Skocz do zawartości
IGNORED

DIY-kolumny do 2000PLN czy AA, AE ?


toksaj

Rekomendowane odpowiedzi

AA, i chwała im za to, że kupiły w końcu fabryczne, droższe.

Ale zauważ, dlaczego?

Ano właśnie dlatego, że mogły przed zakupem posłuchać, ocenić, a tego w większości przypadków nie oferuje DIY.

 

Gdybyś AA nie musiał zarobić tych 700 zł więcej z racji utrzymywania firmy (i co za tym idzie dawania klientom mozliwości wyboru gotowych produktów), to sprzedane przez Ciebie kolumny grałyby dokładnie tak samo jak te o 700 droższe, a byłyby o te kilka stówek tańsze.

 

I wyrób DIY będzie o tyle tańszy. A może grać równie dobrze. Co wcale nie znaczy, że musi grać równie dobrze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>adse

Ale oni niczego nie porównywali. Oni już mieli te kolumny DIY a mimo to kupili drugie, już gotowe.

 

Nie bardzo wiem o co chodziło ci w drugiej części wypowiedzi, że gdybym nie miał firmy, to moje kolumny grały by tak jak DIY???. Nie bardzo kumam a jeszcze dzisiaj nie piłem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, teraz sie doczytałem.

No może jest w tym trochę racji, ale myśle, że cena by nie uległa zmianie, bo przecież my sprzedajemy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Toksaj

>Czy warto zaryzykować ? jezeli tak to o co pytać ?

 

Nie warto bez odsłuchu. Uzasadnienie podał wyżej AA (kilku dłubało, i w końcu kupiło i tak sklepowe).

 

>Czy są jakies modele do odsłuchu ?

 

Oczywiście. Kilkudziesięciu forumowiczów ma kolumny DIY, wiekszość w przedziale do 2000 PLN, wystarczy kogoś poznac, z kimś się umówić, albo wybrać się na jakieś spotkanie forumowe-odsłuchowe.

 

>Czy zlecamy "w ciemno" ?

 

Ja bym w ciemno nie zlecił, gdybym żadnych kolumn DIY wcześniej nie słyszał. Co innego samemu dłubać - to właśnie robię powoli ;) Ale koszty samodzielnego dłubania mozna wliczyć w koszty hobby, nawet jeżeli nic mi nie wyjdzie ostatecznie, to moje czysto finansowe straty będą na poziomie 100-200 zł (niesprzedawalny jest właściwie tylko MDF, kleje, lakiery, pędzle. Zwrotnice "do prób" kosztują grosze, zakupione narzędzia pozostają w domu i sę przydadzą, głosniki można łatwo sprzedać z minimalną stratą).

 

Na szczęście słuchałem paru zestawów i teraz juz mógłbym zlecić w ciemno, bo wiem czego się mogę spodziewać.

 

>Komu warto zaufac ?

 

Jest kilku audiomajsterkowiczów na forum, jest wiele opinii forumowiczów. Można się osobiście skontaktować, pogadać, i samemu podjąć decyzję komu warto zaufać.

 

>Czy w tej cenie mozna uzyskać "więcej" od wskazanych modeli?

 

Można zdecydowanie więcej.

 

>Sporo obczytałem sie na Forum, co wpis to zazwyczaj inna opinia, a ja proszę o szczegóły "techniczne" jak sprawy w DIY się załatwia? i czego można oczekiwać ?

 

Tyle mniej więcej można oczekiwać ile wyczytałeś na forum. Jeżeli to dla Ciebie jest za mało, to raczej kup sklepowe kolumny.

Technicznie - popytaj mailem wybrane osoby co mogą zaoferować w podanej cenie. W miarę możliwości umów się osobiście żeby czegoś posłuchac. Nawiąż prywatny kontakt mailowy z użytkownikami kolumn DIY w podanej cenie. Co kto ma przeważnie jest wpisane w "o mnie". Na pewn niejeden życzliwy forumowicz podzieli się wrażeniami zarówno z odsłuchu jak i z kontaktu z audiomajsterkowiczami.

 

>Czy gra jest warta swieczki ?

 

Wg mnie tak, ale decyzja zawsze należy do wykładającego kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA, chyba rozumiem co miał na myśli Adse, tylko nieszczęśliwie to sformułował. Zapewne chodziło o to, że ktoś, kto sam złoży kolumny z elementów identycznych jak w Twoich Hyperionach (przy założeniu że sprowadza głośniki z Holandii) z racji tego, że nie ponosi kosztów związanych z działalnością gospodarczą, będzie mógł owe kolumny sprzedać taniej niż Ty, i jeszcze na tym zarobić. Niewykluczone, że owe kolumny będą grać tak samo jak Hyperiony, ale mogą też grać lepiej lub gorzej. Tutaj wiele zależy od umiejętności konstruktora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Audio Academy

>No może jest w tym trochę racji, ale myśle, że cena by nie uległa zmianie, bo przecież my

>sprzedajemy dźwięk.

