Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge vs Onkyo. Focal vs B&W.


jurpiw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów 
Chciałbym złożyć nowe Stereo. 

Nowy zestaw grający: kolumny podstawkowe + wzmacniacz + streamer. Do pomieszczenia niecałe 14m2.

Słucham generalnie muzyki akustycznej, jazzu (wiolonczela , kontrabas) elektroniki, muzyki poważnej i popu. I soft rocka.

Budżet = 10tys zł za całość.

Po lekturze internetowych recenzji, "złożyłem" zestaw:
- Focal Aria 906 + Cambridge Audio CXA 81.
- B&W 606 s2 AE + Onkyo A-9150 + zewnętrzny streamer.

Lubię dźwięk jasny, szczegółowy z bogatą średnicą, podstawą basową i silną stopą perkusyjną.

Zależy mi, aby można było odtwarzać pliki Flac i DSD z dysku HDD poprzez wejście USB (lub zbliżoną, podobną technologię).

Fajnie byłoby gdyby istniała możliwość odtwarzania Spotify lub Tidal w ich pełnej jakości dźwięku (hi-fi) ?

Proszę o informację, czy mój pomysł to dobry wybór, lub - jeśli nie - jaki inny sprzęt, do wymienionych preferencji muzycznych, wybrać?

Obecnie gra mi w domu Stereo : Onkyo TX-8250 + Mission Volare V63 (kolumny podłogowe) 

Jednak kolumny podłogowe są zbyt duże. I aby je wysterowac, trzeba mocno odkręcić wzmacniacz. A w niedużym pokoju wiąże się to z bólem głowy. A Onkyo to "tylko" amplituner. 

Pozdrawiam serdecznie 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 03:28, jurpiw napisał:

Jednak kolumny podłogowe są zbyt duże. I aby je wysterowac, trzeba mocno odkręcić wzmacniacz. A w niedużym pokoju wiąże się to z bólem głowy. A Onkyo to "tylko" amplituner. 

O co ci chodzi z tym bólem głowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że po odkręceniu wzmacniacza (aby wysterowac tak duże kolumny) robi się bardzo głośno, i - w tak małym pokoiku - po chwili zaczyna boleć głowa i krwawią uszy. Dlatego chyba potrzebuję mniejszych kolumn, najlepiej podstawkowych. Te Mission'y w połączeniu z amplitunerem Onkyo, brzmieniowo grają bardzo ładnie (może mają miejscami mają ciut mało basu - ale nie narzekam) i przyjemnie się ich słucha, ale niestety są zbyt duże, na taki mały pokoik. Chyba pora zmienić sprzęt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 03:28, jurpiw napisał:

Witam Kolegów 
Chciałbym złożyć nowe Stereo. 

Nowy zestaw grający: kolumny podstawkowe + wzmacniacz + streamer. Do pomieszczenia niecałe 14m2.

Słucham generalnie muzyki akustycznej, jazzu (wiolonczela , kontrabas) elektroniki, muzyki poważnej i popu. I soft rocka.

Budżet = 10tys zł za całość.

Po lekturze internetowych recenzji, "złożyłem" zestaw:
- Focal Aria 906 + Cambridge Audio CXA 81.
- B&W 606 s2 AE + Onkyo A-9150 + zewnętrzny streamer.

Lubię dźwięk jasny, szczegółowy z bogatą średnicą, podstawą basową i silną stopą perkusyjną.

Zależy mi, aby można było odtwarzać pliki Flac i DSD z dysku HDD poprzez wejście USB (lub zbliżoną, podobną technologię).

Fajnie byłoby gdyby istniała możliwość odtwarzania Spotify lub Tidal w ich pełnej jakości dźwięku (hi-fi) ?

Proszę o informację, czy mój pomysł to dobry wybór, lub - jeśli nie - jaki inny sprzęt, do wymienionych preferencji muzycznych, wybrać?

Obecnie gra mi w domu Stereo : Onkyo TX-8250 + Mission Volare V63 (kolumny podłogowe) 

Jednak kolumny podłogowe są zbyt duże. I aby je wysterowac, trzeba mocno odkręcić wzmacniacz. A w niedużym pokoju wiąże się to z bólem głowy. A Onkyo to "tylko" amplituner. 

