam myśleć. Streamer dokladnie pokazuje wszystkie wady źle nagranych produkcji płytowych. Miejscami utwory brzmią przepięknie a miejscami są tak odmienione, że zupełnie ich nie poznaję. Mam go do poniedziałku i jestem ciekaw co jeszcze uda się na nim usłyszeć. 

Czy wie ktoś może czy można podpiąć do Eversolo zewnętrzny pendrive lub dysk twardy do złącza USB? Wewnętrzny dysk ssd zamontowałem. Potrzebna mi jeszcze muzyka z pendrivea. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Misio38 napisał:

A kto tam nie produkuje? Swoją drogą obecnie wolę napis made in China niż choćby made in England. Mniej niedoróbek.

1. Odpowiadałem tylko na pytanie odnośnie tego, gdzie Rotel produkuje.

2. Akurat w przypadku Rotela "wolę made in China" się nie sprawdza. 😛
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MagneticFields napisał:

2. Akurat w przypadku Rotela "wolę made in China" się nie sprawdza. 😛

Wierzę, bo nie zawsze jest ok, ale ogólnie, jeśli chodzi o jakość to "made in china" nie jest moim zdaniem żadną wadą w dzisiejszych czasach. Ideologiczną może dla kogoś być. Widocznie Rotel nie dbając o klienta przerzucił produkcję do Chin tylko po to by klepać tanio sprzęt, a to o firmie dobrze nie świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wzmacniacze które tu wymieniłeś grają znacznie lepiej od tego Onkyo. Możesz mieć skrajne wrażenia z odsłuchu jego z missionami bo to nie jest twój typ grania. 

Słusznie jednak zauważyliśmy że napisałeś chyba wszystko co najlepsze w superlatywach. 

Tylko czy to skopiowane oczekiwania z czytania gazetek czy realne oczekiwania.

Słuchałeś tych focali?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem streamer EverSolo.

Do zakupu ostatecznie przekonała mnie pełna obsługa serwisu Tidal w jakości Hi-Fi (serio). A także to, że można do niego podpiąć gęste pliki muzyczne na HDD poprzez gniazdo USB. I, gdzieś w 80%, jakość dźwięku jaki emituje to urządzenie.

Nie 100%, ponieważ dzwiekowo streamer doskonały nie jest. Już dźwięk z pliku Flac podpięty bezpośrednio do USB Onkyo TX-8250 jest o wiele pełniejszy i dojrzalszy, powiedziałbym, że "poważniejszy" niż odtwarzany plik Flac z tym samym utworem, puszczony z USB ze streamera Eversolo. 

Kwestia wzmacniacza.

Rozważam Musical Fidelity M3si, Onkyo A-9150, i Cambridge CXA 61. 

W testach piszą, że Musical Fidelity jest ogromnie muzykalny, dynamiczny z głębokim basem ale posiada "ciepłe" brzmienie. Ma wbudowanego Dać-a, pozbawiony jest potencjometrów  bas/sopran/balans i wyjścia słuchawkowego. Mój faworyt. 

Onkyo to solidny i ciężki kawał integry z "basem jak dzwon", szczegółowy, z ogromną sceną, niezwykle dynamiczny o bardzo dojrzałym dźwięku. Posiada DAC. Za mniejsze pieniądze niż Musical fidelity. 

O Cambridge nic nie wiem prócz tego, że ma Jasną barwę dźwięku. 

Docelowo myślę o głośnikach podstawkowych Focal Aria 906.

Ma ktoś jakiś pogląd na ten temat? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jurpiw napisał:

Docelowo myślę o głośnikach podstawkowych Focal Aria 906.

To są głośniki z podkreśloną góra pasma. Jeśli tak lubisz to ok. Połączenie z CXA61 to będzie krew z uszu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eversolo połączone z Onkyo cyfrowo, czy analogowo ?

To też potrafi zrobić różnicę. Ale największe różnice i tak robią kolumny,

więc to jest krytyczny element zestawu. Fakt, że można lubić takie brzmienie,

jak proponuje Focal, ale to wymaga "zaawansowanego" wyboru wzmacniacza.

Wolałbym w tak wysokim budżecie coś bezpieczniejszego, ale co kto lubi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, audioburak napisał:

Eversolo połączone z Onkyo cyfrowo, czy analogowo ?

To też potrafi zrobić różnicę. Ale największe różnice i tak robią kolumny,

więc to jest krytyczny element zestawu. Fakt, że można lubić takie brzmienie,

jak proponuje Focal, ale to wymaga "zaawansowanego" wyboru wzmacniacza.

