Jump to content
IGNORED

System alternatywny

Papamek

Recommended Posts

Wielu z nas ma już zaawansowane systemy składające sie z wysokiej klasy urządzeń. Rozwój tych systemów w pewnym momencie staje się jednak bardzo kosztowny. Dobry interkonekt, ba, nawet sieciówka kosztują tyle, że można w tej cenie złożyć cały system :)

I właśnie niedawno taki system zestawiłem :) Stoi w pracy i budzi ... no właśnie, co budzi? Zdziwienie? Zazdrość? ;) Można powiedzieć, że na pewno robi wrażenie. I to nie tylko wyglądem, także dźwiękiem. Bo gra naprawdę dobrze. A kosztował poniżej 1tys złotych.

Wzmacniacz DIY kupiony na Allegro od użytkownika Damian Zombie. SE 2x10W na EL-84. Podobno schemat wzorowany na AudioNote. Brzmieniowo bliżej mu do Pocahontas. Porównywałem zarówno z AN Oto SE i konstrukcją pana A.Markowa.

Philips CD-160 (CDM-2, TDA 1541) z Allegro, nietuningowany.

Głośniki DIY na przetwornikach TVM Acoustics ARV-104-04-4 + ARN-188-05-4. Skrzynki bardzo solidne (przednia ścianka 5cm), od starych monitorów lakier i skóra - dziękuję lulu :). Zwrotnica gotowa Janbo.

Standy DIY, proste z MDF, nogi drewniane, także od lulu.

Interkonekt Cordial CMTOP-222. Głośnikowy Monster XP-HP. Listwa sieciowa Filtercon. Stolik Ikea.

Zestaw jest ustawiony mało fachowo, nieco wciśnięty w kąt. Ale tuż obok biurka, więc słucham sobie cichutko:)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28-100003578 1170274343_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Jeszcze zdjęcia:

Hidden Content

post-28-100003574 1170274351_thumb.jpg

post-28-100003575 1170274349_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Dziękuję za tak pozytywne przyjęcie wątku.

Założyłem go po dyskusjach na temat "śmieciowego" hi-fi. Jako mój głos, że powrót do urządzeń budżetowych nie zawsze musi oznaczać "degradację". Nawet tanim systemom można nadać klimat audiofilski i niepowtarzalny.

Bo właśni o taki klimat mi chodziło. Na super brzmienie nie liczyłem. Ale przyznam się jeszcze, że zanim wywiozłem urządzenia do pracy, to wzmacniacz grał z CD Sarah i Eposami ES-14. Mimo niewielkich rozmiarów ma wielkie serce :) Jest hitem w kategorii cena / dźwięk. CD był kupiony w super stanie. Oczyściłem tylko optykę lasera. Wiem, że można go nieźle wytuningować :) Najokazalej wyglądają kolumny, są duże i ciężkie. Przy nich czeka mnie jeszcze trochę pracy. Spróbujemy z lulu nieco podstroić zwrotnice. Pod stolikiem sfotografowały się kawałki drewna na dodatkowe nogi do standów. Na Allegro mam jeszcze upatrzony vintage'owy tuner;) Tym razem z kablami szalał nie będę :)))

O systemach do sypialni, czy gabinetu były już wątki na Forum. Ten system pokazuje, że można oprzeć je na produktach DIY. A przyjemności z jego kompletowania miałem naprawdę dużo.

Wielkie dzieki dla autora za ten wątek.Jest to doskonały przykład na to , że tanio wcale nie musi być żle.Szkoda , że pojawił się dopiero teraz , bo może zaoszczędziłbym parę złotych , pomijając zakup pewnych klocków ale i tak pewnie w przyszłości skorzystam z doświadczeń autora.