Pozdrawiam serdecznie 

 

Ja głosuje za tym zestawem B&W 606 s2 AE + Onkyo A-9150 + zewnętrzny streamer. Na pewno jest znacznie lepszy niż 'kambodża' którą podałeś jako drugi zestaw 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fanatyk muzyki napisał:

Ja głosuje za tym zestawem B&W 606 s2 AE + Onkyo A-9150 + zewnętrzny streamer. Na pewno jest znacznie lepszy niż 'kambodża' którą podałeś jako drugi zestaw 😀

Dzięki za głos :) Brzmienie marki Onkyo znam i mi pasuje a B&W mają bardzo dobre recenzje (ale jaki sprzęt ostatnio ich niema 🙂 

Jeszcze jedne kolumny z dobrymi recenzjami to Dynaudio Emit 20. Może ktoś zna? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, jurpiw napisał:

Chodzi o to, że po odkręceniu wzmacniacza (aby wysterowac tak duże kolumny) robi się bardzo głośno, i - w tak małym pokoiku - po chwili zaczyna boleć głowa i krwawią uszy. Dlatego chyba potrzebuję mniejszych kolumn, najlepiej podstawkowych. Te Mission'y w połączeniu z amplitunerem Onkyo, brzmieniowo grają bardzo ładnie (może mają miejscami mają ciut mało basu - ale nie narzekam) i przyjemnie się ich słucha, ale niestety są zbyt duże, na taki mały pokoik. Chyba pora zmienić sprzęt. 

Może po prostu wystarczy tak mocno nie odkręcać? 

Albo wykonać dzielnik napięcia obniżający poziom sygnału, wpięty pomiędzy potencjometr głośności a końcówkę mocy?

W dniu 27.01.2024 o 03:28, jurpiw napisał:

Focal Aria 906

Pamiętaj, że Focal notorycznie kłamie, zawyżając katalogową impedancję kolumn. Rekordem, który pamiętam, była impedancją "na papierze" 8 ohm, ze spadkiem do 2,6 ohm.  To skandal i kpina z klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, porlick napisał:

Może po prostu wystarczy tak mocno nie odkręcać? 

Albo wykonać dzielnik napięcia obniżający poziom sygnału, wpięty pomiędzy potencjometr głośności a końcówkę mocy?

Pamiętaj, że Focal notorycznie kłamie, zawyżając katalogową impedancję kolumn. Rekordem, który pamiętam, była impedancją "na papierze" 8 ohm, ze spadkiem do 2,6 ohm.  To skandal i kpina z klienta.

W tym przypadku raczej trzeba mocniej odkręcić wzmacniacz aby wydobyć z głośników odpowiedni dźwięk. 

Niestety zupełnie nie znam się na elektronice i nie wiem o co chodzi z tym podzielnikiem napięcia. Tak czy owak nie planuję mechanicznej ingerencji w sprzęt. 

Focal Aria 906 słyszałem na żywo, w połączeniu z amplitunerem Onkyo TX-8250. (Prawdopodobnie ze wzmacniaczem Onkyo A-9150 zagrają podobnie, lub nawet lepiej) Niestety było to dość dawno i niewiele z tego pamiętam oprócz ogólnego wrażenia "gładkości i łagodności wysokiego pasma dźwieku tych Focali". 

Wiem, że wszystko trzeba przetestować na własne uszy, przed kupnem posłuchać w salonie. Ale nie wiem jaki sprzęt warto wziąć na odsłuch.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci zestaw który z nawiązką spełni Twoje oczekiwania brzmieniowe jak i funkcjonalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  + 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  + 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 03:28, jurpiw napisał:

Po lekturze internetowych recenzji,

Wyrazy współczucia. Nie wiem co czytasz ale zalatuje mi to recenzja mi pisanym dla masochistów. Chcesz wyrzucić kasę w błoto, kieruj się dalej takimi "recenzjami" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Tal napisał:

Proponuje Ci zestaw który z nawiązką spełni Twoje oczekiwania brzmieniowe jak i funkcjonalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  + 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  + 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziękuję za bardzo ciekawą propozycję, streamer Eversolo prezentuje się obłędnie. To taki mały komputerek w którym można dowolnie wymieniać dysk SSD. Rotela nigdy nie słyszałem. Cały zestaw wygląda bardzo interesująco. 