Wolałbym w tak wysokim budżecie coś bezpieczniejszego, ale co kto lubi ...

Eversolo połączone z Onkyo analogowo. 

Te kolumny które mam (Mission v63 Volare) nie są złe, ale chyba są za duże na taki mały pokój. Coraz częściej myślę czy ich sobie nie zostawić. Z Onkyo TX-8250 zgrały się idealnie.  Gdy pierwszy raz - bez Eversolo - zagrały koncertową wersję Dire Straits "You and your Friend", to prawie spadła mi szczęka. A już zupełnie za każdym razem rozwala mnie "Because of" Leonarda Cohena. Niestety kawałki tę puszczone przez Eversolo wypadają bardzo blado i bez błysku.

Dlatego marzeniem byłoby dobrać taki wzmacniacz który miałby muzykalność Musical'a Fidelity i zachowaną dojrzałość dźwięku  amplitunera Onkyo TX-8250. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo 😉 - podłącz choćby optykiem, a nie RCA, bo takie podłączenie

wymagać może innej jakości kabli; mniej stratnych - może solid ?

Oczywiście może tak się zdarzyć, że zmiana na cyfrowe niewiele poprawi, ale trzeba

spróbować, skoro DAC Onkyo robi to dobrze; może lepiej od Eversolo.

Miałbyś wzmacniacz z głowy 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wyżej, Eversolo kupiłem dla jego ogromnej funkcjonalności; bez problemu obsługuje serwis Tidal w jakości dźwięku Hi-Fi. (Tidal chwali się, że posiada 50 mln sztuk płyt CD-Audio. To jest ogromna skarbnica, często rewelacyjnej muzyki, dostępnej na jedno kliknięcie.  I gra to nawet sensownie). Dla plików Hi-Res. A także dlatego, że sprzedawca poważnego sklepu zapewnił mnie, że "za te pieniądze nic lepszego na rynku nie kupię". 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zwrot akcji:
kupiłem wzmacniacz Marantz PM 7000, używany. Zastąpi amplituner Onkyo TX-8250.

Wrażenia z dotychczasowego użytkowania mam takie, że Onkyo był szczegółowy, detaliczny i jasny, miał słabiej eksponowany bas, był  delikatniejszy, chyba słabszy od Marantza, za to z szeroką sceną, no i bardzo "praktyczny" bo z bajerami sieciowymi.

Z kolei Marantz to silny, dynamiczny dźwięk z solidną podstawą basową, z ładnymi i wyrazistymi wysokimi tonami, z mocnym wokalem. Fajną średnicą. Ma charakter. Surowy, bez sieci. Podoba mi się. 

Nadal gra to z podłogowymi głośnikami Mission Volare v63. I robi na mnie duże wrażenie. Nie spodziewałem się, że te Missiony potrafią tak znakomicie zagrać (jak na moje nie obyte i nie osłuchane muzycznie ucho).

Nie wiem czy głośniki sobie pozostawić, czy kupić używane B&W 602, bo podobno Marantz dobrze się zgrywa z marką B&W.

No i cały czas otwarta jest kwestia podstawkowych Focal Aria 906. Odsłuchane z Onkyo, nie słuchane z Marantzem.

Czy ma ktoś z Kolegów jakieś refleksje? Będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2024 o 14:12, jurpiw napisał:

Zwrot akcji:
kupiłem wzmacniacz Marantz PM 7000, używany. Zastąpi amplituner Onkyo TX-8250.

Wrażenia z dotychczasowego użytkowania mam takie, że Onkyo był szczegółowy, detaliczny i jasny, miał słabiej eksponowany bas, był  delikatniejszy, chyba słabszy od Marantza, za to z szeroką sceną, no i bardzo "praktyczny" bo z bajerami sieciowymi.

Z kolei Marantz to silny, dynamiczny dźwięk z solidną podstawą basową, z ładnymi i wyrazistymi wysokimi tonami, z mocnym wokalem. Fajną średnicą. Ma charakter. Surowy, bez sieci. Podoba mi się. 

Nadal gra to z podłogowymi głośnikami Mission Volare v63. I robi na mnie duże wrażenie. Nie spodziewałem się, że te Missiony potrafią tak znakomicie zagrać (jak na moje nie obyte i nie osłuchane muzycznie ucho).

Nie wiem czy głośniki sobie pozostawić, czy kupić używane B&W 602, bo podobno Marantz dobrze się zgrywa z marką B&W.

