Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wzmacniacz do 100 tys złotych?


revert

Rekomendowane odpowiedzi

Jozwa -> Co Ci bede banialuki wciskal - posluchasz - wyrobisz sobie opinie. Jak mowie - dluzej sluchalem z MC-402 i z Levinsonami. Powiem Ci, ze w obu zestawieniach Cremona zaprezentowala zupelnie rozny charakter.

 

Jak dla mnie do konca srednicy to swietna kolumna. Pierscieniowa Vifa na gorze to nieporozumienie. Jak dla mnie na pewno nie sa ciemne ani ciezkie - 17'' midbasy powoduja, ze bas jest b.szybki chociaz niezbyt potezny (akurat to jest dla mnie zaleta). Ciezko pewnie moga zabrzmiec - zalezy od pomieszczenia.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś źródła M.L i miałem podobne odczucia to znaczy

" Po stronie wad:

1. Pewnego rodzaju szarosc i sterylnosc;

2. Mechanicznosc lub jak kto woli nienajlepsza 'muzykalnosc';

Ale to wszystko jakby to ująć na oczywistym poziomie, no i nie przypadł mi do gustu.

Ale dlaczego w Polsce nie uważa się Levinson i Krell za H.END ?

Przaecież to bzdura, jak najbardziej H.END !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa -> no wiec wiele rzeczy mozna powiedziec o Cremonie (tej podlogowej) ale nie to, ze jest ciezka i ciemna. Dzwiek zdecydowanie rozny od Amati - blizej JMLab'a serii Elektra czy B&W Nautilusa. Zreszta - szczerze polecam odsluch. Na pewno warto posluchac tych kolumn, z jednym tylko zastrzezeniem, nie jest to kolumna dla koncowek takich jak Levinson, Burmester czy nawet Krell. W zestawienie z McIntoshem natomiast pokazala bardzo duza kulture - troche odebrala plynnosci Macowi ale nadal bylo tyle ile trzeba. Generalnie jest dla mnie nieco rozjasniona ale za to pokazuje wyraznie cechy elektroniki, z ktora gra.

 

W ogole Serblin jakby zawrocil z drogi wytyczonej przez Amati. Wydaje mi sie, ze rowniez Stradivari sa dosc jaskrawe, niczego im oczywiscie nie ujmujac.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

>> revert

 

Nie chciałem się wtrącać do tej dyskusji. Moim typem był właśnie ML. Skoro jesteś zadowolony reszta dywagacji jest bez znaczenia. Powinieneś odbierać je z dystansem.

 

Mało kto decyduje się na zakup sprzętu z tego przedziału cenowego. Niektóre sugestie były sensowne. Osobisty odsłuch jest podstwą. Przy przekroczeniu pewnego pułapu liczą się wyłącznie subtelności. Szkoda kupować coś pod wpływem impulsu, by potem stwierdzić że "coś" za 20.000 PLN u kolegi ma barwę która Ci bardziej odpowiada. Nigdy nie kupiłbym takich klocków na szybko. Z prostego powodu. Dla większości ludzi liczy się przedewszystkim brzmienie, reszta jest jedynie kompromisem. Dla mnie przy cenach ponad 5.000 PLN za klocek można już wybrzydzać. Szukać urządzeń które zapewnią Ci nie tylko brzmienie, ale również komfort obsługi itp. Sam nauczyłem się takiego podejścia na błędach i dziś jeśli coś kupuję to po długim namyśle. Osobiście uważam że w cenie 100.000 można się spokojnie zmieścić z całym zestawem, tylko na to potrzeba czasu. To była Twoja decyzja do której miałeś prawo.

 

Życzę miłego słuchania

yamen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 lat później...
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 30 Lipca 2013 - trolling, ban na wątek
Ukryte przez misiomor, 30 Lipca 2013 - trolling, ban na wątek

Revert-

 

Lampa

 

CAT-JL-3 Signature Mk2

CAT- JL-2 Mk2

Jadis JA-200

Jadis JA-500 (jezeli potrzebujesz duza moc)

 

Tranzystor

 

LAMM M1.2

FM Acoustic FM 111

Jeff Rowland 301

Jeff Rowland 302

MBL 9008

Viola BRAVO

Viola Symphony

Goldmund 18.4

 

wzmacniacze na uzywanym rynku

 

 

Jeff Rowland 8Ti (HC) jezeli potrzebujesz duzo pradu do prowadzenia swoich kolumn

Jeff Rowland 9Ti (HC)

GOLDMUND 29M

FM Acoustic FM 411

 

 

Wszytkie te wzmacniacze w/w sa klasy Swiatowej produktami i zeby uslyszec w optymalnych warunkach to zmianna kolumn jest mandatowa. Jezeli masz jakies pytania to napisz do mnie.

 

Zycze udanych odsluchow

 

Pozdr.

Sly30

Poczytaj sobie jak można pisać o hi end, w tym wypadku o wzmacniaczach, profesjonalizm aż razi.

 

Nie ma takiego zdania, które dałoby się podważyć, przyglądając się każdemu z nich z wszystkich stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.