Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy M1 tuning


tomek-21

Rekomendowane odpowiedzi

samoprzylepna mata bitumiczna z allegro plus to standardowe wytłumienie które było tylko odrobinkę odiołem

Jak skończę to porobię zdjęcia i wrzucę cały opis.

Dzięki za pomoc.

Mata twarda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak twarda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chodziło o to żeby nie była za gruba i nie zmniejszyła za bardzo pojemności monitora...bo są jeszcze takie same ale dodatkowo z filcem i maja aż 10mm grubości co przy tak małych skrzynkach mogło by wpłynąć negatywnie na dźwięk...tak mi się przynajmniej wydaje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tą taśmę wrzucę na wysokie tony a na dół ProCab'a LS40 i zobaczę jaki da efekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata ok,ale nie wiem czy jest sens pakować takie drogie kable( no chyba że będziesz uzytkował te monitory przez długi czas)Przy ewentualnej sprzedaży nikt nie doceni tego.Pójdą za "grosze".

Taśmę,ale miedzianą mają też w Polinku.Na allegro też gdzieś widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Gdyby był ktoś chętny na zestaw elementów do poprawy M1 to zapraszam bo miałem wykonać jeszcze jedną parę ale zakupione okazały się zbyt zniszczone i je oddałem sprzedającemu no i został mi komplet nowiutkich elementów do poprawienia dwóch kolumn, a mianowicie:

1. Dwa kondensatory firmy Jantzen Audio Denmark Seria Z-CAP Standard napięcie 400VDC pojemność 4.70uF toleracja 5% MKP.

2. Dwa rezystory metalizowane firmy Ty-Ohm RSS 10Watt 3.00Ohm

3. Dwie cewki powietrzne firmy Jantzen Audio Denmark 0,33mH, 0.310Ohm, drut 1.0mm.

4. Dwie cewki powietrzne firmy Jantzen Audio Denmark 0,82mH, 0.440Ohm, drut 1.0mm.

 

Efekty jakie daje wymiana tych elementów w zwrotnicy oraz okablowania w kolumnie są spektakularne :)

kontakt: 602-605-801

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noru.I jakie wrażenia po modyfikacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szersza scena i zdecydowanie bardziej oderwana od głośników, dużo jaśniejszy dźwięk...bardziej muzykalny, bas lepiej kontrolowany i po prostu szybszy ale jednocześnie nie tracący na masie i głębi. Niewiarygodne jak niewielkim kosztem można zdecydowanie zmienić klasę tych monitorów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ja również zdecydowałem się na tuning tych kolumienek.

 

Koszt częsci z przesyłką to 100,30 zł - dokładnie takie same elementy jakie wymienił Noru.

 

Efekt jest bardzo zadowalający. Wart każdej wydanej złotówki. Wcześniej grały przede wszystkim środkiem, wysunięte wokale i bardzo matowe brzmienie tweetera (hi-hat perkusyjny nie wyraźny) nie dawało mi spokoju. Teraz środek się wyrównał a tweeter bardzo się ożywił. Co do basu to na pewno jest go troszke więcej i zmienił swój charakter.Nie wygłuszałem matami. Scena się rozbudowała. Jednym słowem REWELACJA :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest bardzo zadowalający. Wart każdej wydanej złotówki.

1. Dwa kondensatory firmy Jantzen Audio Denmark Seria Z-CAP Standard napięcie 400VDC pojemność 4.70uF toleracja 5% MKP.

Nigdy bym nie dał niebieskiego Jantzena do modów .

Jak już to czerwony albo chociaż biały Mundorf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie dał niebieskiego Jantzena do modów .

Jak już to czerwony albo chociaż biały Mundorf

 

Zgadzam się, te niebieskie moim zdaniem bardzo nienaturalnie podbarwiają górę .... wolałem już czarne CC.

A najlepiej biały mundorf albo SCR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 14:01

Kurde a jak szukałem informacji na ten temat to znaleźć nie mogłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki!

