Skocz do zawartości
IGNORED

Czy to już oficjalny koniec CD ?


sillmar

Rekomendowane odpowiedzi

Do DUDIVAN-a

 

Kto mieszka w Krakowie może u Pana Jurka ul Starowiślna 41 w piwniczce zobaczyć małą zgrabną kosteczkę jest płaska o pozostalych wymiarach pudełka z zapałkami jest to tak zwana Delay Line stosowana w telewizorach podobną ale z opóźnieniem o ileś tam nanosekund większym stosuje się w sprzęcie audio nie jest to jeszcze pogłos ale wyjątkowo piękne uplastycznienie dźwięku efekt końcowy to złudzenie przebywania na sali koncertowej ale bez przesadyzmu nie oszukujmy samych siebie.

Dobranoc

Może dzisiaj mi się uda pospać i jutro bardziej precyzyjnie zacznę myśleć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sillmar, 9 Wrz 2005, 22:44

>Jesli masz zamiar polecac mlodym adeptom audio staroswiecki

>odtwarzacz CD za 7kzl to jest to idiotyzm jakich malo. Mlody uczacy sie czlowiek moze kupic

>doskonaly audiofilski odtwarzacz SACD za 700zl

 

No to się ubawiłem do łez. Sillmar - ozłocę Cię, jeśli wskażesz mi "doskonały audiofilski odtwarzacz" za 700 zł, który odtworzy moje płyty CDA lepiej niż taki za 7k zł. Swoją drogą ci audiofile to musi być banda debili - wydają 10 razy więcej pieniędzy na jakieś badziewie, zamiast kupić "doskonały audiofilski odtwarzacz" za 700 zł. Całe szczęście ja mam tylko Thule Audio Spirit CD100 kupiony za jedyne 1500 zł. Uffff, "straciłem" TYLKO 800 zł - JAKA ULGA!!! :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma się z czego cieszyć ,że teoretycznie żaden format specjalizowany pod kątem jakości muzyki (sacd czy DVD-A) nie przebił się na rynku. Okazuje się po raz kolejny ,że łatwiej jest cyzelować sygnał w domenie cyfrowej , niż pokonać prawdziwe bariery w dziedzinie analogowej. Mam na myśli przede wszystkim technikę głośnikową. Nie wiem ile dziesiątków lat nie ma alternatywy dla tego patentu , w którym drucik nawinięty na trąbkę "dyga" w szparze wydrążonej w magnesie w takt sygnału elektrycznego powodując - tzw zakłócenie równowagi ośrodka tzn powietrza w pokoju ) . Dyga niestety z wydajnością/efektywnością dużo mniejszą niż plony z hektara w gospodarce socjalistycznej. I tu chciałbym zaapelowac do inżynierów z Sony , Philips żeby moze wzięli na warsztat ten prymitywny przetwornik , który wprowadza takie zniekształcenia ,ze nie jesteśmy w stanie paść na twarz przed ich dokonaniami w dziedzinie cyfrowej. Być może sillmar ma taki słuch ,że mimo niedoskonałóści głośników z kilometra odróżnia kiedy gra " gęsta " płyta a kiedy znienawidzona " rzadka" . Czekam więc na membrany lekkie jak piórko , sztywne jak pal Azji , magnesy kosmiczne tak aby fala dźwiękowa wgniatała w fotel przy dostarczeniu mocy 1 W na kanał przy zniekształceniach 0,000001 . Wtedy różnicę 16/44 czy 24/192 będzie słychać jak na dłoni nawet bez dodatkowych kanałów . A przy teraźniejszym stanie techniki głóśnikowej niektórzy bredzą , że multifomatowiec za 700zł bije specjalizowane CD za 7 kzł . Jeśli głośniki nędzne i ucho nienajlepsze to...wsie rawno więc po co przepłacać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig

 

Szczerze? Dla mnie dużo lepiej. HD745 brzmi jakoś tak sucho. Niby nie ma się do czego przyczepić, ale przełączenie na Thule powoduje ulgę ;-). Ale Samsung czyta SACD - więc i tak na pewno jest lepszy, tylko ja za głupi jestem żeby to docenić ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie zamyka się fabryk płyt CD to nie mamy się o co martwić i jakiś czas później też. Nowy format, jeśli będzie absolutnie najlepszy pod względem jakości, tak, że już nie będzie co poprawiać (chyba że ktoś zechce 32 bitów rozdzielczości przy częstotliwości 1 MHz) nie będzie wiele lepszy od CD które ustawiło wysoko poprzeczkę 25 lat temu i broni się świetnie dzo diś i długo jeszcze. Na SACD nie ukazują się chyba praktycznie żadne nowości, w przeliczeniu na ilość tytułów jaka tygodniowo czy miesięcznie pojawia się na rynku. SACD pojawił się w złym momencie próbując "podkopać" CDDA - w ogóle nie powinien się pojawić - przynajmniej DVD-A miałoby jakiś lepszy start i można by się zastanawiać co lepsze i co lepiej nam pasuje, przynajmniej przejście i integracja różnych systemów poprzez KD odbyłoby się sprawnie i be boleśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olo78

