Skocz do zawartości
IGNORED

co sadzicie o BRX 130


Taras27

Rekomendowane odpowiedzi

nie znam tej firmy. Czy wystarcza one dle normalnego szaraka nie szukajacego zbyt duzo?. Pow do naglosnienia 25 m2

[obrazekLUKASZ-30303_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem bo sie nie znam dlatego pytam o jakosc dzwieku.

To mnie denerwuje... Jesli ktos nie chce mi pomoc to najlepiej niech nie zabiera glosu w tej sprawie a nie nabija sie z czyjejs niewiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zamieszczenie zdjątka kolumn nic nam nie daje

2. 25m "to coś' powinno nagłośnić

3. watpię żeby "to coś" grało dobrze

4. z czym "to coś" ma grać ? ile "to coś" kosztuje? i do słuchania jakiej muzy ma "to coś" służyć?

5. czy ty w ogóle słuchałeś "to coś" ?

6. jakie masz preferencje brzmieniowe ? ile możesz przeznaczyć na kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Widac nikt nie zna tej firmy. To nie rokuje dobrze. W czym rzecz: rynek najnizszej klasy sprzetu audio (ponizej supermarketowego) pelen jest pozornie firmowych zestawow glosnikowych. Nosza one wszystkie jakies nazwy, wygladaja jako tako, najczesciej sa duze. W Polsce sa to niekiedy masowe wyroby z Niemiec, ale najczesciej miejscowe produkty, montowane gdzies w szopach z podzespolow z pchlego targu lub z importu z Rosji, przeznaczonych do taniej samochodowki itp, kupowanych na wage. W najlepszym wypadku sa to najtansze glosniki Tonsila lub z Czech. Dalczego akurat zestawy glosnikowe? Bo wzmacniacz i odtwarzacz trudniej zrobic z niczego, poza tym na takim rynku wzmacniacz by nie poszedl, musialby byc od razu amplituner kd, a tego w komorce nie sklepiesz, za duzo elektroniki. Natomiast kolumny niestety i owszem, bez robienia pomiarow, bez niczego, kondensator na wysokotonowke zeby sie nie spalila, i zwrotnica gotowa.

Dodam jeszcze, ze jedno z brytyjskich czasopism wsrod porad dla poczatkujacych nabywcow sprzetu audio umiescilo i taka: "Avoid white vans". Chodzi o biale furgonetki bez oznaczen, z ktorych obrotni mlodziency sprzedaja zestawy glosnikowe o ladnych nazwach za bardzo okazyjne pieniadze, deklarujac ze graja one lepiej niz kolumny znanych firm po tysiacu funtow za pare. Otoz nie graja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos kosztuje 400 zl za 2 sztuki

moje preferencje to nie jakis "wyszukany dzwiek" wystarczy mi sprzet z "nizszej pulki" Na glosniki chcilem wydac ok 500 - 600 zl. Wiecej po prostu nie chce i nie mam kasy. W takim razie co wybralibyscie jesli mielibyscie 500 zl i 25 m2 do naglosnienia (sprzet nie wysokiej jakosci)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A bo ja wiem? Ale genaralnie, i zgodnia z ogolna zasada raczej tak. W kazdym razie w pzrypadku tonsila wiadomo z czym ma sie do czynienia. A co, potzrebujesz takich wielkich mozgojebow, czy wystarczy ci cos malego, do mniejszego pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy potrzebuje "cos" co zagra na 25 m2 i raczej mocno basem uderzy a czy to jest male czy duze nie ma wiekszego znaczenia byle kosztowalo kolo 500(ale wydaje mi sie ze jesli glosnik jest wiekszy to glosniej zagra ale ja sie nie znam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Powierzchnia 25m2 nadaje się idealnie dla kolumn podłogowych.Rozumiem, że ktoś ma mało kasy, ale 500zł na taką powierzchnię!!? Będziesz miał naprawde ciężki orzech do zgryzienia, chociaż może nie wszystko stracone:) Radzę Ci poszukać w "anonsach" kolumien estradowych.Może to kogoś zdziwi, ale czasem można nieźle trafić.Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dwie takie podłogówki kosztują 400 zł to najlepiej o nich zapomnij....

Jakaś KODA będzie ok, ale musisz się pogodzić z tym, że na kolumny podłogowe musisz przeznaczyć co najmniej 1000 zł-wtedy to ma sens, bo za 400 zł podłogówek nawet przeciętnych nie kupisz, a i dźwięk jaki by się z nich wydobywał możnaby zaliczyć ewentualnie do tzw. "unterklasse"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Przejrzalem sobie te oferty na Allegro. Nie jest tak tragicznie, w zakresie do 600 pln widzialem starsze Mission, jakiegos Tonsila Maestro, i chyba tez cos z tanszych Eltaxow. Jesli to nie sa imitacje, kazda z tych rzeczy powinna byc lepsza od bazarowej produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac mowisz ze lepsze sa eltaxy niz te brx (nawet jeli w ger wchodzi brx 250 z dwoma basowymi glosnikami o srednicy 25 cm) za taka sama kase co urzywane eltaxy na Allegro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras, daj sobie spokój z liczeniem głośników - to o niczym nie świadczy. Badziewne kolumny w supermarketach też bywają trzy, cztero, a nawet pięciodrożne i nic z tego nie wynika (vide Canton).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu mierzył w te KODY, podstawkowce mają więcej basu niż niejedne podłogówki - a założę się, że na tym ci zależy. Taka polityka firmy chyba. I masz te namiastkę dobrego dźwięku, to naprawdę gra nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kody ale one kosztuja ok 900 zl. W miedzyczasie poszukalem o tych brx i dowiedzialem sie jakie glosniki montuja.

