Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wzmacniacz do 100 tys złotych?


revert

Rekomendowane odpowiedzi

swoją drogą..ktoś napisał, że to snobizm i pozerstwo....nie to po prostu spełnienie marzenie, które narodziło sie jakieś 15 lat temu. Ja też mam świadomość, że możnaby taniej i lepiej. Ale w warunkach mojej pracy wylot do amsterdamu to i tak było wyzwanie. Odsłuchałem ok 30 rozwiązań przez 3 dni. może mało. A dlaczego Mark Levinson??? To był jeden z 5 systemów, które zakwalifikowalem do ostatecznej rozgrywki. Konecznie chcialem żeby ot był preamp + końcówka a nie integra. Póżniej były negocjacje i na Marka Levinsona dostalem najlepsze warunki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ale po tym wpisie spodziewam się burzy komentarzy itp...że można lepiej - dokonałem wyboru i jestem z niego naprawdę zadowolony, o to precież chodzilo. A propos ostrzegam przed krellem - obecne modele to nieporozumienie wycenione 10 x w stosunku do możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>revert napisz moze cos wiecej o odsluchach? z czym to sluchales? ktore systemu uznales za najlepsze, te w 5ce najlepszych? z czym krell tak cienko zagral.

no i gratuluje zakupu, teraz powodzenia w doborze reszty systemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co panowie nabijaliscie sie z goscia a on i tak nie kupil ginklona czy Rotela z diamentowymi nogami itp. tylko sprzecicho ze ho ho i jak sie teraz czujeta? A no jak w tym kraju poprostu,, gula,, A o ile dobrze doczytalem revert nie chcial kupic calego sprzetu za 100kl tylko wzmak za ta kwote wiec nie kumam o co chodzi wspomnial tez ze taka sama kwote ma zamiar przeznaczyc na kolumny wiec chyba jednak na kabelki wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja cos powiem -> urządzenia już od dłuższego czasu nieprodukowane, więc cenę trzeba traktować jako swego rodzaju wyprzedaż. napewno są to bardzo dobre klocki, ale jak na swoje możliwości zdecydowanie za drogie (ale rozumiem - nie płaciłeś ceny detalicznej). osobiście wybrał bym sprzęt CATa, ale oczywiście lampy nie muszą wszystkim pasować. też jestem ciekaw czego jeszcze słuchałeś i co trafiło do top 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie by także interesowało, z którym krell`em to porównywałeś i jakbyś mógł podać trochę więcej detali odnośnie słabych stron krell`a (na tle tych odsłuchów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,że Mark Levinson Ci sie podobał,a na Krellu wieszasz psy,ale tak to to już jest,jak mam Krella to jest super,jak Marka to Krell jest be,mimo,ze szkoła brzmienia podobna,tyle,że tańsze Krelle to klasa niżej.Ale koncówki Krella to już muzykalne klocki,więc nie mogę się zgodzić z opinią o nowych Krellach.Ale każdy ma inne uszy i o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix => nikomu tu na tym forum jak to napisałeś ,, gula,, nie skoczyła ,

chodzilo o zwykłe zachowanie , o odrobinę kultury i taktu i sprzęt, ani kasa nie miały tu nic do rzeczy.

Bo jak to nazwać jak ktoś jest napastliwy tylko dlatego ,że ja publicznie wyraziłem swoją niepochlebną opinię o

Amplifikatorze, bo chyba to był zaczątek "awantury"

No przecież na tej zasadzie to wszyscy będziemy popadać w samouwielbienie nad posiadanym sprzętem i wszystko będzie wspaniałe, a my założymy towarzystwo wzajemnej adoracji.

Dobrze ,że kupił i ,że jest zadowolony (bo tak naprawdę to nikomu ,nawet oponentom źle nie życzę).

A swoją drogą będąc w Amsterdamie w sklepie audiofilskim byłem zaskoczony pustką na półkach,

wcale nie uginały się od ciężaru klocków ?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Revercie,

błąd, 'odsłuchałem ok. 30 rozwiązań przez 3 dni' - 'jak się człowiek śpieszy to się dabieł cieszy' niestety;

o jakich warunkach piszesz - rozłożyli Ci cenę na raty i w rozliczeniu przyjęli używany samochód? w Amsterdamie? 'chcialem żeby to był preamp + końcówka' jakieś dziwne rzeczy piszesz. Żeby kupić dobry sprzęt pieniądze to za mało - trzeba czasu - z drugiej strony czas to też luksus :) nie było Cię stać na to żeby trochę dłużej poszukać - 'odsłuchałem ok 30 rozwiązań przez 3 dni' - został Ci miesiąc życia? Natomiast co do meritum gdybym ja mial takie pieniądze to z pewnością nie wykluczałbym Audio Note i Kondo. Spróbuj może przyjmą Levinsona w rozliczeniu :) Jeśli chciałeś najdroższe na świecie to chyba z tranzystorów teraz Halcro jest. Mógłbyś też posłuchać i może trochę pooszczędzać albo wziąć kredyt hipoteczny. :)))