2 minuty temu, piotrek7 napisał:

Wyrazy współczucia. Nie wiem co czytasz ale zalatuje mi to recenzja mi pisanym dla masochistów. Chcesz wyrzucić kasę w błoto, kieruj się dalej takimi "recenzjami" 

Nie rozumiem Twojego komentarza. Czytam ogólnodostępne recenzje. Wiele sprzętów obecnie wypuszczanych jest na rynek wraz z entuzjastycznymi recenzjami. Aby napędzić sprzedaż.

Mam do tego zdrowy dystans. Dlatego założyłem ten wątek aby przed zakupem zdobyć trochę wiedzy od autentycznych użytkowników audio. 

W jaki sposób recenzja może na czytelnika działać masochistycznie? Podaj jakiś przykład. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory będą miały na pewno więcej basu niż Volare i lepiej zaznaczoną

stopę perkusyjną 😉  A do tego na pewno dadzą się z bliska długo słuchać,

rozkoszując przebogatą barwą np. wiolonczeli z blaszanych tweeterów ...

Ale co kto lubi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audioburak napisał:

Monitory będą miały na pewno więcej basu niż Volare i lepiej zaznaczoną

stopę perkusyjną 😉  A do tego na pewno dadzą się z bliska długo słuchać,

rozkoszując przebogatą barwą np. wiolonczeli z blaszanych tweeterów ...

Ale co kto lubi ...

Ale się uśmiałem ... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie przez łzy 😉 

A poważnie, to pokój mały i dystans też - stąd biorą  się polecenia chociażby

wymienionych Dynaudio, a jak chcesz czegoś więcej w górze pasma, to jednak

pierścieniówka czyli Quadrale czy Polki Reserve, a nie są to jedyne kolumny.

Ale to tylko jedna z dziesiątek porad i sam wybierzesz na czym chcesz słuchać

Bruno Cocseta czy Scotta LaFaro ... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jurpiw napisał:

W jaki sposób recenzja może na czytelnika działać masochistycznie? Podaj jakiś przykład.

Napiszę więc trochę inaczej bo nie zrozumiałeś. Nie o recenzje bowiem chodzi i oddziaływanie jej na czytelnika tylko o recenzowany sprzęt. W recenzji spełnienie mokrych snów audiofila, który w realu po krótkim okresie gwałtownych uniesień okazują się najzwyklejszym szajsem. A w najlepszym razie sprzętem typu home audio dedykowanym do zapchania półek w marketach z elektroniką. Tak jak właśnie te szystkie Kambodźe, Toppingi, Atolle i inne lansowane cuda 

3 godziny temu, jurpiw napisał:

Wiele sprzętów obecnie wypuszczanych jest na rynek wraz z entuzjastycznymi recenzjami. Aby napędzić sprzedaż.

No i właśnie wytypowałeś modelowe przykłady takiej napędzanej entuzjastycznymi  recenzjami padaczki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Napiszę więc trochę inaczej bo nie zrozumiałeś. Nie o recenzje bowiem chodzi i oddziaływanie jej na czytelnika tylko o recenzowany sprzęt. W recenzji spełnienie mokrych snów audiofila, który w realu po krótkim okresie gwałtownych uniesień okazują się najzwyklejszym szajsem. A w najlepszym razie sprzętem typu home audio dedykowanym do zapchania półek w marketach z elektroniką. Tak jak właśnie te szystkie Kambodźe, Toppingi, Atolle i inne lansowane cuda 

No i właśnie wytypowałeś modelowe przykłady takiej napędzanej entuzjastycznymi  recenzjami padaczki

Ok, zostawmy to. Niema oco kruszyć kopii.

Kilka postów wyżej, kolega Tal, zaproponował do zainteresowania się, urządzeniem streamer Eversolo DMP - A6.

Poczytałem i obejrzałem na szybko kilka demonstracyjnych filmików na YouTube i widać, że wygląda to bardzo ciekawie. W/g reklam podobno prezentuje bardzo ładny dźwięk, a funkcjonalnością bije na głowę inne urządzenia. W ogromnej ilości opinii, powiedziano o nim wiele dobrego. 

