Skocz do zawartości
IGNORED

Totem Mite, Staff, odsluchy, schematy


systex

Rekomendowane odpowiedzi

>morda

Koszt 1 szt. cewki to 18$USD + koszty wysyłki od Petera.

Rurkę mam z Polinku, ze zwężającym się wlotem. Oczywiście mam dwie parki :))) Jedna parka do eksperymentów, a druga na docięcie na gotowo :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pisze tu pierwszy raz taki debiut. Ale do żeczy mam kilka spraw do Was. A mianowicie:

Tak dla 100% pewności, jakie parametry musi posiadać cewka dla GDN 13/40/2 8ohm wiem że indukcyjność musi być 2x większa a jak z resztą parametrów?

Jakich firm i jakiego rodzaju elemęty do zwrotnicy byście polecili zwrotnica w wersji oszczędnej przynajmniej narazie, jaką moc rezystora wziąść bo kondy to jakoś się dobieże.

Narazie to tyle czekam na Wasze propozycje, a dołanczam fotki moich głośniczków GDN przyszed pocztą dziś natomiast GDWK w zeszłym tygodniu kupiłem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12834-100008787 1170296768_thumb.jpg

post-12834-100008788 1170296766_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tanio i dobrze to cewka drutowa powietrzna+kondy MKT (np z Allegro Siemensy - bardzo dobre i tanie) rezystory metalizowane np Ty-Ohmy z www.polink.com.pl. Moc rezystora 5W styknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosci1, nie chce Cie martwic ale Twoje tweetery to prawdopodobnie podrobki :/ . Spojrz na magnes jest na nim stempel GDWT 10/80 F - czyli tubowy glosnik z cewka chlodzana ferrofluidem (BTW strasznie on stary bo ma jeszcze stempel Unitry ;] ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem tego świadom kupiłem z tego miejsca co ktoś jeszcze z tego wontku na allegro z Białego Stoku z jakiegoś sklepu jak będą marnie grały to mam kontakt z gościem z Wrześni może pochodzi po churtownich i mi znajdzie coś orginalnego to od niego mam te 13 podobno ostatnie w hyrtowni były :-) fart. A wysokotonowe podłączyłem pod zwrotke z starych unitrowskich kolumn razem z 20 cm basowcem GDN 20/80/2 w obudowie 35L br strojony na chyba 37 hz bo nie pamiętam to rok temu było taki subik zrobiłem i z tą zwrotką grały całkiem przyzwoicie jak na mój gust, zdecydowanie lepiej niż GDWK9/80 w moich obecnych kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam informacje dla poszukujących głośników GDN 13/40/2 w wersji 8 ohm są one do kupienia w sklepie elton na pasażu wileńskim niedaleko dworca wileńskiego Strona sklepu www.elton.pl i mejl [email protected] . Informacje o żeczonych głośnikach otrzymałem dziś od właściciela drogą elektroniczną, ponieważ dowiadywałem się u nich o te głośńiki, niestety wtedy nie mieli. Mam nadzieje że się komuś przyda ta informacja. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może odrobinę off-topic, ale nie do końca

 

Dziś w Audiopunkcie słuchałem przerobionych przez specjalistyczną firmę podstawkowców na wstęgowym wysokotonowcu. Nazwy firmy niestety nie zapamiętałem, jakaś skandynawska. Kosztowały 1900zł. z ciekawości posłuchałem też totemów mite. Dla mnie grają średnio a za ta kasę koszmarnie.

 

to tak w nawiasie jakby ktoś się za mocno napalił na te kolumny. Ale ideę klonowania za mniejszą kasę popieram jak najbardziej. I wszystkim życzę zadowolenia z tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

BeerfaN - jeśli te monitorki były czarne to pewnie słuchałeś A.D.A.M ANF10 . Więcej info na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

niestety kosztują 2800 para a w Audiopunkcie czasami podają cenę za szt.

post-2651-100008662 1170296933_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na bank były mite. Te adam'y też tam są, ale mite były w jasnej okleinie.

 

Co do wygrznia - nie wiem. Wysokie tony w porównaniu ze wstęgą z Proson 51 reality (bo tak się nazywają) to była przepaść, na plus dla proson.

 

Nie chcę wdawać się tu w dyskusję czy mite są dobre czy nie. Każdy ma swoje preferencje, ale 3 tys za takie mite...na pewno bym nie zapłacił. Ale 500zł tak - bez wahania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

czyli z tego co widzę to pełna nazwa brzmi Proson Reality Sat 51 MK2 , gabaryty mają filigranowe (301 x 189 x 244 mm ). Tylko cenę jakąś podalici dziwną bo w:

- Top Audio kosztują 990zł/para -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- taka sama cena jest w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Best Audio kosztują 1190zł -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2651-100008652 1170296947_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>brylant

 

mówię o tym samym. Zresztą cała seria TC jest do dupy. Ani TC17 ani wysokotonówki, chociaż w moim odczuciu TC14 ma ładniejszą średnicę niż TC17

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko te z audiopunktu mają usztywnione obudowy, przerobioną wstęgę, zwrotnice wykonane od podstaw w specjalistycznym zakładzie (powtarzam za właścicielem)

 

mite im nie podskoczy, to inna klasa brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem info, że głośniki czekaja do odbioru, to tak na szybko z pierwszego przeglądnięcia zeszłotygodniowej poczty. Najprawdopodobniej głośniki będą u mnie we wtorek popoludniu, tak, że pierwsze paczki powinny wyjść w środę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to luzik...widać pzryparty do muru Tonsil wreszcie uległ :D

 