Pozdrawiam Cię serdecznie i bez złośliwości bo czuję, że ciężkie masz życie skoro nie stać Cię było na te parę miesięcy słuchania różnych klocków to by była dopiero przyjemność a ilu ludzi byś poznał

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull> A mnie sie jednak wydaje ze co niektorzy potraktowali goscia niepowaznie i obcesowo wiec sie odszczekal i mial racje. A co do GULA to mysle ze jednak skoczyl taka nasza narodowa mentalnosc niestety:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix => przeczytaj wpis po moim ;-)

Pisałem już ,że u nas w kraju naprawdę ludzie mają klocki i nikt nikogo nie zadziwi, zresztą

M.L nie jest zbyt oryginalny i nie wiem jak ty ,ja miałem okazję słuchać M.L i nie rzucil mnie na pysk

nie moj styl ;- )

Ale widzę ,że cię gryzie i to mocno ;-)

No to nie są znowu takie wielkie sumy nawet dobrego autka za to nie kupisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wygralem $2.000.000 w lotto i mam wielki problem! Zupelnie nie mam pojecia jaki sprzet audio kupic... Pan w ladnym sklepie polecal mi Bang&Olufsen, a na necie wyczytalem ze Krell MRA jest lepszy. Tu dowiaduje sie, ze Krell jest kiepski. Juz sam nie wiem i mam kolowrotek w glowie... Bracia i siotry, pomozcie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ciężka sprawa... Może ta ładna miła pani z kasy w Media Markt coś Ci poradzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie 30 systemow w 3 dni to trzeba mieć kondycję,

ja bym po takim odsłuchu już nic nie słyszał.

Wczoraj byłem u Zidijana i po zmianie jednego preampu i trzech kabelków i po 3 h miałem kompletnie dosyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na spotkaniu w Delcie Studio usilowalismy odsluchac gramofony a nie udalo sie dojsc do ladu z systemem na ktorym mialo sie tego sluchac i wyszlo ze najtanszy ,,patefon,,gral najlepiej paradoks jakis czy co. Ja natomiast dzisiaj walcze z gramofonem Pro-Ject 1Xpression i szlag mnie trafia bo za jasna holere nie chce to grac z moim systemem nie ma dynamiki wysokie tony gdzies sobie odjchaly a moj CD Cyrus leje mu baty a mialo byc odwrotnie. A te 30 sprzetow w 3 dni to ja pitole pewnikiem by mnie zmulilo. Narazie gramofon doprowadzil mnie do placzu ide otrzec zmeczone oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi americano, mam sposób który rozwiąże wszystkie twoje problemy. Proponuję abyś poprosił któregoś z dużych holenderskich dealerów o przesłanie ci mail'em nagrań mp3 z dzwiękiem róznych systemów. Pozwoli ci to ciagu kilku minut odsłuchać nawet pięcdziesiąt systemów. A w ciągu godziny .... bez kozery powiem "pińćset". Następnie pozostaje ci tylko wytargowanie rabatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ja moge sprzedać ci moj wzmaczniacz yamaha596 sprzedam za 80tys zostaje ci 20tys na kable i nie musisz jechac do Hamburga, oferta jak najbardziej powazna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

Zaciekawiła mnie Twoja bardzo dobra opinia o CAT JL-2.

Czy i jeśli tak to w jakim systemie słuchałeś tego wzmacniacza.

Pewnie diabeł mnie kusi aby poprawić swoje MC275 na dual mono lub może skosztować innej lampy.

Pozdrawiam,

Maniakaudio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revert,

I mnie znów dręczy podobny problem,za 3 tygodnie Fast ma odebrać dostawę wzmacniaczy CAT.

Niewątpliwie warto ich posłuchać bo już kilku poważnych kolegów pisało o nich pochlebnie.

Wezmę coś swojego dla porównania i będzie ciekawie?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, przepraszam, ze w ogóle marnuje Wasz czas. Ktoś napisał, że biedny jestem skoro nie mam więcej czasu na odsłuchy, i że mam przez to cieżkie życie. - Nikt nie powiedział, że życie ma być lekkie tym bardziej kiedy ma się na głowie materialną egzystencję blisko tysiąca osób. A co do finalowej piątki to były tam oprócz ML, jeszcze Krell, McIntosh i CAT. Oferowano też klocki za 250 tys Euro. Ponadto, ktoś napisał o cenach...że to nie produkowane modele i wyprzedaż - skoro tak, to miło - nie zmienia to faktu, ze nie podam ceny nabycia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REVERT->

mam nadzieje, ze nie jestes tyranem dla swoich wspolpracownikow LOL?

Wiesz, teksty typu "nie biore urlopu, bo firma beze mnie sie zawali" mnie smiesza. Wez przynajmniej kilka dni zeby sie cieszyc dobra muzyka, prosze Cie.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revert -> nie ma ludzi niezastapionych. Sam sie o tym przekonalem. Nawet JA jestem do zastapienia :-) Dlugo to trwa ale sie udaje :-))

 

A tak na powaznie - otoz jesli nabyles nowa wersje ML 32 to Mark Levinson od kilku miesiecy dopiero ja sprzedaje, nie wiem dokladnie czym rozni sie od starej. Jesli chodzi o koncowki ML 33H, ktore i mnie sie bardzo podobaja ze wzgledu na swoja precyzje i szybkosc to rowniez, produkowane czy nie sa w stalej ofercie firmy (wciaz w ofercie katalogowej).

