Skocz do zawartości
IGNORED

Knosti- myjka do lp.


Zydelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yul, opisałeś sposób, w jaki Ty myjesz płyty. Znam ten sposób, bo kilka razy już go tu opisałeś. No ale co złego stanie się z moim software/hardware, jeśli nie przefiltruję tego płynu za każdym razem? Dalej nie wiem.

Ale ja wiem - będziesz miał płyty coraz brudniejsze zamiast coraz czystszych. Jesteś pewien, że o to Ci chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, że płyty nie będą krystalicznie czyste - czy taki sposób mycia zniszczy mi igłę lub płyty? Czy znasz takie przypadki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam szybkie pytanie - jak wyciągną z knosti szczotki. Próbowałem nawet kombinerkami i nie daj rady. Myjka kupiona w Conradzie. Dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszą metodą mycia LP jest, jest zastosowanie detergentu.

Ja używam Ludwika +delikatna mikrofibra + strumień letniej bieżącej wody.

Metoda jest bardzo skuteczna, tania i nie niszczy płyt. !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszą metodą mycia LP jest, jest zastosowanie detergentu.

Ja używam Ludwika +delikatna mikrofibra + strumień letniej bieżącej wody.

Metoda jest bardzo skuteczna, tania i nie niszczy płyt. !!!!

 

Rozumiem, że próbowałeś wszystkich metod? Także myjek specjalistycznych z odsysaniem płynu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszą metodą mycia LP jest, jest zastosowanie detergentu.

Ja używam Ludwika +delikatna mikrofibra + strumień letniej bieżącej wody.

Metoda jest bardzo skuteczna, tania i nie niszczy płyt. !!!!

To jest metoda bardzo skuteczna i tania do mycia...talerzy po smakowitym obiadku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co tyle cudowania z tym myciem.

Są myjki wannowe (typu Knosti) za 130-160zł i do nich tani płyn forumowy.

Są drogie myjki odsysające za ok.1500zł.

Coś na każdą kieszeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Najskuteczniejszą metodą mycia LP jest, jest zastosowanie detergentu.

Ja używam Ludwika +delikatna mikrofibra + strumień letniej bieżącej wody.

Metoda jest bardzo skuteczna, tania i nie niszczy płyt. !!!!

 

1. Myjesz je całe czy zasłaniasz jakoś labele?

2. Ludwik nie ma właściwości antystatycznych, a nowe winyle są mocno naelektryzowane. Jak sobie radzisz z tym problemem? Wrzucasz do miski z Ludwikiem Pronto przeciw kurzowi? :)

Poza tym obecne środki mają różne magiczne dodatki chroniące ręce. Np lanolina: Lanolina – wosk zwierzęcy otrzymywany z wydzieliny gruczołów potowych i łojowych owiec (tzw. tłuszczopot), będący mieszaniną estrów kwasu kapronowego, palmitynowego i stearynowego głównie z cholesterolem. Jest to maziste, jasnożółte ciało stałe o swoistym zapachu i temperaturze topnienia 34÷38 °C, nierozpuszczalne w wodzie, lecz tworzące z nią emulsję. Wykorzystuje się ją w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i chemicznym (produkcja środków piorących).

 

Troszkę mi to słabo pasuje do płyt winylowych.

Edytowane przez frywolny trucht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym obecne środki mają różne magiczne dodatki chroniące ręce. Np lanolina: Lanolina – wosk zwierzęcy otrzymywany z wydzieliny gruczołów potowych i łojowych owiec (tzw. tłuszczopot), będący mieszaniną estrów kwasu kapronowego, palmitynowego i stearynowego głównie z cholesterolem

Super, amatorzy takiego mycia docenią darmowy środek zmniejszający tarcie tipu w rowku płyty. Brud związany taką substancją również jest mniej słyszalny i ogranicza to jego własności ścierne. Igła zamiast 600h wytrzyma 900h. Same korzyści :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

1. Myjesz je całe czy zasłaniasz jakoś labele?

 

Może ja Ci odpowiem,przy odrobinie wprawy na labelu jest mniej wody jak po myciu w Knosti.

