Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. I tak jest lepiej jak przed remontem :-)

Jak ze wszystkim można było lepiej ale mnie wystarcza. Głównie zależało mi stereo. Kino jest jako taki bonus ;-)

Jak będzie mnie stać na dom to wtedy odpitole sobie salke hihu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widać rękę żony;)
Znaczy gdzie, jak? Pocwiartowal i nie wyrzucił wszystkiego?

 

P.S. Nie mogłem się powstrzymać. Zniesmaczonych przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki :-)

 

Zamiast tv kup projektor epsona 5300 ponizej 2000zl dostaniesz plus prosty ekran i wrazrnia o duzo lepsze.. A TV ktory masz do wiadomosci i "aby cos gralo" starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada tak ale zaczyna mnie nudzić.

 

1b9bfa36dc447dbb281454c964c5e71a.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 50tka ale AmbiLight robi robotę dodając dynamiki do obrazu, a ja w sumie mało oglądam.

 

Choć projektor by mi sie podobał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor dobrą sprawa ale tylko do filmów a jakieś programy z doskoku czy kanały muzyczne lepiej i szybciej na tv (pora dnia ) ja mam około 3m do tv i zmienię jak już ale tylko na następny tv ale większy

W moim przypadku projektor to chyba przerost formy nad treścią. Ostatnio oglądam mniej filmów a więcej słucham muzyki a do weekendowego seansu większy TV w zupełności mi wystarczy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście namawiam na projektor. Ekran rozwijany nie psuje ogólnego wystroju, a późniejsze wrażenia cieszą. Jak się raz zarazi projektorem to już zostaje na stałe. Ale wiadomo jak już po remoncie to po ptokach.

 

A tak szczerze, ogólnie ładny salon. Tylko jak zobaczyłem te surroundy to mnie od razy serce zabolało. Na pewno znacznie tracisz na reprodukcji dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pewnie masz rację co do surroundów ale taki salon wymaga kompromisów. Mogłem dać je ciut niżej bo małżonka pewnie by nie protestowała ale nie chciałem jej wejść na drzewko :-)

A tak i wilk syty i owca cała.

 

To gdzie powinny wisieć te surrundy aby serce nie bolało gregin i bipo ? Sofa pod samą ścianą, jak mnie wzrok nie myli ?

Tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ziemi 160-180cm niby zasada mówi, hmmm....zawsze się mówi o wysokosci a ja nievwiem do końca jaki rozstaw powinien być, czy zgodnie z zasadą i w lini z frontami czy szerzej aby dźwięk od ścian też się odbijał?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem teraz. Są 185cm od ziemi. A rozstaw dałem mniej więcej jak fronty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregin - jak rozumiem montował, testował i zauważył znaczącą degradację... Zakładam, że mieści się On - gregin, w normach normalnego człowieka - w pozytywnym znaczeniu oczywiście, stąd wniosek, że skoro on usłyszał róznicę w miejscu montażu uszłyszy każdy, w tym ja... Czyli jestem ciekaw gdzie gregin usłyszął najlepszy efekt. Sam się noszę z zamianą klasycznych kolumn na dipole... ale szukam inspiracji po za wspomnianym, dość często wspominanym - 160-180 cm od ziemi. Zawsze to miło kogoś mądrego posłuchać... :) Tym bardziej, że nie są symetrycznie od ściany lewej do prawej tylko tak jak wygodnie nad sofą. Jestem bardzo ciekaw wniosków.

 

Bali - jak montowałeś swoje testowałeś różne położenia na ścianie ? Wybacz nie pamiętam czy Ty też tak je masz jak Kejup sofę ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To gdzie powinny wisieć te surrundy aby serce nie bolało gregin i bipo ? Sofa pod samą ścianą, jak mnie wzrok nie myli ?

Na bocznych ścianach i niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to zobrazować... Patrząc na salon Kejup sofa pod samą ścianą.

1 - na wysokości sofy i centralnie słuchacza środek kolumny na bocznej ścianie.

