Skocz do zawartości
IGNORED

Czy to już oficjalny koniec CD ?


sillmar

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

jestem tak spokojny, że już bardziej spokojny być nie mogę, ale wk***ia mnie poprostu ta cała sprzętofilja i paranoiczna sprzętofrenia zapominają biedactwa siroty obżygane, że ważny jest cel a nie środki stare nagrania 76 obr/min można nawet słuchać na patefonie w którym trzeba korbą najpierw mechanizm ustrojstwa nakręcić

istotna jest muzyka. Być może jak z tego co napisał Dudivan wynika ukażą się płyty winylowe nowej generacji lub

płyty z możliwością zapisu magnetycznego udoskonalone do perfekcji i ci psychicznie niestabilni wyjątkowo podatni na reklamową psychomanipulację będą się pozbywać swoich CD-romów. Ja tego w każdym razie nie zrobię, jeśli ktoś oszczędza na nośniku kupując barachło to niech nie oczekuje, że po 4 - 5 latach swój zapis na

CD-R będzie miał taki jak w godzinie nagrania.Z wynalazkami bywa różnie, np: mitraliezę wyparły ckm-y Browninga, Mauzera, Maxima i innych i zwycięsko powróciła jako wielolufowe działko obrotowe. Nie przesądzajmy

z góry w jakim kierunku pójdzie rozwój sprzętu audio ale tak na zdrowy chłopski rozum CD przetrwa, winyl, przetrwa, zapis magnetyczny także Więc dajmy sobie spokój bo to przypomina już kłótnie w przedszkolu cytuję:

.

P. Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>niespokojny

Piękny tekst... wręcz fantazy taki ocierąjacy sie o Danikena.

Zapis magnetyczny z wielu nawet praktycznych wzgledów juz niepowróci w zadnej nofej formie... to juz nie ta era.

Przyszłośc to krążki CD/CDR wielowarstwowe i wieloformatowe... jak ktos sie z tym nie zgadza.. to jego sprawa i gnicie w szmelcowni starych klamotów,taśm i zmurszałego czarnego i brązowego tworzywa...

================================================================================

Lotnictwo tez było na poczatku niepotrzebne..a w wojskowych kregach wręcz niehumanitarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul,

 

w komputerze na ktorym zapisujesz swoje przemyslenia i slesz na forum masz tzw. twardy dysk. Przepraszam bardzo, czy to nie przypadkiem zapis magnetyczny i to cholernie dobry ? A moze masz jakis CD-RW o szybkosci x2000, nie wiem, tylko pytam. Czy na horyzoncie jawi sie jakas powazna alternatywa dla twardych dyskow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul,

 

jeszcze odnosnie plytek CD-R. Tez mam Esperanze, dbam, trzymam w pudelkach i szafce zamykanej w ktorej sloneczko nie swieci. Esperanze dotyka jakis rodzaj korozji - od brzegow postepuje doslownie znikanie warstwy metalicznej i zostaje sam poliweglan. Za to np. w markowych TDK d-view po jakims czasie pojawiaja sie mikroskopijne dziurki na wylot. Sa na szczescie male i malo ich jest, max. 1, 2 na plytke i korekcja z tym sobie radzi. Ale cos sie dzieje. Acha i EMTECach srebrnych zawsze "sreberko" oblazilo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!

Zapis w pamięci chipów... biologiczne chipy..

Prosze nie pisz mi o twardym dysku... bo mi ostatnio zdechł i wsiech info zrobiło PA PA!

Więc chyba rozumiesz mnie .. ja serdecznie pierdzielę zapis i odczyt analogowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"biologiczny chip" - taki to dopiero wirusa może złapać :)) a także co gorsza bakterię :))

można wymyślać szczepionki jaki się chce - gronkowiec i przyjaciele zawsze sobie poradzą :)

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kompie nigdy nie miałem problemu z odczytem jakiej kolwiek płytki CD... a w cedeku bardzo czesto... wniosek.. soft..jego jakość.