Ale jednak, zgubione zupełnie w tłumie zachwytów, znalazłem kilka słów bardzo krytycznych, od ludzi którzy nie stracili głowy od  reklam tego sprzętu, i mają o nim inne zdanie niż większość. 

I teraz klops, bo mnie ten streamer także się spodobał, załatwiłby cześć moich dźwiękowych problemów.

Ale komu uwierzyć ... ? 

Posiada ktoś tego streamera? Może coś więcej o nim powiedzieć? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie się Tobie chciało przebrnąć przez ponad 80 stron wątku ale poniższy temat jest myślę wyczerpujący i odpowiedni abyś w nim zadał nurtujące Cię pytania na temat Eversolo. 

Według mnie nic lepszego nie kupisz za podobne pieniądze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, audioburak napisał:

Mam nadzieję, że nie przez łzy 😉 

A poważnie, to pokój mały i dystans też - stąd biorą  się polecenia chociażby

wymienionych Dynaudio, a jak chcesz czegoś więcej w górze pasma, to jednak

pierścieniówka czyli Quadrale czy Polki Reserve, a nie są to jedyne kolumny.

Ale to tylko jedna z dziesiątek porad i sam wybierzesz na czym chcesz słuchać

Bruno Cocseta czy Scotta LaFaro ... 😉 

Dziękuję za sugestię, jeszcze sporo rzeczy o audio muszę się dowiedzieć. 

6 minut temu, Tal napisał:

Nie wiem czy będzie się Tobie chciało przebrnąć przez ponad 80 stron wątku ale poniższy temat jest myślę wyczerpujący i odpowiedni abyś w nim zadał nurtujące Cię pytania na temat Eversolo. 

Według mnie nic lepszego nie kupisz za podobne pieniądze.

 

Dziękuję za błyskawiczna odpowiedź. Chętnie poczytam.

Póki co chciałbym zapytać Cię, czy ten Rotel A11 o którym wspomniałeś, jest najlepszym uznanym uzupełnieniem do Eversolo? Bo rozważam też Onkyo A-9150? (dlatego, że markę Onkyo znam). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jurpiw napisał:

Póki co chciałbym zapytać Cię, czy ten Rotel A11 o którym wspomniałeś, jest najlepszym uznanym uzupełnieniem do Eversolo? Bo rozważam też Onkyo A-9150? (dlatego, że markę Onkyo znam). 

Moim zdaniem tak. Masz konkretny budżet który trzeba rozsądnie rozłożyć. Pomimo że znalazłeś też ułamek negatywnych opinii o Eversolo to moim zdaniem nie powinieneś go przekreślać bo zawsze znajdą się niezadowoleni którzy albo są "podstawieni" albo mają zbyt wygórowane oczekiwania a prawda jest taka że jest to świetnie wyposażony i funkcjonalny streamer w oparciu którego spokojnie można zbudować system.

Niestety nie słyszałem żadnych nowocześniejszych wzmacniaczy Onkyo jednak z uwagi na prestiż marki Rotel jest bardziej moim zdaniem zasłużony i audiofilski aniżeli marketowe Onkyo. Zaproponowałem monitory B&W 606 S3 bo rzeczywiście wydają się spełniać Twoje oczekiwania brzmieniowe. Zachęcającym krokiem do proponowanego przeze mnie połączenia niech będzie fakt że Rotel i B&W są w tej samej grupie kapitałowej tj. mają tego samego właściciela w związku z czym obie marki są bardzo chętnie ze sobą łączone. 

Według mnie połączenie Rotela z B&W da Tobie szczegółowe i rozdzielcze brzmienie z naturalną średnicą nie pozbawione solidnego fundamentu basowego. Z kolei Eversolo zapewni maksimum funkcjonalności i wygody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź. Szczerze mnie zainteresował ten streamer. Muszę się przebić przez te 80 stron dyskusji. No i zanim kupię B&W i Rotela to muszę ich wcześniej posłuchać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 03:28, jurpiw napisał:

- B&W 606 s2 AE + Onkyo A-9150 + zewnętrzny streamer.

