Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka kolumna na wstędze?


Carlo

Rekomendowane odpowiedzi

A może taka konstrukcja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4056-100005015 1170272200_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu jeszcze ten adres:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też czekam na MHT 12 :)

moze jakies propozycje co do towarzystwa dla nich?

kroi sie wlasnie zamowienie w audiocomponents, wiec moze bym cos zamowil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla natchnienia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że wstęgi nie cieszą się powodzeniem wśród konstruktorów zaglądających na forum. Moim zdaniem generalnie właśnie wstęgi biją na głowę większość nawet najbardziej uznanych głosników wysokotonowych, zwłaszcza przestrzeń, powietrze , detaliczność, naturalnosć i szybkość transjentów. Brak przysłowiowej poduchy.

Kto słuchał dobrej wstęgi wie o czym mowa.

Może jednak ktoś ma ciekawy i relatywnie tani w realizacji projekt np. monitora na wstędze.

Mam nadzieję że się doczekamy ciekawej propozycji poprzedzonej odsłuchami i znajdą się chętni do np. wspólnego zamówienia głosników i części.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoś:

 

Otóż pod adresem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znajdziesz test wstęgi Aurum Cantus G2si. I okaże się że ta "detaliczność", "brak poduchy" itd. pochodzą od zniekształceń z dominacją nieparzystych harmonicznych oraz dużym udziałem produktów intermodulacyjnych, pojawiających się w dużych natężeniach przy poziomach głośności i częstotliwościach po prostu śmiesznych dla dobrych kopułek. Być może Raven jest lepszy, ale też kosztuje swoje i raczej nieprędko Mark Krawiec go obmierzy i opublikuje wyniki. A Aurum Cantus należy raczej do "górnej półki" wstęg. Jak radzą sobie (a raczej jak nie radzą sobie) tanie "wstęgi" z napylanej folii można zobaczyć pod adresem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla mnie wstęgi były od początku podejrzane, zwłaszcza że te z czystego aluminium muszą być wyposażone w transformator dopasowujący - który jak dla mnie (rdzeń ferromagnetyczny) jest nie do przyjęcia, za to te z napylanej folii to właściwie jedno wielkie nieliniowe zawieszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megaline dali maja prwdziwe stegi. I nie ma w nich czegos takiego jak kompresja dzwieku czy znikesztakcenia. Graja tak, ze dech zapiera. Na niskich poziomach kiedy kopulki juz tylko sycza megaline nadal promieniuja czysto. Porownywalem je na zywca z b&w diamentami. Dobre kolumny te b&w ale do dokladnosci megaline jeszcze im daleko.

 

Same wstegi dosc latwo zrobic. Zrobilem nawet proby z magnesami i foliami. Wyszlo calkiem ciekawie. Jednak w czasie prob dalem duza moc i pelne pasmo i membrana z foli sie wyprostowala i teraz wisi jak kapec. Na to trzeba uwazac. Zrobilem dwa systemy. Pojedyncza folia 70cm i dzielona na 4 czesci. Ostatnio dostalem do nich trafa i bede mogl dokonczyc robote.

Pozdr. Senicz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor>

niestety nie pocieszyłeś mnie.

Rozumiem że Twoje uwagi dotyczą tanich wstęg.

Myślałem o Ravenie R1 , wiem że nie jest tani. Wolałbym jednak posłuchać takiej konstrukcji niz kierować się wyłącznie pomiarami, choć nie twierdzę że nie są ważne przy konstruowaniu zwrotnicy. Ja się poprostu na tym nie znam.

Kieruje się tym co słyszałem nausznie jakiś czas temu na wystawie sprzętu w Berlinie, a potem u znajomego-

był to monitor na Ravenie R1 i przyznam że wrażnie było takie, jakby fortepian stał REALNIE w pomieszczeniu odsłuchowym ,czego nigdy wczesniej ani potem nie doświadczyłem. Dodam że sprzęt towarzyszący nie był z najwyższej półki.

