Skocz do zawartości
IGNORED

Totem Mite, Staff, odsluchy, schematy


systex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chetnie odkupie od kogos zbedny komplet głosników 2xgdn i 2x gdwk na minitorki

i ewentualnie komplet na centrala ale do niego zwrotnicy nie znalazłem 2xgdn i 1x gdwk.

 

Oferty najlepiej na gg 3595136 lub pw, mail antonirog @ gmail.com

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro chyba głosniki do mite, tylko prosze o potwierdzenie ze to te.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiem i prosze o odp.

 

P.S jesli ktos ma lepsza oferte chetnie skorzystam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko ja jakoś nie mogę się przekonać do tego tonsilowskiego kosza, dla mnei jest trochę obleśny, czy ktoś kombinował z ukryciem go jakoś??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCR-y rzeczywiście syczą i to straszebnie.

A trochę przekorem . . . polecałbym Miflex-y :). Człowiek czyta, łazi, szuka, wydaje po kilkadziesiąt złotych za konda, a potem idzie, kupuje Miflexy coby mieć na eksperymenty z podziałami i się okazuje, że sprawują się przepięknie . . . przepięknie!!! - homogeniczność, nie słychać gdzie podział, niejako bardzo miękko właczają zakresy, a kosztują po kilka złotych za sztukę :). Na tych wszytkich super-hiper wyczynowych często mam problem, że powodują dziwaczne zmiany w barwie na sekcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może udzielić informacji na jaka częstotliwośc mają dostrojnoy bassreflex Totem Mite ?

Wychodzi mi że bardzo nisko jest srojony ten bas refleks. Jeżeli się nie mylę to obudowa Totem Mite ma coś ok. 16 litrów. To wychodzi mi że Totemy są strojone na ok. 35 Hz, tak nisko !? Wydaje mi się, że coś liczę źle tylko nie wiem co??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jest 1 września zbliża się rocznica wybuchu II WŚ (tj. godzina 4:45 jeżeli mnie pamięć nie myli) i w związku z tym bredzę. Pomyliłem się, teraz mi wychodzi coś ok 80Hz :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster, 1 Wrz 2007, 07:45

 

Dzięki lancaster.

 

ps. Sam widzisz o godz. 3:40 człowiek mierzy obudowy i zamiast kilku litrów wyszło mi 16 litrów :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do sprzedania elementy do klonów TOTEM MITE:

 

 

1.) GDWK 10/80/7 8ohm ekranowany z pomiarami 3szt 50zł

2.) GDN 13/40/2 8ohm ekranowany z pomiarami 6szt 80zł

 

Głośniki idealne do zrobienia 3 sztuk centalnego do kina

głośniki nowe na gwarancji

 

Reszta elementów z myślą o tej konstrukcji

3.) cewka powietrzna 1.15 mH 0.322 Ohm dr-1.40 h-30 FI-56 produkcji polink 3szt 30zł

4.) cewka powietrzna 0.82 mH 0.370 Ohm dr-1.20 h-30 FI-45 produkcji polink 2szt 16zł

5.) kondensator janzen audio 0,51uF 400V MKP 5szt 2zł

6.) kondensator janzen audio 0,68uF 400V MKP 4szt 2zł

7.) kondensator olejowy 2uF 630V 8szt 2zł

8.) Resistor met.Ty-Ohm 5 Watt / 3,3 ohm 10szt 0,5zł

9.) SUPERES 5W 3.30 SUPERES drut. 3.30 Ohm 5 Watt 5szt 3szt

10.) Port bass-reflex seria-HP 900019 fi-35x165mm.Czarny polipropylen. 5szt 4,5zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie mi jak przyciąć bas-relfeks?

 

Mam standardową rurkę 12 cm, z opisu wynika, że powinna mieć 14 cm (rozumiem, że do dłuższego końca)... Czy te dwa centymetry zrobią radykalną różnicę? Pamietam, że ktoś miał pomysł, żeby ciąć od połowy śrenicy i dosztukować ścięty kawałek - wtedy powinno wyjśc te 14cm? a może ciąć po połowie i nie sztukować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ganzz_gut, 7 Wrz 2007, 20:55

 

To zależy jak chcesz być wierny oryginałowi.

Jeśli dasz rurkę dłuższą to obniżysz częstotliwość rezonansową i w efekcie kolumna będzie przenosić niższe częstotliwości... niby fajnie ale pogarsza się odpowiedź impulsowa głośnika, jeśli dasz krótsza rurkę (ale nie krótszą niż 10 cm) to odpowiedź impulsowa głośnika będzie lepsza ale kolumienka nie będzie schodzić tak nisko.

