Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIOMATUS-- ?


Frank

Rekomendowane odpowiedzi

Tak szczerze mówiąc ładnie to wygląda - niska masa, kompaktowe rozmiary, wysoka moc, niska cena.

A preamp do kompletu też mają zamiar produkować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pastwa rozne domysly oczywiscie wysnulem, tylko tak blade "uzasadnienie" bylo po prostu niepotrzebne, o to mi chodzilo.

 

>Elberoth skoro nie digital, to trzeba bedzie zwac to d-klasowe ... jakos mniej zgrabnie to brzmi :)

 

panowie, wg wszelkich naszych "pismowych" kryteriow w postaci Audiomatusa mamy high-end pelna geba hehe (no chyba, ze cena komus przeszkadza), tylko kupowac i sie cieszyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nic nie rozumiem... mam wrażenie że wszyscy wszystko wiedzą opócz mnie :-(

Jestem daleki od zdradzania danych osobowych, ale Elberoth to organizator AS?

...nic już nie wiem...

 

a najbardziej oczywiście NIC o firmowym przedwzmacniaczu.... :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

 

>Absolutnie nie jest to prawda.

 

Zatem absolutnie przepraszam, wywnioskowałem tak z tego, ze swego czasu wycofano sie z pozyczenia Ci NuForca w momencie własnie jak posiadałes Audiomatusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

nie naciskajcie na firmę AUDIOMATUS żeby opracował swój pream bo wyjdzie z tego kiszka.

 

Pan Matusiak bardzo dobrze zna się na technice cyfrowej i paracyfrowej, natomiast do końcówek mocy opartych na icepowerach, tirpath itp. należy stosować preampy lampowe. Oczywiścia w celu skompensowania tych -5 stopni, o których pisał Elberoth (szarość średnicy, brak/niedostatek powietrza powietrza w górze pasma, namacalność dźwięku i może coś jeszcze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a jaki jest konkretny adres firmy, bo widzę jedynie numery telefonu i mail ? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecajcie się. NU Force także miał być "końcem audiofilizmu". Ileż to już mieliśmy takich rewelacji ?

Swoją drogą czekam na Audiomatusa od grudnia - 2004....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak uważam, że to co napisał Elberoth oznacza niechybnie koniec audiofilizmu. Jak już obecnie można mieć za 5,500 maszynę, która jest prawie idealna to jest to koniec audiofilizmu.

 

Co do NuForce'a to nie mam wątpliwości, że wersja 9.02 okaże się znacząco lepsza od Audiomatusa.

 

Poczekamy na recenzję Elberotha to zobaczymy. A to że ktoś w HiFi+ napisał niezbyt pochlebnie o NuForce to chyba jeszcze nic nie znaczy. Warto samemu posłuchać.

 

Elberoth - > czekamy z niecierpliwością na opis wrażeń z odsłuchu NuForce'a. Mam tylko nadzieję, że dostaniesz w swoje ręce 9.02, bo wedlug całkiem zgodnych opinii wersja 9.02 jest bardzo lampowa w charakterze średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

Ach to Ty jesteś tym nieznajomym, który jest w kolejce do odsłuchu przede mną. ;)

 

Nie wiem czy jest to koniec Audiofilizmu, ale przy takim tempie rozwoju tej klasy wzmacniaczy jest to koniec "kompromisów" w pewnej klasie cenowej.

Jeśli rozwój będzie taki szybki to inni producenci będą musieli mocno się napracować, aby sprzedać swoje często przeszacowane produkty.

 

Wiadomo można lepiej... ale za "ile" lepiej. Nie wpadam w euforię, tylko przypomnijmy sobie co mówiono jeszcze parę lat temu o fotografii cyfrowej. Zaczyna sie być może czas, gdy dawny "hi end" będzie dostepny dla mas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam koniec audioilizmu, pozostaje jeszcze źródło, kolumny, kable i pomieszczenie(najważniejsze).

Nawt jezeli za jakiś czas caly taki wypasiony zestaw będzie dostępny dla "przeciętnego Kowalskiego" to tylko się cieszyć.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emesze2,

 

niestety wydaje mi sie ze zawsze bedzie istnial "elitarny" klub posiadaczy haj-endu.

w przypadku aparatow cyfrowych wyglada to tak, ze najdrozsze konstrukcje miechowe jak np. Cambo sa nadal tak samo kosztowne,

z tym, ze zamiast kasety na blony.... mozna dokupic przystawke cyfrowa.