 

> Cyfrówki wypierają aparaty analogowe, bo oferują jakość akceptowalną dla amatora, a są nieporównywalnie tańsze i wygodniejsze w eksploatacji. Jak na razie nikt nie wymyślił porównywalnego przełomu jeśli chodzi o rejestrację i odtwarzanie dźwięku, więc nie ma się co obawiać.

 

Ależ wymyślił. Ćwierć wieku temu wymyślił. Tym, czym w fotografii jest cyfrówka, w audio jest CDDA. Jakość teoretycznie nieco gorsza (niż w analogu), ale tylko dla najwyższej półki sprzętu. Za to wygoda obsługi i obniżenie kosztu użytkowania nieporównywalne. Ma rynku masowym nokaut. I tak samo aparat cyfrowy raczej długo nie będzie miał konkurenta pod względem jakości bo rynek tego nie wymaga. Podobnie jak CDDA zrobiony jest pod maksymalne wymagania rynku masowego. I znów tak samo jak dla CDDA zagrożeniem (może nie śmiertelnym, ale poważnym) są mp3 playery tak cyfrówkom sporą część rynku mogą odebrać aparty wbudowane w komórki. Bo duża część odbiorców rozumuje kategoriami: to cóż że jakość zdjęć żadna, ale za to jaka zabawa. A ten aparat to taki niepraktyczny jest - duży, delikatny, w pokrowcu go trzeba nosić, albo i w torbie specjalnej, o zgrozo. A komórkę w kieszeń z kluczmi se wrzucę i już.

 

 

 

> jacekm

 

> Podobnie bedzie z HD DVD video, niewiele ludzi bedzie sklonnych do kolejnej wymiany Telewizorow + odtwarzacze , by byly kompatybilne z HD , zakladam ze roznica w jakosci obrazu nie bedzie powalala na kolana....

 

Tu jest inaczej, bo standard NTSC i PAL (czyli DVD-video też) jest kompromisem wymuszonym jeszcze w połowie ubiegłego wieku przez ograniczone pasmo kanałów analogowej telewizji i do analogu, czyli kina ma się nijak. A różnica między standardową TV a HDTV powala. Ściągnąłem sobie kiedyś z ciekawości film w HDTV - Matrix-Reaktywacja w divx-ie 1280x720. Jakość obrazu z tego pliku i zwykłej płyty DVD (porównywane na przyzwoitym 17" monitorze CRT) mają się do siebie jak dobry CD i dźwięk z taniej, żelazowej kasety na kiepskim magnetofonie. Od tego czasu nie mogę się doczekać upowszechnienia HDTV. I bardzo mnie cieszy, że wśród - nawet tylko nieco droższych telewizorów w sklepach, połowa jest już HDTV-ready. A z odtwarzaczami nie jest tak źle - właściwie każdy współczesny komputer taki plik odtworzy a jak już będzie standard płyty to na napędy do PC- ta za 100zł też nie będziemy długo czekać. Stacjonarne też drogie nie będą - technologia rodem z komputerów jest tania a cyzelować konstrukcji aż tak bardzo jak w sprzęcie audio nie ma potrzeby - wbrew pozorom oko jest dużo bardziej tolerancyjne od ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TOTEM-a2

Witaj cieszę się na dzień dobry, że zaczyna na tym forum występować uczciwa znajomość przerabianych lekcji

a pewne wypowiedzi przekraczają 6-stkę z + -sem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieczyslawz>

>"Chcąc słuchać muzyki - kupuj CD - bo niczego innego nie ma" - a choćby Cambridge Audio Azur

>640A+640C/Epos M15.2 ;- )

>Szkoda tylko, że całość kosztuje ok. PLN 7 tys. : (. No chyba, że że się kupi jako używane ...

