Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

rafaell

 

To nie pliki Ci nie podeszły tylko po prostu Auralic VEGA. To niesłychanie rozdzielczy, dosadnie brzmiący DAC i nie wszyscy lubię takie granie. Szczególnie miłośnicy CD kręcą nosem ;-) Plik vs transport TEAC - plik lepiej brzmiał, plik vs transport McGyvera - raczej remis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaell

 

To nie pliki Ci nie podeszły tylko po prostu Auralic VEGA. To niesłychanie rozdzielczy, dosadnie brzmiący DAC i nie wszyscy lubię takie granie. Szczególnie miłośnicy CD kręcą nosem ;-) Plik vs transport TEAC - plik lepiej brzmiał, plik vs transport McGyvera - raczej remis.

Jak by mi tak brzmiały gitary moich dzieci to bym je wyrzucił :)

 

Trzeba było posłuchać i wyłączyć system na przepięcie kabli no ale cykl uruchamiania od początku muzyki z plików trwa o dziwo tyle ile porządne rozgrzanie wzmacniacza lampowego ;)

 

P.S. "plastyk" w obecnych czasach brzmi co najmniej dziwnie :)

 

To może kowal designer zabrzmi bardziej metalowo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
cykl uruchamiania od początku muzyki z plików trwa o dziwo tyle ile porządne rozgrzanie wzmacniacza lampowego ;)

 

Tu już głupoty pociskasz. Miałem kłopoty z softem (niepotrzebnie zainstalowałem wersję pre-release Daphile) i nie chciałem mieszać. Stabilna wersja 14.07 startuje w 30 sek. i jest gotowa od razu do pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Trzeba było posłuchać i wyłączyć system na przepięcie kabli no ale cykl uruchamiania od początku muzyki z plików trwa o dziwo tyle ile porządne rozgrzanie wzmacniacza lampowego ;)

 

Sprzęt startował szybko, tylko nim doszliśmy w sześciu jak się uruchamia te DACi, routery itd. to chwile minęła. No ale wiadomo - gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu już głupoty pociskasz. Miałem kłopoty z softem (niepotrzebnie zainstalowałem wersję pre-release Daphile) i nie chciałem mieszać. Stabilna wersja 14.07 startuje w 30 sek. i jest gotowa od razu do pracy.

No to nie odrobiłeś zadania domowego i przyszedłeś na spotkanie nieprzygotowany miej winę do siebie! my słyszeliśmy że było jazgotliwie i dla tego przenieślismy się do kuchni na pieterko lub na taras w myśl zasady ludzie głosują nogami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że nie podobała Ci się VEGA. Ale nie myl brzmienia VEGI z brzmieniem transportu plików. Transport plików grał jak transport CD McGyvera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprzęt startował szybko, tylko nim doszliśmy w sześciu jak się uruchamia te DACi, routery itd. to chwile minęła. No ale wiadomo - gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść ;-)

Chciałem pomóc trochę dźwiękowi kablami co później na koniec odsłuchów zrobiłem z Phastem ale kolega Piopio odmówił i zrobił to na własne życzenie.

 

Przykro mi, że nie podobała Ci się VEGA. Ale nie myl brzmienia VEGI z brzmieniem transportu plików. Transport plików grał jak transport CD McGyvera.

Następnym razem przyjdziesz przygotowany a ja zdąże przygotować nowe kable gdzie transport plików zniknie i pojawi się muzyka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by mi tak brzmiały gitary moich dzieci to bym je wyrzucił :)

Rafaelu ... to przyjedź do mnie i "zobacz - usłysz" jak u mnie brzmią gitary z Vega + TACD01 jako transport, lub laptopa ... oczywiście gra cały system i zapewne przełączenie kabli mogło by coś poprawić ... u Rocha jak przełączyliśmy z plików + Vega na pliki + DAC McGyvera, to dla mnie polepszyło się tylko jedno, tz. była lepsza głębia, dźwięk poszedł "za kolumny" co lubię, ale reszta pogorszyła się moim zdaniem ... dla mnie pokazał się efekt "koca" rozdzielczość spadła, było mniej powietrza, dźwięk się lekko "przybrudził". Ale to są osobiste preferencje, kto co lubi. Nie ulega wątpliwości, że Vega jest bardziej po "jasnej stronie mocy" dlatego trzeba to zrównoważyć lekko ciemniejszym okablowaniem. Następnym razem jak Piotr przyjedzie ze swym kompem, to możemy takie testy porobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Na pewno osobiste preferencje grają tutaj ważną rolę.

Niemniej granie Vegi - nieważne czy z CD czy komputera, było raczej trudne do zaakceptowania.

Dokładny, techniczny, bezduszny sposób prezentacji. Pierwszy utwór, który zapodano z Vegi - nie pamiętam co to było, jakiś New Romantic z lat 80-tych - pokazał wszystko to co zwolennicy analogu mają za złe cyfrze.