Lubię dźwięk jasny, szczegółowy z bogatą średnicą, podstawą basową i silną stopą perkusyjną.

B&W 606 i podstawa basowa to oksymoron.

A połączenie B&W 606 + Rotel A11 ja bym omijał z daleka. To nie gra dobrze.
B&W w tym zestawie grają bez życia, beznamiętnie, aż chce się wyjść z kina... tj. z sali odsłuchowej. 😉

Ale koniecznie odsłuchaj, bo dla każdego co innego może znaczyć "podstawa basowa". 

15 godzin temu, jurpiw napisał:

Dzięki za głos :) Brzmienie marki Onkyo znam i mi pasuje a B&W mają bardzo dobre recenzje (ale jaki sprzęt ostatnio ich niema 🙂 

Liczba pozytywnych recenzji, a to, co słychać z B&W 606 to dla mnie jedno z większych rozczarowań świata audio.

6 godzin temu, Tal napisał:

Niestety nie słyszałem żadnych nowocześniejszych wzmacniaczy Onkyo jednak z uwagi na prestiż marki Rotel jest bardziej moim zdaniem zasłużony i audiofilski aniżeli marketowe Onkyo. Zaproponowałem monitory B&W 606 S3 bo rzeczywiście wydają się spełniać Twoje oczekiwania brzmieniowe. Zachęcającym krokiem do proponowanego przeze mnie połączenia niech będzie fakt że Rotel i B&W są w tej samej grupie kapitałowej tj. mają tego samego właściciela w związku z czym obie marki są bardzo chętnie ze sobą łączone. 

Słyszałeś tego zestawienia, czy tylko teoretyzujesz i doradziłeś, bo tak Ci się wydaje?
Zabrakło jeszcze tylko uzasadnienia, że przez ścianę w tej samej lokalizacji są produkowane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jurpiw napisał:

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź. Szczerze mnie zainteresował ten streamer. Muszę się przebić przez te 80 stron dyskusji. No i zanim kupię B&W i Rotela to muszę ich wcześniej posłuchać. 

Kolega miał wcześniej w systemie rotela i krew z uszu murowana. Onkyo gra dojrzalszym dźwiękiem ze świetnym basem. Kolega porównywał onkyo do rotela rb1590 i onkyo zagrał lepiej niż rotel który z tyłu ma dumny napis 'made in china'. Ktoś wie czemu już w japonii go nie robią ? Ja bym rotela nie brał tylko onkyo 🤦‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fanatyk muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fanatyk muzyki napisał:

Kolega miał wcześniej w systemie rotela i krew z uszu murowana. Onkyo gra dojrzalszym dźwiękiem ze świetnym basem. Kolega porównywał onkyo do rotela rb1590 i onkyo zagrał lepiej niż rotel który z tyłu ma dumny napis 'made in china'. Ktoś wie czemu już w japonii go nie robią ? Ja bym rotela nie brał tylko onkyo 🤦‍♂️

Ja też doceniam markę Onkyo (obecnie używam Amplitunera Onkyo TX-8250) i sobie chwalę. Jest bardzo szczegółowy, jasny, witalny i ma dobry bas. Kolumny Mission Volare grają z nim ogromnym pięknym dźwiękiem. 

Planowałem zamienić amplituner na wzmacniacz Onkyo A-9150. Te same pieniądze a ludzie gadają, że wzmacniacz lepszy. I chyba tak zrobię. 

Dogadałem się z salonem, że wypożyczą ten streamer Eversolo. Na dniach będę go miał. Wtedy zdecyduję co dalej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Masz bardzo dużo opcji i nie wiem, czy wydawanie takiej części budżetu na streamer jest tu najlepszym wyjściem. 

Z elektroniki rozważyłbym Audiolaba 7000A, Cambridge CXA61, a także Arcama Radia A5. Poza CXA nie są one jednoznacznie jasne, ale moim zdaniem nie temperują tego pasma. Do nich możesz dołożyć WiiM Pro i masz bardzo fajne usługi sieciowe, choć nie wygląda tak super, jak EverSolo DMP-A6, które w swoim budżecie jest bardzo dobrą opcją 😉 

Z kolumn sprawdziłbym wspomniane Focal Aria 906, Monitor Audio Silver 100, może warto też spróbować z KEF LS50 Meta, chociaż jasnymi bym ich nie nazwał, Dali Opticon 2, a także Audiovector QR1. Najmniej basu będzie w LS50 Meta, reszta już przyjemnie schodzi i dobrze kontroluje dolne pasmo 🙂 

Zapraszamy na odsłuchy oraz celem indywidualnej wyceny 😉 

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć 🙂 Masz bardzo dużo opcji i nie wiem, czy wydawanie takiej części budżetu na streamer jest tu najlepszym wyjściem. 

