Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja np cenię fachowe porady. To powiedz jak byś to zmienił żeby było ok.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) narazie skup się na punkcie pierwszym.

 

 

 

No właśnie wiesz jak grają?? Słuchałeś??

 

Niekonstruktywna krytyka to zwykły trolling

Ehh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) narazie skup się na punkcie pierwszym.

Ehh...

Przyznaję, ciekawe. Ale. Po pierwsze bez przesady, po drugie kolega Kejup jest zadowolony. Ale ja jestem amatorem w tym temacie.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwólcie że zacytuję bardzo mądrego znanego mi audiofila który powiedział "sprzęt jest tylko środkiem do słuchania muzyki a nie celem samym w sobie".

Także cieszmy się z tego co mamy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoncentrowałeś się bardziej na stereo i kolumnom frontowym dałeś jedne z najgorszych warunków?

Tak jak pisałem sztuka kompromisu ale musisz uwierzyć że jest na prawdę bardzo dobrze. Słyszałem kilka systemów za dużo większw pieniążki i wstydu ni ma hihi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Punkt 4 dyskwalifikuje ten poradnik.<br /><br />

 

dlaczego dyskwalifikacja ?

 

Jeżeli zamknięty sub można przetestować; wszystko zależy od warunków akustycznych pomieszczenia. Po sprawdzeniu tych, indywidualnie dla każdego pomieszczenia,

wówczas kwalifikowałbym lub dyskwalifikowałbym. Unikałbym generalizowania zasady....oraz tego poradnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ile subów nie testowałem, każdy grał nie do przyjęcia postawiony w rogu ,tyle. Jeżeli ktoś zaczyna poradnik od takich banialukow powtarzanych nawet przez producentów (na szczęście tylko niektórych)to nie wie co pisze . Nawet 20min w necie i wiesz że to jedno z najgorszych o ile nie najgorsze miejsce na umieszczenie suba więc czytanie takiego poradnika nie ma absolutnie sensu jeżeli napisał to bezmuzg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile subów nie testowałem, każdy grał nie do przyjęcia postawiony w rogu ,tyle. Jeżeli ktoś zaczyna poradnik od takich banialukow powtarzanych nawet przez producentów (na szczęście tylko niektórych)to nie wie co pisze . Nawet 20min w necie i wiesz że to jedno z najgorszych o ile nie najgorsze miejsce na umieszczenie suba więc czytanie takiego poradnika nie ma absolutnie sensu jeżeli napisał to bezmuzg

Ile subów nie testowałem, każdy grał nie do przyjęcia postawiony w rogu ,tyle. Jeżeli ktoś zaczyna poradnik od takich banialukow powtarzanych nawet przez producentów (na szczęście tylko niektórych)to nie wie co pisze . Nawet 20min w necie i wiesz że to jedno z najgorszych o ile nie najgorsze miejsce na umieszczenie suba więc czytanie takiego poradnika nie ma absolutnie sensu jeżeli napisał to bezmuzg

 

Gdzie jest najlepsze miejsce dla suba? Na środku, pomiędzy kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz że to jedno z najgorszych o ile nie najgorsze miejsce na umieszczenie suba więc czytanie takiego poradnika nie ma absolutnie sensu jeżeli napisał to bezmuzg

 

próbowałeś konstrukcji zamkniętej? Nie pisze o subie z br, bo bedzie problem i owszem.

Jak testowales? Kalibracja automatyczna czy na ręcznej ? Nie pisze, ze to jest super miejsce, a jedynie ze nie mozna czegos dyskwalifikować tylko na podstawie ogolnie przyjętych zasad.... ot tyle. Powtarzam: wszystko zalezy od akustyki pomieszczenia. Moze tak sie złożyć, ze z tego względu bedzie konieczność postawienia sub’a bliżej rogu, ale to jest kwestia pomiarów i sprawdzenia sytuacji w danym pomieszczeniu.

A nie pisania dla pisania.