P.S. Ciekawe w jakiej zakładce powinien znależć się ten wątek , gdyby "śmieciowe ..." już istniała ;)))

• Redaktorzy

Papamek - pogratulować! I prawdę powiedziawszy zazdrość toczy me trzewia bo ja pracuję w "openspejsie" i już sama próba zmiany stacji radiowej na inną niż te tłukące na okrągło plastikową sieczkę oznacza wojnę i ciężka obrazę większości panienek na ładnych parę godzin (co z reguły jest mi na rękę). Jeśli nie mogę przekonać ich do rocka to o jazzie i klasyce mogę zapomnieć (kilkukrotnie podejmowałem próby, ale nie spotkałem się ze zrozumieniem)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

PAPAMEK-u

Korwin oglądając Twój System Alternatywny dosłownie mi ocipiał, myślałem, że przesadza ale ze mną dzieje się

dokładnie to samo. Proszę zerknij na moje dwa wpisy w Znaleziska na eBay i Allegro tam zobaczysz jego ukochane zabawki 3 po 90zł i 3 po 100 i radość do końca życia oby tylko długo trwało. Zamęczał mnie całe popołudnie o wspaniałym trzydobowym ochlaju z Niemenem a działo się to w latach pańskich sześdziesiątych

i katował długo i skutecznie Dziwnym Światem i Pod Papugami

Dziękuję serdecznie nareszcie jest temat dla normalnych ludzi a nie popaprańców

pozdrawiam

P.Sulima

>hazel

Rzadko analizuję parametry sprzętu. W tym przypadku kupowałem zupełnie w ciemno, bo przez Allegro. Parametr mocy przytoczyłem za konstruktorem. Taka moc w zupełności wystarczyła, żeby napędzić Eposy ES-14 i wypełnić dobrzym dźwiękiem pomieszczenie 16m2. W pokazanym na zdjęciach systemie kolumny są 4Ohm i mają raczej niską efektywność. Grają ciszej niż ES-14 (minimum 7Ohm i 87dB skuteczności). W każdym razie lampa radzi sobie dzielnie.

• Redaktorzy

Bardzo przyjemnie się prezentujący system. Kiedyś trzeba będzie pomyśleć o czymś takim do pracy. No, jak dadzą mi gabinet. Jedna uwaga na marginesie, do tych którzy trochę się rozpędzili i zaczęli przeciwstawiać ten systemik papamka różnym "wydumanym i kosztownym". Weźcie koledzy pod uwagę, że to jest drugi system, skompletowany w celu audiofilskiego nagłośnienia biurka. W domowych pieleszach papamek katuje sluch 400 watami hi-endowej mocy.

Na razie link:

Hidden Content

Schemat pewnie powie więcej niż zdjęcie.

Pozdr.

Hidden Content

• 2 months later...

Licho nie śpi i kusi :)

Po zakupie tunera tunera system gra właściwie cały czas.

Pierwszy wzmacniacz miał tylko jedno wejście, trzeba było nieco kombinować (założyłem rozgałęziacz RCA), ale to taka prowizorka.

Upatrzyłem go na Allegro. Push-pull 2x17W, dwa wejścia, solidne gniazda wejściowe, wyjściowe i zasilające.

Hidden Content

post-28-100000281 1170279548_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Teraz system kosztuje już więcej niż 1000zł, ale niewiele ;) Wzmacniacz kupiłem przez Allegro za 700zł. Lampy mocy 6P3S (6L6) w konfiguracji push-pull. Robiony we Wrocławiu. Odkupiłem od pierwszego właściciela z Płocka.

Gra bardzo płynnie, przy cichym słuchaniu bez problemów mocowych. Przy głośnym dają znać w basie za małe trafa wyjściowe. Jak będzie trzeba, to je wymienie :) Ale na codzień wzmacniacz gra bardzo cicho, bo przecież w pracy, więc problemu nie ma. Na razie chcę trochę poeksperymentować z lampami.

Dzisiaj rozmawiałem o tym z konstruktorem. Fajny człowiek. Na Allegro to użytkownik steffaudio.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.