 

Rozumiem więc, że wycofana średnica może być efektem niebieskiego Jantzen'a a nie samej konstrukcji zwrotnicy?

Na początku mi się podobało ale teraz brakuje mi tej cześci pasma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wykonać kolejny manewr. Wyrzuciłem zwrotnice wg schematu McGyver'a i wsadziłem starą wymieniając w niej kondensator oraz bass cewkę. Takie rozwiązanie dało optymalne rezultaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kondensatorów w M1 da efekt jak się wymieni na gwoźdź.

 

Cztery linki głupot - gratuluję. i proponuję wstawić Białe Audyn Cap Plus po 70 złotych za sztukę. najlepiej w baterii po sześć.

 

A tak poważnie to oczywiście(!) że istotna jest zmiana wartości elementów zwrotnicy w tym zmiana wielkości parametrów pasożytniczych na przykład cewek, a nie wymian jednego kondensatora polipropylenowego na inny kondensator polipropylenowy tylko z droższą nalepką.

 

I wcale nie znaczy, że po takiej wymianie wg zaleceń jakiegoś internetowego guru będzie grało lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc, że wycofana średnica może być efektem niebieskiego Jantzen'a a nie samej konstrukcji zwrotnicy?

Niebieski Jantzen jest " krzykliwym " kondem . Przez tą jego krzykliwość może być wrażenie że średnicy jest nawet więcej i z takim wyważonym białym Mundorfem może być wrażenie jeszcze większej jej wycofania .

A tak poważnie to oczywiście(!) że istotna jest zmiana wartości elementów zwrotnicy w tym zmiana wielkości parametrów pasożytniczych na przykład cewek, a nie wymian jednego kondensatora polipropylenowego na inny kondensator polipropylenowy tylko z droższą nalepką.

A Ty miałeś kiedyś jakiś bdb polipropylen ?

Bo bzdury piszesz !

Nawet w tanich kolumnach słychać wymianę Bennica na choćby czerwonego Jantzena w torze tweetera .

 

I wcale nie znaczy, że po takiej wymianie wg zaleceń jakiegoś internetowego guru będzie grało lepiej.

Jak dobór takiego konda będzie przemyślany ( np do ostro grającego systemu nie damy srebrnego Jantzena a powiedzmy Supreme ) to poprawa jest ZAWSZE .

Takie wymiany nie są tanie , tym bardziej biorąc cenę kolumn używanych z niskich pułapów cenowych .

I trzeba mieć tego świadomość . Często te pieniądze lepiej dołożyć do droższych i lepszych kolumn .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego muda 44, śmiem twierdzić, że taniej wychodzi kupno nowego, przyzwoitego tweetera niż leczenie jakiegoś shitu z pomocą cudownych kondziołów i tyle. Poza tym będzie też zysk wynikający z dużo lepszej obiektywnie jakości dźwięku, niż sztuczne wygładzanie zaburzonych charakterystyk jakichś wynalazków. Pozdrawiam. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego muda 44, śmiem twierdzić, że taniej wychodzi kupno nowego, przyzwoitego tweetera niż leczenie jakiegoś shitu z pomocą cudownych kondziołów i tyle.

OK , kupujemy lepszy tweeter i co dalej ?

Po pierwsze lepszy nie oznacza że da się go ładnie spasować w danych kolumnach i czy będzie się zgrywał charakterem brzmienia .

Po drugie kto , jak i za ile to razem PRAWIDŁOWO zestroi . Prawidłowo teoretycznie , praktycznie , potwierdzi to odsłuchami i wprowadzi korekty.

Jeszcze coś ?

:)

Więc właśnie bardzo dobrym ruchem jest zakup kolumn i ich modyfikacji .

 

Napisano dziś, 12:08

@muda44 - nie pier**l ludziom w głowach. Wystarczy, że tobie już zrobili sieczkę.

Myślałem że jesteś ciut mądrzejszy .

Miałem wiele par kolumn i w KAŻDYCH wymiana elementów w zwrotnicach na lepsze przynosiła poprawę jakości ich brzmienia . Przerobiłem też trochę kolumn i na tym forum jest coraz więcej o przeróbkach .