Może to moje osobiste preferencje nie wiem. Lubię realizm ("obecność") muzyków czy wokalistów w pomieszczeniu odsłuchowym. I po wielu odsłuchach jestem coraz bardziej przekonany że dobre wstęgi to zupełnie inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoś:

 

Niestety, niektórzy odbierają określony profil zniekształceń jako hiperrealizm - np. niektóre mocno zniekształcające woofery odbierane są jako "szybkie" a wśród gwizdków kultową wręcz sławą cieszy się Hiquphon (często bywa chwalony za detaliczność, powietrze i inne takie), który jednak przed mikrofonem pokazał sporo harmonicznych wyższych rzędów oraz produktów intermodulacyjnych.

 

A co do czysto aluminiowych wstęg - jak dla mnie mają one jeszcze jeden problem - ponieważ z boku wstęga nie jest na niczym zawieszona, może dojść do przepływu powietrza między tyłem a przodem wstęgi, co przy małej odległości wstęga-nabiegunnik może prowadzić do zjawisk silnie nieliniowych takich jak turbulencje powietrza. Dlatego nie spodziewałbym się po Ravenach rezultatów dużo lepszych niż osiągnięte przez Aurum Cantus (który choć tańszy od Ravena wcale bardzo tani nie jest).

 

Tak czy siak osobiście lubię wiedzieć raczej więcej niż mniej, choć jeżeli popsułem Ci radość słuchania "hiperrealistycznych" wstęg, to przepraszam, na pewno jednak rady w stylu "dzielić wysoko, wysokim rzędem coby się wstęga nie wydęła" mogą się przydać.

 

Mam nadzieję że miłośnicy wstęg nie wyklną mnie za lekkie naruszenie panującej tu wcześniej sielskiej atmosfery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor> ależ naruszaj tą sielską atmosferę:-) precz z polityczną poprawnością!

Mądrego to i czasem dobrze posłuchać;-)

 

Mam nadzieję że ktoś znajdzie pomiary Ravena, faktycznie o ile się znam to charakterystyka Aurum nie wygląda zachęcająco.

Nie wykluczone że konstruktorzy Ravena pomierzyli go i dowiemy się jak sprawa wygląda z tym konkretnym głośnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antoś

 

 

misiomor jest inżynierem a nie audiofilem (zobacz jego "o mnie"),tak że Jego wypowiedzi na temat jakości dźwięku należy traktować z przymróżeniem oka.Wstęgi graja dobrze i jest to sprawa niezaprzeczalna,pomiary z tej strony przytoczonej przez misiomora to tez chyba troche amatorka ,a i metodyka tych pomiarów może nie najlepsza.

 

 

misiomor

 

czy jestes pewien że już wszystko w dziedzinie przetwarzania dźwięku jest odkryte i wytłumaczalne i da się pomierzyć ??????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i słucham duzo róznistych speaków...

Ale wstegi jak narazie sa dla mnie wyznacznikiem czystości i naturalności wybrzmienia wysokich tonów.

Natomiast zgodzę się że malutko jest tzw.wsteg z pierdolnieciem...bez audiofilskiego wzdęcia w poprawnej aplikacji i to jest do osiagnięcia.

Obecnie mam Raven 2.0,sredniak S.S. i s.n-t S.S. i narazie chwacit.

Meczy mnie natomiast tafla z wstęg... a nie jedna długasna wstega.... ale to droga zabawa...

Niedawno ćwiczyłem NEO 3 i NEO 5 Pro... polecam... troszke inny tembr brzmienia od Raven ale graja nie gorzej... a NEO5 PRO..hm moze nawet znacznie lepiej... musze je jeszcze dłuzej poćwiczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to wybrzmienie i swobodę które różni kopółki od wstęg.

Może wstęgi nie są jeszcze idealne ale mają tą przewagę że nie słychać pewnych ograniczeń normalnego głosnika wysokotonowego, takie ograniczenia istnieją to chyba nie podlega dyskusji.

Trudno jest słowami opisać różnice, je poprostu słychać.

Pomiar to nie wszystko, temat jest wałkowany dla tego że nie wszystko idealne co idealnie wygląda w pomiarach.

