Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam widzisz jak wypada farba. Żadna farba nie da takiego efektu jak dobry ekran. Pomyśl nad dobrym ekranem a nie farbą. Koszty są na pewno większe ale efekt nie porównywalnie lepszy. Raz zainwestujesz i masz efekt na lata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz jak wypada farba. Żadna farba nie da takiego efektu jak dobry ekran. Pomyśl nad dobrym ekranem a nie farbą. Koszty są na pewno większe ale efekt nie porównywalnie lepszy. Raz zainwestujesz i masz efekt na lata...

 

To prawda, jednak muszę póki co ekonomicznie. Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi to co sie ma. Sale zasilą moje stare 5.0 jamo C405 i sub magnat 302 A zasilane przez Pioneer vsx819hk.

Wiem, to nie audiofilski sprzęt czytajac wasze watki ale sala jest do kina, i to po przeprowadzce start :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj do tikuli połowę białej farby

 

ważne aby farby były maksymalnie MATOWe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mi tu lepiej poleccie jakis dobry projektor 4k w przystepnej cenie. W przeciagu 2 lat zjezdzam do Polski i bede urzadzal salon.

Wymiary salonu to 5 m szerokosci i okolo 2.5 do 3m wysokosci, dlugosc takze 5m z opcja ewentialna rozsuniecia drzwi i salon powiekszy sie o kolejne 5m dlugosci, reszta wymiaru ta sama.

Poradzcie na co mozna oko zawiesic przy kupnoe projektora bo marek i modeli jak choroba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz jak wypada farba. Żadna farba nie da takiego efektu jak dobry ekran. Pomyśl nad dobrym ekranem a nie farbą. Koszty są na pewno większe ale efekt nie porównywalnie lepszy. Raz zainwestujesz i masz efekt na lata...

Anie mówiłem? :) Za chwile dowiesz się jaki to ekran :) musisz kupić żebyś miał dobry efekt na lata :). A ty zrób tak - idź do salonu j AV jakiegoś poproś próbki na wypożyczenie np adeo czy kauber czy co tam jeszcze będzie i zrób porównanie u siebie z farbą na takiej zasadzie jak teraz bardzo rozsądnie porównujesz kolory do wybrania. I w brednie że próbką możesz sobie tyłek podetrzeć za przeproszeniem nie wiesz. Na koniec sam zdecydujesz - twoje oczy prawde ci powiedzą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorry za spam w wątku, ale potrzebuje szybko odpowiedzi na pytanie ;)

 

Kupiłem projektor, z zamysłem, że postawie go na półce za głową. Widziałem wiele zdjęć z takim umiejscowieniem projektora.

Po zakupie okazało się, że to co było dla mnie oczywiste nie jest oczywiste dla producenta projektora, żeby go umieścić nad głową muszę go odwrócić - a do odwrócenia potrzebny jest uchwyt.

 

O co tu chodzi? Czy te wszystkie zdjęcia z projektorem normalnie stojącym na nóżkach to jakieś fotomontaże, czy kupiłem zły typ projektora do takiego ustawienia? :)

Mam fajną półkę, nie chce teraz wiercić dziur w suficie, montować uchwytu i wieszać proja tuż przed półką, kiedy mógłby sobie po bożemu na niej stać :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benq w2000

 

Generalnie chodzi mi o ustawienie na półce (mniej więcej) jak na tym obrazku:

 

topic05_img.jpg

 

Generalnie mogę zrobić wszystko, tylko nie tak postawić projektor :/ Jaki projektor jest potrzebny, żeby go tak ustawić?

Mogę w ostateczności spróbować go podwiesić pod półką jak się nie da tego po bożemu ogarnąć, ale tu znowu trzeba wiercić, kombinować z jakimiś uchwytami itd ;/ Wszystko czego chciałem uniknąć planując tą półkę ;) Generalnie niezła wtopa muszę przyznać, ostatnie czego bym się spodziewał, to, że takie ustawienie projektora to jest jakaś fanaberia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz postawić projektor na stoliku kawowym przed sobą ? Jak duży masz ekran , jaki ?