 

Nie. Mój sprzęt został kupiony w pewnym ściśle określonym celu. Najlepsze są kolumny. W tej cenie, pozostając przy nich np. Epos M15.2+Antique Sound Lab MG SI 15DT+jakieś źródło, może być z drugiej ręki typu Sony xxx ES (np. 50), Yamaha CDX-890, Marantz CD63KIS itp. Zamiast Antuque może być Cayin na KT-88. Zamiast M15.2 mogą być M12.2 lub z drugiej ręki modele z serii ES12 lub 14 - będzie taniej. A na początek jeszcze taniej z KEF Q1. I ręczę, że dźwięk będzie lepszy niż z "audiofilskiego odtwarzacza wieloformatowego i dedykowanego mu wzmacniacza cyfrowego" (tak w zasadzie ten ostatni ma mniej więcej tyle wspólnego z cyfrowym wzmacniaczem, co tzw. tunery "cyfrowe";-)) i pewnie dedykowanego mu systemu głośników 5.1.

Zresztą drugi taki właśnie systemik już u mnie powstaje, tylko muszę się zdecydować na konkretną... lampę;-)

 

A jeżeli Twój wpis miał być ironią do tego, że 640C jest droższa od HD745, to fakt, tyle, że... na płytach CD brzmi lepiej. Ba, moja stara Yamaha na płytach CD brzmi lepiej;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do

PAVBARANOV-a

Nie istnieje w przyrodzie lepszy sprzęt niż ten osobiście non stop dopieszczany, wyspałem się małe co nieco i już

lutownica wrosła mi do ręki, przeleciałem przez eBay i Allegro bo sezon polowań na Pioneery wiecznie trwa niema

okresu na nie ochronnego. Za godzinę Korwin potupta aż całe 200 metrów aby wpłacić 1/3 za inną zwierzynę jest to LG ADR620 Dual DECK CD Recorder Player dokładnie taki sam jak ten wystawiony na eBay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w stanie wręcz idealnym razem z pilotem i kabelkami, pozdrawiam

P.Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niespokojny>

Jasne, że nie istnieje. Chyba, że w pewnym momencie zapali się czerwone światło, powie stop i wówczas stwierdzimy: OK. Dość piedół - teraz słucham muzyki;-)

Czego wszystkim życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"SACD pozostanie formatem wspieranycm przez mniejsze firmy wydajace muzyke klasyczna i tak zwane wytwornie audifilskie. SACD pozostanie formatem przeznaczonym dla ludzi, ktorym zalezy na dobrej jakosci dzwieku. Mozna to nazwac formatem niszowym, audiofilskim tak jak vinyl, DAD czy nawet DVD-A."

 

Kiedyś już napisałem że w tej akurat konkurencji SACD nigdy nie dogoni winylu, który ma miliony nagrań. Chyba że ktoś kupuje tylko nowe nagrania, ale to już przecież audiofilia tripłytoza.

 

"Mam na mysli posluchania dobrego systemu wielokanalowego co mozna przetlumaczyc jak cos w okolicy co najmniej 10-15 tysiecy dolarow. Oczywiscie jest to suma zaporowa dla wielu, dlatego niewielu ma to co mozna uznac za prawidlowy wielokanalowy system SACD , gdzie powiedzmy wyszstkie kolumny sa takie same itd."

 

Parsec, powiedz to sillmarowi - słynnemu promotorowi SACD po 200 dolców za klocek :-))))))))))))))))))))

 

"Jak zwykle jest tak że nowy standard jest miły dla bogatych a reszta zadowala się napisami na obudowie :-)"

 

Piotr, TO TEŻ powiedz sillmarowi...

 

"Mieczyslaw- tu sie wlasnie mylisz- autorowi relacji z wystawy hiendu z Monachium nie chodzilo o zaden koniec stereo, tylko o koniec odtwarzaczy 16 bitowych."

 

Sillmar, jak już napisałem, są relacje i relacje. W tej którą JA czytałem, nic nie było na ten temat, pisano o nieobecnoiści SACD i DVD-A i wszechobecności winylu. O dziwo, chodziło o tę samą wystawę.

 

"Jesli masz zamiar polecac mlodym adeptom audio staroswiecki odtwarzacz CD za 7kzl to jest to idiotyzm jakich malo. Mlody uczacy sie czlowiek moze kupic doskonaly audiofilski odtwarzacz SACD za 700zl, a to ze poza dostepem do audiofilskich plyt SACD otrzyma jeszcze dostep do filmow czy koncertow to nic zlego."