================================================================================

Miałem duzo..bardzo duzo szpul analogowych ze speedem 19/38/76 cm/sekz nagraniami 2 sladowymi.

Szumy z biegiem czasu wzrastajace[niezależnie od opieki tasmoteką],wyszorowane nośniki,kruszenie ..starośc taśm... i zawsze zdziebko inny dzwiek wzgledem oryginału... dałem sobie siana... a kasy od cholery w ta zabawe władowałem... fakt kaseciakiem sie nie zhańbiłem[z po za dwoma wyjątkami].Do dzis mam Uherka CR-240..jako rokoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie materiał od pewnego czasu jest przerzucany na cdr[zawodowe].

1 tasma [duży reel] to koszt 2 ..3 CDR'ów.

Taśmy w celu utrzymania materiału były czesto wielokrotnie kopiowane..i podciągane na konsolecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do innego przykładu magnetycznego zapisu który się trzyma bardzo dobrze - obecnie bardzo popularne cyfrowe kamery (mini DV) są właśnie oparte na tym zapisie (czyli cyfrowy sygnał na analogowym nośniku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czesto zastanawiam sie i zachwycam jednoczesnie jakoscia nagran z lat 50-tych i 60-tych prezentowanych np. w radiowej dwojce. Mam tez troche plyt CD z nagraniami z tamtych lat. To calkiem dobra technika byla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radio porównywaliśmy nagranie demo [jednej z obecnie znanych kapel] z CDR Marantza [CDR-1] i Studera 820VU... i niestey mój ulubiony Studerek dostał w dupę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dudi

Ja tez lubie stary sposób realizacji... jeszce techniki lampowej.. i jest tam słyszalne pewne wynaturzenie wybrzmień..głosów..zniekrztałcenia[przestery baniek].. ma to swój urok,ale nie sa to szczyty realizacji.

===============================================================================

Nadal do dzis lubię sobie posłuchac krzyzówek realizatorskich analog/digital F.G.T.H. Wecome to the pleasure dome i YES 90125...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul, 100% racji, tylko cyfra.

 

btw. czy twoim zdaniem przetworniki segmentowe nadal sa lepsze od nowych konstrukcji opartych na overasmplingu (np. delata sigma) ?

 

Piszesz ze, malo kto moze sobie pozwolic na wysokiej jakosci prztwornik DA . . . ostanio testowalem behringera (ktorego z zasady uznaje za gowno) ultramatch src 2496 i moim zdaniem ten przetwornik za kilkaset pln jest juz calkiem niezly. Jak jeszcze powymieniasz elektrolity na pozadne (reszta jest juz wystarczajaca - no moze poza zegarem ale i tak do hi-end zegar powinien byc zewnetrzny i wsposlny dla wszytkich komponentow) to masz moim zdaniem super przetwornik zew. z wejsciem synchro wordclock, jitter killerem, opcja emphais bit oraz dither on/off oparty o prawie topowy przetworniki AMK, z wyjsciami balansowanymi trafolem - i to wszytko za 600 pln.

Polecam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dudi

ten sam zespól nagrywaliśmy na trzy rekordery,szpulowego studera [38cm/s],wielokanałowe 2 x 8 śladów ,cyfrowe ,sprzęzone Tascamy,i CDR-1 Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wraca tylko sprzedana narzeczona. Do chwili obecnej USA AiR FORCE przy zapisie rozmów pomiędzy pilotem a naczalstwem używa pięknych gigantycznych szpulaków, gdyby je kasowali miałbym już taki dawno z demobilu od rodziny w Chicagowie. Tym najbardziej przemądrzałym radzę jedno moja Nagra IV i nie na małej studyjnej nie na 19 z małym groszem tylko na biednej 9.5 cm/sek i ich wspaniały kontra jej i nie tyle zobaczymy ile usłyszymu