jakosc, glebia, dynamika tych konstrukcjijest niedostepna dla najdrozszych lustrzanek cyfrowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że Elberoth umieścił recenzję naszych wzmacniaczy dowiedziałem się dzisiaj przed południem, z rozmowy telefonicznej z jednym , jak się domyślam, z uczestników tego forum. Rozmowa da się streścić w jednym zdaniu: wzmacniacz klasy D nie może brzmieć tak dobrze, a Elberoth to na pewno napisał recenzję po znajomości. Z pierwszym stwierdzeniem dyskutować nie zamierzam, co do drugiego oświadczam, że Pana Elberotha nigdy nie spotkałem i niestety, stwierdzam to z żalem, nie zaliczam się do kręgu jego znajomych. Proszę mi wybaczyć ten wstęp ale jeszcze nie mogę dojść do siebie po tej rozmowie. A teraz do rzeczy. W sprawie pytań o przedwzmacniacz: nie zamierzamy, w najbliższym czasie podejmować produkcji przedwzmacniacza.

Powody są dwa.

Pierwszy jest taki że preamp bardzo wysokiej jakości musi być niestety drogi ponieważ jego opracowanie i przygotowanie produkcji pochłania wiele środków. Nasze finanse są niestety ograniczone i skupiamy się raczej na rozszerzeniu naszej oferty o nowe wzmacniacze mocy i niebawem wystąpimy z nowymi propozycjami.

Drugi powód jest równie prozaiczny jak pierwszy a są nim elementy mechaniczne. Znalezienie wykonawcy (a dotyczy to całej Europy) który zechciałby wykonać niewielką (w granicach 100 sztuk) partię wysokiej jakości obudów czy płyt czołowych graniczy z cudem. Nawet jeżeli cud taki się ziści to nigdy nie ma gwarancji że następna partia wyrobów będzie równie dobra jak poprzednia. I to jest poważny powód dla którego przejście z fazy, najwspanialszego nawet modelu urządzenia, do fazy produkcji jest tak trudne, czasochłonne i kosztowne. A więc jak wyżej napisałem „nie mamy armat”.

 

Pozdrawiam

Andrzej Matusiak

Audiomatus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Andrzej_Matusiak

ten ktos, kto dzwonil to chcial cos sie dowiedziec o produtkach czy dzwonil specjalnie by imputowac jakies machlojki? lol

a zreszta - jesli zainteresowany ktos jest produktem, to wystarczy odsluchac i samemu sie przekonac jak gra...

 

moze uchylisz rabka tajemnicy co do tych nowosci? po prostu mocniejsze koncowki? a moze koncowka stereo - w jednej obudowie. a moze jakis zupelnie tani wzmaczek do podlaczenia do taniego systemu? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Andrzej_Matusiak

Niekoniecznie był to nasz forumowicz - dyskusja na temat wzmacniaczy klasy D trwa też na forum "Hi-Fi i M". Poza tym pewnie niektórym puszczają nerwy po ostatnich licznych aferach na forum, stąd taka reakcja, proszę się jednak tym nie przejmować.

Miałby jeszcze pytanie: jak audiomatus sprawuje się we współpracy z preampami tranzystorowymi i jak długo trwa realizacja zamówienia, skoro jeden z forumowiczów pisze iż czeka od grudna 2004r. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Andrzej_Matusiak

 

A może planujecie zrobić jakąś integrę, cos ala Jeff Rowland za przystępną cenę ? Mysle, że zainteresowanie tego typu wzmacniaczem byłoby spore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pitdog

 

Dwa wzmacniacze w jednej obudowie odpadają. Wyniki pomiarów i prób odsłuchowych pokazują że uzyskanie najwyższej jakości dźwięku ze wzmacniaczy impulsowych wymaga montowania modułów w oddzielnych obudowach, a więc monobloki.. Zamontowanie dwóch i więcej modułów w jednej obudowie powoduje pojawienie się wielu zakłóceń i zniekształceń, głownie nieharmonicznych i idące za tym pogorszenie jakości dźwięku. Można temu, w części, zapobiegać stosując ekranowanie modułów wewnątrz obudowy, ale taka konstrukcja staje się droższa, zbliżona kosztami do monobloków, a i tak nie uzyskuje się tego samego poziomu jakościowego. Rozwiązanie takie stosuje BelCanto w swoim tańszym wzmacniaczu na modułach Icepower ASC200, ale wyższej klasy urządzenie to już monobloki.

W tej chwili przygotowujemy produkcję monobloków o mocy 500W na czterech omach. Zmieniliśmy początkową koncepcję produkcji monobloków na modułach ASP1000, ze względu na znacznie większe zainteresowanie potencjalnych klientów wersją 500W.