Jeśli skrócisz poniżej 10 cm to dostaniesz podbicie basu - nie będzie to neutralne.

Ale wszystkie te zmiany są naprawdę subtelne i mówimy tu o zmianach w zakresie najniższych rejestrów to jest poniżej 200Hz.

Ja myślę, że możesz wstawić 12 cm i nic z nią nie robić ;-)

i będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że troszeczke mi brakuje basu, choć w miarę grania (wygrzewania) jest coraz ładniejszy. Mam dużą cewkę (1,7mH) i nie wiem, czy redukowanie jej do 1,1/1,2mH da pożądany efekt - ponoć bardziej wpłynie na średnicę.

 

Z wcześniejszej dyskusji wynikało, że zwiększenie średncy wylotu bass-refleksu poprzez przycięcie na 45stopni powinno trochę zwiększyć jego ilość... no stąd pytanie - 'jak ciąć?'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoltar co nieco napisał o eksperymentach z rurą , ale ja to odbieram inaczej.

 

Zmniejszenie rury i jej wydłużenie powoduje niższe strojenie , ale w moich odczuciach nie pogarsza odpowiedzi impulsowej głośnika , a wręcz przeciwnie , impuls jest dobry , bas jest nie podbity.

 

Właśnie takie postępowanie powoduje że kolumna nie jest przeładowana basem.

Mamy bas szybki z impulsem i kontrolą oraz premie w postaci niskiego zejścia , ale subiektywnie odbieramy że taka kolumna ma za mało basu , co nie wszystkim się podoba.

Wysokie strojenie za dużą rurką da dużo basu który będzie "udawał" niskie zejście , a w gruncie rzeczy będzie to dudniący zmulony bas.

Ma miejsce w wielu firmowych kolumnach , to takie strojenie pod publikę i stąd te obiegowe opinie o mulących bass-reflexach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ganzz_gut, 7 Wrz 2007, 21:45

 

Czyli jak wynika z postu marko3T, masz ganzz_gut pole do eksperymentów, bez obaw w zakresie 10-16 cm możesz eksperymentować tak abyś to TY był zadowolony z uzyskanych efektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje Mietki wczoraj ukończone (Hand made by zoltar7 - prawie :)

MDF 18mm, mahoń, zwrotnica: cewka pow. 0,85mH (1mm), SCR 2.7uF, rezystor 3,3 Ohma, rura BR 10cm.

Grat to tak sobie... lepiej od miniaturek Denona ale słabiej od Qba Elements 2 (na Seas KT 19 TFF H586 - 6 Ohm i Peerless 850104 CSC 145 G).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A to moje Mietki wczoraj ukończone (Hand made by zoltar7 - prawie :)

>MDF 18mm, mahoń, zwrotnica: cewka pow. 0,85mH (1mm), SCR 2.7uF, rezystor 3,3 Ohma, rura BR 10cm.

>Grat to tak sobie... lepiej od miniaturek Denona ale słabiej od Qba Elements 2 (na Seas KT 19 TFF

>H586 - 6 Ohm i Peerless 850104 CSC 145 G).

 

Całkiem dobrze wyglądają. Ale mogą wyglądać jeszcze lepiej. Wykręć głośniki i zabejcuj wewnętrzne krawędzie frezów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zabejcowane... a wyglądają na poszarpane bo 1. to ręczna robota, 2. zdjęcie było robione ze wsparciem flasha i uwydatniło praktycznie nie widoczne wady :(

A jeszcze chciałbym dodać, że Mietki prezentują fajną scenę, tj. dźwięk się odrywa od kolumn i fajnie tworzą się tak zwane źródła pozorne - sorry za ten styl (bełkot) recenzentów prasowych ale trudno pisać o dźwięku, natomiast dźwięk mógłby być bardziej "otwarty" i szczegółowy... no ale to przecież tylko Tonsile... Początkowo chciałem użyć wysokotonowego Ushera ale dobrze, że tego nie zrobiłem bo moim zdaniem wąskim gardłem mietków jest właśnie głośnik nisko-średniotonowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>loszmi

 

Moje mietki są w obudowach zybla. po jakiś dwóch miesiącach czekania dotarły w czerwcu (nie wiem kiedy ty zamawiałeś)... robota na prawde full-profeska ;-)

 

>zoltar7

 