Z elektroniki rozważyłbym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a także

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Poza CXA nie są one jednoznacznie jasne, ale moim zdaniem nie temperują tego pasma. Do nich możesz dołożyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i masz bardzo fajne usługi sieciowe, choć nie wygląda tak super, jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , które w swoim budżecie jest bardzo dobrą opcją 😉 

Z kolumn sprawdziłbym wspomniane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , może warto też spróbować z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , chociaż jasnymi bym ich nie nazwał,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a także

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Najmniej basu będzie w LS50 Meta, reszta już przyjemnie schodzi i dobrze kontroluje dolne pasmo 🙂 

Zapraszamy na odsłuchy oraz celem indywidualnej wyceny 😉 

 

 

Dziękuję za sugestie. Propozycji jest tyle, że kręci się w głowie. 

Ale widzę też, że, co człowiek, to inna opinia. Każdy inaczej słyszy i ma swój własny gust. To nie pomaga w wyborze. 

A masz jakieś zdanie na temat głośników Dynaudio Emet 2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2024 o 10:35, jurpiw napisał:

W tym przypadku raczej trzeba mocniej odkręcić wzmacniacz aby wydobyć z głośników odpowiedni dźwięk. 

Kup kolumny grające v-ką to zagrają efektownie przy małej głośności.

W dniu 28.01.2024 o 10:35, jurpiw napisał:

Niestety zupełnie nie znam się na elektronice i nie wiem o co chodzi z tym podzielnikiem napięcia.

Nie przejmuj się, kolega się zakręcił.

W dniu 27.01.2024 o 02:28, jurpiw napisał:

B&W 606

Bardzo widowiskowe brzmienie, nawet przy malej głośności wrażenia jak koncert bluesowy w zadymionej knajpie... ale góra może być zbyt ostra (da się to w minutkę poprawić rezystorkiem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Emit 20 to dobry wybór ... a przy tym bez sprzedawania nerki ...

Ale posłuchać ( u siebie ) zawsze warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, audioburak napisał:

Dynaudio Emit 20 to dobry wybór ... a przy tym bez sprzedawania nerki ...

Ale posłuchać ( u siebie ) zawsze warto.

Dobre kolumny i być może się spodobają... choć wymagań nie spełniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2024 o 08:53, jurpiw napisał:

po odkręceniu wzmacniacza (aby wysterowac tak duże kolumny) robi się bardzo głośno

To czy latwo napedza sie dane kolumny nie zalezy czu sa duze czy male tylko jakich driverow uzyto w konstrukcji.

Mozesz miec zarowno trudne w napedzaniu nieduze moitory jak i latwo napedzane wieksze podlogowki. Wszystko zalezy od dane konstrukcji a nie wygladu zewnetrznego (mowiac w uproszczeniu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupcie się koledzy! Do cichego słuchania potrzeba podbitych skrajów pasma, żeby zrekompensować wadę ludzkiego słuchu. Dzielniki napięcia, napędzanie, drivery... to nic nie zmieni, bo jeśli kolumny zachęcają do zbyt głośnego słuchania to znaczy, że mają zbyt płaską charakterystykę. Emit20 mogą się spodobać, ale to trochę jak z deszczu pod rynnę i raczej żadnego z wymagań nie spełniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jurpiw napisał:

A masz jakieś zdanie na temat głośników Dynaudio Emet 2?

Dynaudio Emit 20 to fajne kolumny, ale moim zdaniem też nie zagrają super ciekawie przy cichym odsłuchu. Oczywiście też zależy, czym dla Ciebie jest cicho 😉 Dla mnie 75dB to już głośno, ale znam osoby, dla których 85 dB to dalej cicho 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.