Skocz do zawartości
IGNORED

Totem Mite, Staff, odsluchy, schematy


systex

Rekomendowane odpowiedzi

clo2, jeżeli faktycznie tak by podeszli do sprawy(przyszedł gość z kasą, tupnął nóżką i robimy jego zamówienia) to kiedyś mogą się bardzo przejechać. Nie zostawia się tak części rynku, może i bardziej wymagającej, ale i wdziecznej i bardziej stabilnej jeżeli chodzi o długotrwaly zbyt. Jeżeli okazali by się aż takimi niemotami, to nie ma co ich żałować.

W każdym razie kiedy nastepnym razem oglądałbym protesty we Wrześni poprostu ziewnąłbym znudzony.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saczek, może te zamówienia to taka propaganda sukcesu?;p

Zakładam, ze Pan Przemo z Tonsila wie co pisze/mówi jak dla mnie to ich "nowa nadzieja", ale też ostatnia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podupada?

Historia na pewno długa i bardzo zawiła. Zakład ma swoją "historię gospodarczą". Może wiszą na nich jeszcze jakieś obciążenia z dawnych czasów. Powodów na pewno jest wiele różnistych. Sam kiedyś się zastanawiałem, jak to jest, że firma z takim potencjałem ma problemy.

 

Ale przez kilka lat pracy w jednej firmie (branża zupełnie inna) napatrzyłem się wiele. Firma spokojnie mogła konkurować na rynku, kilka mądrych decyzji (żadnych ryzykownych), dbałości przez Zarząd o firmę. Chodziło tylko o to, aby było w niej "normalnie" i byłoby ok. Nir trzeba było do niej żadnego genialnego managera. Tylko kadra zarządzająca wyznawała politykę "im więcej i szybciej do własnej kieszeni tym lepiej, bo jutro mogą przyjść inni". Firma z tradycją i potencjałem, a to podejście o którym wyżej, nepotyzm, kolesiostwo sprawiło, że terazz ledwie "pierdzi" - to już w sumie taki "zewłok". Mnie cholera na to brała, widziałem, że to kompletnie bez sensu i nie mając na to wpływu poszukałem sobie innej pracy. Zarząd najbardziej "zadrżał" w obawach, jak na stołku prezesa głównego udziałowca tej firmy zasiadł człowiek z innych kręgów politycznych niż prezes tej firmy:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Saczek

 

To jest pewne, że bierze do kieszeni.... naprawdę dobrą pensję. W mojej firmie nie kradli, tylko brali godziwe wynagrodzenia, ale tylko niektórzy:). Żeby było ciekawiej, to wysokość wynagrodzeń wcale nie była uzależniona od osiąganych wyników przez firmę. Jak były cięcia - a musiały być bo Zarząd swoją postawą i "profesjonalizmem" pogrążał firmę - to po "d...' dostawali wszyscy, poza Zarządem. A śmiem twierdzić, że ci WSZYSCY pracowali najlepiej jak umieli i to nie przez ich pracę było coraz gorzej.

 

Jak na ulicę wyjdą pracownicy Wrześni, to nie ziewajcie. Oprócz "góry" to pewnie normalni ludzie, którzy robią tylko to co im każą przełożeni - i od tego są. Chcą normalnie pracować i żyć szczęśliwie. Za stan firmy nie oni odpowiadają, tylko decydenci - tu pewnie złożona dodatkowo historia zakładu. Ale paradoks jest taki, że to oni na złej kondycji czy kompletnej plajcie ucierpią najdotkliwiej (rodzina dzieci, zarabiają pewnie tylko tyle aby związać koniec z końcem). "Góra" biedna nie jest, kontakty, pieniądze - ci dadzą sobie spokojnie radę nawet jak firma już padnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>clo2

 

no pracownicy najbardziej na tym cierpią, to normalne.

 

>Dlaczego podupada?

 

widać m.in. po pracownikach. Zamiast wypłat w kasie dostają wypłaty ... w głośnikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, o tym nie słyszałem bo jakoś nie wnikałem, a ze "środkami masowego przekazu" staram się być jak najbardziej na bakier:)

 

Wg tego co piszesz to pewne osoby co miesiąc powinny dostawać cały duży magazyn głośników:):). Tylko stawiam na to, że dla nich gotówki wystarcza, bo mają pierwszeństwo:):). A reszta zamiast dać dzieciom jeść, to puszcza im muzykę na coraz to innych głośnikach. Smutne, to. Wk... mnie, że takie sytuacje wogóle mają miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, bo zrobiło się smutno, przy okazji rozpraw nad tym Waszym zamówieniem. Choć czasem tak warto sobie przypomnieć w tym potoku szczęśliwości, że pełno gówna wokół. Bo jak się je widzi, to zawsze można myśleć o zmianie choćby każdy w zakresie, na ile ma możliwość.

 

Lancaster - gdyby coś to jestem z Tobą:). Jak jest fajnie to jestem "do rany przyłóż", ale jak spotykam tzw "walenie w pt.." to sam chętnie założyłbym glany:):). Bo niektórzy uczą się tylko jak porządnie im ktoś skopie tyłek - nad czym oczywiście ubolewam, bo jestem spokojnym człowiekiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lancaster

GDN mam ten z dziura w srodku i czarna zaślepką z tkaniny - takie jak na zdjęciach orygionalnego Mite.

Jak podłacze same tweetery z filtrem to metaliczność słyszę :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, ładnie to ująłeś;) Też się nie palę do takiej roboty, ale czasami jak się zastanowic, to byłoby najskuteczniejsze i najmniej bolesne dla wszystkich. Łącznie z pustymi łbami prezesow.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiMi to masz kłopot z tweeterami. Albo głośniki nie są oryginalne, albo pokombinuj z kondem/rezystorem.