Wszyscy są zadowoleni , ale Kubri swoje " wie " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Masz sporo na ten temat wpisanych w swoim "o mnie". Taki przerabiasz nieustanny jesteś. Przerabiasz z gapia na rozdziwia. I "wszyscy są zadowoleni" :)

Bo jak mają nie być jak płacą za szamaństwo kolejnego guru co zmienika kondensatorek niebieski na czerwony albo obiera z izolacji Kendeile żeby "lepiej grały".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak mają nie być jak płacą za szamaństwo kolejnego guru co zmienika kondensatorek niebieski na czerwony albo obiera z izolacji Kendeile żeby "lepiej grały".

Ty naprawdę głupiego nie udajesz .

 

Podam ostatni przykład bdb kolumn - klub Harpia .

Miałem Amstaffy . Wymiana w nich właśnie " niebieskiego " Jantzena na " czarnego " Supreme spowodowała całkiem inną klasą brzmienia tweetera .

I kond w cenie tweetera ( 170zł ) spowodował że ten tani tweeter gra lepiej niż wielokrotnie droższy Scan Speak D3004 6600 .

Od pewnego czasu rośnie grono ludzi którzy sami sobie przerabiają Harpie albo proszą o to producenta .

 

I oni też są głusi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że hejterów nie brakuje nigdzie. Napisałem, że zmieniłem cewkę i kondensator na elementy o tych samych parametrach tylko lepszej jakości. Różnice słychać bardzo wyraźnie oczywiście na korzyść zmian. Wiem co słyszę. Jak bym się spuszczał nad każdym wariantem zmian to bym został przy tych poprzednich "nowych" zwrotnicach ale słyszałem, że coś nie jest ok. Porównałem konstrukcje obu zwrotnic i są inne dlatego postanowiłem spróbować wymienić poszczególne elementy w zwrotnicy orginalnej. A jak ktoś uważa, że nie ma sensu wymieniać w budżetowych kolumnach elementów zwrotnicy "bo nie" i nie szuka własnych rozwiązań to niech łaskawie opuści ten wątek i się nie ośmiesza. To temat dla kogoś kto ma coś sensownego do powiedzenia na temat tuningu Tannoy M1...nie dla krzykaczy.

 

Niebieski Jantzen jest " krzykliwym " kondem . Przez tą jego krzykliwość może być wrażenie że średnicy jest nawet więcej i z takim wyważonym białym Mundorfem może być wrażenie jeszcze większej jej wycofania .

 

W tym wypadku to konstrukcja "nowej" zwrotnicy tak zadziałała. Póki co osłucham się z niebieskim a jak przyjdzie czas na kolejne zmiany to na pewno spróbuje białego Mundorfa. Faktycznie krzykliwy ale tak mi wcześniej brakowało góry przy seryjnych kondach, że się nią troche nacieszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie krzykliwy ale tak mi wcześniej brakowało góry przy seryjnych kondach, że się nią troche nacieszę :)

To spróbuj dać czerwonego Jantzena . Silver jest niewiele droższy i wyraźnie zwiększa swoją przejrzystość im wyżej pasma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że hejterów nie brakuje nigdzie. Napisałem, że zmieniłem cewkę i kondensator na elementy o tych samych parametrach tylko lepszej jakości

 

Cewka lepszej jakości nie będzie mieć tych samych parametrów. Kondensator tez nie powinien ale jego znaczenie jest mniejsze. Najpierw się trochę poducz zanim wpiszesz jakiś szmonces.

 

W poprzednich "nowych" zwrotnicach miałeś "patenty" jednego takiego forumowego guru, który coś tam zmieniał i doklejał. Jest oczywiste że różnica między nimi a oryginałem być musiała.