No i cały czas otwarta jest kwestia podstawkowych Focal Aria 906. Odsłuchane z Onkyo, nie słuchane z Marantzem.

Czy ma ktoś z Kolegów jakieś refleksje? Będę wdzięczny.

Nie widzę połączenia PM7000 z Ariami...to może już prędzej z 602. A które to są dokładnie BW?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Nie widzę połączenia PM7000 z Ariami...to może już prędzej z 602. A które to są dokładnie BW?

Dokładnie to B&W 602 S3. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cały czas popełniasz jeden podstawowy błąd. Otóż sam wybrałeś jakieś sprzęty na podstawie suchych opisów i reklam. Bez odsłuchów. A to droga donikąd. Koledzy też zaproponowali Ci inne urządzenia. Ale wybór i tak należy do Ciebie. Z tym, że aby uniknąć rozczarowania musisz dokonać tego wyboru na podstawie odsłuchów. Tylko Twoje uszy (oba😁) powiedzą czy to co słyszysz jest czego chcesz. Tak więc rusz d...(😁), zabierz pod pachę to co masz i pojedź do sklepu. Tam to podłącz i wybierz. I pewnie się zdarzy, że wyjdziesz z jeszcze czymś innym. Piszę to na podstawie własnego doświadczenia. BTW mam Focale i jestem z nich bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kreciowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kreciowaty napisał:

Myślę, że cały czas popełniasz jeden podstawowy błąd. Otóż sam wybrałeś jakieś sprzęty na podstawie suchych opisów i reklam. Bez odsłuchów. A to droga donikąd. Koledzy też zaproponowali Ci inne urządzenia. Ale wybór i tak należy do Ciebie. Z tym, że aby uniknąć rozczarowania musisz dokonać tego wyboru na podstawie odsłuchów. Tylko Twoje uszy (oba😁) powiedzą czy to co słyszysz jest czego chcesz. Tak więc rusz d...(😁), zabierz pod pachę to co masz i pojedź do sklepu. Tam to podłącz i wybierz. I pewnie się zdarzy, że wyjdziesz z jeszcze czymś innym. Piszę to na podstawie własnego doświadczenia. BTW mam Focale i jestem z nich bardzo zadowolony.

Dziekuję za refleksję.

Tak masz rację, zgadzam się z Tobą w 100 %. Dlatego wypożyczyłem z salonu na miniony weekend głośniki Focal Aria 906 i po odsłuchu  ... jestem zachwycony :) Kupię je z pewnością, bo zgrywają się z pozostałym sprzętem po prostu idealnie. Głośniki mają jasną barwę i zgrywają się przede wszystkim z Marantzem PM 7000 który barwowo jest ciemniejszy i razem tworzą klasyczny dobrze zestrojony ogromny monolityczny dźwięk. Całości dopełnia Streamer Eversolo. 

I to już chyba będzie koniec drogi, i finał zakupów. 

Pozdrawiam serdecznie 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy że mówisz o starym 7000 a nie modelu 7000n zapewne?

Nie wiem czy bowers to dobry krok. Słuchałeś ich kiedyś? To nie jest neutralny wybór. Kiedyś do marantza dobierali się tannoy. One się faktycznie lubiły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Dodajmy że mówisz o starym 7000 a nie modelu 7000n zapewne?

Nie wiem czy bowers to dobry krok. Słuchałeś ich kiedyś? To nie jest neutralny wybór. Kiedyś do marantza dobierali się tannoy. One się faktycznie lubiły. 

uhm, stary jak Świat PM7000 ,

o tych bowersach już się dowiedziałem, dzięki za info,

ale miałem w domu i słuchałem wczoraj Focal Aria i to będzie mój świadomy "nauszny" wybór  ;) 

nie jestem - jeszcze - wyrafinowanym audiofilem, i nie spodziewałem się, że sprzęt może grać tak, jak to usłyszałem wczoraj, jestem pod dużym wrażeniem. 

wątek można zamknąć, poszukiwania zakończono, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jurpiw napisał:

uhm, stary jak Świat PM7000 ,

o tych bowersach już się dowiedziałem, dzięki za info,

ale miałem w domu i słuchałem wczoraj Focal Aria i to będzie mój świadomy "nauszny" wybór  😉

nie jestem - jeszcze - wyrafinowanym audiofilem, i nie spodziewałem się, że sprzęt może grać tak, jak to usłyszałem wczoraj, jestem pod dużym wrażeniem. 

wątek można zamknąć, poszukiwania zakończono, 

No to w takim razie póki jeszcze są sprowadza i je z Francji bo są tańsze o 60% niż ceny w Polsce to dość popularne proceder w ostatnim czasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2024 o 13:36, Piotr Sonido napisał:

No to w takim razie póki jeszcze są sprowadza i je z Francji bo są tańsze o 60% niż ceny w Polsce to dość popularne proceder w ostatnim czasie

Gdzie takie promocje były? są? to raczej jakiś fake...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Gdzie takie promocje były? są? to raczej jakiś fake...