>Zyzio

 

Wzmacniacze Icepower są dosyć „przezroczyste” i przedwzmacniacz będzie miał dosyć duży wpływ na brzmienie całego systemu. Z technicznego punktu widzenia każdy przedwzmacniacz solid state będzie w stanie wysterować nasze monobloki. Słuchałem naszych monobloków ,w domu naszego Klienta, z przedwzmacniaczem DYI na wzmacniaczu operacyjnym AD8610 ze scalonym buforem, typu bufora nie pamiętam, ale nie był to BUF634. Brzmienie było bardzo dobre i preamp nie wprowadzał żadnych ograniczeń. Wydaje mi się również, chociaż takiej konfiguracji nie słuchałem , że przedwzmacniacz oparty na którymś z układów Nelsona Passa byłby dobrym wyborem. Jednak wszystko zależy od upodobań słuchacza i tylko próby odsłuchowe mogą dać ostateczną odpowiedź na pytanie czy dany preamp zadowoli jego oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Pana Andrzeja - skąd info, że w Bel Canto eOne 300 zastosowano moduły 200ASC a nie 250ASP ? Podawana przez nich moc (300W/channel into 4 ohms, 150W/channel into 8 ohms) świadczyła by o tych drugich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do wysterowania Audiomatusów - na poczatek - wystarczyłby preamp w integrze MF A3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emesze2, 24 Sty 2006, 17:32

 

>zildjian

>Ach to Ty jesteś tym nieznajomym, który jest w kolejce do odsłuchu przede mną. ;)

 

 

Ja już dawno odpuściłem,chyba że ciągle mają mnie w kolejce !!! Obiecano mi ok. pażdziernika 2004 kontakt, w grudniu 2004 i wysyłkę do odsłuchu. To jest zresztą w archiwaliach Forum. Od tamtej pory słuch zaginął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elberoth

 

Informację o rodzaju zastosowanych przez BelCanto modułów znalazłem w sieci, nie pamietam w tej chwili gdzie, ale zdaje mi się że na jakiejś greckiej stronie www na której znalazłem test tego wzmacniacza. Wieczorem poszukam i wrzucę adres tej strony www. Poza tym moduły 250ASP są za duże aby zmieścić dwa takie moduły w obudowie o rozmiarach BelCanto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Elberoth

 

Nie mogę odnaleźć strony o której pisałem, ale pod podanym niżej adresem recenzent także podaje że BelCanto S300 zawiera moduły ASC200.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to macie szczęście :-) Gdyby Bel Canto był zbudowany w oparciu o te same moduły co Audiomatus, przy cenie 1600 EUR była by to bardzo kusząca alternatywa. Wiele osób na pewno wolało by dopłacić te 150 EUR i mieć coś znanej firmy.

 

PS. czy znacie orientacyjny koszt wzmacniaczy opartych na modułach 500 i 1000ASP ? Bel canto za swoje monobloki oparte na tych ostatnich chce 4200 EUR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Elberoth

 

Nie mamy przygotowanej ostatecznej kalkulacji, ale w przybliżeniu mogę podać że podstawowa wersja monobloków AM600 ( na modułach 500ASP) będzie kosztowała około 1800 Euro. Gdybyśmy zdecydowali się na produkcję monobloków na modułach 1000ASP to kosztowałyby one około 2200 Euro. Przy okazji chciałbym uczynić niewielką uwagę na temat brzmienia wzmacniaczy na modułach Icepower. Wszystkie wersje brzmią bardzo podobnie, główna różnica polega na jakości odtwarzania przy małych i średnich mocach. Na głośnikach o średniej efektywności i średnio głośnym i głośnym słuchaniu najlepiej brzmią moduły 250ASP. Przy baardzo głośnym odsłuchu i zastosowaniu mniej efektywnych kolumn (poniżej 86dB) lepiej sprawdzają się moduły 500ASP . Przy ekstremalnie głośnych odsłuchach i mało skutecznych kolumnach (~80dB) najlepsze będą ASP1000. Ze względu na inny filtr wyjściowy (skutkuje to ograniczonym od góry pasmem przenoszenia) moduły 1000ASP są najmniej wrażliwe na duże pojemności obciążenia i najlepiej z całej trójki spiszą się przy zasilaniu dużych głośników elektrostatycznych. I tak naprawdę to tylko w taki roli będą najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A które z ww modułów sprawdzaja się najlepiej przy cichym odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mocach wyjściowych do około 40 watów na ośmiu omach ( i stu na czterech omach) 250ASP są najlepsze. ( proszę pamietać że 40 watów doprowadzone do kolumn o efektywności 87dB produkuje dzwięk o natęzeniu około 103 decybeli). Różnice nie są duże, ale ja osobiście, mimo że mam w domu monobloki na 250ASP i 500ASP slucham muzyki na tych mniejszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.