Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki Ci to delikatnie powiedzieć... Referencja a obnoszenie się z referencyjnymi klockami to dwa odrębne światy, po prostu w to uwierz. Ja już nauczyłem się co nieco o Twojej referencji, podczas ostatniego odsłuchu. Nikt tego wprost nie napisał, każdy chce być grzeczny, a można to by było opisać dosadnymi słowami. Tak więc stonuj, ślicznie proszę.

 

Gagacku

A mnie przyjmniesz do siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, wystarczy trochę poćwiczyć palce i zaraz stara wiara się odzywa :) Zidi zadzwoń do IC, może puszczą dla Ciebie skład po nowych torach z EP-09 w wersji turbo i sprawa będzie rozwiązana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nie wnikając w meandry dyskusji na temat ARC CD 8, ma on oczywiście jak wszystkie urządzenia zarówno silne jak i słabe strony. Do tych słabości zaliczyłbym pewną typowo lampową "rozlazłość", mówiąc kolokwialnie, której wyrazem jest poluzowany bas. To oczywiście słychać. Da się to skorygować poprzez zasilenie Acrolinkiem 7N-PC9500 lub Nordostem Valhallą;-) Do zalet należy wszystko co jest związane z budową sceny, planów oraz miękkość i plastyczność w zakresie średnicy i wysokich tonów. Całościowo to bardzo dobry player, jedna z najlepszych integr. Porównywałem go z kilkoma innymi i akurat ten najbardziej mi się spodobał, a miałem do wyboru m.in. ML No 512 oraz Accuphase DP-700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie wzialbym udzial jako gosc z 2go kranca kraju.Pendolino jednak w grudniu:((((

Raptem godzinę 20 minut szybciej czy aby warto czekać ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w meandry dyskusji na temat ARC CD 8 /.../

Oooo, taki wpis to mi się podoba. Szacun!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Oooo, taki wpis to mi się podoba. Szacun!

 

Piotrowi bardzo spodobał się ARC CD 8 jak robiliśmy odsłuchy u mojego przyjaciela jakieś 1,5 miesiąca temu. Myślę, że nie było jego celem urażenie kogokolwiek poprzez sugestię braku osłuchania, a jedynie raczej wyrażenie uznania dla tego playera. Wyszło faktycznie trochę niezręcznie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w meandry dyskusji na temat ARC CD 8, ma on oczywiście jak wszystkie urządzenia zarówno silne jak i słabe strony. Do tych słabości zaliczyłbym pewną typowo lampową "rozlazłość", mówiąc kolokwialnie, której wyrazem jest poluzowany bas. To oczywiście słychać. Da się to skorygować poprzez zasilenie Acrolinkiem 7N-PC9500 lub Nordostem Valhallą;-) Do zalet należy wszystko co jest związane z budową sceny, planów oraz miękkość i plastyczność w zakresie średnicy i wysokich tonów. Całościowo to bardzo dobry player, jedna z najlepszych integr. Porównywałem go z kilkoma innymi i akurat ten najbardziej mi się spodobał, a miałem do wyboru m.in. ML No 512 oraz Accuphase DP-700.

 

Nie wiedziałem o tym,że poluzowany bas zależy od cd?............piszesz jakieś pierdoły i niedorzeczności-to jest nieprawda drogi hajendowcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomkly !

Masz wielkie poczucie dyplomacji.

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

Faktycznie jestem pod wielkim wrażeniem grania ARC CD8 - to jest właśnie "moje" granie: głębokie, przestrzenne, ze świetnym wypełnieniem i cudownie oddanymi wokalami.

Pewnie są lepiej grające CD ale ja ich nie słyszałem w warunkach domowych. Dlatego tak się emocjonuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając tego co ostatnio słuchaliśmy, to była raczej dokładna odwrotność tego twojego grania. No chyba że ze mną już coś nie teges, tego nie można wykluczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że Auralic VEGA coś cienko zagrał u rocha ... dlatego warto powtórzyć i sprawdzić co jest grane ;-)

 

Tym razem będę mógł podłączyć mój transport do DAC Mcgyvera ... przekonamy się jak ta kombinacja zagra.

 

Zresztą transport od tego czasu uległ udoskonaleniu. Mam nadzieję, że się tym razem spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Piopio,

Obawiam się, że nie podłączysz się do DACa McGyvera albowiem Naim nie za bardzo toleruje lampę w torze.