 

No i na koniec odpowiedź sillmarowi: owszem, młody uczący się zrobi tak i będzie miał dźwięk do dupy. Sillmar, ty więcej słuchaj, a recenzje recenzje budżetówki czytaj ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do

OLO78, TOTEM-a i PAVARANOV-a

Głupi zawsze coś głupiego wymyśli zwłaszcza jak przegląda swoje skromne materialne dobra i zastanawia się nad smętną kupą złomu co wyciepnąć a co zachować. Eureka przy niezłym wysiłku ze zmieniarki i starego PC-ta

Sztywne dyski starocie każdy po GB montowane do stacji dokującej można zrobić jeszcze jedną wspaniałą zabawkę; zgrywarkę z CD na HD, nie mam obecnie na to ani siły ani czasu ale posiadam gustowny karton do którego zacząłem wrzucać niezbędne podzespoły humor dopisuje i ornung bezstresowo w lokalu się robi. Czeka mnie następna noc czuwania, chwała Temu co jest na górze jakieś z tego nikłe bo nikłe ale są rezultaty, nauka cyfrowego audio od podstaw, demontaż, segregacja i upakowanie podzespołów z radioodbiorników magnetofonów PC-tów i tym podobnych i tak mi zejdzie do O.1:30 dnia następnego.

Pozdrawiam

i biorę się za swoje

P.Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Sillmar

 

Pomijając kwestię mojej opinii o końcu CD i nowych formatach, (dyskutowaliśmy o tym rok temu na forum z pewnym Andrzejem. pewnie pamiętasz kto to taki ;-) ,zastanawia mnie Twoje emocjonalne podejście do CD i nowych formatów. Można tak reagować (pozytywnie) na widok ładnej kobiety, butelki ulubionego wina, samochodu,... itd lub (negatywnie) n.p. na widok rozjechanego przez walec ulubionego jamnika (dla audiofili: chodzi o rasę psa a nie o tani sprzęt grający).

Twoje posty mają tyle emocji tak jakby twórcy płyt i odtwarzaczy CD siedzieli właśnie za kierownicą takiego pojazdu i potraktowali w sposób tak naganny biednego kundelka.

 

Dla przykładu:

> ... zdecydowany wróg starodawnego, sztucznie od kilku lat utrzymywanego przy życiu standardu CD

> Nie chcialbym by moje dzieci za 10-20 lat sluchaly 16 bitowych plyt CD- to ohyda

 

Przyznam, że jeżeli zauważę u siebie tak emocjonalne podejście do formatów zapisu danych (a to tylko zera i jedynki) skieruję swoje kroki do lekarza rodzinnego a ten najpewniej skieruje mnie do odpowiedniego specjalisty. Druga możliwość to taka, że może działa tutaj pewien czynnik ekonomiczny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez co najmniej 10...15 lat królowac bedzie płyta CD jako główny nośnik informacji.

Prawdopodobnie wejdzie tylko grupa warstwowych cd zapis/odczyt ale wciąz w pełni kompatybilnych ze znormalizowanym zapisem.

Cedeki tylko wtedy zdechna gdy wejdzie tania i ogólnie dostepna pamięc biologiczna[ czyli molto dzwięku w chipie bez kompresji]....

Miłej nocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę ilu gości z tego forum słyszało w życiu uczciwy 16 bitowy dzwiek... może kilku... i tych co raczej na forum niezaglądaja ..bo niemaja problemów ze zródłem.

pa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawróciłem się na 16 bitowy DAC i w porównaniu do 24 bitowego który dla odmiany też słucham

jakoś nie słyszę tych dodatkowych 8 bitów . Chyba złożę reklamację :-D

A pomyśleć że kiedyś zwlekałem z zakupem CD ..... czekałem na SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zorro (i reszta ;-)

No, to już było zupełanie nieroztropnie postąpiłeś, sillmar Ci nie wybaczy... Nie dość, że nie "gęste formaty", to do tego bez wizji słuchasz muzyki. A do tego na 16 bitów, które przeżyło się jak... przeżytek :-) A jeśli do tego nie nazywasz się Kowalski i nie kupisz odtwarzacza wieloformatowgo dla Kowalskiego, to już zupełnie masz przerąbane jak w ruskim czołgu... Zapamiętaj - warto słuchać tylko gęstych formatów i do tego z odtawarzacza dla Kowalskiego ;-D Inaczej nie będziesz trendy, jazzi, glamour i si a do tego sąsiedzi do Ciebie nie będą przychodzić ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Reasumując nowe szaty króla jak mawia mój przyjaciel zanadto są niewidoczne i kuse, jaja kwadratowe

przez nie przeświecają i d...gołą widać [dwuwarstwowa powłoka, na górze smród, pod spodem brud]. Nie chcę tym sformułowaniem nikogo obrazić, aby później nie przepraszać ale oświadczam nieco podrasowany Pioneer CT-S450S [średnia półka] pod względem jakości dźwięku ma to wolnym tangiem z różą w zębach pod sobą

