Skocz do zawartości
IGNORED

DIY-kolumny do 2000PLN czy AA, AE ?


toksaj

Rekomendowane odpowiedzi

ja też polecam McGyver (Regis Audio), Wiem co piszę bo słuchałem paru produktów M..G.. grały SUPER, jesden z tych modeli nagłaśnia znakomicie mój pokój i sąsiednie mieszkania :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Najlbliżej mojego wyobrażenia są Audio Physic Spark 5. Tylko ta cena......

 

Poszukałbym mimo wszystko w tej klasie już oryginałów, może z drugiej ręki. I czasem lepiej nie ulegać sugestiom dźwiękowym tym, co wiedzą 'najlepiej'. Ich gusta też mogą być wypaczone.;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie kupno z "drugiej ręki" może cenowo byc atrakcyne. Nie mogę sie jednak zgodzić, że zakup oryginałów w tym przedziale cenowym jest lepszym rozwiazaniem od wykonania kolumn we własnym zakresie. Uzasadnienie :)) - kupiłem AVANCE za 2 tys i co się okazało ? głośniki z najtańszej serii Vifa , kiepskie skrzynki, zwrotnica ... a raczej coś co ją udawało też kiepskiej jakości, wewnetrzne okablowanie do kitu. Za te same pieniadze można zrobić znacznie lepsze kolumny we własnym zakresie, kupić głosniki ( tu kontakt z Mc Gywer) zlecić wykonanie skrzynek, kupić dobre elementy i wykonać samemu porządną zwrotnicę. Kilka przydatnych linków :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - oferują cewki , kondensatory, rezystory do zwrotnic,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu można poszukać gotowych projektów i zamówic co nieco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - produkują skrzynki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wykonują skrzynki, sprzedaż głosników

 

PS. przepraszam MC Gywera że kieruję do Ciebie bez uzgodnienia forumowiczów, ale taki autorytet ma z definicji "przechlapane" , wcześniej czy później i tak większość forumowiczów uderzy do Ciebie po poradę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z szanownym kolegą Jar1. Spokojnie można się "bawić" w DIY również na wyższych pułapach cenowych, przy czym zrobienie czegoś znacznie lepszego niż AP Spark5 za ułamek ich ceny jest wręcz łatwe. Czy wiecie Panowie że w Sparkach jest tweeter identyczny jak ten z Avance Omega 503 MK2? Jest to Logic by Vifa z najtańszej serii BC. Jest tylko o niebo lepiej zaaplikowany niż w Avancach. Jasno widać na tym przykładzie że kompetentny konstruktor bez żadnego problemu będzie w stanie za cenę Sparków wykonać kolumny 5 razy lepsze, że nie wspomnę o tym za ile można wykonać DIY na takich samych głośnikach jak te ze Sparków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie tknęło i popatrzyłem sobie na dane AP Spark 5. Co się rzuca w oczy - waga. 14 kg na kolumnę podłogową prawie metr wysoką to naprawdę mało. Pobiegłem do łazienki, wziąłem mojego "oprawcę" (wagę łazienkową :) ) i wlazłem na nią z moja kolumną wzorowaną na ProAc-u. Co wyszło? Prawie 25 kg szt... Poza tym przetworniki wysokotonowe w moich kolumnach są przynajmniej o klasę lepsze jak w Sparku, woofery przyjmijmy, że tej samej klasy. Jeśli dodam nawet drugą parę wooferów to koszt mojej konstrukcji zmieni sie o ok 80-85 E. Ile mnie wyniósł koszt wykonania pary kolumn to już gdzieś pisałem. Dźwięk ... rzecz oczywiście gustu, ale parę osób słyszało moje konstrukcje (zawsze podkreślam zwrotki Made by McGyver). I jestem na 100% przekonany, że dobre DIY za podobne pieniądze zagra o klase lub dwie lepiej, a w tej samej klasie dźwięku będzie minimum o połowę tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avance Omega 503 powszechnie opluwane na forum ważą 15 kilo sztuka, czyli nawet więcej niż AP Spark 5. A są niższe od nich, mają zaledwie ok.85 cm wysokości. Oczywiście sama waga nie musi niczego przesądzać, liczy sie też wiedza konstruktora. Niska waga w stosunku do gabarytów może jednak budzić uzasadnione obawy o solidność obudów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już pisałem, że moje Opusy (by Argos :) ) ważą koło 25-30 kg sztuka. Nie będę ich ważył, bo jest to trochę kłopotliwe (za ciężkie na takie przestawianie). Przetworniki: Seas + Tesla (to ze względu na moje preferencje przy niskiej cenie - lubię krótki, dobrze kontrolowany bas. Dlatego Vifa DX odpadła).

Brzmienie? No cóż. Szczegółowe, dokładne, dobra kontrola basu. Pięknie prezentują się solówki gitarowe i wokale. Blaszki przy dobrej realizacji są niezapiaszczone. Generalnie jestem zadowolony w 100%.