Lub szukaj np Epsony 6600 , 6700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no projektor będzie w salonie więc nie ma opcji, żeby stał na stoliku. Ekranu jeszcze nie mam, dopiero kupiłem projektor.

 

szukaj np Epsony 6600 , 6700

Wg instrukcji możliwości ustawienia są tylko takie jak w benq w2000 czyli albo na stoliku albo odwrócony do góry nogami na uchwycie pod sufitem.

 

ehhhhh, montaż pod półką odpada, obraz będzie za nisko :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anie mówiłem? :) Za chwile dowiesz się jaki to ekran :) musisz kupić żebyś miał dobry efekt na lata :). A ty zrób tak - idź do salonu j AV jakiegoś poproś próbki na wypożyczenie np adeo czy kauber czy co tam jeszcze będzie i zrób porównanie u siebie z farbą na takiej zasadzie jak teraz bardzo rozsądnie porównujesz kolory do wybrania. I w brednie że próbką możesz sobie tyłek podetrzeć za przeproszeniem nie wiesz. Na koniec sam zdecydujesz - twoje oczy prawde ci powiedzą :)

 

Dziś na spokojnie testowałem pokoik kinowy po pomalowaniu, z ustawieniem ekranu takim jak ma być docelowo. Trochę pokalibrowałem planszami testowymi i Youtubem i powiem tak. Może i na jaśniejszym kolorze ściany kolory projekcji są żywsze, ale jednak czernie są lepsze na tej Tikurilli H499. Póki co zostawiam jak jest, jestem zadowolony w 99,8%. Ekran to pieśń przyszłości. Miało być ekonomicznie :). Teraz trzeba zadbać o dźwięk. Na początek wjedzie gruba wykładzina.

 

Panowie, sorry za spam w wątku, ale potrzebuje szybko odpowiedzi na pytanie ;)

 

Kupiłem projektor, z zamysłem, że postawie go na półce za głową. Widziałem wiele zdjęć z takim umiejscowieniem projektora.

Po zakupie okazało się, że to co było dla mnie oczywiste nie jest oczywiste dla producenta projektora, żeby go umieścić nad głową muszę go odwrócić - a do odwrócenia potrzebny jest uchwyt.

 

O co tu chodzi? Czy te wszystkie zdjęcia z projektorem normalnie stojącym na nóżkach to jakieś fotomontaże, czy kupiłem zły typ projektora do takiego ustawienia? :)

Mam fajną półkę, nie chce teraz wiercić dziur w suficie, montować uchwytu i wieszać proja tuż przed półką, kiedy mógłby sobie po bożemu na niej stać :/

 

Też tak myślałem i pólka poszła w odstawkę :) Kupiłem uchwyt taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

odwróciłem projektor, przykręciłem i jest bajka. Dlatego taki na ramieniu, aby przyczepić go do ściany i mieć regulację na wysięgniku. Mam nisko sufit i to mi pozwoli zniwelować cienie głów z kanapy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz zostawić ten proj i półkę

to dorób mu "sztuczny sufit" -

 

można zamówić na wymiar w kolorze półki takie pudełeczko -

[góra]

[ dół ]

pudełko bez "przodu i tyłu"

- wkładasz prroja - przykręcasz do góry nogami i viola!

pozostaje pytanie - czy wysokość będzie odpowiednia

czy nie za nisko w ogóle ta półka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wstępnie część prac zrobiona. Wykładzina dywanowa najgrubsza jaka była, bez podkładu. Pomieszczenie od razu się znacznie wygłuszyło. Drzwi dopełnią resztę, i wtedy walka z delikatnymi ustrojami. Gdy dojdzie jakaś kanapa materiałowa to zapewne jeszcze się polepszy.

 

Początkowo obraz był za duży. Dobrze że kupiłem ścienny wieszak do projektora z wysuwanym ramieniem, wieszak ma regulacje XY i przód tył. Pozwoliło mi to na odsunięcie od ściany projektora, doregulowanie zoomem optycznym i teraz jest lepiej. Trochę mniejszy obraz ale lepiej się ogląda. Stara półka pod projektor też się przydała. Leży na niej zasilacz, dysk USB i zawsze można coś jeszcze tam postawić. Pokalibrowałem kolory i dziś będzie pierwszy seans.