[kosztował poniżej 70 zł ]. CD przetrwa bardzo długie lata, jeśli kiedyś w dalekiej przyszłości ludzie od niego odejdą to później pokornie powrócą tak jak do winyli i sprzętu lampowego. Zarchiwizowałem na udostępnionej nagrywarce około 8 km taśm [pół/pół 9,5 cm/sek i 19cm/sek [Verbatim CD-R audio] robi się to łatwo

szybko z bardzo dobrymi parametrami] Nie jest upór starczy, ani nabożna cześć dla starych konstrukcji i metod. Ze zwykłym CD pracuje się szybko, dokładnie, bezboleśnie. Powoli zapoznaję się z tak zwanymi "alternatywami" dla niego robię to tylko wtedy kiedy mi jest naprawdę smutno; aby chociaż odrobinę sobie porechotać

Pozdrawiam

P.Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> niespokojny

Pozdrawiam Ciebie i Korwina - oby wiodło się wam "analogowo" jak najlepiej długie lata ;-) Wasza pasja jest naprawdę godna podziwu. Co do"gęstych formatów" - gęsto, to niech będzie na dnie w kotle z wojskową grochówką... I chyba tak będzie najlepiej, Panie sillmar vel Kowalski ;-D

uszanowanie,

krzych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za ten wpis.

Przyznam się bez bicia, że czasami jest mi już naprawdę ciężko. A teraz tak zwana nagroda prezesa dla ciebie i tych którym jeszcze chce się chcieć, weź mikrofon MDO IX przetnij ostrożnie obudowę na składaniu części beżowej z popielatą wyjmij ostrożnie z niego wkładkę poszukaj w miarę przyzwoitej cewki nałóż na magnes i włącz prąd i pobaw się zmianą napięcia elektromagnes wytwarza takie pole, że pole pierwotne wkładki nawet z

dodatkiem neodymu to przy nim pestka ,można zrobić prosty przełacznik lub płynną regulację nagrywałem mikrofonem tej konstrukcji słowika z odległości 100-150 efekt był taki jakby śpiewał mi na dłoni wyciągniętej ręki

Cena mikrofonu kierunkowego Yukon [uSA] na Allegro 200-250 zł cena MDO IX na Allegro 5-10zł Możliwości tego

pierwszego niezłe w kierunku dobrych, możliwości tego drugiego wręcz niesamowite za wkładką dynamiczną jest

jeszcze w stalowym ekranie transformator mikrofonowy, który można ewentualnie wykorzystać.

I jak by napisał Korwin, który śpi za moimi plecami

Pozdrawiam Twoich Bliskich i Ciebie

P.Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka osób stara się kilku innym osobom wyjaśnić że świat audiofilski nigdy nie zaakceptował 16 bitowych plyt CD, stąd na wystawach hiendowego sprzętu brylowały czarne płyty. Aż do ostatniej wystawy w Monachium, gdzie wszyscy zgodnie i ze wstydem odstapili od CD i po raz pierwszy również od winylu (którego jestem nieukrywanym zwolennikiem) i przeszli masowo na odtwarzacze SACD nawet podczas prezentacji zwykłych starodawnych płyt CD. A porównanie płyt CD do mp3 jest bardzo na miejscu. Własnie z powodu zbyt długiego żywota formatu 16 bitowego ludzie masowo przeszli na mp3 nie mogac sie doczekac dobrych oryginalnych opłyt SACD i nie chcac wydawac dłuzej kasy na skompresowaner płyty CD. Skompresowane gdyż w studiach nagraniowych nie istnieje juz od wielu lat format 16 bitowy. Ten chłam powstaje poprzez kompresję z materiału 24 bitowego nagranego w studio i redukowanego do 16 bitów na potrzeby rynku masowego. Już sam fakt że w celu odtworzenia takiej płyty audiofile zmuszeni są do kupna odtwarzaczy CD za 50-5000kzł mówi sam za siebie. To bezsens i tylko złośliwa postawa Jozwy i kilku innych pseudoaudiofili powoduje brak jednomyslności na forum.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sillmar

 

jesli wydaje ci się ,że w 2005 r wszyscy przeszli albo właśnie przechodzą na sacd , wokól jest pełno tanich płyt sacd a wyklęty format cd odchodzi na zapomnienie - NARKOTYKOM powiedz STOP ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.