Co można powiedzieć na podstawie pomiarów? oczywiscie sporo ,ale czy można powiedzieć coś na temat barwy nasycenia, szybkości, wybrzmienia? Może niektórzy praktycy poszli juz tak daleko że są w stanie coś powiedzieć po samych pomiarach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęgi sa trudniejsze do wykonania pod karzdym względem.... 90% sukcesu to jakość magnesów..a w zasadzie ich gęstość.

Jak dla mnie głosniki dynamiczne graja bez powietrza czy jak kto woli aury wybrzmień są w porównaniu do dobrej wstegi nienaturalne.

Przed dobrymi wstęgami bardzo lubiłem Tdx Focala,gwizdków S.S nielubię...

===========

Z teoretycznego punktu zagadnienia wstega ma same plusy:

lekkośc membrany,duża powierzchnie i dużą efektywność.... co w sumie przekłada sie na niskie zniekrztałcenia,czyli tylko od wykonania zależy efekt finałowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się Antoś, że gramy w tej samej lidze.

Moim zdaniem tak swobodnej, czystej i zwiewnej góry jak ze wstęgi nie odtworzy żadna kopółka. Wstęga oferuje w swoim brzmieniu swoisty czar, któremu trudno się oprzeć. A czy jest to dźwięk "naturalny"? Nie wiem, ale nigdy nie słuchałem muzyki za pomocą pomiarów i nie zamierzam zacząć tego robić.

Moje uszy po prostu zdecydowanie bardziej wolą dobrze zaaplikowaną wstęgę niż jakkąkolwiek kopułkę i nie zamierzam z nimi dyskutować o pomiarach:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkul:

 

A co z tym brakiem izolacji przodu i tyłu wstęgi i z turbulencjami? Co z transformatorem? Aurum Cantus G2si jest droższy od większości kopułek testowanych przez Marka K. a oberwał w pomiarach zniekształceń od praktycznie wszystkich. Do czasu pomierzenia w analogiczny sposób Ravena pozwolę sobie pozostać sceptykiem co do przewagi dobrej wstęgi nad kopułką w dziedzinie zniekształceń.

 

 

Vinyldemon:

 

"pomiary z tej strony przytoczonej przez misiomora to tez chyba troche amatorka ,a i metodyka tych pomiarów może nie najlepsza."

 

Chylę czoła przed wybitnym umysłem, który tak lekko i kategorycznie wyrzuca do kosza metodykę pomiarów wymyśloną przez niejakiego Siegfrieda Linkwitza. W którym roku zdobyłeś waszmość Nobla z fizyki?

 

A tak na poważnie - jak inaczej mierzyć harmoniczne i IM jak nie właśnie trzema blisko siebie położonymi tonami, dla określonej głośności tonu środkowego? - w ten sposób możemy porównać głośniki najuczciwiej. A jak komuś "wzbogacanie dźwięku" przez zniekształcenia się podoba, to jego sprawa, takiego można tylko ostrzec, żeby czasem nie uwierzył w zapewnienia producenta o pasmie przenoszenia wstęg, i nie użył takiego np. R2 od 2kHz z filtrem 2nd order electrical, bo mu się elegancko wydmie wstęga i straci dużo pieniędzy. Z kolei w sprawie tej "amatorki" - chciałoby się żeby niektórzy "konstruktorzy" kolumn wypuszczanych na rynek mieli wiedzę i umieli zrobić coś na poziomie prezentowanym przez Marka K.

 

Co do tego stanu wiedzy w dziedzinie przenoszenia dźwięku:

 

- Wiadomo że należy dążyć do przenoszenia toru elektroakustycznego z jak najmniejszymi zniekształceniami - żeby przebieg ciśnienia akustycznego generowany przez tor audio był jak najbliższy przebiegowi w momencie nagrania, z uwzględnieniem faktu że różne zniekształcenia są w różnym stopniu szkodliwe dla subiektywnie odczuwanej jakości dźwięku - od najmniej do najbardziej szkodliwych byłoby mniej więcej tak - zniekształcenia fazowe (brak koherentności czasowej), odbicia i pogłosy (byle nie za dużo i nie za bardzo opóźnione), zaburzenia płaskości SPL, druga harmoniczna, trzecia i czwarta harmoniczna, wyższe harmoniczne oraz intermodulacja, przekłamania nośnika (cyfrowe oraz trzaski na kurzu w winylu). Gdzieś między harmoniczne należałoby wszadzić silne mody rezonansowe pomieszczenia. Znalazłoby się oczywiście jeszcze więcej rodzajów zniekształceń, ale jak na krótki post wystarczą te powyżej.