Pewnie, że są lepsze głośniki (Alfa Argos) ale prawie 10 razy droższe:(

Zgadzam się że waga nie przesądza o brzmieniu, ale w zbyt lekkich głośnikach obudowa zaczyna mocno drgać co wpływa na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale takiej recenzji na temat kolumn diy zrobionych przez MG to jeszcze nie czytałem:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytasz zapewne, kiedy McGyver & Co. otworzy wreszcie Dział Marketingu :-P Póki co nieźle mu służy to forum, w czym ja akurat nie widzę niczego zdrożnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym czasopiśmie nie znajdziecie żadnej recenzji jakiegokolwiek sprzętu DIY. Nie leży w interesie prasy recenzowanie takich urządzeń. Za to tutaj na forum słuchacze bardzo pozytywnie wypowiadają się o:

-Preampie zbudowanym przez Jar1

-Monoblokach lampowych pana Maćka (na forum jako Maniiaq)

-kolumnach robionych przez Gipsy2

-modyfikacjach Garmina

-modyfikacjach Gregaudio

-wzmacniaczach deToma

-końcówce mocy Abox by Bodo_z

-DAC Andrzeja Stelmacha

i o wielu innych urządzeniach DIY czy też "hand made".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja tym razem zupełnie pokojowo;-)

Chce powiedzieć, że nabywców sprzętu z wyższej półki (droższego) mało czesto obchodzi czy ma taki czy inny przetwornik, jak ceny uzytych przetworników mają sie do całkowitych kosztów. Ten rodzaj 'marketingu', uzasadniania do diy jest dobry (i pewno skuteczny) dla osób, dla których budżet 2000 PLN jest już i tak za wielki.

Powyżej i jeszcze powyżej to liczy się artyzm, wyjatkowość, firma i inne niewymierne jakości. Zaspokojenie snobizmu również.

Własnie szkoda, że nie ma takich opisów dźwięku dotyczących diy - bo powtarzanie w kółko, że te same przetworniki i elementy można wpakować w tańsze kolumny diy (sprzet) i jest tak samo albo lepiej, to trochę za mało...

Najczęściej te dobre 'opinie' na temat jakiegos diy kończa się na 'jest super' . Za mało w tym poezji...:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sądzę że jedynie rzeczowo.

I własnie o to chodz, że od pewnego pułapu ta 'rzeczowośc' schodzi na plan dalszy...I staje się nawet antyreklamą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jar1

Póki co tak jest rzeczywiście - że liczą się także (przede wszystkim?) nie- lub trudno-wymierne aspekty wartości sprzętu. Warto by TUTAJ właśnie z tym powalczyć, to chyba właściwe miejsce, co? I dlatego w dziale "opinie" zamieściłem z konieczności krótkie, lecz nie pozbawione poezji opisy trzech urządzeń hand made, których mam przyjemność używać: przedwzmacniacza lampowego, kolumn i modyfikowanego odtwarzacza. Bo pięknie by było, gdyby którego dnia można się było posnobować "na tunera" (modera?), tak jak to bywa np. z tuningiem aut. Jak dla mnie - a chciałbym, zeby właśnie nie tylko dla mnie - owoc pracy i wiedzy jakiegoś zapaleńca jest z istoty rzeczy więcej wart niż produkt fabryczny. Jeśli muzyki słuchamy nie tylko uchem, ale i duchem, to chyba oczywiste, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli i u nas ludzie, którzy mają pojęcie o sprzęcie, a nie słuchają tylko portfelem doceniają "hand made" i modyfikacje. Jeśli poda się, że posiadany sprzęt przeszedł np. przez ręce Poitrka608, McGyvera czy innych uznanych modyfikatorów to jest nobilitacja. Tak samo jak w Niemczech np Swoboda. Poczekajcie jeszcze 3-4 lata i zobaczycie, że wzmak czy CD seryjny ale z plakietką np "Regis Audio" czy "Greg Audio" czy też "Piotrek Audio" będzie traktowany jak Mercedes AMG... Tak myślę a więcej jestem pewien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1 chylę oczywiście czoła i przed Twoimi dziełami i życzę Ci aby miały one taka markę jak np. Sonus Faber. Życzę tego każdemu polskiemu wykonawcy "hand made" bo wolę płacić im niż sponsorować żółtków i ich tandetę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444, 7 Paź 2005, 16:37

 

>Życzę tego każdemu polskiemu wykonawcy "hand made" bo wolę płacić im niż sponsorować

>żółtków i ich tandetę.

 

napisał nabywca wzmacniacza chińskiej produkcji marki Koda/Conrad KD261

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jaro4444, 7 Paź 2005, 16:37

Nie zrozumiałeś... ja pisze jako klient a nie producent. Nie zajmuję sie żadnym tuningiem i inną produkcją klosków. To, co robie, robię dla siebie i tylko dla zabawy. To nie ma związku z tym, co ja napisałem. Ja nie krytykuję 'hand made' czy diy. Jedyne, co chciałem przekazać, to to, że dla wielu potencjalnych klientów te argumenty, o których piszesz, w rzeczywistości dla ludzi, których stać na wydawanie na przyjemność 10 tys juz ważne nie są. I wychodzenie do tych ludzi z takim samym marketingiem jak i dla tych za 1000 jest chybione.

Inna skala wartości i inna skala problemu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.