Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wzmacniacz do 100 tys złotych?


revert

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie wiem co powiedziec zazwyczaj ludzie majetni czasu nie maja bo traca go na zarabianie pieniedzy. Wiadomo nie od dzis ze ludzi szmalowatych sie nie lubi z czystej zazdrosci czego przyklad mamy tutaj to raczej smutne zakladajac ze autor watku napisal prawde. Gdybym mial te 100klz to zamowilbym kolumny tubowe w oparciu o glosnik ALTEKA i wysokotonowy berylowy do tego preamp i wzmak lampowy albo monobloki oczywiscie daca i transport a na zwienczenie szafki audiofila gramofon. Zapewniam wystarczy kasy a dzwiek jak z sali koncertowej wczoraj czegos takiego sluchalem i nie spalem cala noc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revert-

 

Lampa

 

CAT-JL-3 Signature Mk2

CAT- JL-2 Mk2

Jadis JA-200

Jadis JA-500 (jezeli potrzebujesz duza moc)

 

Tranzystor

 

LAMM M1.2

FM Acoustic FM 111

Jeff Rowland 301

Jeff Rowland 302

MBL 9008

Viola BRAVO

Viola Symphony

Goldmund 18.4

 

wzmacniacze na uzywanym rynku

 

 

Jeff Rowland 8Ti (HC) jezeli potrzebujesz duzo pradu do prowadzenia swoich kolumn

Jeff Rowland 9Ti (HC)

GOLDMUND 29M

FM Acoustic FM 411

 

 

Wszytkie te wzmacniacze w/w sa klasy Swiatowej produktami i zeby uslyszec w optymalnych warunkach to zmianna kolumn jest mandatowa. Jezeli masz jakies pytania to napisz do mnie.

 

Zycze udanych odsluchow

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym kupić wzmaka za 100k, to pewnie jednak postawiłbym na Krella. Ale moje marzenia kończą się znacznie wcześniej na pre QC-24 i parze monobloków Quad II. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie wczoraj dość wyraźnie zostałem zaatakowany,

niejaki revert wpisem w poście 17091 i 17241

w sposób dość niewybredny napastował mnie ;-)

Czy to moja wina, że nie podobał mi się AMPLIFIKATOR,

no może byłem trochę za ostry,

biję się w pierś, no może nie jest z nim, aż tak źle, ;-) znaczy z tym AMPLIFIKATOREM

ale przecież nie po to istnieje to forum, abyśmy sobie pisali o wszystkich wspaniałych klockach i o tym jakie to są genialne,

bo to już jest - od tego mamy naszą kochaną prasę audio ;-) ,

którą notabene bardzo lubię czytywać - prawda, że jestem ostrożny ;-)

Przyznam się lubię sobie trochę pografomanić, ale przecież po to się tu spotykamy,

aby się trochę pospierać, podyskutować o naszej pasjii,

a ponieważ żyję od dłuższego czasu z pracy swoich rąk,

także wybaczcie mi moje ciężkie pisanie ( i zapewne z błędami - choć staram się !! )

Nigdy nie byłem wszechwiedzący, ale jesli jestem pewny to staram się bronić swego zdania ,

zresztą jak prawie każdy i co najważniejsze daje się przekonać - naprawdę.

Ale to zabrzmiało jak samokrytyka ;-)

A wracając do pana incognito - revert , martwią mnie tacy ludzie bez wiary w drugiego człowieka ;-)

W każdym bądź razie życzę mu wielu audiofilskich doznań i odsłuchów.