Raczej zacząłbym od kondensatora.

Jaki tam masz kondensator?

Głośniki masz podłaczone w przeciwfazie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>PiMi

 

a Ty nie masz GDWK 10/80 przypadkiem? jeśli tak to kombinuj z rezystorem. Widać że momentami ma on większą efektywność niż 10/80/7 i może jak go trochę przydusisz większą rezystancją to metaliczność zniknie. Jak sądzę teraz za bardzo się uwidacznia nad resztą pasma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiMi

 

GDWK 10/80/7 taki mam na rezystorze 3.3 mills i na 3 caddock który teraz sobie testuje plus solen 2,7 wydaje mi się że gra bardzo dobrze, nawet naturalne sybilanty dobrze odzwierciedla więc jest coś nie tak ... albo głośnik , albo kond albo sam nie wiem co a jaki kabel do głośnika ? i czy podpiety w bi czy przez zworkę blaszkę w terminalu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik mam 10/80/7 od Wieszczecińskiego. Przyszedł w - wydaje się - fabrycznie zamkniętym opakowaniu Tonsilu. Kond Jantzen 2,7 , rezystor metalizowany z artonu , kabel do wysokotonowego BlackRhodium T90 drut miedziany srebrzony w teflonie 0,9 mm średnicy, tweeter podłączony w przeciwfazie. Czekam na 10/80. Raczej wykluczam wadę konda lub rezystora i głośnika bo w obu kolumanch jest identyczne zjawisko. Podłączone do tweetera sinle wire (Reson) i zworki do niskotonowego. Karta katologowa dołączona do GDWK 10/80/7 pokazuje zupełnie inny przebieg charakterystyki niż 10/80 (zamieściłm parę postów wczesniej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten T90 jest niezbyt gruby, 0,9 mm to średnica z izolacją.

 

Swoją drogą to GDN 13/40/2 rzeczywiście potrzebuje sporo prądu żeby ładnie zagrać ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z millsa 3 przeszedłem na caddocka 3,3 więc różnica spora. Na razie poczekam jeszcze i porównam w week z millsem 3,3 i wtedy coś napiszę. Wydaje mi się tak na szybko że mills jest jednak lepszy ale poczekam jeszcze z końcową oceną bo to różnie bywa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem 10/80/7 na 10/80.

Głosniki kupiłem na allegro. Nie wiem czy oryginały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeden ma naklejkę , drugi nie, żaden nie nosił śladów montażu, są zakurzone jakby leżały w magazynie dłuższy czas.

 

Słucham kilka godzin.

 

Panowie, to są zupełnie inne głośniki. Po założeniu 10/80 metaliczność zniknęła, nadmierne sybilanty zniknęły, pozostały "naturalne". Ogólnie jest tak na oryginalnych totemach których słuchałem w Audioforte. Dźwięk kulturalny, głęboki, wysokie nie są natarczywe ale gdy trzeba są metaliczne (np. dzwonki) i świdrujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AcoustiC, 29 Cze 2006, 08:24

 

>Z millsa 3 przeszedłem na caddocka 3,3 więc różnica spora. Na razie poczekam jeszcze i porównam w

>week z millsem 3,3 i wtedy coś napiszę. Wydaje mi się tak na szybko że mills jest jednak lepszy ale

>poczekam jeszcze z końcową oceną bo to różnie bywa ...

 

trochę z góry zjechało napewno, w końcu to o 300 ohmów więcej.... może faktycznie 3,16R było by git...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym sie mądrzyć bo pewnie mało się znam ale ta wartość 3,16R to chyba wartość która może wyszła z obliczeń ale zastosowana tylko po to aby zniechęcić (ze względu na trudności w dostępie takiej wartosci) do klonowania tej konstrukcji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klonerzy

proponuję olać krajowego monopolistę i nie kupować 10/80/7 który GRA INACZEJ niż 10/80, tylko właśnie kupić 10/80 np tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wyjdzie szybciej i nie drożej (500 koron to przy dzisiejszym kursie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 72,30 zł + przesyłka). Swoją drogą w detalu u czechów jest taniej niż Tonsilu na zamówienie :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma prawo się okazać. ze ten 3,16ohm po zmierzeniu ma 3,0, albo 3,3 i odwrotnie. Tak, ze bez przesady. Taka wartość napewno podnosi egzotyczność konstrukcji, ale mierzalnie moze się okazać, ze taki 3ohm jest bardziej 3,16, niż nominalny 3,16;)

PiMi słuchałem klonów Mite na 10/80/7 i dxwięk był plastyczny, bez jakiegos nalotu. Nawet bym powiedział, ze zestaw z MBGO w torze lekko ocieplał.

Z tego co cztam o pierwszych klonach, to trzeba tam uważac na wszystko, podobnie jak przy budowie GC. Za to ilość elementów jest tak mała, ze można eksperymentowac do woli. U mnie narazie bedzie cewka Polink(ok. 0.4ohm-powietrzna), co do kondów narazie mam baterię 2,2uFPIO+2x0,22uFPIO+0,1uf teflon. Podpięty do tego "na próbę" SS 2905/9900 zagral bardzo żywo i czysto(nie sprawdzałem na źle nagranych płytach). Wartość mierzona tego kondensatora, to nieco poniżej 2,7uF, zacznę od metalizowanego rezystora 3,0 i 3,3ohm. Potem dobiorę sobie może jakiegoś Millsa, a jak będzie dobrze to nie ruszam. Ewentualnie cewkę z czasem się podmieni na Solena.

A pisze takie rzeczy, bo ptaki ćwierkają, ze głośniki jednak będa;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.