 

Problemem, co widac czesto na zdjęciach, w tym kraju sa pokoje, które z reguły i dość czesto sa puste i twarde jak jaskinie, taka mamy klasykę urządzania :) Rzadzi echo i grzebień akustyczny. I to jest wyjściowy problem: z prawidłowym ustawieniem i pózniej kalibracja systemu, która nie do końca radzi sobie w tym pustkowiu....za duzo odbic i sprzęt jest za bardzo poupychany, np. jak widziałem sub typu waga ciezka pod stołem, bo tak pasowało gospodarzom :)

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie rozumiem Cię do końca bo szczerze mówiąc początek godny kompletnego amatora. Sub zamknięty zagra inaczej w rogu niż bas refleks ?? Owszem różnią się one trochę od siebie prezentacją basu ale to dalej są suby i służą do wytwarzania niskich częstotliwości i... bez kitu nie wiem co napisać bo teraz sam nie wiem czy rozumiesz o czym piszemy. Nie nie testowałem żadnych urządzeń pomiarowych ani ich nie używałem przy tym . Wystarczy to co słyszałem na własne uszy i dlatego jestem tego pewien co pisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szczerze mówiąc początek godny kompletnego amatora.

 

prosze Cie, nie brnij. Stawiasz radykalne opinie, dyskwalifikujesz kogos prace rylko na podstawie własnych, nausznych doświadczeń...

Wiesz, niektórzy nie słyszą gitary basowej w nagraniu bo jest albo wycięta albo „przykryta” przez ..ujowa akustykę pomieszczenia i myślą, ze ten bas w tym nagraniu jest taki jak został nagrany w studio....a tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ty nie brnij bo się tylko bardziej kompromiujesz .

Odpuszczam dyskusje bo nie ma dalszego sensu jeżeli ktoś nie zna podstaw a moje własne doświadczenia jak dla mnie są bardziej użyteczne niż tomy przeczytanych prac na temat akustyki bo się po prostu sprawdziły w praktyce u mnie w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje własne doświadczenia jak dla mnie są bardziej użyteczne niż tomy przeczytanych prac na temat akustyki bo się po prostu sprawdziły w praktyce u mnie w salonie.

 

Amen. i tutaj powiedziałaś wszystko: u mnie w salonie....

Nie podważaj kogos pracy i doświadczeń na podstawie : u mnie w salonie.

A na koniec przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem w pierwszym poście na Twoja negacje pkt. 4 Poradnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Napisałeś " unikał bym generalizowania zasady i tego poradnika " właśnie co się sprawdziło u mnie to moja sprawa i doświadczenie ale sub w rogu to ogólny i powszechnie znany błąd,jaśniej?

 

Unikał bym raczej generalizowania zasady że wszystkie polki są ładne czy każdy murzyn to raper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sub w rogu to ogólny i powszechnie znany błąd,jaśniej?

 

murzyn

 

to wg Ciebie jest to, jak napisałeś, ogólny i powszechnie znany błąd. Powtórzę: kazdy przypadek akustyki jest indywidualny i nie przekreśla punktu 4 poradnika na dzien dobry. I pisz „w mojej opinii jest to doopy, bo spr u siebie w salonie”; wtedy jest ok.

 

Edyt: literowka

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....easy...easy... ;)

 

Co do "subuf" w narożnikach...

...jeśli mamy malutki subik np.taki REAL T5,a nasz pokój jest za duży na takiego T5 i doznania basowe są przeciętne dla naszego "ucha" to oczywiście dla wzmocnienia basu można postawić tego Rela w narożniku...bas dostaniemy wtedy wzmocniony kosztem jego jakości...

Dlatego też Rel w swoich instrukcjach pisze o ustawianiu w narożnikach celem wzmocnienia basu...

Ale jest to sytuacja dopuszczalna tylko wtedy gdy sub jest za mały do kubatury pomieszczenia...i tyczy się konstrukcji zamkniętych...i wybierzemy moc basu kosztem jakości.... :)

 

Zawsze lepiej kupić sub za duży bo można Go skręcić niż później kombinować z ustawianiem go w narożniku.... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym napisałem, ze pkt. 4 jest do zweryfikowania w każdej indywidualnej sytuacji, wiec nie jest żadnym bullshit’em ani amatorszczyzna jak ktoś napisał....

W zależności od warunkow akustycznych i możliwości zrobienia adaptacji w warunkach mieszkaniowych, czasami lepiej ustawić sie wykorzystując ‚moc’ narożnika bez nadmiernego wzbudzania modow niz ustawiać sub’a byle gdzie, jak popadnie z odkręcona gałą Volume na 15 i jeszcze dalej....