 

Ze wszyskiego co sluchalem na tranzystorach jedyne lepsze koncowki to jak dla mnie Halcro DM58 oraz Spectral DMA 360 (spotkalem sie z opiniami, ze DMA 250 gra lepiej, ale nie slyszalem wiec nie moge potwierdzic ani zaprzeczyc).

 

Jesli chodzi o serie FPB Krell'a to uwazam (a dokladnie przesluchalem w kilku konfiguracjach wszystkie koncowki stereo), ze nie umywa sie do ML 33H.

 

Jedno czego jestem pewien, to ze czeka Cie zmiana kolumn. SF Cremona jakkolwiek doskonale w swojej cenie, z Levinsonem tworza spektakl raczej makabrycznie sterylny i...nudny. Do brzmienia Levinsona zdecydowanie bardziej pasuja moim zdaniem kolumny o lagodniejszym brzmieniu. Najwieksza wada Cremony wg mnie jest, co wielokrotnie juz pisalem, uzycie pierscieniowej Vify, ktora nijak koresponduje z reszta uzytych komponentow. Mialem zreszta okazje sluchac Cremony z koncowkami serii ML334-336 i efekt byl dokadnie taki jak opisalem. ML 33H to wiecej kultury ale podobny charakter dzwieku do ML 334-336. Sadze wiec, ze niedlugo czeka Cie wymiana kolumn...

 

Pozdr. i zycze duzo zadowolenia z nabytych 'gratow'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No dobra, my tu se możemy powydziwiać, ale pierwszy etap nasz kolega przeszedł, teraz pewnie ciąg dalszy. Jakie to mają być kolumny? Avalony? Czy wręcz przeciwnie, Stradivari?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1 -> faktycznie produkcja 32 i 33H została wznowiona. Musiało stac sie to jednak bardzo niedawno, bowiem jak sprawdzałem jeszcze ze 3 miesiące temu, zarówno 32 i 33H tak jak 33, umieszczone były w Classic Products Archive - czyli produktach wycofanych.

 

revert -> nie napinaj się tak, nikt nie chce wiedziec ile zapłaciłeś za swoje graty. Każdy jak bedzie chciał to sobie sprawdzi US i EURO retail. Bardzo nas interesują natomiast szczegóły prowadzonych przez ciebie porównań - konkretne modele, kolumny - no i oczywiście twoje wrażenia.

 

Peace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth -> A ja spojrzalem na strone Levinsona i jest No 32 - now shipping (tak juz od kilku miesiecy) i No 33H w ofercie ale uwaga "Estimated availability - spring 2005". Mogles miec wiec racje.

 

Jozwa -> Zgadzasz sie zatem, ze z Cremona to nie ma prawa zagrac (no moze jakies MIT albo Transparent moglyby uratowac sytuacje - ale ja wlasnie na dobrych MIT tego sluchalem)... Jesli chodzi o Twoje propozycje - Stradivari podobaly mi sie, ale za jaskrawe jak dla mnie (bardzo rozne od Amati...). Raczej Avalon Eidolon Diamond.

Generalnie po stronie zalet ML33H zapisalbym:

1. Szybkosc (czasem nawet za duza - jedyny szybszy zawodnik to Burmester ;-);

2. Analitycznosc;

3. Dokladnosc;

4. Dobra neuralnosc;

5. Niesamowita wrecz wydajnosc pradowa (nie wiem jakiego trzeba obciazenia, zeby ten wzmacniacz nie dal sobie rady...)

 

 

Po stronie wad:

1. Pewnego rodzaju szarosc i sterylnosc;

2. Mechanicznosc lub jak kto woli nienajlepsza 'muzykalnosc';

3. Z niektorymi kolumnami (np. Thiel, czy wspomniana Cremona) nadmierne eksponowanie sybilantow (szczegolnie zanim wzmacniacz sie dobrze rozgrzeje - a potrzebuje kolo 1 godziny).

 

Mnie akurat Levinson odpowiada jak najbardziej, ale nie jest to sprzet pod kazde ucho (jak np. McIntosh czy Plinius ;-)) Co prawda w polsce Levinson i Krell nie sa uwazane za 'pelnoprawny' hi end ale z punktu widzenia uzytkownika, ktory nie uprawia pozerstwa to nie ma znaczenia.

 

Genralnie z podanych przez Ciebie kolumn Avalon. Jednak jakbym sie nie zastanawial wychodzi mi, ze do levinsona najbardziej pasuje...Dynaudio :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czy ma prawo zagrać z Cremoną to jeszcze nie wiem, bo dopiero będę ich słuchał. A jak ty oceniasz ich brzmienie? Bo już mi mówiono, że są ciężkie i dość ciemne, ale słyszałem też, że odwrotnie. Ludzie kapustę mają zamiast uszu, doprawdy. Nie ma to jak słuchać samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.