Skocz do zawartości
IGNORED

Czy to już oficjalny koniec CD ?


sillmar

Rekomendowane odpowiedzi

.... 16 bitów, 20 bitów, 24 bity, 32 ........, 1024 bity i tak dojdziemy do ........ analogu :-)

Ciekawe jaki będzie efekt z płyty winylowej z zapisanym dźwiękiem 7+1 ;-) Zapis będzie bardzo gęsty, więc autor wątku będzie zadowolony. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły GUSTAW-ie i niemniej miły BROD-o

No body is perfect

Do nas należy jedynie znajomość sprzętu a tak zwana SHITOLOGIA przekracza nasze możliwości poznawcze. CD za 60 zł Pioneer Multi-Play CT-S450S cudowne czyta wszystko jedyne czego mu brakowało, to odrobina białego szumu. Mam teraz ten szum w słuchawkach [generator ma tak małą moc, że jedna R6 przy ciągłym odsłuchu na miesiąc wystarczy] i wrażenie takie jak bym słuchał płyty winylowej w idealnym stanie

Pozdrawiam

P. Sulima.

 

PS 7O% dziennikarzy od Hi-Fi i Hi-END to wspaniali dobrze przygotowani zawodowo ludzie a 30% sponsorowane przez producenta lub dystrybutora usiłuje na chama wciskając ludziom kit promować to i owo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek 608 napisał wszystko na temat.

Nowsze formaty beda wchodzic ale w dośc pokrętny sposób.

Będziemy mieli płytke CD z kilkoma warstwami.. z materiałem róznobitowym,oraz cdr z mozliwościa zapisu w nowym ale wszędzie czytanym zapisie.

Nikogo niestąć by raz wywalac technologie CD jak i wymieniac ją bezkompromisowo na zupełnie inny niekompatybilny format.

NASA czy Pentagon mają wszelkie pliki zapisywane na CDR i dotąd im to odpowiada nikt niebędzie mógł wypuśćic niekompatybilnego..wszycho.

A czarnhe LP powywalamy i tak na śmietnik.... obecnie jest to nisza i nawet na lukarlandii widac że skąpa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PIOTR-ka608 i DARKUL-a

A mój podopieczny powiedział od momentu kiedy mam przelotkę [z generatorem szumów] i na każdych słuchawkach z dowolnego CD [zaraz u Niego dowolny - może i dowolny ale Pioneer] mogę mieć rezultat jak

z bardzo dobrego winyla to wszystko inne ...... olę bo to są nowe szaty króla w dodatku przysrane - koniec cytatu

Dopisek mój: nie dość że do tej czynności seksualnej sam się przyłącze ale was o to samo proszę pokażmy gdzie

babcia koszyk czyli tak zwany gest Kozakiewicza.

Śpijcie słodkie maleństwa rano w niedzielę sobie na giełdzie kupicie [ja też] tanie jak barszcz czyste krążki ku pożytkowi własnemu i radości z życia

P. Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul, niech cie diabli ! Cos ty na te gramofony taki ciety? Zaczynam cie podejrzewac o niskie pobudki: cedeka to klientowi stuningujesz, zegar dobry wstawisz, "muta" wyrzucisz, dasz zasilanie i opampy sliczne albo i nuwistorki, jak zazyczy ale, w morde, gramofonu mu pilnikiem nie wystrugasz ! Dlatego tak na wkladkognioty najezdzasz ! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dudi

Prawa fizyki.... co jest w stanie przetworzyc wiecej informacji w czasie 1 sekundy.. przetwornik mechaniczny czy cyfrowy...wszycho.

Natomist faktem jest że wiekrzośc cyfrówki oferowanej amatorom jest kiepskiej jakośći.

Ja wole cyfrę... z tasmy analogowej juz dawno sie wyleczyłem[a dobre szpulko-gnioty miałem].

Szpilko-drapy uznaje tylko jako forme zarobkowa.. mam 6 LP na krzyz i niemam zamiaru inwestowac w temat analoga.Owszem mam kilka dobrych wkładek..ale tylko po to by miec punkt odniesienia do wytwarzania preampów.Dobra cyfra to jast TO! Jest mało ludzi którzy słyszeli czy maja systemy oparte o cyfrowe zródło z prawdziwego zdarzenia... niezaleznie czy mają DAC ze starym przetwornikiem czy nowym w 16 czy 24 bitach.

Duża grupa forumowiczów nigdy takiego zródła czy dzwieku jeszcze niesłyszała a czesto wygłasza ballady o potędze analoga ....Jedynie pewną [wąska] grupę prawdziwych melomanów zakochanych w czarnej płycie nie oskarzam o szowinizm.. bo wiem że kochaja taką a nie inna forme przekazu..maja poęzne zbiory z pieknym materiałem czesto niespotykanym w wydaniach CD.

================================================================================

Korwin woli analoga [taśmę] ... w jego pracy/hobby Uherki faktycznie są idealne.. i niezawodne... jak i tez łatwiej potencjalnie naprawialne.