 

2. Ludwik nie ma właściwości antystatycznych

 

Nieprawda,ma,sprawdzone.

 

Poza tym obecne środki mają różne magiczne dodatki chroniące ręce. Np lanolina

 

Lanolina w Ludwiku jest dodawana w śladowych ilościach,temperatura topnienia trzydzieści kilka stopni,łatwa do spłukania,inaczej jadłbyś,piłbyś z brudnych naczyń:))

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Myjesz je całe czy zasłaniasz jakoś labele?

2. Ludwik nie ma właściwości antystatycznych, a nowe winyle są mocno naelektryzowane. Jak sobie radzisz z tym problemem? Wrzucasz do miski z Ludwikiem Pronto przeciw kurzowi? :)

Poza tym obecne środki mają różne magiczne dodatki chroniące ręce. Np lanolina: Lanolina – wosk zwierzęcy otrzymywany z wydzieliny gruczołów potowych i łojowych owiec (tzw. tłuszczopot), będący mieszaniną estrów kwasu kapronowego, palmitynowego i stearynowego głównie z cholesterolem. Jest to maziste, jasnożółte ciało stałe o swoistym zapachu i temperaturze topnienia 34÷38 °C, nierozpuszczalne w wodzie, lecz tworzące z nią emulsję. Wykorzystuje się ją w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i chemicznym (produkcja środków piorących).

 

Troszkę mi to słabo pasuje do płyt winylowych.

Mi też słabo pasuje, hehe. Dodajmy jeszcze do tego nabłyszczacze do szkła, zawarte w każdym środku typu Ludwik, olejki eteryczne czyli środki zapachowe oraz masę innych rzeczy, o których nie mam pojęcia, bo nie jestem kuchtą :) Ta cała tablica Mendelejewa osadzi się na ściankach rowka, bo te dodatki są silnie adhezyjne, szybko i trwale przylegają do powierzchni na której się znajdą. Natomiast ilość tłuszczów na używanej płycie vinylowej, której ktoś nie łapał paluchami, tylko brał ją w ręce normalnie - za brzegi - jest zupełnie minimalna, jeśli są one tam w ogóle. I po co szorować płytę płynem do zmywania tłuszczów z naczyń, jeśli ona tłusta nie jest? Ale już powiedziałem: "nie moje małpy, nie mój cyrk", a także: "mądry Polak po szkodzie".

 

Ja nie rozumiem po co tyle cudowania z tym myciem.

Są myjki wannowe (typu Knosti) za 130-160zł i do nich tani płyn forumowy.

Są drogie myjki odsysające za ok.1500zł.

Coś na każdą kieszeń.

No wiesz, cena 1600-1800 zł za elektryczną pralkę do vinyli (Okki-Nokki) niska nie jest. Też mi się nóż w kieszeni otwierał gdy miałem przelać pieniądze, szczególnie że za 1600-1800 zł to można sobie kupić pralkę z milionem RPM przy wirowaniu, suszeniem bielizny i stoma programami. Ale kupiłem, nie żałuję nawet jednego grosza na nią wydanego, uważam że możliwość wmycia płyty i odessania z niej brudów jest bezcenna. Na pewno bardziej polepszyłem tym odsłuch niżbym kupił wkładkę za 1600 czy 1800 zł. Myjki elektryczne są drogie, ale kto mówi że trzeba zaraz pędzić po nią do sklepu? Jeden przekupień, od którego kupowałem płyty, pytał mnie kiedyś, co to mogą być za dziwne gramofony, które mają talerz, ale nie mają ramienia, tylko jakąś dziwną ssawkę jak w odkurzaczu, hehe. Zeznawał, że w Niemczech na "folmarkach" sprzedają tego pełno. Może trzeba się ruszyć, może uda się kupić za kilkadziesiąt ojro jakieś Nitty-Gritty? Może trzeba to obgadać z kimś takim jak "mój" przekupień, który zwozi co tydzień cały samochód najprzeróżniejszych śmieci z Niemiec i sprzedaje to wszystko prawie na pniu? Może trzeba samemu sobie zrobić myjkę eleketryczną za ułamek ceny nowej? >Markam< kiedyś to opisał i obfotografował. Trzeba albo na myjkę zarobić albo znaleźć jakiś inny sposób (np. DIY lub używana), bo myjka sama do nas do domu nie przyjdzie :)