Przypominało to pewien odsłuch sprzed wielu lat z kartą Lynx 2B jako źródłem - kto był to pewnie pamięta jaką sromotną klęskę poniosłem gdy wpięto CD Audio Note przywieziony przez Koobala ; ).

 

Tak czy inaczej, warunki w sobotę były raczej pionierskie.

Proponuję na następnym odsłuchu (np w listopadzie) ponowić porównanie w warunkach bardziej kontrolowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usprawiedliwieniem może być to że New Romantic z lat 80 nagrywany był raczej masakrycznie, tj, brzmienie było właśnie cyfrowe, syntetyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pisze się ile to zachodu jest, żeby dobrze przygotować tor analogowy i jaką to wielką wiedzę i doświadczenie trzeba posiadać by zrobić to dobrze. Okazuje się, że przygotowanie i dobranie toru cyfrowego też jest wyzwaniem i trochę namęczyć się trzeba nim będzie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ale kolega Piopio odmówił i zrobił to na własne życzenie.

 

Widzę, że zaistniał konflikt interesów. Gdyby Piopio nie odmówił wpięcia kabelków rafaella to by Auralic VEGA zagrał i okazało się, że pliki są super ;-)

Gwoli ścisłości odmówiłem tylko wpięcia sieciówki ... z prostego powodu - wszystko miałem podpięte do zwykłego przedłużacza ;-) zamiana sieciówki (Neel 14e gold)) na full wypas rafaella nic by nie wniosła w takim przypadku ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnośnie Vegi - jeżeli ktoś zaprezentowałby mi tego DACa i zagrałoby to tak jak w sobotę wieczorem to nie sądzę abym ponownie zwrócił uwagę na to urządzenie.

Niemniej jednak słuchałem tego daca już w czterech systemach (w tym u siebie) i dopiero w sobotę zagrało to z lekko za mocno podkreśloną górą. W każdym innym przypadku grał on bez wchodzenia w szczegóły po prostu lepiej. Jak to mówią co system to inaczej i stawiałbym tu po prostu na złe spasowanie elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogą być jakieś niespasowania elektryczne między wyjściami z DAC, a wejsciami w pre czy we wzmacniaczu. Trudno mi powiedzieć co ale tam jest tych parametrów kilka. Poza tym ważny jest kabel IC i AC. Wypinając sprzęt ze swojego systemu nigdy nie ma pewności jak zagra w innym systemie. Może być równie dobrze,a może też być mega kicha i człowiek potem zastanawia się....o co tu chodzi?!! Ale w audio nie ma mądrych. Jest tylko mniej lub więcej sprawdzonych konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Pre raczej prototypowy nie jest bo był u mnie na odsłuchach bodaj piąty raz z rzędu.

 

Mógł się nie wpasować w ten system. Bywa tak.

 

Zawsze tak można powiedzieć.

 

Miałem tę Vegę jakiś czas temu u siebie w domu.

W sobotę zagrała tak, jak słyszałem ją wcześniej w konfiguracji z Mastersoundem i Mephisto w roli transportu na wypaśnych kablach.

 

Ja stawiam tezę, że Vega to wspaniały DAC, który gra znakomicie wszystkim i na na całym świecie za wyjątkiem małego, białego domku w Cholerzynie ; )

Z plikami jest zapewne podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To DAC był prototypowy ;-)

W każdym razie VEGA się nie zgrała z resztą. A co było przyczyną trudno teraz dociec.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja to tak widzę. Tylko, że zamiast drogiego Ariesa mam dedykowane do audio PC. w końcu Aries to też tylko komputer ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

W każdym razie VEGA się nie zgrała z resztą. A co było przyczyną trudno teraz dociec..

 

Odpowiem Ci na to pytaniea ale nie bierz tego bardzo do siebie.

 

Przyczyną było ideologiczne podejście do tematu audio.

Szukanie na siłę wyższości jednego nad drugim.

 

Z tego właśnie powodu mnie się nie udało z plikami, potem z wysokoskutecznymi głośnikami i lampami małej mocy a także z gramofonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Szkoda że mnie nie tam nie było.... Mnie się wydaje, że Rochu trafił w sedno w jednym z wcześniejszych postów pisząc o wrażeniach z odsłuchów new romantic. To jest właśnie ten problem i ja osobiście przyczyny nie upatrywałbym w Auralicu, bo wraz z Artuku i Squadem znamy go dobrze i wiemy, że potrafi zagrać na wysokim poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo nie wiem jak napęd CD wpływa na dźwięk. DAC to wiadomo a w materii napędu CD nie mam zielonego pojęcia a na pliki jeszcze nie dorosłem. W zasadzie wydaje mi się, że za dużych różnic nie będzie a jak pokazuje doświadczenie kabel czy kondensator w torze cyfrowy wznosi duże zmiany.

Czy spotkanie pozwoliło coś w tym zakresie wyrokować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy także barwa i nasycenie, gęstość zmienia się znacząco jak ma to miejsce w dacach czy raczej ledwo wyczuwalnie a w innych aspektach są zmiany (szczegółowość, stereofonia, selektywność, powietrze)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.