 

Wystarczy zmiana wartości rezystancji pasożytniczej cewki żeby zmienić poziom SPL o 0,2db wystarczający do usłyszenia cudownych różnic takiego tuningu. Co w tak tanich konstrukcjach jest bardzo łatwe bo cewki są nawijane drucikiem ze spinaczy na rdzeniu średnicy ołówka. Wstawienie "lepszej" cewki zmieni poziom tłumienia tylko że przy okazji odstraja zwrotnicę

 

M1 to są chińskie zabawki jednorazowe. Rożni guru zarażali forumowiczów swoimi nawiedzeniami nie bez określonych korzyści dla siebie. I potem biorą się takie watki o tuningowaniu M1 mundorfami droższymi niż użyte głośniki.

 

To spróbuj dać czerwonego Jantzena . Silver jest niewiele droższy

Te srebrzone końcówki muszą bardzo zmieniać brzmienie. Co najmniej tak jak niklowane pocynowane srebrną cyną.

 

kond w cenie tweetera ( 170zł )

Tylko że 170zł. to był koszt produkcji pary Tannoy M1 w Chińskiej Republice Ludowej. Za cenę takiego jednego kondzia, skośnoocy wszystkie głośniki do kompletu M1 sprzedawali. Harpia to nie cena chińskiego paździerza - taka "mało" istotna róznica.

Zastanów się jakie głupoty ludziom polecasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te srebrzone końcówki muszą bardzo zmieniać brzmienie. Co najmniej tak jak niklowane pocynowane srebrną cyną.

Miałeś te srebrne Jantzeny czy ponownie wróżysz z fusów ?

Ja je miałem na wyjściu CDka , w tym samym miejscu miałem czerwonego Jantzena i Supreme . A moje spostrzeżenia były identyczne z tymi :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko że 170zł. to był koszt produkcji pary Tannoy M1 w Chińskiej Republice Ludowej.

I co z tego ? A jaki jest koszt produkcji kolumn kosztujących w sklepie 3000zł ? Myślisz że więcej ?

I tak jest ze wszystkim .

Zastanów się jakie głupoty ludziom polecasz.

Najpierw to Ty się naucz czytać ze zrozumieniem

NAPISAŁEM WYRAŹNIE

Takie wymiany nie są tanie , tym bardziej biorąc cenę kolumn używanych z niskich pułapów cenowych .

I trzeba mieć tego świadomość . Często te pieniądze lepiej dołożyć do droższych i lepszych kolumn .

Ktoś chce coś takiego i w takich kolumnach zrobić , to jego pieniądze .

Nie każdy ma smykałkę do sprzedaży tego co ma i często ludziska boją się kupować teoretycznie lepsze ale jednak używane klamoty i naciąć się na trupa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka lepszej jakości nie będzie mieć tych samych parametrów. Kondensator tez nie powinien ale jego znaczenie jest mniejsze. Najpierw się trochę poducz zanim wpiszesz jakiś szmonces.

 

Nie mam zamiaru się douczać bo nie taki jest mój fach ani zamiłowanie. Nie jestem też audiofilem. Traktuję zabawe z M1 jako rozrywkę.

Stwierdzam po prostu fakty - gra lepiej. A to, że zwrotnica się odstroiła... Kto powiedział, że byłą fabrycznie idealnie zestrojona?

 

Jedno jest pewne. Przy zakupie kolejnych kolumn będę szukał takich, które bez mojej ingerencji zabrzmią tak jak mają zabrzmieć. A póki co...M1 jeszcze nie raz pewnie pójdą pod skalpel bo zwyczajnie nie szkoda mi w nich grzebać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44 upraszam żebyś si wreszcie przywitał ze zdrowym rozsądkiem.

 

Nie rozpoznałbyś na słuch koloru tego świetnego jantzena z wyjściami niklowanymi od srebrzonych, bo inaczej już byś się cieszył milionem dolarów nagrody.

 

Koszt produkcji głośników a zwłaszcza ich sprzedaży do produkcji kolumn za 3000 jest mimo wszystko wyższy niż 170 złotych. jaki jednak by nie był to w przypadku takich arcydzieł audiofilizmu jak M1 możesz je na przemian miodem i g... smarować a i tak nie odczujesz różnicy - chyba że po zapachu.