Najłatwiej chyba jednak iść do kiosku, kupić butelkę Ludwika "za trójkę", wziąć pierwszą lepszą szczotę lub podwędzić żonie gąbkę od garów, odkręcić kranówę i "myć winyle", hehe. I jeszcze pokozakować na forum, jak to się ze stanu "poor" od szorowania szkliwem krzemowym stan "mint" zrobił :)))

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

"Ludwik Balsam do mycia naczyń truskawkowe lato (1 but. x 1000 g)

Ludwik wnosi nową jakość do polskich kuchni, nie tylko bezwzględnie walczy z tłuszczem, ale również zapewnia ochronę i pielegnację dłoni - ma neutralne pH. Ludwik płyn do mycia naczyń balsam truskawkowe lato zawiera wyciąg z ryżu. Nowa receptura została również wzbogacona kompleksem witamin A,E,F,H, mającym działanie ochronne i odżywcze dla skóry rąk. Ludwik jest przyjazny dla środowiska - ulega biodegradacji. Konsument ma pewność, że naczynia umyte balsamem Ludwik będą krystalicznie czyste i lśniące. Wyciąg z ryżu charakteryzuje się właściwościami odżywczymi i nawilżającymi."

 

Rydz- jak długo trzyma ci po Ludwiku antystatyczność i czy zwykła, czysta woda nie robi aby podobne czary?

 

Mnie tam nic jeszcze w Knosti nie zalało i nie stosuję żadnych gumek z gaci, czy czepków do uszczelniania :)

Może tajemnica sukcesu tkwi w tym by wlać z centymetr- może dwa- mniej płynu, tak żeby wystający poza krążek label nie taplał się bezpośrednio w płynie? Wtedy przestrzeń wokół labela z bezpośrednio namaczanej zmienia się na posrednio namaczaną i zwiększamy swoje szanse ?

Edytowane przez frywolny trucht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Po myciu płyty stosuje spray static-cleaner,więc nie ma problemu.

Ktoś kto kupił myjkę za 1,5 tysiaka nigdy nie napisze że można umyć płytę wodą z Ludwikiem.

Masz wprawę do myjki Knosti:) bo wielu ma duże problemy z zalanymi labelami,

bez urazy ale myjka Knosti powinna być co najwyżej gadżetem,dodatkiem do sprzedawanych nowych gramofonów,wtedy byłby większy na nie popyt:)

 

Jak nie ma się myjki,to lepiej położyć na talerz BRUDASA?

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Lepiej umyć w wodzie niż nie umyć wcale.

Lepiej umyć w Ludwiku niż w samej wodzie.

Lepiej umyć w płynie przeznaczonym do mycia płyt niż w Ludwiku.

Lepiej umyć w Knosti niż w misce w płynie przeznaczonym do mycia płyt.

Lepiej umyć płytę w półautomatycznej myjce za 1500- 3000zł niż w ręcznej Knosti...

 

Tak to chyba powinno lecieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Lepiej umyć w wodzie niż nie umyć wcale.

Lepiej umyć w Ludwiku niż w samej wodzie.

Lepiej umyć w płynie przeznaczonym do mycia płyt niż w Ludwiku.

Lepiej umyć w Knosti niż w misce w płynie przeznaczonym do mycia płyt.

Lepiej umyć płytę w półautomatycznej myjce za 1500- 3000zł niż w ręcznej Knosti...

 

Tak to chyba powinno lecieć :)

Dodać trzeba,że każdy z tych sposobów jest dobry lub lepszy nie szkodząc płycie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że próbowałeś wszystkich metod? Także myjek specjalistycznych z odsysaniem płynu?

 

Próbowałem wielu rzeczy. Także tych bardzo drogich.