Ja przyciełem tunel i zrobiłem doklejke - jest o szczypte więcej basu i trochę jest on bardziej żywy. Jeszcze czeka mnie zabawa z cewką i może wymiana kondziów. Mietkom musisz dać czas - po kilkunastu godzinach grania zaczyna się słyszalnie poprawiać, a po kilku tygodniach dzwięk będzie naprawde soczysty... Z drugiej strony Qba elements to jednak zawodnik z nieco wyższej kategorii wagowej... i ma większe możliwości ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ganzz_gut, 9 Wrz 2007, 14:14

 

> Z drugiej strony Qba elements to jednak zawodnik z nieco wyższej kategorii

>wagowej... i ma większe możliwości ;-)

 

Ale Totem sprzedawał te mietki (podobno) po 2kzł, a Qba Elements 2 (nowe) to był wydatek w granicach 1000-1200 zł... więc teoretycznie to Miekti powinny rozłożyć Qbe. Qba Elements 2 to też nie jest hi-end...

Dobre przetworniki to podstawa... można spieprzyć ich aplikację... ale bez nich to... powiem to wprost:

"z g... bata nie ukręcisz" !

Przepraszam wszystkich właścicieli Mietków ale uważam, że moje Mietki grają naprawdę fajnie, jak na to co można wycisnąć z Tonsilowskich przetworników... ale nic więcej... generalnie b e z r e w e l a c j i.

 

ps.

Moja opinia jest moją opinią i stanowi własność opiniotwórcy ;-) nie oczekuję że wszyscy się z nią zgodzą.

Jest to przysłowiowa łyżka dziegciu w beczce miodu.

Dziegieć to smoła drzewna jakby ktoś nie wiedział ;-)

Moje Qba mają kopułkę tekstylną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz tak mówić o mietkach widać nie znasz się i już :)

 

A poważnie to Qba kosztowały 1100 a mietki składa za 300zł także też to że TOTEM chce za nie 2000zł o niczym nie świadczy ( no może o tym że HIFI musi kosztować bo inaczej mogło by zostać niedocenione, a jak ktoś zapłacił 2000zł to już sam znajdzie plusy mite ;)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, ze Qba Elements przy całej sympatii dla tej firmy mogły konkurować z dobrze wykonanymi klonami Mite.

Z tego co czytam z wykonaniem klonów Mite jest ten sam jubel co z GC.

Dobrze zrobione realizmem średnicy kosza wiekszosc zestawów do 4Kzł bez żadnych problemów. Jedyny realny "mankament" Mite, to bas i ogólny wolumen jaki mozna z tych głośników wypromieniować bez kompresji. wiadomo, ze z 13cm głośnika cudów sie nie wycisnie, wiec z lekkim podbarwieniem B-R trzeba sie liczyc....albo zredukowac jego ilość jednocześnie lekko zmniejszając obciążalnosć mocową głośnika przez wydłużenie rury.

...albo słuchać w pomieszczeniu do 12-15m2.

To są realnie dobre głośniki, przy założeniu ze są dobrze wykonane....chyba że tonsil ostatnio coś poknocił i macie jakieś buble :)

Serio myslicie, ze Totem sprzedałby chociaż jedna parę za te pieniądze gdyby grały "jak budzetówka" ?

No bo one tak nie grają.

Moze kwestia elektroniki np ? W recenzji Mite w MHF recenzent zauwazył, ze im lepsza elektronika tym lepiej brzmią....swiadczy to chyba o potencjale ? Bo jakby tylko "robiły" dźwiek to mogłyby sie podobac z praktycznie wszystkim...jest tylko jeden minus takiej prezentacji...wszystko brzmi tak samo "ładnie".

Ale jak ktoś lubi ...

W kazdym razie ja do Mite polecam GC premium kit i grają swietnie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foksik, 9 Wrz 2007, 17:46

 

>Słyszałem kolumny na scan-speakach, które pod pewnymi względami ustępowały Mite.

>Aplikacja to podstawa. Dobór głośników na drugim miejscu. (IMHO)

 

No wiesz Foksik po powyższym wpisie...

...tego się nie spodziewałem... w "o mnie" masz napisane "sprzedam klony Totem Mite"... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralf_U, 9 Wrz 2007, 16:41

 

 

>A poważnie to Qba kosztowały 1100 a mietki składa za 300zł...

 

 

A poważnie to mnie klony Totem Mite kosztowały ok 500 może 550 zł... za same głośniki zapłaciłem 271 zł (z przesyłką z Wrześni :) ), a zwrotnice 2 szt. to blisko 70 zł itd.

 

ps. dodam, że moje GDN są w wersji 4 Ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.