 

 

A to dla kolegów, którym nie chce się szukać :

 

" szorstki ostry i siermięzny.....biorąc dziecko pod uwagę reszte tego twojego niby toru to nie dziwne że osiągnłeś takie wyniki a amplifikatorem....zreszta sam fakt posiadania nada przez Twoja wszystkowiedzącą osobę potwierdza to czego szukasz w odsłuchu....Polecam Ci kotku takie zestawienie:

Amplifikator, CD Accuphase DP -67, Xlo unlimited edition, i kolumny Sonus Faber Cremona zobaczysz chyba ze sam jestes siermięzny...ten klocek to dobry partner dla innej półki niż twoj leciwy mcintosh,,czy nad;;;______)))),

jak widzisz stać mnie na dobre klocki i ten za 3,5 tys nawet do nich nie pasowalby ceną ale widocznie gra jak trzeba....a to że jest polski..cóż gdzieś musieli go wyprodukowac... "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was słyszał kiedyś bardzo dobrze grającego Krella czy Marka Levinsona?

Po tym co ja słyszałem, to trudno mi uwierzyć, żeby takie końcówki potrafiły zagrać wybitnie. To już prędzej Gryfonom się zdarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitdog->>>

 

Zaden Krell nie jest w klasie wymienionych produktow.

Krell byl dobry jakies 15 lat temu, teraz ich produkty dobrze wygladaja i sa dobrze zbudowane, ale dzwiek to nie jest HIGH-END jak dla mnie, Krell'a za cene ktory sobie spiewaja brakuje PERFORMANCE. Jest przecietny. Krell wykorzystuje do maksu swoje imie.

Chcesz dobrego Krella kup KSA-150 lub 250S z poczatku lat 90'.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hravi juz mi pisal, ze jego system gra swietnie :)

>Lacrimosa a jakies pre jeffa bys polecal? i moze ceny przy okazji, orientacyjne, nie tych najdrozszych modeli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbull->>>

 

O jakiej lampie Maca mowisz cos klasycznego czy wspolczesne projekty?

 

Ja osobiscie lubie Mac lampowe, moim zdnaiem elektronika dla dojrzalego melomana, najlepiej wspolpracuje z analytycznymi kolumnami i wydajnymi 90/4ohm np. AP ale nie ProAc.

 

Pitdog->>>

 

JRDG ma tylko dwa pre ampy, Synergy IIi $6200 i Concerto -$3900 lub $4500 z phono board. Synergy IIi gra cieplej niz Concerto, Concerto jest szybszy i ma wiecej detalu. Synergy IIi ma lepszy bass i mnostwo powietrza miedzy instrumentami. Synergy IIi jest lepszy moim zdaniem no ale wiecej $$$$, Concerto nie jest zlym kompromisem.

 

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimosa => ostatnio spodobała mi się barwa pewnej Chińskiej lampki, ale poza barwą reszta była słabiutka.

Rozgrzewała się blisko 2 godziny - dopiero wtedy uzyskiwała tą śliczną barwę.

Myśląłem też o preampie lampowym do MACa 252 , ale znowu mój sposób użytkowania klocków...............?

Poza tym lampki są dość kłopotliwe i trzeba długo czekać, aż będą ciepłe, a ja jestem nerwowy audiofil.

Jeśli chce posłuchać radia i mam czekać ,aż się preamp rozgrzeje ....?!

Doszedłem do wniosku czy nie kupić sobie lampki jako drugiego wzmaka i jak będę miał ochotę na trochę inne brzmienie to wtedy zapuszczę lampę.

Slyszałem ,że MAC wznowił produkcję 275 i czy ona się różni czymś od starszej wersji ?

Którą warto się zainteresować ?

Ale też słyszałem, pre lampowy nie potrzebuje rozgrzewki ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam tego krell'a dla ubogich czyli KAV 250 i jako biedny czlowiek jestem bardzo zadowolony. Wlasnie sie bawie w poszukiwanie kabelkow i mam pare na ''widelcu''.

Co do KSA 100 to ostatnio go bardzo tanio ale jak dla mnie musialby grac bardzo, bardzo, bardzo rewelacyjnie zeby skompensowac wyglad:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie urzadzenia musza byc serwisowane w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym...często uzytkownicy o tym zapominaja.

Kurz..wrecz kołduny skłebionego kurzu podwyższaja temperature pracy elementów... czy tez cyrkulacje powietrza.

=======

To czas pokaze,w końcu płacimy za dłuzszy resurs elementów.

============

Nowe Krelle sa takie sobie.