 

 

 

64687abbe7e65.jpg

 

 

9da6b54d8d233.jpg

 

ff26855f0431e.jpg

 

 

f150a62915db8.jpg

 

 

 

493da2e998e93.jpg

 

42d3e55377103.jpg

 

 

9167b12ac3a31.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zamówić na wymiar w kolorze półki takie pudełeczko

 

Całkiem niezły patent, chyba najlepsze wyjście z tej niezręcznej sytuacji :)

 

Ok, wstępnie część prac zrobiona.

 

Eleganckie pomieszczenie, można szaleć. CO to za projektor, wygląda jakby mógł sobie leżeć do góry nogami bez żadnych specjalnych zabiegów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleganckie pomieszczenie, można szaleć. CO to za projektor, wygląda jakby mógł sobie leżeć do góry nogami bez żadnych specjalnych zabiegów ;)

 

Projektor XGIMI H1 - fajny sprzęt z nagłośnieniem Harman Kardon. Gra jak dobry BoomBox. - ma dwa subbasy :), do tego Android, pilot z żyroskopem, 3D, apka do sterowania przez smartfon.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ekran jaki wyszedł w podstawie? jeszcze nie mierzyłem. Skończyłem późno w nocy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancja :) Ale 3D przy 900 lm , to ciężko mi wyobrazić.

Jaka jest szansa , abyś wskoczył do mnie z tym podełeczkiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adirek - jedziesz z koksem -

fajnie pomieszczenie się szykuje!

dobra kanapa

jakieś ładne postery na ścianę z watą pod spodem

i będzie świetnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adirek - jedziesz z koksem -

fajnie pomieszczenie się szykuje!

dobra kanapa

jakieś ładne postery na ścianę z watą pod spodem

i będzie świetnie!

 

Isover mam jeszcze z budowy, przyda się :)

Ściany boczne i sufit użyłem gotowego Duluxa matowego jak by ktoś się interesował. Wyszło taniej, bo mieszane w macie są mega drogie. Inne farby z gotowców nie miały głębokiego matu w opisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

 

 

Isover mam jeszcze z budowy, przyda się :)

Ściany boczne i sufit użyłem gotowego Duluxa matowego jak by ktoś się interesował. Wyszło taniej, bo mieszane w macie są mega drogie. Inne farby z gotowców nie miały głębokiego matu w opisie.

 

Cześć mam pytanie co to za kolor tego duluxa? Pytam bo szukam też czegoś w tym stylu do salonu ale nie stety meble mam drewniano-białe, a tez zamierzam w koncu iść w projektor.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie co to za kolor tego duluxa? Pytam bo szukam też czegoś w tym stylu do salonu ale nie stety meble mam drewniano-białe, a tez zamierzam w koncu iść w projektor.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

jutro (tzn dziś) cyknę fotkę puszki od farby, ale to mocca Dulux.

 

Zamontowałem na próbę kilka ustrojów :) Ustrojstwo 50x50cm. Raczej skupiałem się na aspekcie wizualnym niż akustycznym, by wprowadzić trochę koloru :) mówię na próbę bo pokleję tego chyba więcej na sufit, póki co jest za frontami, na grzejnik, który świecił na biało, i na sufit.

 

Przestawiłem suba na lewą stronę, a ampli na prawą by równoważył ciężar wizualny. Wizualnie do dyskusji.., ale i jakoś bas mniej lokalizowany, czyli bardziej otaczający.

 

a91c82ff9c2d5.jpg

 

0fdd4a2585681.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

adirek

 

Tylko nie pianka...

 

Zrób sobie dyfuzor-akustyczny-skyline na sufit z niweluje poglos taki 150m 150 cm na boki wełna mineralna w miejscu pierwszych odbić metoda na lustro tz siadasz w miejscu odsłuchowym a małżonka czy dziecko przesowa lustro po bocznej ścianie tak długo aż cały front kolumny znajdzie się idealnie w środku lustra, następnie zabudowa narożników też wełna mineralna cięta w trójkąty a sprzodu albo regips nidia sonik albo panel binarny, to jest minimum. Po tem możesz dać też z tyłu za tobą panel 1D lub qrd 2d. Ładnie że sosny to wszystko i na to lakierobejce i już będzie zywiej w pokoju i naturalnie. To ja bym zrobił mając dedykowany pokoj.