================================================================================

Słyszałem dzwiek z komputry z dobrym softem... i to jest to.Fakt jest to dośc kosztowne..sam soft kosztuje od cholery... ale ja poczekam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niema sytuacji bez wyjścia, zawsze jest jakieś rozwiązanie można się albo zastrzelić albo powiesić; wybrałem jednak trzecie rozwiązanie taniec wojenny masaja. Nauczyłem się juz na cyfrze langsam tanga z różą

w zębach teraz nadeszła pora na walc Arama Chaczaturiana z Maskarady [do słów Lermontowa] będzie nagrywarka to będzie przekład pieśni od okresu Szamila do chwili obecnej. Muzyka Kaukazu jest wspaniała i chylę

czoło przed Nią, żaden najlepszy nawet sprzęt nie może mi jej przesłonić . Wracając do tematu "gównego a niech

nam poprostu skoczą, CD jest rozwojowe dla mnie niema od momentu kiedy mi nieco szemrzy cichutko strumyczek dosłownie żadnych wad

Pozdrawiam

i spadam

Korwin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak jest dawno temu pan Struss powiedział na łamach "audio" ze czarna płyta nadaje sie tylko do toczenia pogrzebaczem przez małe dzieci na placu zabaw i to sa swiete słowa na temat winylu..lubie winylarzy bo to taki fajny skansenik...mowilem zeby temu postowi w koncu jaja ukrecic...wstyd na naszym forum.

 

jak tak pomyslę ze w ciagu sekundy zegar w moim cd musi przetaktowac przetwornik az 45milionów razy....miodzio:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co jest w stanie przetworzyc wiecej informacji w czasie 1 sekundy.. przetwornik mechaniczny czy cyfrowy...wszycho.

 

Oczywiscie, ze mechaniczny :) Mechaniczny przetwornik tyra caly czas, przetwarza dane "jednym ciegiem" a cyfrowy tylko raz na jedna czterdziestoczterotysieczna i setna sekundy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608, 20 Wrz 2005, 10:01

>jak tak pomyslę ze w ciagu sekundy zegar w moim cd musi przetaktowac przetwornik az 45milionów

>razy....miodzio:):)

 

hmmm ktoś kiedyś bardzo fajnie określił sygnał analogowy z gramofonu:

- sygnał o nieskończonej rozdzielczości...

I cos w tym jest :-)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PIOTREK-a608

Ze strussia jest dobre tylko jajo i mięso pióra już są niemodne a rady jego opinie zostaw sobie o ile masz cyfrowe

uszy bo ja mam i chyba wszystcy pozostali analogowe, pytanie chamskie i wprost z jaką prędkością odtwarza i przetwarza dane twoja główeńka i czy czyni to w sposób liniowy czy równoległy. I mała moja rada bezlitosna i bezszczelna poczytaj sobie cokolwiek na temat odbioru i rozumienia i mowy muzyki a narazie przestań pieprzyć

bo słuchać hadko [ < hadki obrzydliwy, brzydki, ohydny, wstrętny, nieprzyjemny>] . Każdy ma prawo korzystać z takiego sprzętu jaki lubi i na jaki go stać na koniec nie jesteśmy ani mechaniczni ani eletroniczni tylko ludzcy.

P. Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym winylem i CD to problem raczej natury psychologicznej. Wpaprano nas w syutuacje wymagajaco wyboru no i mamy klops. Wyobrazmy sobie, ze mamy, powiedzmy lata 70-te. Technika cyfrowa jeszcze nie wkroczyla do studiow (bo byly winyle z masterow PCM !). Czy owczesni audiofile wyposazenie we wspaniale maszyny Thorensa, Duala biadolili strasznie na plyte gramofonowa ? Nie, zyli sobie w miare szczesliwie, muzyki sluchali, czasem wkladke sie upgradowalo, fajniejsze ramie, przedwzmacniacz RIAA. Byla muzyka i byla zabawa. klienci nie domagali sie na ulicach "Precz z garmofonem ! dajcie nam jakis cyfrowy nosnik". I gdyby nie zdradziecki plan i zmowa koncernow plytowych sluchalibysmu sobie do dzis duzych, czarnychg plyt, kto wie moze znacznie lepszych, bo naklady poszlyby w udoskonalenie i wypieszczenie technologii. nie byloby poronionych pomyslow i utopionych pieniedzy w SACD, nie byloby dylematow z wymiana plytotek. Mozna byloby sluchac nagran nowych i sprzed 40 lat na tym samym sprzecie. I komu to przeszkadzalo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywotnosc to jedyny powazny mankament z punktu widzenia bezzajobowego uzytkownika. Ale my, mastahy, my harcory mozemy kupowac po dwa egzemplarze winylu na zapas. Zreszta, tloczone CD to jeszcze ale zobacz jaka jest zywotnosc nagrywalnych CD-R. Mam plyty z danymi komputerowymi wypalone kilka lat temu - tragedia. Rdza je zzera. A ludziom to jakos nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.