2 - jeszcze do tył - z tył sofy przy samej ścianie

3 - czy przed sofą ?

Wysokość - na wysokości głowy widza ? Nad nią ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem możliwości powiesić ich na ścianach bocznych. Pokój podzielony na część wypoczynkowo-TV i jadalnianą. Wcześniej był system 7.1 na standardowych kolumnach. Dipole pozwoliły mi odgracić pokój a dźwięk nie pogorszył się a wręcz jest lepiej niż przy poprzedniej konfiguracji. Ja zdaję sobie sprawę z niedoskonałości mojego systemu-salonu ale na dzień dzisiejszy jest to optymalna dla mnie konfiguracja która sprawia mi dużo radości. Mam jeszcze kilka innych pasji takich jak moja córa i żona, siłownia i sporty walki. Muszę to wszystko jakoś pogodzić i podzielić między sobą tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Panowie najważniejsze to cieszyć się z tego co mamy bo najważniejsze jest zdrowie :-)

 

P.S.

Ale obiecuję że jak stanie się kiedyś w moim życiu coś co pozwoli mi na takie szaleństwo to wtedy odwale taką salke kinową że hohi. Tylko wtedy to nie będzie kino domowe a kino w domu ;-)

 

A w instrukcji Monitor Audio dla kolumn FX jest pokazane że można dać je z boku lub z tyłu słuchacza należy jedynie przełączyć na odpowiednią funkcję di lub bi-pole ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Bipo "przyszedł" z pomocą. Zamiast wiercenia dziur w ścianie to do testów użyłem zwykłej kantówki 2.50m za 10zł z marketu budowlanego. Postawiłem przy ścianie(wiadomo podłoga krzywa sufity różne wysokości to i kliny trzeba było użyć aby kantówka pod ciężarem kolumny nie odpadła od sciany) no i wkręty do drewna i sobie szukałem na jakiej wysokości i gdzie w pokoju najlepiej by kolumny pasowały. Kiedyś na innym forum pokazałem i opisałem to. Teraz zmiana mieszkania i aranżacja czeka sobie aż będę mieć czas na remont

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego mam taki, że najbardziej hajendowe wyniki uzyskać można przy odrobinie własnych chęci, zaangażowania przy zastosowaniu najprostszych rozwiązań :) To mi przypomina bardzo zbliżone rozwiązanie do szukania, hajendowego basu na własnych kolanach wokół miejsca odsłuchowego :)

 

Dzięki Bali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w audio jak i w kinie akustyka i jeszcze raz akustyka z tym że w kinie chyba trudniej uzyskać optymalny efekt przez względy takie jak ilość kolumn oraz parametry pomieszczenia i jego aranżacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w KD tak ważna jest:

- po pierwsze...dobra kalibracja...

- po drugie....odpowiednie umiejscowienie

suba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pozycje są do ogarnięcia prawie w każdych warunkach mieszkalnych...A to (nasze mieszkania) głównie determinują ustawienia naszego KD i w większości przypadków wymuszają daną pozycję odsłuchową. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinema Pro

(Konto usunięte)

Mieszkania niczego nie determinują. IMO nie można zwalać wszystkiego na warunki mieszkaniowe. Odsunięcie sofy od ściany o kilkanaście centymetrów nie jest przecież podyktowane problemami mieszkaniowymi. Skoro można mocować zasłony na czas projekcji, to dlaczego nie przesunąć sofy. To tylko 5 sekund pracy, ekran dłużej się rozwija :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kejup szkoda ze nie dales szerzej frontow :), ale pewnie komoda miala priorytet :) mam podobnie komoda wyladowala na bocznej scianie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejup szkoda ze nie dales szerzej frontow :), ale pewnie komoda miala priorytet :) mam podobnie komoda wyladowala na bocznej scianie :)

Niby tak aczkolwiek o wymiarach mebli ja decydowałem. Obecnie szrokość między nimi to ok 2.6m i została zachowana zasada trójkąta równobocznego także myślę że udało mi się bazę stereo dla nich utrzymać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.