No chyba, że ktoś przywiezie jakiś lampowy wzmacniacz albo poświęci się i zniesie z pięterka (i wyniesie tam z powrotem) Mastersounda ; )

Tego ostatniego nie polecam bo schody mam wredne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Artur niech napisze jak zagrał w porównaniu do AA Prime..

 

Słuchaliście z plików czy z transportu CD? Jak z plików to nie Auralic winny. Ostatnio dwa razy słuchaliśmy z transportu CD bodajże PS Audio i było OK. Artur popraw mnie jak pomyliłem transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Słuchaliście z plików czy z transportu CD? Jak z plików to nie Auralic winny. Ostatnio dwa razy słuchaliśmy z transportu CD bodajże PS Audio i było OK. Artur popraw mnie jak pomyliłem transport.

Z CD , transport Amplifon TACD czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że Auralic VEGA coś cienko zagrał u rocha

Zdecydowanie wolałem DAC'a Vega od DAC'a McGyvera ... "koce" to lubię do nakrycia się jak mi zimno, a nie na kolumnach ... ale to kwestia gustu ... także nie pękaj Piopio, wcale nie było tak źle ... poprawiaj dalej swój "plikograj" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Z CD , transport Amplifon TACD czy jakoś tak.

 

Hmmm... To faktycznie ciekawe. Musiałbym przyjechać do Artura z własnym CD i porównać źródła. Wtedy jak słuchaliśmy nie słyszałem niczego złego, ale też nie mieliśmy innego źródła do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

A rozumiem, to zmienia postać rzeczy;-)

 

Widzisz, sam jestem tego ofiarą.

Kiedy lata temu sam grałem z plików, Zollerów i wzmacniaczy w klasie D, Koledzy skutecznie mnie zreedukowali.

Tak skutecznie, że następne lata spędzilem rzebiąc w 300B, papierzakach i AudioNocie ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Kiedy lata temu sam grałem z plików, Zollerów i wzmacniaczy w klasie D,

 

To nie mogło być dawno... Pliki są znane dopiero kilka lat. Wzmacniacze w klasie D też przyjęły się w zbliżonym czasie. Klasa D jest dobra, ale na sekcję niskotonową;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

Ale nie wpisuje się kanon brzmienia jaki Grupa Krakowska uznała za obowiązujący.

W tym zakresie starszy model Audio Note CD 3 jest wzorcem i jako taki jest wystawiony w Sevres pod Paryżem ; )

 

Wyśmienity player,miałem go kiedyś na widelcu,ehh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

To nie mogło być dawno... Pliki są znane dopiero kilka lat. Wzmacniacze w klasie D też przyjęły się w zbliżonym czasie. Klasa D jest dobra, ale na sekcję niskotonową;-)

 

To było gdzieś pomiedzy rokiem 2005 a 2007.

Reszty można się dowiedziec przeszukując czeluście tego wątku.

 

Wstyd się przyznać ale chyba jako jeden z pierszych kombinowałem w dedykowanych komputerach do audio.

Mam nadzieję, że juz to odpokutowałem ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... dokładnie tak jak Rochu napisał .. Grupa Krakowska lubi tzw granie analogowe, które do mnie nie trafia. Dla mnie takie granie to granie za "kocem" z brakiem tych wygrzmień, które cenię sobie z Auralica w połączeniu z GM70 ... no cóż tak to odbieram. Jak był u mnie Cybant to jego AA Lektor zagrał lepiej niż Auralic + Amplifon TACD01 po wyjściu pseudo cyfrowym. Niedługo zrobię test innego prawdziwego porządnego napędu CD w połączeniu z Vega ... wtedy zobaczymy. Wcześniej grał u mnie PS Audio Lambda Two CD Transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U Artuku gra dobrze.

U mnie tez gral bardzo dobrze i to kilka miesiecy.

Za te kase to sprzet wybitny imo, dajcie mu jakis transport na jego poziomie i dobra lampe na pre lub integrze.

Bedzie dobrze.

Zaryzykuje teze, ze z w20 brzmi lepiej od arc ref8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dla mnie takie granie to granie za "kocem" z brakiem tych wygrzmień, które cenię sobie z Auralica w połączeniu z GM70 ... no cóż tak to odbieram.

 

Artur, ale Twoje kolumny należą do tych delikatniejszych, więc musisz mieć bardziej dynamiczną resztę toru. Słyszałeś co się działo z ciepłymi MPW oraz kablami MIT. Z tego samego powodu lepiej wypadł dynamiczny LAMM a nie rozlazły Manley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.