Wytrwałości życzę

 

Aha tu masz link

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adirek

 

Tylko nie pianka...

 

Zrób sobie dyfuzor-akustyczny-skyline na sufit z niweluje poglos taki 150m 150 cm na boki wełna mineralna w miejscu pierwszych odbić metoda na lustro tz siadasz w miejscu odsłuchowym a małżonka czy dziecko przesowa lustro po bocznej ścianie tak długo aż cały front kolumny znajdzie się idealnie w środku lustra, następnie zabudowa narożników też wełna mineralna cięta w trójkąty a sprzodu albo regips nidia sonik albo panel binarny, to jest minimum. Po tem możesz dać też z tyłu za tobą panel 1D lub qrd 2d. Ładnie że sosny to wszystko i na to lakierobejce i już będzie zywiej w pokoju i naturalnie. To ja bym zrobił mając dedykowany pokoj.

Wytrwałości życzę

 

Aha tu masz link

 

 

Tak można dać za plecami, są gotowe w tej cenie nie chce mi się samemu tego robić. Dzięki za pomysł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te panele dały jakis słyszalny efekt?

wyglądają przeraźliwie chudo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak można dać za plecami, są gotowe w tej cenie nie chce mi się samemu tego robić. Dzięki za pomysł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko uwazaj na ten sklep bo maja strasznie dlugi ogon. Mnie na panele na welnie pt80 ciagali chyba ponad 3 miesiace. Wkoncu proszenie nie poskutkowalo to jak juz chcialem isc na policje to wyslali.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo2 , a jak u Ciebie idą prace ?

 

Narazie posadzki wylane, wilgoc troche mnie atakuje, musze przed domem.odkopac i poprawic drynaze, ktore zapewne zarwalem (pech bo od strony salki).

 

No i nad hydraulika musze siasc, rozrysowac gdzie jakie ogrzewanie bo mam wiecej pomieszczen niz tylko salka.

 

Kwiecien bede mial caly zapieprz wiec nie wiem czy zajme sie tym..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie posadzki wylane, wilgoc troche mnie atakuje, musze przed domem.odkopac i poprawic drynaze, ktore zapewne zarwalem (pech bo od strony salki).

 

No i nad hydraulika musze siasc, rozrysowac gdzie jakie ogrzewanie bo mam wiecej pomieszczen niz tylko salka.

 

Kwiecien bede mial caly zapieprz wiec nie wiem czy zajme sie tym..

 

 

Kibicuje " wariatom " :) Dasz radę :)

 

Pozdrawiam i miłego weekendu.

Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pianka...

a ja mam inne doświadczenie -

w dość dużej sali (5x8 wysoko 3m)

- bardzo się sprawdziły tłumiąc pogłos w średniowysokim zakresie -

sal dość pusta - i na początku echo było dokuczliwe - wręcz nieznośne -

takie klaśnięcie w ręce wracało do słuchacza bardzo natarczywie, nieprzyjemnie...

 

po przyklejeniu tych pianek zrobiło się całkiem spokojnie

tylko że nie 4 pianek ale 20 - na wysokości uszu siedzącego z tyłu (10) i po bokach po 5

 

nie było to jakieś proff "robienie" akustyki

tylko wygłuszenie pogłosu który po prostu dokuczał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę je przyczepiłem. Pokoik służy do oglądania filmów. Obejrzałem już kilka z DD 5.1 lub z DTS-em i jestem zadowolony.

Póki co wstawione stare fotele, które przestały 8 lat w piwnicy. Duże ale miękkie klocki. Akustyka się poprawia i też zrobiło się znacznie spokojniej niż było.Staram się wykorzystywać elementy wyposażenia pokoju do osiągnięcia jakiś efektów. To sporo daje.

 

Ściany Dulux. Ten kolor:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

72f04802f5660.jpg

 

 

6ba5f358305a1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.