Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIOMATUS-- ?


Frank

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu była prowadzona dyskusja na temat tych monobloków,czy od tamtego czasu ktoś z miał styczność z tymi wzmacniaczami?

Byłem dziś na ich stronie i cena za parę jest więcej niż przyzwoita,a i wyglądają bardzo estetycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i krajowe,na dodatek można zaliczyć do DIY(a to następna zaleta).

Jak ktoś słuchał,niechaj siądzie do klawiatury i skrobnie parę zdań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym tego chetnie posłuchał. Czy ta firma jeszcze istnieje ... strona nie była updatowane od przeszło roku :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ja - jestem "za". (Poczytam sobie chociaż ;)) Poza tym: czy ktoś go teraz cichcem męczy (to pewnie się nie dowiemy), czy cisza w temacie (umarł śmiercią naturalną, zanim został rzucony pod surowy osąd Klubowiczów) ?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja nie śpi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Audiomatus wylądował.

 

NuForce'a Ref 9 na razie nie mam - Audio System się przestraszył ;-)

 

Do porównania jest za to pod ręką inny cyfrak, tyle że z obozu Tripatha - Bel Canto eVo 4 mk II a 16.000zł oraz stara dobra analogowa klasa A w postaci Pliniusa SA102 za podobne co Bel Canto piąniadze.

 

Plus w pamięci kilka innych wzmacniaczy, które przewineły się przez mój system w ostatnim miesiącu - Nagra VPA, Nagra PMA, BAT 150se.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i zastanawiam sie jak go podłączyć, bo na zdjęciu na stronie ma gniazda XLR a do mnie dotarł z gniazdem RCA. No i oczywiście nie mam identycznego kabla zakończonego wtykiem RCA co mój XLR, a nie chce brać pierwszego z brzegu kabla, bo to wprowadziło by do równania dodatkową zmienną i w efekcie zafałszować wyniki.

 

Pod latarnią zawsze najciemniej, LOL.

 

Jutro postaram sie kupić przejściówkę XLR F -> RCA M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomatus zrobił na mnie doskonałe wrażenie, jeszcze zanim włączyłem go do prądu. Czym ? Jakościa wykonania i wręcz pedantycznym przywiązaniem uwagi do najmniejszych nawet szczegółów.

 

Zacznijmy od opakowania. Audiomatus posiada perfekcyjnie wykonane pudełko. Niby rzecz oczywista, żyjemy ostatecznie w XXI wieku, ale jakoś wiekszość polskich producentów ma do tej pory z tym problem. Pudełek najczęściej nie ma wcale, a jak już są to są zazwyczaj robione niedbale, na kolanie z pogietego kartonu i kilku kawałków styropianu wrzuconych w mniejszym lub wiekszym nieładzie artystycznym. Oczywiście kawałków obszarpanych, bo o eleganckim cięciu piłą termiczną styropianu nie ma mowy.

 

Co innego karton Audiomatusa. Od razu widać, że robiony na miarę w jakiejś specjalistycznej firmie, profesjonalnie przyciety i poskładany, w środku zaś odpowiednio wyprofilowane pod wzmacniacz "łoże" ze styropianu. Nawet na kabel sieciowy i instrukcję przygotowano specjalne zagłębienie. Kabel sieciowy oczywiście nienagannie opakowany folią, aby podczas transportu nie grzechotał. Zadbano nawt o takie szczegóły jak niewielkie wkładki unieruchamiające wzmacniacz, wyłosone cieniutką warstwą pianki. Wszystkie równiutko przyciete i idealnie pasujce na swoje miejsca. No po prostu cud-malina.

 

Kolejna niezwykła sprawa - instrukcja obsługi. Nie tylko że JEST, co samo w sobie ponownie jest rzeczą niezwykłą, ale jest też dobrze opracowana i estetycznie wykonana. Niby rzecz prosta tylko dlaczego większość producentów, a nawet dystrybutorów o tym zapomina ?

 

Wreszcie sam wzmacniacz - wykonany z nie mniejszym pietyzmem niż karton, w którym do mnie przyjechał. Dostępne są dwie wersje wzmacniacza - z panelem frontowym wykonanym z aluminium i z drewna. Do mnie trafiła ta druga wersja, oferowana od niedawna w sprzedaży jako alternatywa. Od wersji aluminiowej, którą możecie zobaczyć na stronie, różni się zasadniczo, bowiem nie posiada absolutnie żadnych napisów ani grafiki - jedynym wyróżnikiem jest płaska czerwona dioda w złotej oprawie.

 

Wiem, że brzmi to trochę jak gejowski barok, ale wierzcie mi - w rzeczywistości wcale tak nie jest. Wykonanie tak banalnego z pozoru elementu jakim jest dioda jest tu doprawdy (zegar)mistrzowskie, z precyzja godna bizuterii, a nie wzmacniacza. Do tego dioda nie jest okrągła - tylko płaska i licuje ze swoja okrągłą, złotą ramką. Równie dobrze wykonany jest sam panel - dawno nie widziałem tak perfekcyjnie wykonanego kawałka drewna. Jest ono idealnie gładkie, tak na swojej powierzchni jak i na wszystkich krawędziach i do tego pokryte nieskazitelną politurą. Po prostu klasa sama dla siebie.