Tak z wyprzedzeniem ... LANCASTER OGROMNE DZIĘKI ZA ZORGANIZOWANIE ZAMÓWIENIA, wiem ile Cię to nerwów, trudu i beznadziejnych telefonw kosztowało. Olewka którą aż mną targnęło, co niezbyt często się zdarza. Kurde pozdrawiam Cię za cierpliowść i dziękuję że wytrzymałeś do końca... za co ogromne dzięki

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saczek, nie ma za co. Tak sie porobiło, że akurat ja to zamówienie pilotowałem. A ostatnia wymiana maili z ProTonsilem była na bardziej niż przyzwoitym poziomie. Trochę;) się przeciągnęło, fakt...ale wszystko dobre...;)

Beerfan, jeżeli Mite były dobrze rozruszane i te Prosony zagrały nieporównalnie lepiej(nie bardziej efekciarsko, tylko żywszą muzyką, nie chodzi o extra cyknięcia na górze tylko poczucie realności), to mogę powiedzieć tylko, że są wybitne tak do ok 4Kzł napewno. Albo moze elektronika zgrała sie tak a nie inaczej...bo słuchając takich paczek jak np. Tablette2000(fakt, że nie porównywałem bezposrednio z klonami Mite) nie odczułem przepaści. Ze Studio100 poczucie realizmu całosci było już bezdyskusyjnie lepsze(jak dla mnie), na korzyść ProAca. A co sie tak tego PA przyczepiłem?:) Chyba lubię, i te Mite mają "to coś". Co do jakości samej góry z Tego GDWK, to z tego co słyszałem np. z GC nie boli napewno;) A dokładniej bardziej mnie boli z niektórych słyszaneych przeze mnie aplikacji np XT25.

A i np. takie Studio100 nie mają góry jakiejś super...pewnie nawet gorszą od tej wstęgi...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to dopiero przed lancasterem. Najpierw odebrać głośniki a potem porobić paczki i powysyłać. Syzyfowa praca. Normalnie aż mu współczuję. :)

>lancaster

Ciekawi mnie, jak ty taką ilość głośników odbierzesz. Podjedziesz do Tonsila dostawczą ciężarówką ?. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmaj, nie cięzarówką. 12-letnią Astrą;) Głośników będzie ok 150szt. Waga ok 100kg. Nie widzę problemu...

A i praca nie będzie syzyfowa, bo co wyślę to już z głowy;)

Jeden klopot to nie zmarnować potencjału jaki dają pomiary i ladnie je dobrać. Głośniki znaczy się.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak całkiem serio, to jeżeli cena za transport jaką podał mi Tonsil n ie ulegnie zmianie, to głośniki zwyczajnie mi przyślą i po sprawie. A w ostateczności faktycznie pojade, bo z tymi firmami kurireskimi różnie bywa... a jak już mam mieć jeden dzień zawalony, to niech będzie konkretnie;) Potem tak jak pisałem dobranie tego pomiarami i wysyłki, wysylki. W jeden dzień raczej sie nie obrobię, tak, że prosze o cierpliwosc, do końca tygodnia powinna wyjść całosc(chce miec z głowy)

Zybel, jak tam obudowy?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lancaster

 

A propos kurierów - straciłem zaufanie. Jeden wiózł dla mnie sprzęt i miałem go w trasie łapać na telefon aby gdzieś po trasie odebrać. W kolejnych rozmowach mówił gdzie jest i w jakim kierunku dalej podąża (do jakiej firmy). Drogi okoliczne w dużym promieniu znam bardzo dobrze i naprawdę martwiłem się o sprzęt bo w tak ekspresowym tempie pokonywał te dziurawe drogi. Gdybym swoją osobówką zrobił jeden taki "tour" w tym tempie tymi samymi drogami to pewnie zawieszenie byłoby do robienia:). Choć w przypadku głośników, o ile dobrze są pakowane i tony paczek nie położy na górę lub nie będą ładować auta rzucając paczki z rampy oddalonej o 2 metry to może będzie ok:). A paczka zanim dotrze to na pewno zwiedzi wszystkie wojewódzkie dziury, bo pakują auto w lokalnym oddziale i najpierw rozwożą do firm (żeby zdążyć przed zamknięciem) a na wieczór zostawiają prywatne adresy. Jedyne lekarstwo na ten najgorszy etap rozwózki, to przypilnować aby nie zapakowali na auto w lokalnym oddziale właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania i podjechać do niego po odbiór osobiście. Tak teraz ja robię i mam przynajmniej większą pewność, że nie dostanę kosztownej "grzechotki".

 

A swoją drogą fajnie, że głośniki już są, bo byłem przygotowany na kolejne "obsuwy" terminowe. Największą radość odczuwają pewnie ci, którzy czekają na nie od początku złożenia zamówienia:).

 

Pozdrowienia i dzięki dla Lancastera. Ciekaw tylko teraz jestem, czy klony Mite "rozjadą" moje zmodyfikowane Tannoje M1 stojące teraz na solidnych 25 kg podstawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cadam

(Konto usunięte)

Chciałbym kupić tanio GDWK 10/80/7. Znalazłem dobrą ofertę na stronie http://www.naglosnienia.com/cgibin/shop?show=GLOWYS&sort=id&sid=0a6d81f3 ale obawiam się, że to mogą być podróbki lub składane "na kolanie". Czy ten sklep sprzedaje pełnowartościowe głośniki? Jeśli nie to gdzie przez internet kupię na 100% oryginalne tonsile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>cadam

 

najpierw to poszukaj kto sprzedaje na allegro z Wrześni. Jakiś czas temu kupowałem od pracownika Tonsila oryginalne 20/80/2. W "lokalizacji" pamiętam że miał napisane Września.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.