 

Może to właśnie najwazniejsza różnica?

...że firma "sprzedaje dźwięk",

...a audiomajsterkowicz sprzedaje wyłącznie wartość materialną + swój nakład pracy w ramach hobby (a dzięki hobby często jest to relatywnie tani nakład pracy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym "profesjonalistów" aby nie walczyli tutaj o klienta.

Inna sprawa, to oczywiste, że firma wydaje na dystrybucję i reklamę dlatego jej produkty będą zawsze droższe (jeśli części kupuje w cenach takich samych jak wytwórca DIY).

Trzecia sprawa - towary wykonywane na konkretne zamówienia mają w całym świecie nazwę - "hand made". Jest chyba ona adekwatna do sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zauważ Jaro, że cena producenta kolumn nie ma prawie nic wspolnego z kosztami wytworzenia.

"Sprzedajemy dźwięk" - niezależnie od kosztów produkcji.

Mówiąc wprost: żyłujemy cenę ile się tylko da.

Im wyższa cena tym lepiej, dopóki konkurujemy dźwiękiem.

 

Ale konkurujemy z wyrobami sklepowymi, a nie z Dobrym DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hand made to dobre określenie, podoba mi się. Mam nadziej ze się przyjmie. Oddaje w pełni istotę rzeczy. Zacznę tego używać.

 

Aha, nie widzę tutaj jakiejś walki o klienta. tak sobie po prostu dywagujemy luźno wokół tematu, ale z zachowaniem kultury, co na forum ostatnio jest rzadkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Niewykluczone, że owe kolumny będą grać tak samo jak Hyperiony, ale mogą też grać lepiej lub gorzej. Tutaj wiele zależy od umiejętności konstruktora.

 

No właśnie. Wszyscy bierzecie pod uwagę koszty związane z prowadzeniem firmy; czynsz, zus, telefony, płace, reklamy. Szkoda, że nikt nie pomyślał o tym, że taki producent musi zaopatrzyć sie w sprzęt do projektowania czegokolwiek. Analizator widma akustycznego kosztuje mase pieniędzy i nie wydaje mi sie, żeby posiadał go ktoś, kto robi DIY. Zrobienie zwrotnicy na analizatorze a na programie komputerowym, to dwie rózne rzeczy. No oczywiście samo urządzenie nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze wiedze, wyczucie i słuch, odpowiadający gustom większości ludzi na całym świecie :)

Tak więc ja uważam, że odpowiednie zaplecze techniczne jest tutaj bardzo ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym bardzo przeprosić głownie Pana z Audio Academy za swoje słowa,powiedziałem to dość lekkomyślnie - przepraszam. Niechciałem Pana urazić ,a Pańską działalność szanuję.

 

Odnosząc się do innych wypowiedzi,przyznaję rację kolegom,wyrażenie DIY dla kolumn robionych przykładowo przeze mnie jest dość nieadekwatne do tego co robię i robią koledzy (np McGyver). Faktycznie,dobrym określeniem byłoby wyrażenie "hand made",ale tak jakoś jest że DIY się utarło w naszych sercach.

 