 

O perfekcyjnym wykonaniu tylnego panelu, z pełnymi oznaczeniami wszystkich wejść i wyjść, znaczkiem CE i różnymi "cautionami" i piorunikami nie wspomnę, bo w tym momencie jest to już chyba oczywiste.

 

Pozwoliłem sobie rozkręcić jeden z monobloków aby zobaczyc jak jest wykonany w środku i tu też nie spotkał mnie zawód - kabelki równiusieńko położone i poupinane, wszystko zrobione czysto i schludnie. O budowie elektronicznej ciężko tu w zasadzie mówic, bo cały wzmacniacz to tak naprawde jedna duża gotowa płytka ICEpower 250ASP, zajmująca ok 1/2 powierzchni obudowy. Jedyną modyfikacja wprowadzona przez producenta jest wypełnienie białym silikonem przestrzeni pomiędzy poszczególnymi kondensatorami, co jak rozumiem ma służyć zmniejszeniu zjawiska mikrofonowania.

 

Jednym słowem: Uczcie się polscy producenci !

 

PS. Przejściówka Neutrika zabezpieczona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-579-100009059 1170281438_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Elb - ale swietny ten "bejowski barok", rewelka :)))) Ja tez lubie jak sprzecik jest opakowany i wykonany schludnie, a najlepiej jak jeszcze ladnie... to nie jest bez znaczenia choc oczywiscie nie ma nic wspolnego z dzwiekiem danego urzadzenia... z klasa - tak! Napisz jak to gra.

pzdr,

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę więcej jak posłucham NuForce'a. Już teraz mogę jednak napisać, że jest to najlepszy amp w tej cenie jaki słyszałem. Powiem więcej - nie słyszałem nic za podobne pieniadze (z tego co wiem kosztuje ok 6.5k zł), co było by choćby w połowie tak dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elberoth

 

Czy Audiomatus dzieli z NuForce-m : 1. podatnosc na uszkodzenie (pewnosc uszkodzenia) przez uruchomienie go bez obciazenia

(kolumny,preamp) oraz 2. duza wrazliwosc na rodzaj zastosowanej sieciowki ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by wrócić do propozycji posłuchania tego wzmacniacza w Klubie Audiofila i Melomana. Wzmacniacz jest w Warszawie, klub też . . .

Oczywiście za zgodą producenta i klubowiczów. Więcej osób miałoby sposobność rzucić na niego uchem w towarzystwie znanego już tam CD Lektora i kolumienek. Pewnie ze 3 dni obecności w KAiM by wystarczyło.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo musiałem zrobicz przerwę technologiczną w słuchaniu, ze względu na wyjazd na świeta. Dziś wieczorem wracam do słuchania ... powinienem miec już też Nuforce'a.

 

Co do stabilności to wszystkie moduły ICEpower w wersjach ASP (z wbudowanym zasilaczem impulsowym) są bullet-proof i mają wszelkie możliwe zabezpieczenia.

 

Niestabilność bez obciążenia, o której piszesz była przypadłością tylko pierwszych egzemplaży wzmacniaczy Nuforce'a (Reference 8) i nigdy nie była problemem w innych wzmacniaczach klasy D (UcD, Tripath, ICEpower).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio System wymiękł - nie chce dać mi NuForce'a z nieznanych mi przyczyn :-(

 

Kolejny termin w jakim mam go dostac to 2 połowa stycznia - tylko że wtedy nie będe miał juz Audiomatusa.

 

I może o to chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za debilizm...

swoja droga co za problem zalatwic to przez znajomego, wyslij jakiegos kolege i odsluchaj klocek.

no chyba, ze nie beda nikomu dawac, czyli nie chca sprzedawac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog - AS jest z tego co wiem bardzo czestym gościem na tym forum, więc taki fortel raczej odpada z przyczyn oczywistych :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

Jak zakładałem ten wątek nie miałem pojęcia,że może dojść do debilizmu !

sorry !!

Proszę o dokładny opis tych monobloków na priva

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez glupota, jaj facet nima?

skoro tu zaglada: czlowieku - nie tedy droga, i tak jak ktos zechce to porowna te klocki.

ile beda czekac, pare tygodni zanim bedzie to mozna kupic? LOL ok, poczekamy sobie jesli taka gra.

 

przydalo by sie tez porownanie jakiegos malego rowlanda z Audiomatusem i/lub NuForce wlasnie, tutaj NF moze zyskac przecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Frank co ty chlopie chrzanisz? o co Ci chodzi? gwoli informacji nie pije, poza tym alkohol nie wplywa na moje myslenie (jak u niektorych)

 

nie danie do porownania klocka z gory skazuje go na porazke, implikuje ze jest pewnie slabszy. gdyby mozna bylo posluchac, mieli bysmy prawdopodobnie po prostu informacje o 2 przyzwoitych urzadzeniach i ew. roznicach miedzy nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.