Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd od czasu do czasu wpadam do rocha to dwa najlepsze odsłuchy chyba ominąłem... Mam nauczkę. Kurde, ale nie mogę odżałować. Tym bardziej, że tam gdzie byłem to niemal zostałem zjedzony przez komary (dosłownie). Ale też źle nie było ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jeździł po staruszku (wszyscy odnoszą się do niego z zasłużonym szacunkiem) - miał urok bez wątpienia, grał bardzo analogowo - co na pewno wielu się spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Napisałem, że nie miał dobrego dnia bo nie miał.

Nie było źle ale jednak - jak dla mnie - dźwięk był trochę przybasowiony i nieco posklejany.

Nie będę ukrywał, że dla mnie to swego rodzaju klęska bo dla TDA1541 zbudowałem w moim serduszku mały ołtarzyk i spodziewałem się nieco więcej po staruszku Philipsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

rochu,

Stawiania gwiazdek nie oczekuje,

ale konkretów trochę brakuje.

Kobal to jak trzeba napisał,

widać dokładnie to sobie zapisał.

Wreszcie coś z tego spotkania wynika,

Krakowska grupa się dla czytających nie zamyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton

- bo to jest tak - jak człowiek już w sobie trochę poukłada, myśli:

"nie chce mi się z Wami gadać" -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku oczywiście chciałbym podziękować za przemiły odsłuch. Atmosfera jak zwykle wyborowa ;-)

 

Żeby nie było za słodko i przyjemnie to będę łyżką dziegciu w beczce miodu …

 

Osobiście zaprezentowany system mi się nie podobał. Było za hardcorowo. Przy dłuższym słuchaniu niż 10 min system męczył niemiłosiernie. Dynamika, przejrzystość pierwsza klasa ale reszta kiepsko.

Równowaga tonalna była przesunięta w górę. Brakowało basu (w mniejszym pomieszczeniu na pewno byłoby lepiej). Wokale nie były czyste – sssssssyczały momentami. Brakowało mi ciepła (300B !!!) i przyjemności ze słuchania muzyki.

Dziadek Philips zagrał na współczesne standardy kiepsko. Szczególnie góra masakra – przytłumiona.

DAC McGyvera za to świetnie. Dobra robota.

Różnice pomiędzy 845 by TRI i WŻ były minimalne. Obydwa świetne.

 

Podsumowując – prezentowany system był dobry ale dla audiofilów-wyczynowców. Ja już z tego wyrosłem i bardziej zależy mi na długotrwałej przyjemności ze słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja już z tego wyrosłem

 

Zbastuj kolego, zbastuj;) Znamy Twoje preferencje, ale nie oczekuj aby wszystkie zestawy grały wedle Twojego upodobania. Co do ciepła 300B to przecież też ono było, mogłeś porównać, tylko że tradycyjnie wcześnie wziąłeś d. w troki i nie posłuchałeś. A co do wokali to przecież występowały duże różnice w zależnosci od konfiguracji zestawu, tak więc też nie rozumiem...

 

A co do spotkania to od siebie dodam jeszcze kilka groszy:

 

1. Eureka! Kable grają:) Cokolwiek to oznacza:)

Po podłączeniu wzmacniacza klasy D dźwięk stał się ostry. Wzmacniacz był podpięty poprzez pasywkę i srebrne kable Klein & Hummel. Po ich wymianie (kabli) problemy jak ręka odjął;) No i jak tu twierdzic że taki śp. xyz i jego nowe klony wiedzą o czym pisze/ą? ;)

2. CD TRI ws dac McGyver. Tak dźwiękowo wyrównane, że przełączane w czasie rzeczywistym zachowywały się tak jakby były jednym i tym samym urządzeniem. Przypomina mi się jak kiedyś porównywaliśmy Audio Research Reference z odtwarzaczem niemal 1000x tańszym, dokładnie ten sam efekt.

3. AVCON Ja przeżyłem szok. Pierwszy raz rozmawiałem z osobą która absolutnie nie starała mi się narzucic swojego światopoglądu, a rozmawiając z nim wiedziałem że wie o czym mówi. Wbrew pozorom w tym fachu wcale to tak częstym przypadkiem nie jest...

Z mojej strony wielki szacun.

 

Tyle na szybko bo czas mnie goni, tradycyjnie kto nie był niech żałuje

g.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobal, 21 Cze 2010, 09:56

>DAC McGywera - zagrał IDENTYCZNIE - na tyle, że przypinanie CD kontra DAC nie dawała

>żadnej absolutnie żadnej różnicy (dobre połączenie na robienie słynnych testów ABX i

>obalanie różnic między źródłami) .

 

Szkoda że JESZCZE w tych porównaniach między CD a DAC-ami zabrakło różnych telewizorów (LCD/plazm) wykorzystanych w funkcji jako DAC, więcej w wątku poniżej :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe jakie byłyby rezultaty tych porównań ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie telewizorów zostawiam innym - mnie telewizja drażni i prawie wcale nie oglądam (sam posiadam przedpotopową 14 calówkę - dobrze, ponoć, że jest kolorowa! - i służy głównie do oglądania bajek przez mojego syna).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do płaskiego TV (który już prawie każdy posiada) można podpiąć 3/4 źródła ( po HDMI) i przełączać je pilotem + zdalna regulacja głośności, także jak jakiś model będzie miał udany tor audio to będzie wtedy znacznie wygodniejszy w użytku od DAC-a, do pełni będzie brakować tylko brak wejścia sieciowego i wbudowanej aplikacji media center do odtwarzania plików z dostępem do dysków z setkami płyt ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam prezentowanego zestawu w kategorii gwiazdek - dobry/zły. Każdy element jest zacny ale razem zestawiony nie spowodował u mnie przyśpieszonego bicia serca. Ale to tylko moja opinia.