Wracając jeszcze do kosztów związanych z produkcją kolumn... Doskonale rozumiem to ,że musi Pan (kieruję to do Pana z AA) utzymać firmę,rodzinę.Dzięki temu kolumny musi Pan sprzedawać drożej,rzecz jasna jak śnieg.Ale specjalnie nie wierzę w te wszystkie analizatory widma itp,pomiary Pańskich kolumn wychodzą przeciętnie (miałem okazje jakiś rok temu zbadać to,ale jaki model to był to nie mam pojęcia).A co z tego że Pan np. porobi świetne pomiary do tanich kolumn (jeśli się nie mylę : phoebe,hyperiony itp),jak poniekąd wszystko popsują średniej klasy elementy,do tego średnia obudowa . Wiem,że teraz moje słowa brzmią źle i wynika z tego,że jestem przemądrzały,ale proszę uwierzyć że to nie Pańska wina,tylko wina horendalnych kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej...Obwińmy więc rząd :P . Dobry DIY,ach , handmade'owiec te "pieniążki dla państwa" upakuje w lepsze przetworniki ,które ihmo są jakby nie patrzeć najistotniejszym elementem.No,później kwestia jak to się złoży ;) i co z tego wyjdzie. Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako złośliwej,ale tak ja to widzę.Dlatego ja osobiście ,mając tylko głupie Clio i SW,zakład stolarski,mogę troche bardziej poszaleć ... ale do pewnych granic (zespołu głośnikowego za 30 tys bym nie robił :P). Za jeszcze jedną rzecz cenię "hand made" :),za to że każda kolumna jest wyjątkowa (bo nie jest seryjnie produkowana),każda kolumna optymalizowana pod kątem wymagań innej osoby,każda kolumna precyzyjnie dostrojona (zwrotnica) - w końcu wszyscy wiemy jak rozbieżne są parametry głośników,tu za dopłatą można dać podwójną ściankę,porobić sfazowania itp.Na takie coś to sobie raczej Pan nie pozwoli bo byłyby pewnie Phoebe MK 1 ,MK 2 ,MK 3 itd ... Ale muszę zwrócić uwagę na rzecz,że Pan jak zrobi to raz a porządnie ;) . Życzę sukcesów i dużo zdrowia :) . Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że jeszcze zabiore głos w tym watku, ale z prawdziwa przyjemnoscia przeczytalem dzisiaj cala dyskusje, mimo, ze nie znalazlem (2 wyjatki) bezposredniego odniesienia sie do tematu, to wywiazala sie ciekawa rozmowa , z ktorej wyciagam wnioski. Zakupie kolumny AA, bo sam jestem na wlasnm rozrachunku i tez sobie nie pozwalam na recenzowanie mojej pracy przez ludzi, ktorzy w zyciu odwage wykazuja w rozmowie, a najlepiej jeszcze zeby dotyczyla pracy innych. Zaimponowal mi spokoj i wiara w swoja droge ze strony AA, oczwiscie w kontrascie do typowego polskiego pieniactwa, podkladania swini i innych co ciekawszych "ojczyznianych" zachowan. Jak zwykle; na zagrodzie rowny szlachcic WOJEWODZIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Toksaj

Mam nadzieję, że druga część Twojego wpisu nie jest komentarzem do powyższej dyskusji, która była zgoła elegancką wymianą poglądów i doświadczeń i właśnie owych smutnych "ojczyźnianych" zachowań nie ujawniła, wedle mnie oczwywiście. Nota bene: od 10 lat prowadzę własną firmę, małą ale z dobrą marką, i nie mam nic przeciwko recenzowaniu efektów mojej pracy przez kogokolwiek. Taki los. Odwaga w rozmowie? Też cenna.

PS. A Łukasz i tak robi fajne skrzynki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Gipsy, nic sie nie stało. Możemy tak mówić, ale w indywidualnej rozmowie z klientem

 

Jak bedziesz na Audio Szoł, to podejdź do mnie, pogadamy sobie o naprawde ważnych sprawach i wypijemy piwko urodzinowe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jar1 po prostu nie lubi kiedy się mówi o AA tak dobrze :-)

 

Ja do kolumn nic nie mam, nie lubię 'naganiactwa' połączonego z kryptoreklamą. Ile już tych nicków założyliście?

Moglibyscie to robic przynajmniej bardziej inteligentnie, bo w tej materii rzucacie się bardziej niż inni tego typu tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwotowo tracisz wiecej na sprzedaży kolumn ze sklepu ( na ogoł) procentowo pewnie wiecej na diy, np wyobraż sobie sytuacje osoby która kupiła kolumny aa hyperiony za 3.000 teraz ile za nie moze wziąć góra 1500. czyli połowe natomiast kupując kolumny z podobnej półki co hyperiony tyle że diy zapłacisz załóżmy ok 1500 czyli jak je sprzedaz powiedzmy za 600 to jesteś w plecy 800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jar1: "Ile już tych nicków założyliście?"

No ja mam w sieci tylko ten jeden nick, jako Adam od chrztu nie mam problemów z integralnością, a swoje kolumny (i ich twórcę) chwalę nie tylko jak pliszka swój ogonek, ale też dlatego iż uważam, że na to zasługują. Zdaje się, że o radę prosił "toksaj", czy tak? Ta dyskusja jak widać (patrz wyżej) pomogła mu, choć chyba jednak nie we wszystkim...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko !! ale marudzicie, prawdziwie akademicka dyskusja , a chłopak chciał tyko wiedzieć czy kupić czy zrobić samemu !! :))

ODPOWIEDŹ : ZROBIĆ SAMEMU obojętnie jak to nazwiecie, może być DIY, a forumowicze z pewnością doradzą i pomogą coś wybrać !!

mam rację ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy założyć nowy wątek, ale chyba "podepnę" się tutaj.

Już dość długo poszukuję kolumn do mojego zestawu NAD'a. Odsłuchałem już baaardzo dużo. Najlbliżej mojego wyobrażenia są Audio Physic Spark 5. Tylko ta cena......

Czy któryś z rozdimych producentów (DIY czy firmowych) może mi zaproponować coś co zagra tak dobrze jak AP a może lepiej za bardziej rozsądne pieniądze?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.