 

I nie wstawiaj nielogicznych argumentów, że ktoś nie chce sprzedawać badziewnych kolumn, to właduje drugie tyle w kondensatory i kabelki. Bo gdyby je przed takim tuningiem na śmietnik wyrzucił, to mniej by na tym stracił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie kolejnych kolumn będę szukał takich, które bez mojej ingerencji zabrzmią tak jak mają zabrzmieć

Poniżej dychy raczej takich nie kupisz ( chociaż monitory B&W mają Supreme do tweetera ). W moich Kefach R900 ( cena około 14000zł ) były kondy Bennic po 5zł/sztuka .

Zainwestowałem w wygłuszenie , okablowanie , gniazda i zwrotnice około 3500zł . Zmiany KLOSALNE . A sam Mundorf w torze Tweetera zdziałał wręcz cuda. To samo M-Resist Mundorfa i Supreme w torze średniotonowym .

 

Nie rozpoznałbyś na słuch koloru tego świetnego jantzena z wyjściami niklowanymi od srebrzonych

Starasz się mi wmówić że nie wiem co słyszę ?

:)

Mam fajnego kolegę który sprowadza do kraju różne elementy a sam robi kolumny pod indywidualne zamówienia ( ceny zaczynają się od około 50-60 000zł ) . Dzięki niemu miałem możliwość sprawdzenia tego i owego na własne uszy . Dla przykładu w moich kolumnach z tweeterem lepiej zgrał się Mundorf Silver Oil od droższego Silver Gold Oil ...

Zresztą , nie mój problem w co wierzysz .

 

I nie wstawiaj nielogicznych argumentów,

Czy wydawanie kasy nawet na bdb audio jest logiczne ?

Nie wspomnę o przeróżnych kablach .

I nie wstawiaj nielogicznych argumentów, że ktoś nie chce sprzedawać badziewnych kolumn, to właduje drugie tyle w kondensatory i kabelki. Bo gdyby je przed takim tuningiem na śmietnik wyrzucił, to mniej by na tym stracił.

Już cytowałem swoje zdanie a Kolega chce się bawić to kto mu zabroni .

 

Ok , odpuszczam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, masz rację, wierzę, że to działa i jest lepiej, tylko zarówno wspomniane Kefy 900, jak Amstaffy mają TWARDE kopułki, których charakterystyki w pasmie do 20 kHz, a często tuż poza tą granicą mają jakość naszych GDWT z Altusów ( piszę o równomierności i poziomie zniekształceń ) i mało jest wyjątków od tej zasady. Owszem, ładnie to określają recenzenci w opisach - "swój charakter dźwięku" który przy nierównomiernościach rzędu 10 i więcej dB po pewnym osłuchaniu WYMAGA KONIECZNIE ingerencji cudownych, najdroższych nawet kondensatorów czy okablowania taśmą o szerokości 2 cm. Ważne, że to działa; niewielu to podważa, ale powtarzam, że jest to leczenie chorych kolumn, a nie uzyskiwanie lepszego dźwięku w kategoriach obiektywnych. Dobieranie maskownicy o różnej strukturze, albo i koca o różnej grubości nakładanego na kolumnę przyniesie identyczny rezultat...

Ciekawe też, że często charakterystyki sprzedawanych luzem głośników są bardziej wiarygodne niż to, co podają producenci kolumn, używający ( często się chwaląc ) tych samych przetworników.

Pozdrawiam szukających "swojego dźwięku" nawet dziwnymi metodami. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rezystancji cewki o połowę przyniesie wyraźniejsze efekty niż jakieś kabelki i tasiemki.

 

Ale rozważania o tym w przypadku takiego M1 to są jaja ze zdrowego rozsądku. Od tego lepiej brzmiały Tonsile Excellence EX 1S

 

Najśmieszniejsze że o takich cudownych zmianach brzmienia od kawałka kabla piszą ludzie którzy niepotrafiliby odróżnić zmiany fazowości łączenia głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.