Jeden lubi kwiatki a drugi jak mu nogi śmierdzą i tyle ;-)

 

pozdrawiam serdecznie !

 

A kiedy ten odsłuch Sound & Line ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Dzisiaj zostałem zaproszony przez Marcina z Sound & Line na wstępny odsłuch nowego systemu. W jego skład weszły: odtwarzacz CD Ancient Audio Lektor Air, końcówka mocy Accuphase P 7100, preamp C 2810 oraz flagowe kolumny Sound & Line Enigma Excellence. Jako dodatkowe low-endowe źródło dźwięku posłużył mój poczciwy Pioneer PD 75.

Materiał muzyczny: na początku głównie klasyka z płyt XRCD i K2, potem kilka moich pozycji: od Pink Floyd - Wish you were here, Manfred Mann's Earth Band - Nightingales & Bombers przez Pendragon - Believe, Yello - Stella i Flag aż po duet Bluchel & von Deylen - Bi Polar i Stella Maris.

 

Subiektywnie uważam że jest to jeden z najlepszych systemów jakich dotąd słuchałem. Nie będę pisał peanów pochwalnych bo chyba nie o to chodzi ale zwyczajnie gorąco zachęcam do odsłuchu. Dźwięk naturalny i neutralny w dobrym tego słowa znaczeniu. System sprawia wrażenie ogromnej uniwersalności, przejrzystości i gra ze sporym zapasem możliwości. Szczegółowy na górze i średnicy potrafi bardzo nisko zejść basem. Moją uwagę zwróciła duża dynamika - bardzo duże różnice pomiędzy najcichszym i najgłośniejszym fragmentem co było doskonale słychać np na 100-osobowym chórze. Nic się nie gubiło, nic nie umykało uwadze. Oczywiście zawsze można lepiej bo z pewnością nie jest to najlepszy system na świecie jednak niejeden z nas chciałby go mieć dla siebie. Ciekaw jestem czy Wy także będziecie tak pozytywnie zaskoczeni. Zapraszam na odsłuch:-) Termin jest w każdej chwili do ustalenia. Marcinowi bardzo serdecznie dziękuję za gościnę i wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Po 1 wiem że przed "potem" nie dajemy przecinków - wybaczcie:-) A po drugie użytkownika o nicku "mamel" proszę o czytanie ze zrozumieniem. To nie poczciwy Pioneer był gwoździem programu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

stary audiofil

1 Lip 2010, 23:47

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 257 / 1162 / 0

 

Piszesz z dokladnoscia-a zapomniales o przewodach i kondycjonerze-bylo cos takiego??

 

 

 

Było i to z najwyższej półki podobnie jak cały system:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

gwoździem programu nie był ale swoje zrobił

(mamel przeważnie pojmuje co przcztał)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie byl gozdziem ten PIONEER 75-TO CZYM BYL??

Ostatnia deska ratunku??

Zobaczules kilka klockow accu i od razu orgia-a reszta gdzie??

Najwyzsza polka-to mnie kurde ciekawi-bardzo prosze o konkretny wpis z nazwami przewodow,bo to sa

wazniejsze elementy toru niz poprawnie zrobiony wzmak-wierzysz w ta teorie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można, to jestem bardzo chętny. Nie miałem okazji słyszeć czegoś podobnego. Termin albo weekend jakiś, albo późne popołudnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bardzo proszę o czytanie ze zrozumieniem. Chamstwo i złośliwości poskutkują banem. Ów Pioneer to był mały dodatek dlatego między innymi nie piszę o jego dźwięku bo interesujący jest jedynie dla mnie. Słuchałem przynajmniej kilku konfiguracji Accuphase. Zdecydowanie najgorszą była ta od dystrybutora: łączenie Accu z Kefami to moim zdaniem porażka. Co do kabli: nie pamiętam nazwy ale z ciekawości zapytałem o cenę: 54.000 PLN. Choć dla mnie cena nie ma znaczenia bo liczy się dźwięk. I nie mam ochoty aby w tym wątku toczyły się dyskusje poboczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

mamel

2 Lip 2010, 00:09

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1682 / 1667 / 0

 

discomaniac71

gwoździem programu nie był ale swoje zrobił

(mamel przeważnie pojmuje co przcztał)

 

 

A co takiego miał zrobić? Bo nie rozumiem... Nie wyraziłem się jasno? Powtórzę po raz ostatni: moje low-endowe źródło bylo tylko elementem towarzyszącym. Żródłem zasadniczym grającym na zupełnie innym poziomie był Ancient Audio Lektor Air. Jeśli to nadal nie jest jasne posypią się bany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

barmanekm

2 Lip 2010, 00:31

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 212 / 495 / 3

 

Jeżeli można, to jestem bardzo chętny. Nie miałem okazji słyszeć czegoś podobnego. Termin albo weekend jakiś, albo późne popołudnie.

 

 

Planujemy odsłuch od 17 w dowolny dzień kiedy uda się namówić większą ilość osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.