 

- Wiadomo również że zniekształcenia mogą się niektórym podobać (lampy, winyl, wstęgi itp.), choć warto zdawać sobie sprawę z tego co nam się podoba aby uniknąć popadnięcia w ignorancję, mitomanię i hipokryzję, które znacznie utrudniają życie samemu delikwentowi oraz jego otoczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G2si jest przeciętną wstęgą... i można ją uznać że lepszą od niektórych typowych gwizdków...

================

Zawirownia... są w karzdym przetworniku....!

================

Wstęgi są trudniejsze w aplikacji niz głośniki tzw.kopułkowe....

Ja wolę wstęgi... nawet takie efekty jak ciurkanie wody..czy tez chlapanie ... po czymś i gdzies.. tylko ze wstęgi jest w pełni przekonujące.Dobre wstęgi mają szerszy kont propagacji fal...

W kopółkach np.S.S. tzw.Revelatorach spienia mnie ich kierunkowośc... gdzi trza siedziec co do cm.by słyszeć coś gdzie normalnie jest słyszalne ze wstęgi..

Wsiech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor

 

dawno temu była taka sytuacja że wszyscy się głowili dlaczego pomimo takich samych parametrów elektrycznych wzmacniacz lampowy gra inaczej niz tranzystorowy,głowili sie bardzo długo ale w przeciwieństwie do Ciebie słyszano różnice w brzmieniu tych urządzeń chociaż po pomiarach nie powinno ich być.No i po kilkunastu latach znalazła się przyczyna,w teori głośnikowej jest moim zdaniem podobnie,zjawiska zachodzące w akustyce sa tak złożone że nie opisze ich żadny program komputerowy i co najważniejsze nikt nie ma wiedzy żeby taki program napisać.I uważasz że z jakimś badziewnym oprogramowaniem wyniki pomiarów są wiarygodne.Już użycie komputera PC wzbudza szeroki uśmiech na mojej twarzy.Z opracowań Linkwitza nie korzystam.Ma swoją wizję na temat budowy kolumn i już,ja mam inną.I jeszcze jedno ,np skrzypce są źródłem dźwięku i to w dodatku bezpośredniego ( żadnych nośników,odtwarzaczy,wzmacniaczy,kolumn),Stradivariusy brzmią najlepiej i nikt tego nie neguje ,i nikt nie potrafi zrobić takiego brzmienia w tej chwili.I to chyba najlepszy przykład na to jak technika w tej chwili jest daleko w akustyce.Druga sprawa że teraż strone internetową może założyć sobie każdy głupek i pisać na niej co się chce,znalazłem już kilka fachowych stron budzących moją wesołość ,ale niektórzy,niebiegli w temacie biorą wiadomości tam podawane jako pewniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkul:

 

No to jeżeli chcesz kopułkę z dobrym rozpraszaniem aż do 20k to polecam lekkie stuningowanie Vify DX19 (tak żeby pozbyć się grzbietu na waterfall'u przy 4kHz) - zapewniam Cię - nie ustępuje wstęgom w dziedzinie rozpraszania w płaszczyźnie poziomej (1dB straty pod kątem 30 stopni przy 20kHz względem SPL na osi), w zniekształceniach pobije większość z nich jeżeli nie wszystkie a kosztuje tylko 23USD (na Madisound)

 

Vinyldemon:

 

Z tym komputerem PC to walnąłeś jak kulą w płot. Otóż spieszę Cię poinformować, że niektóre zjawiska w audio lepiej widać kiedy skorzystamy z analizy widmowej (tak zresztą do pewnego stopnia działa ślimak w uchu). Rzeczoną analizę można oczywiście zrobić przy pomocy liczydła, jednak użycie komputera PC znacznie skraca czas potrzebny dla dokonania takowej operacji przy zadanej dokładności.