Głośniki średnio-tonowe i wysoko-tonowe w wyższych typach są produkcji "STX", a w niższych wykorzystano głośniki firmy "Alda" USA.

Moze cos ktos o nich slyszal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

STX to zdaje sie jakas polska firma garazowa. Alda? Slyszal ktos? Moze to jakas tania samochodowka? Tak czy tak zapewne z Wietnamu (bo chinskie bylyby za drogie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka wspomnianego producenta BRX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Inny - według mnie "lepszy" producent marki KBR-X

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zgadzam się z przedmówcami, co do oceny zestawu - za 400 PLN raczej nie nabędziesz rewelacji...

Miałem ten sam problem, co Ty - uznałem, że zdecydowanie lepiej będzie dorzucić kilkaset złociszy i kupić coś bardziej znanego, wpierw testując kilka modeli i wybierając z pośród nich najbardziej przypadający do własnych preferencji (zobacz post

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Oprócz niskiej ceny, niestety oferta dwóch pierwszych producentów nic w zamian nie daje - nie ma jak sprawdzić faktycznego odbioru i porównać kolumny z innymi modelami. W obu przypadkach - modele nie są dostępne w ogólnodostępnej sieci salonów/sklepów rtv.

 

zargo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto wie moze to gra na poziomie kody

W kazdym razie kolce za 24 zeta nie wygladaja zle. Czasami z garazu wychodzi sie z dobrymi pomyslami ( lub zlymi jak Microsoft)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niestety gdybania nie pomogą podjąć decyzji. Faktem jest że nie można przekreślać produktów obu firm, ale też nic nie można na ich temat powiedzieć - hm... może oprócz całkiem dobrego wyglądu w przypadku modeli KBRX...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX kojarza mi sie z zestawami sprzedawanymi na gieldzie wroclawskiej. Sprzedaje je firma zajmujaca sie naprawianiem glosnikow. Zazwyczaj maja jakies zestawy podlaczone, graja glosno i brzydko. Naprawde lepiej poszukac na allegro. A kolega pytajacy niech pamieta, ze trafil na forum ludzi slyszacych inaczej i ze nikt mu tu nie bedzie doradzal kupna badziewia, na dzwiek ktorego uszy robia sie zielone :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak powiedzial Bigfan> zapytałes ludzi co maja wysmakowane gusta muzyczne i takie hmm zespoły głosnikowe zostały by przez nich spalone w kominku:). Rzeczywiscie poszukaj czegos innego, podejzewam ze znacznie lepiej zagraja Mision 702 (allegro 600zł) lub Tonsil Maestro 130 (700zł) niz to cos....ale wiesz zalezy czego słuchasz i czego oczekujesz od kolumn, jezeli tylko tego ze maja byc głosne miec duzy bas i sprawdzic sie jak urzadzis jakas impreze to poszukaj Altusow hihi powinny byc ok.

Jezeli natomiast chcesz troche zainwestowac w swoje uszy zagladnij na allegro i popatrz. Aha jeszcze widzialem tam tez niemieckie Cat (chyba pisalo 300Wat hehe) do denerwowania sasiadow beda wsam raz a cena 500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dodam jeszcze, ze nikt ci tutaj nie poleci zestawow, ktorych ani nie sluchal, ani nie czytal recenzji. A takie kolumienki niestety zwykle recenzowane nie sa, bo producenci z jednej strony nie spodziewaja sie pozytywnej oceny, a z drugiej (i to wydaje mi sie wazniejsze), produkuja swoj wyrob z mysla o osobach ktore czasopism hi fi nie czytaja, i nie maja pojecia o tym, jak sprzet powinien grac. Typowe polowanie na jelenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam dac 900 zl za KBR-X (350 W czy to jes mozliew??) to chyba zabrac sie za te kody 702F nie? Tylko chcialbym je dostac z drugiej reki. Moze ktos ma albo wie kto ma?

A tak w ogole: KBR-X ktos slyszal? Jak to gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt parametry mają zaje......... , ale na papierze. Pytanie jak grają? Moje DALI 5005 nie poważane na tym forum zagrały nawet z WS504 DIORY. Podłącz jakiś cienki wzmak do tych kolumn i sprawdź, czy Ci to odpowiada. Inaczej nie pchaj się w to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.