Jump to content
IGNORED

życiodajna muzyka

BeerfaN

Recommended Posts

Witam

tak jakoś wracałem dziś autem z całodziennej tułaczki po mieście (załatwianie spraw w urzędach, naprawa kompa znajomym..) po 22giej. Zdechły byłem, nic mi się nie chciało poza zimnym piwkiem i spać. W radiu puścili koncertową wersję "creeping death" metalliki - odżyłem w ułamku sekundy. Teraz siedzę z piwkiem i słuchawkami na uszach (późno, sąsiedzi, przyzwoitość) i przesłuchuję dyskografię metalliki od kill'em all - energią wprost tryskam.

Słowem - jeden kawałek wpompował we mnie więcej życia, niż duża kawa. Macie może jakieś swoje muzyczne kofeiny?

BeerfaN (lub Breadfan ;-) -> tylko nie zapuszczaj sie poza 'And Justice for All' bo skutek bedzie odwrotny. Na mnie zawsze dobrze dzialala Anesthesia i Whiplash na Kill'em All - przekonuje sie wtedy, ze Cliff Burton jednak byl swietnym basista (pewnie teraz gra najwyzszemu...)

Pozdr.

PS.:A ja sluchaweczki na uszy i poslucham sobie Hellborga z Lane'em.

Metallica jak najbardziej szczegolnie plyty And Justice 4 All i Ride The Lighting

Jak musze sie pilnie poderwac do zycia to pomaga mi Children Of Bodom.

Jeszcze podrywa mnie płyta Perfect - Symfonicznie.

Dla mnie kawa nigdy nie odniesie wiekszego efektu niz muzyka...

Apocalyptica. Choć to "tylko" wiolonczela, to jednak pobudza bardziej spektakularnie niż skurcz w nocy ;)

Poza tym niektóre kawałki Sepultury oraz Prodigy.

Sporo ożywczgo powiewu daje mi również radio RMF Classic, gdyż gra zazwyczaj to co lubię, a w dodatku dość "dynamiczne" utwory, które zaciekawiają.

Z rzeczy, które ostatnio mnie "napędzają" :

"Volunteered Slavery" Rolanda Kirka, choc w zasadzie mozna tu wpisac kazdą jego plytę (jaką do tej pory poznałem ;)

Swoją drogą to zadziwiające (albo wręcz skandaliczne) jak mało znany czy tez zapomniany jest ten muzyk. Przecież on powinien być wymieniany jednym ciurkiem z największymi geniuszami jazzu, a mam wrażenie, że rzadko tak jest.

Inne przyklady - Thomas Chapin Trio - Anima, czy jeszcze lepiej Trio plus Brass - Insomnia (zresztą Chapin przyznawał sie do silnych inspiracji Rahsaanem Rolandem Kirkiem)

Pod typem donga też się podpisuję (i znam na tym forum jeszcze przynajmniej 3 osoby, które tą "kandydaturę" poprą;)

pozdrawiam

aTom -> swieta racja. S.P. Thomas Chapin to na pewno muza, obok ktorej nie da sie przejsc obojetnie. Jesli pasuje Ci Insomnia to koniecznie posluchaj ostatniej plyty 'Sky Piece' a jesli masz ochote na prawdziwy odjazd to 'Menagerie Dreams' z Johnem Zornem (nie wiem czy Buckethead tez sie tam nie zaplatal...)

Pozdr. i zapodaje sobie Insomnie na sluchawy :-)

Dla lubiacych Chapina:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

>aTom -> Jesli pasuje Ci Insomnia to koniecznie posluchaj ostatniej plyty 'Sky Piece' a jesli masz

>ochote na prawdziwy odjazd to 'Menagerie Dreams' z Johnem Zornem

Mam 'Sky Piece', ale... jeszcze nie zdążylem przesłuchać ;)

Spośród płyt z KF (insze ponoć wyraźnie gorsze, tak gadajom ci, z ktorych zdaniem się liczę;) brakuje mi jedynie właśnie 'Menagerie Dreams', ktora jednak jest na liscie najpilniejszych zakupów

a z takich zyciodajnych płyt wymienie jeszcze

Prince Lasha Quintet feat. Sonny Simmons - 'The Cry!' oraz dość podobną stylistycznie 'Conversations' Dolphy'ego (co nie dziwi, bo obaj ww. panowie też tu graja, a nawet skomponowali jeden utwor, ktory brzmi jak żywcem wyjęty z The Cry, mowa o 'Music Matador')

pozdr

A może...

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.