Może to potwierdzic kilku kolegów z DIY z lukarlandii..którzy powielili Drakule,a przecie to je prosty wzmak.

============

Wcale nie jestem zdziwiony czesto średnim brzmieniem "wypasionych" klocków.

Czesto niema tam nowoczesnych elementów...jest to działanie asekuracyjne..bo nie sa jeszcze sprawdzone w układach w długich okresach pracy..i jak tu dac kilka czy kilkanaśćie lat gwarancji.Śmieszne ale prawdziwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbull->>>

 

Rozgrzewanie preamp nie jest takie wazne jak ampa ale dla mnie osobiscie 1 h jest najlepsza, niemniej jednak wiekszosc manfaktur twierdzi ze 20 min powinno wystarczec. (to wszystko zalezy rowniez od masy pre ampa)

 

Mcintosh powrocil do produkcji legendarnego 275 ktory byl ich najlepszym amp w historii (jak tak nie twierdze). Nowy czy stary? Hmmm, oczywiscie ze stary i ten orginalny bylby najlepszy brzmieniowo (lepszej jakosci czesci) tylko niby gdzie jego kupisz? Mysle tutaj on ladnym egzemplarzu w dobrym stanie, chyba tylko od kolekcjonera z Japonii :-)

 

Pozdr.

 

PS. Masz doskonaly amp 252 bije wszystkie rekordy w Japoni ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> józwa maryn - swoista koncepcja przetargu przedstawiona przez Ciebie staje się właśnie faktem. Niektórzy dystrybutorzy potraktowali ją poważnie,inni mniej - o tym swoja drogą napiszę jak będzie po wszystkim. Zresztą to tak samo jak i na forum. Twój pomysł był naprawdę niezły. Jeżeli ta koncepcja się sprawdzi to budżet może jeszcze trochę urośnie na kolumny i okablowanie- ale to jeszcze otwarty temat. Swoją drogą ktoś napisał że odsłuchy powinny zając mnie jakieś pare miesięcy. Gdybym ja miał parę miesięcy czasu na odsłuchy to bym nie miał budżetu, etc... . Pierwszy odsłuch mam ustawiony w poniedziałek z oczywistych względów. I w poniedziałek wieczór coś napiszę przynajmniej czego słuchałem i jak byłem obsłużony. Wylewny pewnie nie będe,bo ktoś znowu powie że trzymam stronę tego albo tamtego. Dzięki józwa maryn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimosa => McIntoshe 275 pojawiają się na ebayu dość regularnie,

ale myślałem ,że nowsza wersja będzie lepsza,

człowiek uczy się całe życie ;-)

Nie słuchałem tego wzmaka, oczywiście posłucham jak będzie okazja,

ale proszę scharakteryzuj go w dwóch słowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcintosh czym starszy i w lepszym stanie to większy kąsek:):) podobnie jak stare wino. Kupuje się je jako lokatę ( oczywiście i w przenośni). He he jestem tym wybrankiem, ze posiadam go:):) Moja wersia jest z 1968roku. W tedy to stereofonia była niemowlakiem. Prodikowano model MC 75. jako wzmacniacz oczywiście mono. W czasie powstawania nagrań stereo firma połączyła dwa MC75 uzyskując stereofoniczny wzmak nazywając go po prostu dwa razy 75 czyli MC-275. Pozdrawiam jabłkowców:):):) Świetne wzmaki z duszą!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbull-->>>

 

Wlasnie sie tego obawiam kupowania na Ebay'u proponowal bym skierowac Ciebie na wspolprace z jakims specjalista w USA od tego typu klockow a jest ich kilku.

Na Ebay'u sa rzeczy ktore tylko wygladaja na zdjeciach dobrze, duzo jest modifikowanych i naprawianych.

 

Dzwiek cieply, tempo umiarkowane (ktos powie ze powolny) byc moze, ekstrymalnie muzykalny, pelen duszy, bardziej przypadnie do gustu melomanom klasyki......DZWIEK JEST ORGANICZNY

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.