Co z focalem?

Nie. To jest znana promocja już chyba od dwóch lat.

Homecinema solutions na przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dodaj sobie ten link do ulubionych i wracaj do niego przynajmniej raz w tygodniu i zobaczysz że regularnie tutaj pojawia się promocja i dostaniesz te kolumny za około 7-8 000 ale parę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz 926 za połowę ceny. 

Tylko w Polsce stały po 12-18 tysięcy.

Niemcy na wyspach we Francji widziałem także oferty z Hiszpanii te kolumny były znacznie taniej i to tak już trwa ze dwa lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Co z focalem?

Nie. To jest znana promocja już chyba od dwóch lat.

Homecinema solutions na przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dodaj sobie ten link do ulubionych i wracaj do niego przynajmniej raz w tygodniu i zobaczysz że regularnie tutaj pojawia się promocja i dostaniesz te kolumny za około 7-8 000 ale parę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz 926 za połowę ceny. 

Tylko w Polsce stały po 12-18 tysięcy.

Niemcy na wyspach we Francji widziałem także oferty z Hiszpanii te kolumny były znacznie taniej i to tak już trwa ze dwa lata.

Może to jakieś demówki są? Trochę nie możliwe jest takie "rozdawnictwo"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 03:28, jurpiw napisał:

Witam Kolegów 
Chciałbym złożyć nowe Stereo. 

Nowy zestaw grający: kolumny podstawkowe + wzmacniacz + streamer. Do pomieszczenia niecałe 14m2.

Słucham generalnie muzyki akustycznej, jazzu (wiolonczela , kontrabas) elektroniki, muzyki poważnej i popu. I soft rocka.

Budżet = 10tys zł za całość.

Po lekturze internetowych recenzji, "złożyłem" zestaw:
- Focal Aria 906 + Cambridge Audio CXA 81.
- B&W 606 s2 AE + Onkyo A-9150 + zewnętrzny streamer.

Lubię dźwięk jasny, szczegółowy z bogatą średnicą, podstawą basową i silną stopą perkusyjną.

Zależy mi, aby można było odtwarzać pliki Flac i DSD z dysku HDD poprzez wejście USB (lub zbliżoną, podobną technologię).

Fajnie byłoby gdyby istniała możliwość odtwarzania Spotify lub Tidal w ich pełnej jakości dźwięku (hi-fi) ?

Proszę o informację, czy mój pomysł to dobry wybór, lub - jeśli nie - jaki inny sprzęt, do wymienionych preferencji muzycznych, wybrać?

Obecnie gra mi w domu Stereo : Onkyo TX-8250 + Mission Volare V63 (kolumny podłogowe) 

Jednak kolumny podłogowe są zbyt duże. I aby je wysterowac, trzeba mocno odkręcić wzmacniacz. A w niedużym pokoju wiąże się to z bólem głowy. A Onkyo to "tylko" amplituner. 

Pozdrawiam serdecznie 

 

W amplitunerach stereo Onkyo TX-81... i TX-82.. siedzą bardzo dobre wzmacniacze analogowe, lepsze niż niejeden renomowany wzmacniacz stereo standalone. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez puggilares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, puggilares napisał:

W amplitunerach stereo Onkyo TX-81... i TX-82.. siedzą bardzo dobre wzmacniacze analogowe, lepsze niż niejeden renomowany wzmacniacz stereo standalone. 

Dzięki za informację, dobrze to wiedzieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 17:48, jurpiw napisał:

Dzięki za informację, dobrze to wiedzieć. 

Nie należy się sugerować brzmieniem tych amplitunerów, jakie dają z wbudowanego odtwarzacza DLNA/streamingu, który jest bardzo wygodny i praktyczny.

Ostatnio podłączyłem do mojego TX-8130 odtwarzacz SACD/CD/DAC Pioneer PD-50AE i dopiero teraz Onkyo może pokazać co potrafi. Oczywiście podłączam po analogu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez puggilares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.