Niedowiarkom proponuję przekonać się naocznie, badając umyte płyty po mikroskopem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekonać się naocznie, badając umyte płyty po mikroskopem.

Nie neguję konieczności mycia płyt (aby było jasne). Ale co mnie obchodzi "naoczne przekonanie mikroskopowe"? Ja bym chciał to usłyszeć. To jedyne co mnie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Nie neguję konieczności mycia płyt (aby było jasne). Ale co mnie obchodzi "naoczne przekonanie mikroskopowe"? Ja bym chciał to usłyszeć. To jedyne co mnie interesuje.

 

Janusz,ale co chcesz usłyszeć?usłyszysz to co zawarte na płycie i to w jakim ta płyta jest stanie.

Mikroskop da Ci za to wgląd do rowków płyty i na tej podstawie jesteś w stanie stwierdzić czy owa płyta jest np czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chcesz usłyszeć?usłyszysz to co zawarte na płycie

Chcę usłyszeć, że po myciu ubywa trzasków na moich starych płytach, które są od lat zakurzone.. . Mikroskop nie pomoże mi w tym. Chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajechanych plyt jak ,,kamieniem pole,, nie da sie juz uratowac ale mozna nieco umyc im nogi co by nie smierdzialy :)

 

A tak na serio mycie plyt znacznie poprawia ich wartosci soniczne i przedluza zycie igle wiec to obowiazkowa czynnosc kazdego uzytkownika analogu (sama ceremonia jest juz zabawa)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Chcę usłyszeć, że po myciu ubywa trzasków na moich starych płytach, które są od lat zakurzone.. . Mikroskop nie pomoże mi w tym. Chyba.

Mikroskop właśnie Ci pomoże wyeliminować podejrzenia co do zalegającego brudu w rowkach płyty,jeżeli go brak to już wiesz,dlaczego trzeszczy:)

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikroskop właśnie Ci pomoże wyeliminować podejrzenia co do zalegającego brudu w rowkach płyty,jeżeli go brak to już wiesz,dlaczego trzeszczy:)

Jak napisałem kilka postów wyżej: detergent+prysznic daje najlepszy efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem kilka postów wyżej: detergent+prysznic daje najlepszy efekt.

Prysznic dobra rzecz, sam wolę prysznic niz wannę. Ale po co detergent??? Mydło lub szampon...nie wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Mikroskop właśnie Ci pomoże wyeliminować podejrzenia co do zalegającego brudu w rowkach płyty,jeżeli go brak to już wiesz,dlaczego trzeszczy:)

Taa, mikroskop... zaraz zaczniecie pomiary niczym trójwymiarowy.

 

Jak napisałem kilka postów wyżej: detergent+prysznic daje najlepszy efekt.

hehe... co używasz? Mydełko Fa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Taa, mikroskop... zaraz zaczniecie pomiary niczym trójwymiarowy.

 

Mikroskop powinien być na wyposażeniu winyl-maniaka,nie? poza tym oglądając płytę wiesz czy jest w 3D:))

 

Prysznic dobra rzecz, sam wolę prysznic niz wannę

 

<<Pewnie że prysznic,bo chyba się nie odsysasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikroskop powinien być na wyposażeniu winyl-maniaka,nie? poza tym oglądając płytę wiesz czy jest w 3D:))

 

 

 

<<Pewnie że prysznic,bo chyba się nie odsysasz:)

Nie no, wiadomo - najlepiej mieć brudy w rowkach oraz ...mikroskop do ich oglądania, hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ten wątek i myślę, że Polacy mają chyba najczystsze płyty na świecie :)

Sam mam myjkę i chyba więcej myję, niż słucham :)

Paranoja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Tak patrzę na ten wątek i myślę, że Polacy mają chyba najczystsze płyty na świecie :)

Sam mam myjkę i chyba więcej myję, niż słucham :)

Paranoja.

Oczywiście, że paranoja. Jakbym miał swoich ok 1500 płyt myć "detergentem pod prysznicem" to bym sie już wolał filatelistyką zająć bo to chyba ciekawsze zajęcie :)

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.