Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Pradziadek Philips w każdym z systemów w jakim go podłączałem pokazywał inne oblicze. Podejrzewam że za taką iście kobiecą zmienność odpowiedzialny jest jego stopień analogowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za bardzo miłe przyjęcie. Mam nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

Atmosfera wspaniała, dużo dobrej muzyki, ogromne doświadczenie i wielka serdeczność...

Rochu, dzięki za wszystko! Jestem pod wrażeniem :)

 

Żałuje tylko, że nie udało mi się posłuchać wzmacniacza by Wilu Żubr.

Ze słuchanych konfiguracji, Tri z 845 na Furutechach zagrał tak jak lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Napisze ktoś coś w końcu jak facet, czy znowu o zacinających się drzwiach do auta poczytamy, lub o zupce ? Taki fajny wątek, a jak przyjdzie do opisów to piszecie tak że nic z tego nie można zrozumieć. Takie zarzuty do kolorowych gazetek, czy Pacuły, a tu jeszcze gorzej! Wszystko gra świetnie, a na konkretne pytania ... cisza lub ogólniki.

Dawajcie panowie co od czego lepsze i pod jakim względem, bo tak to pisanie dla pisania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

palton,

 

tutaj piszemy czysto subiektywnie i głównie to tym co nam się podobało, co najbardziej zapadło w pamięć. I niekoniecznie musi dotyczyć to tematu audio.

Wybacz, ale nikt nie bierze kasy za uczestnictwo w tym wątku, nikt z nas nie jest recenzentem (i chwała Bogu za to), więc możemy pisać jak nam się podoba i przymusu recenzowania nie ma.

A to że komuś bardziej smakowała dajmy na to zupa czy piwo a nic nie napisze o sprzęcie ma też swój wydźwięk ; )

 

I jeszcze jedno.

Audio to nie zawody olimpijskie.

Daleki jestem od stawiania sprzętu w zawody i pisania, że coś zjadło coś-tam-innego, albo pisania że to jest lepsze a tamto całkowicie jest be.

Myślę, że uczestnicy spotkań w Krakowie już dawno mają za sobą okres stawiania gwiazdek i czytania rankingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę opiszę swoje wrażenia:

Wszystkie produkty TRI wyglądają uroczo i są wykonane z klasą - nawet ten kontrowersyjny kolor moim zdaniem jest bardzo fajny i mocno ożywia wnętrze (szczerze mówiąc mam już dość czarnych klocków)- udany zabieg.

 

Na początek TRI CD – fajnie grający, barwnie, dynamicznie CD. Dobry kompan do wszystkich wzmacniaczy, które dane nam było słuchać. Spokojnie mógłby zagościć u mnie w systemie – tym bardziej że uroczo wygląda.

 

DAC McGywera – zagrał IDENTYCZNIE – na tyle, że przypinanie CD kontra DAC nie dawała żadnej absolutnie żadnej różnicy (dobre połączenie na robienie słynnych testów ABX  i obalanie różnic między źródłami) . PHILIPS niestety już był słyszalnie gorszy – mimo ładnej barwy górę miał gorszą niż TRI.

 

Wzmacniacz TRI na PSE (2x300b na kanał) – bardzo dynamiczny dźwięk, to dobry przykład wzmacniacza lampowego, który przeczy teorii o ciepłym, przymulonym dźwięku. Dźwięk raczej po jasnej stronie co dziwi zważywszy na lampy mocy. Niestety nie ma tej aury, ale myślę że zamiarem konstruktora było uzyskanie szybkiego i dynamicznego brzmienia, a nie wyciągnięcie barwy. Joko że ja jestem wielbicielem tej aury lampwej – nie mój dźwięk – acz na pewno wielu osobom będzie bardziej pasował niż większość lampowców.

 

Wzmacniacz TRI na 845 – świetna barwa, dużo lepiej mi się słuchało muzyki niż na poprzednim wzmacniaczu. Oczywiście nie miał takiego dynamitu w brzmieniu jak poprzednik – lecz wynagradzał to pięknym dźwiękiem, który jest zdecydowanie niżej osadzony – podstawa basowa olbrzymia, może aż za nadto, gdyż potrafił się szybko właśnie na basie przesterować.

 

WMT845 – w porównaniu do TRI na tych samych lampach miał znacznie lepszą górę, lepszą barwę, mniej basu choć oba schodziły nisko, z kolie dużo gorzej separował dźwięki i czasami sklejał je w porównaniu do TRI, mniejsze wzmocnienie niż TRI (aby uzyskać poziom dźwięku na odsłuchach trzeba było odkręcić gałkę prawie do końca, lecz nie miał tendencji do przesterowania się).

300B by Wilu - chyba najładniejsza barwa wieczoru, zagrał najfajniej, ale jak już pisali poprzednicy – za mało również pary na takie kolumny i takie pomieszczenie.

 

Wzmak klasy D „na desce” gagatka – to zawsze jest niespodzianka, szczególnie na basie – kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola – może nie gra tak ładną barwą, może nie ma takiej ładnej góry – ale co tam słuchało się go dobrze szczególnie w chwilach kiedy trzeba „przyłoić”.

O kolumnach będzie później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nic u Rocha nie zagrało tak jak by chciał :) - ale u Rocha chyba jeszcze nigdy tak nie zagrało :D. Co do stawiania gwiazdek - też jestem przeciw - mogę opisywać tylko swoje wrażenia i odczucia. Wiadomym jest, że przeniesienie tych klocków do innego pomieszczenia i z innym "akompaniamentem" klocków - będzie grało inaczej - więc poco pisać, który wzmak był lepszy? ODPOWIEM - ŻADEN - każdy miał cechy fajne i niefajne. Każdego z nich można pokochać lub nie trawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe, ale - zapomniałem o jednym - właściciel firmy Avcon - to najfajniejszy dystrybutor jakiego mieliśmy u siebie przyjemność gościć.

Nie pienił się jak coś nam się nie podobało (a bywało i tak, że na siłę ktoś nam starał się wcisnąć swoją teorię), przyjął atmosferę, która u nas panuje i mam nadzieję, że się dobrze bawił.

Duże podziękowania dla niego i dużo szczęścia bo zasługuje chłop na to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było przyjść w sobotę, posłuchałbyś TRI TRV-CD4SE, świetny cedek i nie kosztuje tyle co samochód, a poza tym jest ładny i wygodny w obsłudze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem czemu jeździcie po tym starym philipsie - owszem nie był tak wyrafinowany jak pozostałe źródla i miał trochę przewalony bas (może z lampą się nie dogadał) ale i tak grał całkiem całkiem

no i ten trik z DAC McGyvera i TRI - hehe - ktoś chętny na ślepe testy ;) ?

 

z lampowców najbardziej podobał mi się WŻ na "szklankach" za ogólną klasę oraz pierwszy na 300B za dynamikę - wzmacniacz rocha ma niezły potencjał tylko trochę więcej mocy by mu się zdało - mógłby nieźle pozazmiatać resztę, TRI niezłe do spokojniejszej muzyki

 

miło było poznać nowych gości :)

fajnie, że w końcu trafił się producent bez przerostu ego, mówiący normalnie bez ściemniania i do tego sympatyczny - trzymam kciuki (ehhh fajna była ta wstęga...)

 

szkoda, że nie było jancho - czemu nie przybyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef, 21 Cze 2010, 22:05

 

>szkoda, że nie było jancho - czemu nie przybyłeś?

 

eee chyba nie "jancho" a "yancho" - poprawiam Cię bo sama jestem przez "y" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.