I pewnie o te drgające nogawki chodzi ;)

 

Edyt: literówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie napisałem że ustawić można byle gdzie człowieku a ustawienie w rogu jest ostatnim z możliwych miejsc do umiejscowienia suba bo to co słyszysz to mocne "mruczenie " a nie rytmiczne i czyste jebnięcia.

Zapytam jeszcze raz will ,testowałeś to o czym piszesz w praktyce ?

 

I jeszcze jedno ,skoro jesteśmy w tej zakładce to kto kupuje rela t5 do kina i wstawia do w rogu? Może ty will że tak się miotasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się co ludziska wyprawiają ze sprzętem...hehe

Zaczynając od wciskania na siłę wzmacniaczy i Ampli w szafeczki do stawiania "subuf" jako stoliczki....hehe

A co do kupowania Rela T5 do KD...to są właśnie różne preferencje i wymagania... najprościej gusta.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa duże suby koło kolumn frontowych (mał odstęp od ściany) i jest ok.

Pokój jest "miękki" ,(wykładzina dywanowa, sofy, gk na ścianach, sufit też jakieś płyty na belkach drewnianych).

 

Nie tylko ustawie subwoofera wpływa na odbiór basu ale też miejsce odsłuchu. Ja mam system skalibrowany pod jeden fotel w dwóch trzecich długości pokoju.

Pod ścianą stoi sofa.

Całkiem inny bas mam na fotelu a inny na sofie, pod ścianą (mocniejszy, głośniejszy) taki żeby browar wypić i puścić jakieś lubudubu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlasnie napisałeś jest mozliwe ustawienie w rogu i tylko o to mi chodziło - czytanka Janka ze zrozumieniem.

 

Po pierwsze: utemperuj swoj język do piszesz do mnie, ok.

Po drugie: wiem, bo juz pisałeś, ze kręcisz suby na 15 a moze i 18 - współczuje....moze ze słuchem cos nie tak skoro musisz tak wysoko kręcić sub’a. Moze stad „chodzą” ci po salonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak masz dwa to możesz więcej błędów popełnić a i tak ciężko będzie śpię...lic sprawe haha ja mam jeden ale mocny i ustawie to w sprawdzonym miejscu dla siebie.

 

Will cheretyku słuchaj, nie kręcę na 16 czy 18 To po pierwsze ,zacytuj taki post a jak nie to nie pie... głupot. Krecilem na 14 rela t9 jak to testowałem dlatego bo to testowałem i wiem dzieki temu że to szajs który się przesuwa. Jako właściciel mógłbym to kręcić nawet do oporu j takie zjawisko nie powinno mieć miejsca - fajl konstruktora czy projektanta jeden szajs.

Rel t5 nie istnieje w moim słowniku jako sub -tyle ,moja opinia śmiej się, wyzzywaj ,ublizaj ,nie dbam o to.

Jak masz dwa to czemu piszesz o jednym? Odłącz jeden a drugi wstaw do kąta i obejrzyj film . Ciekawe jak szybko zmienisz zdanie. Wiem że modne jest wypowiadanie się na tematy nie sprawdzone przez siebie samego ale bez przesady ,ludzie to czytają! To samo z ostrością yamahy! Miałem z klipschem i wiem coś na temat tego mitu ale też masz pewnie jakaś miażdżącą teorie o krwi z uszu itp ,nie dbam o to .

Masz dwa 1000w ok ok ok ale nie moc się liczy tylko ich wydajność żeby mnie to miało zabić i pisze to mając w salonie pb13 ultra ,tylko j3dnego

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak wlasnie napisałeś jest mozliwe ustawienie w rogu i tylko o to mi chodziło - czytanka Janka ze zrozumieniem.

 

Po pierwsze: utemperuj swoj język do piszesz do mnie, ok.

Po drugie: wiem, bo juz pisałeś, ze kręcisz suby na 15 a moze i 18 - współczuje....moze ze słuchem cos nie tak skoro musisz tak wysoko kręcić sub’a. Moze stad „chodzą” ci po salonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.