 

W kwestii wiarygodności pomiarów - ręce mi już opadają po rozmowach z Tobą, i muszę stwierdzić że na pomiarach i przetwarzaniu sygnałów znasz się w tym samym stopniu jak ja na poezji Buriatów i Mongołów.

 

A w sprawie tych stradivariusów - myślę że cała "otoczka" i zadęcie wokół tych "kultowych" instrumentów mają sporo do powiedzenia w sprawie ich niesamowitych własności brzmieniowych (podobnie jak po placebo 33% pacjentów ma efekty jak po Viagrze). Poze tym jeżeli różnice w brzmieniu różnych skrzypiec są słyszalne to na pewno da się je również zmierzyć mikrofonem i wyświetlić w takiej czy innej formie na ekranie PC. Robienie skrzypiec to zupełnie inna parafia, nie znam się na tym i nie interesuje mnie to zbytnio.

 

Parametry - nadmierne uproszczenie parametrów - np. THD+N rzeczywiście zabiera im zdolność do opisu jakości dźwięku. Co nie znaczy że nie należy jednak zaprzestać poszukiwań metody pomiarowej najlepiej opisującej w.w. zjawiska. I wydaje mi się że 3-tonowe pomiary głośników są krokiem w dobrą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megaline wymagaja 4 wzm i posiadaja elektroniczna zwrotnice. A co do pier..... to takiego poteznego walniecia na wysokich nie slyszalem nigdzie. Zadnej kompresji nawet przy przy poziomach dzwieku powodujacych panike czyli chec ucieczki z miejsca odsluchu. A poziom dzwieku Megaline moga osiagnac bliski koncertowi rockowemu gdyz kolega mowiacy do mnie z odleglosci 50cm nie byl slyszalny. I to wszystko przy absolutnej czystosci reprodukcji. Ilosc wysokich zapiera dech w piersiach. Ale trzeba pamietac - wstega w kazdej kolumnie ma chyba 210cm . Powierzchnia jest duzo wieksza od kopulki ale masa uzwojenia podobna. Muzyka plynie wprost z powietrza. Nie slyszalne jest zrodlo jako glosnik. Ale najciekawsze sa bardzo duza dynamika w dolnych poziomach. Nawet przy bardzo cichych poziomach nadal jest absolutna dokladnosc. Male wstegi czy wynalazki typu isophon nie zblizaja sie nawet do jakosci wsteg z Dali.

pozdr. Senicz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stradivariusy brzmią najlepiej i nikt tego nie neguje"

 

wg. niektórych to Guarneri brzmi lepiej

 

ale to tylko tak na marginesie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara ,zara myly panstwo...

Wzmak lampowy i tranzystorowy maja zawsze inne parametry ..tim,thd,gain shift itp... żeby niewiem kto i jak jeden drugiego nie podrobi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>misimor

Sorry Cię... ale np.Vifa a np.dobra wstęga to inna bajka... wstega ..gra!

To zupełnie inna jazda... [i jeszcze tuningowac gwizdek... chujówka nie gwizdek].

Nie gniewaj się ..ale takie jest moje zdanie.... wstęga i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkul:

 

Otóż vinyldemon chyba sprowadza "parametry" do max. mocy RMS i THD+N przy 1W. W takim przypadku można wyobrazić sobie tranzystora i lampę o takich samych "parametrach".

 

A tuning tej vify to nie taka prosta sprawa - chyba trzeba będzie wiercić nabiegunnik, tak na podstawie mojej pobieżnej analizy tematu. Kupię chyba parkę i zobaczę. Tak czy siak za tę cenę ryzyko niewielkie, a efekt wart nakładów - rozpraszanie i zniekształcenia raczej trudne do pobicia.

 

A teraz pytanie - czy jeżeli zobaczysz koszmarnie wyglądające pomiary swojego Ravena (podobne do Aurum Cantus G2si) to nadal będziesz uważał go za 8-my cud świata?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

      O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.