czyje nagranie jest lepsze. To jedno a drugie specjaliści od CD-R ów do pudełek z tymi płytkami wkłada się substancję pochłaniającą wilgoć w torebeczkach papierowych każda chińska podróbka obuwia, która płynie do nas przez ocean jest w nie zaopatrzona aby nie gonić bez przerwy za nimi wystarczy je raz na kwartał podgrzać

oddadzą wtedy pochłniętą wodę i można z nich znowu korzystać Jeszcze jedno wystarczy w kasetowym Uherze

zastąpić jego standartowe głowicami zapisującymi tylko w jednym kierunku na pełnej szerokości taśmy i ma pod

sobą minidyski i Rivery [ na MP3 i na dysk twardy ] Do bawusiania te gadżety się nadają ale w pracy nie mają żadnych szans

P. Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey gucio prawda!

Nagra weszła tez w cyfrę i to dobrą.

Telefunken,Tandberg,Uher,i sporo innych firm pozbyła sie tematu analoga.

================================================================================

Co do rekordingu w teamcie USAF... to jest to tańsza i prostsza metoda zapis/odczyt... ale..

No właśnie ale,wszystkie bojowe/strategiczne loty musza byc zapisywane w systemach analogowym i cyfrowym.

Do archiwizacji idzie cyfrowy,a analog jest do kasacji i tak w kółko...

================================================================================

W radio tzw.mikro-szpiegi 24g/dobe to juz wszędzie są DAT'y[ 2szt].

Osobiście nieprzepadam za DAT ze wzgledu na awaryjność ruchomej głowicy i brak kompatybilności.. co gorsza jak taśma zdechnie to juz idzie na złom a nie do sklejenia jak to ma miejsce w analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>niespokojny to nie argument. tak jest, bo to jeszcze dziala a zmiana sprzetu kosztuje, i tyle. jakoscia oni sie nie przejmuja zbytnio, to swoja droga. liczy sie niezawodnosc przede wszystkim. if it aint broke, dont fix it.

 

kontrola ruchu lotniczego dziala ciagle na zabytkowych wrecz urzadzeniach w znacznej mierze, te same przyczyny, poza tym musza dzialac bez przerw. to nie znaczy, ze te ich prymitywne urzadzenia sa nie do pobicia dzisiaj, jest wrecz przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cos w tym jest. Czytalem kiedys troche o archiwizacji danych i stwierdzono, ze najpewniejszym i najtrwalszym sposobem archiwizowania dokumentow pisanych i drukowanych jest nie ich zeskanowanie i skladowanie na CD-R a... mikrofilm ! Rzeczy naj- naj- najwazniejsze sie mikrofilmuje.

Ma to tez jeden plus: w razie zaglady, najazdu Marsjan, upadku cywilizacji od biedy mozna to odczytac golym okiem i kawalkiem szkla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklieroz zapomniałem, że w hipermarketach sprzedają i to tanio tak zwane pojemniki próżniowe można je do przechowywania CD-R-ów zastosować . Dla mnie DAT i DCC są systemami poronionymi ani krowa ani wydra coś dziwnego na kształtv świdra cyfrowy sprzęt jakim dysponuje PR widziałem u świetnego dziennikarza A. Krupy wolę jednak kilogramy jak powiedział jeden kasiarz wynosząc sejf z banku, co dobre musi być ciężkie . Mam jedną

wielką prośbę niech każdy z nas zostanie przy swoich prawdach prognozach i złudzeniach nie nawracajmy się

wzjemnie bo to tylko prowadzi do krucjat krew się leje i trup pada gęsto. Mnie najbardziej odpowiada zapis analogowy z cyfrowego zapisu i odsłuchu też nie mam ochoty rezygnować dałem się już dwa razy naciąć na Philipsa DCC 17O trzeciego podejścia nie będzie z DAT-em nawet zaczynać nie myślę zostaje mi i Korwinowi CD i

nie będziemy grzebali pośród producentów jak papuga w planetach został wybrany Pioneer modele z połowy lat

90-tych .

Pozdrawiam

P. Sulima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.